× توجه! انجمن موبایلستان به صورت آرشیو فعال می باشد و امکان ثبت مطلب جدید از سمت کاربر میسر نخواهد بود.

× توجه! لطفا در هنگام مشاهده مطالب حتما تاریخ انتشار مطلب را ملاحظه بفرمایید تا از معتبر بودن مطلب اطمینان حاصل کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16

آرشیو انجمن مشاوره

1. Top | #1

درجه : عضو نيمه فعال
    شماره كاربري : 315377
    سپاس ها : 521
    سپاس از شما 213 بار در 68 پست
    جزئيات بيشتر

12 درخواست مشاوره براي انتخاب گوشي مناسب

سلام دوستان.
    اميدوارم حال همگي خوب باشه.
    از اين که يک تاپيک جداگانه ايجاد کردم عذر ميخوام. اما فاکتورهاي مورد نياز من با اون چيزي که در تاپيک ها هست کمي متفاوته.

حقيقتش من يک گوشي سوني اريکسون k750 دارم که بيشتر از 5 سال هست که دارمش و البته هنوز هم سالمه و کار ميکنه! انصافاً هم به جز صداي زنگ ضعيفش و اين که وايرلس نداره، کمبود محسوسي نداره.
    يک گوشي سامسونگ از اين 40-50 تومني ها هم خريدم و يک سيمکارت ايرانسل توش انداختم و اکثر پيامکها رو با اون ارسال ميکنم.

حالا تصميم گرفتم که يه مقدار به روز شم

الان من براي خودم دو تا گزينه متصور هستم:

1- خريدن يک گوشي hi-end که از نوع آيفون يا آندروئيد باشه. اين گوشي رو با k750 جايگزين کنم و گوشي سامسونگم هم کماکان وظيفه قبليش رو انجام بده. مشکل اين گزينه اين هست که تو گوشيهاي hi-end هر کدوم يه چيزيش باب ميلم نيست، اکثراً عمر باتري خيلي کمي دارند، خيلي بزرگند و يا، مثلاً براي آيفون، خيلي خيلي گرون هستند.

2- بيام يه گوشي دو سيمکارته خوب مثل اين مدل بخرم. و دو تا گوشي قبليم رو بازنشسته کنم، و در کنارش يه Ipod Touch new 4g هم بخرم که عملاً همه کارهاي آيفون رو ميکنه منهاي تلفن زدن!

انتظارات اصليم هم بادوام بودن گوشي، عمر باتري خوب (متاسفانه گوشيهاي هوشمند عمر باتريشون نهايت يک روزه) ، اندازه جمع و جور و کيفيت خوب ساخت هست. دوربين هم اصلاً واسم مهم نيست، چرا که اصولاً عکس و فيلم نميگيرم. ترجيح هم ميدم اگر گزينه دوم رو انتخاب کنم، گوشي اي باشه که تاچ نباشه.

حالا چند تا سوال از دوستان دارم:
    1- اصولاً اين گوشيهاي دو سيمکارته کارکردشون چجوريه؟ من بايد به صورت دستي هي سوئيچ کنم از يه سيم به سيم ديگه؟

2- من تا به حال از محصولان اپل استفاده نکردم، اما هميشه مايل بودم که يه چيزي از محصولات اپل رو داشته باشم! ميخواستم ببينم آيا آي پاد ميتونه به عنوان جايگزين يه گوشي هوشمند به کار گرفته بشه؟
    يکي از امکاناتي که من دوست داشتم گوشيم داشته باشه GPS هست، که متاسفانه هيچ کدوم از گوشيهاي دو سيمکارته اين امکان رو نداره... آيا امکان راه اندازي GPS روي آي پاد هست؟ شنيدم يه برنامه اي به اسم XGPS وجود داره انگار...

3- من ريويويي از اين گوشي که در گزینه دوم بهش اشاره کردم، پيدا نکردم، کسي راجع به اين گوشي اطلاعاتي داره؟ نقاط قوت، ضعف...

ممنون ميشم من رو راهنمايي کنيد.

2. 5 كاربر زير از شما matin_vv عزيز، سپاسگزاری كرده اند

3. Top | #2

درجه : توقیف شده
    شماره كاربري : 55
    نام : بهنام
    سپاس ها : 29,049
    سپاس از شما 8,073 بار در 3,109 پست
    جزئيات بيشتر

دوست عزیز قیمتی که میخوای هزینه کنی را نگفتی ؟؟؟

4. 5 كاربر زير از شما parvizb عزيز، سپاسگزاری كرده اند

5. Top | #3

جزئيات بيشتر

ممنون.
    والا محدودیت نداره، ولی همین حدود 600 بیشتر نشه بهتره!
    ولی کلاً چون میخوام چند سالی استفاده کنم، زیاد قیمتش مهم نیست برام

6. 4 كاربر زير از شما matin_vv عزيز، سپاسگزاری كرده اند

7. Top | #4

درجه : عضو ممتاز
    شماره كاربري : 400325
    نام : ساسان
    سپاس ها : 2,178
    سپاس از شما 6,476 بار در 1,200 پست
    جزئيات بيشتر

بنظر من آیپاد رو بگیری سود کردی البته اگه گیم باز هستی و دوست داری یه پلیر قدرتمند همیشه در کنارت باشه
    ضمنا کلی هم صرفه جویی کردی فکر کنم مدل 16 گیگش حدود 300 باشه که واقعا مفته یعنی شما با این پول یه آیفون 4 خریدی که فقط سیمکارت نمیخوره و کیفیت عکاسیش کمتره اما با همون پردازنده و نمایشگر قوی که میتونی از سیستم آمل فول ios کمال استفاده رو ببری
    در مورد 2 سیمکارته ها بعضی هاشون امکان استفاده همزمان ندارن ولی اکثرا دارن

8. 7 كاربر زير از شما sasanrp عزيز، سپاسگزاری كرده اند

9. Top | #5

درجه : مدير بازنشسته
    بخش : مشاوره برای خرید
    شماره كاربري : 362894
    نام : امید
    سپاس ها : 20,908
    سپاس از شما 28,269 بار در 7,739 پست
    جزئيات بيشتر

ايپد خوبه بد نيست
    اما اگه ميخواي گزينه هاي بيشتري براي انتخاب داشته باشي ميتوني
    گالاكسي
    ديزاير hd
    فروشـــــــــــــــــــــ ــگاه OMIDVISTA

فروش هندزفری های بیتس با قیمت عالی (بار جدید رسید)

فروش هدفون های بیتس با قیمت عالی (پ.خ بدید)
    فروش انواع شیلد های ضد خش با قیمت عالی (پ.خ بدید)

10. 4 كاربر زير از شما omidvista عزيز، سپاسگزاری كرده اند

11. Top | #6

جزئيات بيشتر

ممنون از راهنمایی.
    ببینید همونطور که عرض کردم، من میتونم یک گوشی خیلی کلاس بالا بخرم، اما مسئله اینجاست که چون دو تا سیمکارت دارم، باید یه گوشی دیگه هم یدک بکشم و به اضافه این که من با مواردی که تو پست اولم عرض کردم کمی مشکل دارم. مثلاً Desire HD خیلی بزرگه، یا بعضی گوشیها عمر باتری فوق العاده کمی دارند (نسبت به من که به عمر باتری بالای گوشی فعلیم عادت کردم) و یا مسائل دیگه. متاسفانه گوشیهای hi-end هم هیچ کدوم دو سیمکارته نیستند که من بابتشون هزینه کنم.

بنظر من آیپاد رو بگیری سود کردی البته اگه گیم باز هستی و دوست داری یه پلیر قدرتمند همیشه در کنارت باشه
    ضمنا کلی هم صرفه جویی کردی فکر کنم مدل 16 گیگش حدود 300 باشه که واقعا مفته یعنی شما با این پول یه آیفون 4 خریدی که فقط سیمکارت نمیخوره و کیفیت عکاسیش کمتره اما با همون پردازنده و نمایشگر قوی که میتونی از سیستم آمل فول ios کمال استفاده رو ببری
    در مورد 2 سیمکارته ها بعضی هاشون امکان استفاده همزمان ندارن ولی اکثرا دارن
    خیلی ممنونم.
    یعنی همه برنامه های آیفون به طور کامل رو آی پاد قابل اجراست؟ جی پی اس هم داره؟
    البته من زیاد اهل موسیقی نیستم و بیشتر اهل برنامه های کاربردی و کمی هم گیم هستم.
    به نظرتون 16 گیگ کافیه؟ من خودم داشتم به 32 گیگش فکر میکردم. اگر کافیه که هزینه اضافه نکنم.

12. 2 كاربر زير از شما matin_vv عزيز، سپاسگزاری كرده اند

13. Top | #7

درجه : توقیف شده
    شماره كاربري : 397790
    نام : ♣KAK HaZhiЯ♣
    سپاس ها : 12,931
    سپاس از شما 35,883 بار در 6,391 پست
    جزئيات بيشتر

دوست عزیز اگه گوشی واست مهمه من توصیه نمیکنم آیپد بخری.چون اگه به گوشی عادت کنی هیچی برات گوشی نمیشه.در ضمن گوشیایی هستند که بتونی در حد ایپد ازشون استفاده کنی.من نظرم رو iphone 4 و desire zاست.موفق باشی

14. 4 كاربر زير از شما TAAW عزيز، سپاسگزاری كرده اند

15. Top | #8

جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط taaw
    دوست عزیز اگه گوشی واست مهمه من توصیه نمیکنم آیپد بخری.چون اگه به گوشی عادت کنی هیچی برات گوشی نمیشه.در ضمن گوشیایی هستند که بتونی در حد ایپد ازشون استفاده کنی.من نظرم رو iphone 4 و desire zاست.موفق باشی

ممنون.
    يعني نظر شما اينه كه به جاي خريد يه Ipod و يه گوشي دو سيمكارته، يه گوشي high-end بخرم و از گوشي قديميم هم كماكان براي سيمكارت دوم استفاده كنم؟

16. كاربران زير از شما matin_vv عزيز، سپاسگزاری كرده اند

17. Top | #9

شماره كاربري : 457134
    نام : Na®riman •°o.O
    سپاس ها : 37
    سپاس از شما 143 بار در 57 پست
    جزئيات بيشتر

به نظرم گلکسی و دیزایر گزینه های خوبی ان .. ایپاد 4g هم نسبت به قیمتش فوق العادس.. اما اگه میخوای تا 800 برای ایپد هزینه کنی Desire HD بردار

18. 2 كاربر زير از شما nariman_killer عزيز، سپاسگزاری كرده اند

19. Top | #10

درجه : عضو سایت
    شماره كاربري : 370424
    نام : علیرضا
    سپاس ها : 188
    سپاس از شما 146 بار در 40 پست
    جزئيات بيشتر

عزیز منم شرایط شما رو 5 ماه پیش داشتم...ipod touch 4 واقعا محشره و خودمم شاید یکی بگیرم...اما ببینید مثلا من psp خریدم بعد 1 ماه افتاد اونور...نمیگم ipod هم اینجوری میشه اما خوب گوشی مطمئنا اینجور نمیشه...چون همیشه دستتونه...حتی اگه حوصله بازی و موزیکم نداشته باشید به عنوان phone دستتونه....بازم باید شرایط رو بسنجید...مثلا من خیلی جاها دوست ندارم nexus رو با خودم ببرم به هر دلیل اما خوب گوشیمه دیگه.در اینجور مواردی ipod داشتن بهتره...در کل این نظر من بود...

راجع به گوشی به نظرم iphone 4 و گوشیهای قویه اندرویید(بسته به سلیقتون) گزینه های خوبی هستند

20. 2 كاربر زير از شما alireza_cati عزيز، سپاسگزاری كرده اند

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

توضیحاتی درباره این موضوع