× توجه! انجمن موبایلستان به صورت آرشیو فعال می باشد و امکان ثبت مطلب جدید از سمت کاربر میسر نخواهد بود.

× توجه! لطفا در هنگام مشاهده مطالب حتما تاریخ انتشار مطلب را ملاحظه بفرمایید تا از معتبر بودن مطلب اطمینان حاصل کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

مطالب آموزشی

1. Top | #1

درجه : عضو ممتاز
    شماره كاربري : 181954
    سپاس ها : 3,046
    سپاس از شما 6,026 بار در 1,134 پست
    جزئيات بيشتر

پیش فرض اموزش تغییر (scv) گوشی

باسلام!
    بنا به درخواست اقا ابوالفظل ((QUANTUM)) براتون آموزش تغییر (SCV) یا همون special characters view گوشی رو براتون اماده کردم شاید بعضی ها ندونند کدوم قسمت رو میگم خب کافیه موقع نوشتن یک متن توی گوشی کلیدهای ترکیبی ((alt+ctrl)) یاهمون ((fn+ctrl)) رو بزنید تا یک سری کاراکتر برای استفاده در اختیارتون قرار بگیره

حالا ممکنه این کاراکتر ها نیاز شمارو براورده نکنه
    پس با استفاده از این اموزش هرفرد برای خودش کاراکترهای مخصوص رو اضافه میکنه تا ازشون استفاده کنه
    کارو شروع میکنیم
    اول از همه ضمیمه رو دانلود کنید و از حالت فشرده خارج کنید بعد محتوای پوشه شماره یک رو بریزید توی گوشی

بعد برید به ترمینال و سه تا فایل رو با دستورات زیر نصب کنید

کد:
    cd /home/user/MyDocs
    کد:
    dpkg -i libm.deb
    کد:
    dpkg -i libl.deb
    کد:
    tar xzvf gen_vkb_arm.tar.gz
    بعد از اجرای دستور اخر یه پوشه به اسم ((gen_vkb_arm)) براتون درست میشه که بعدا باهاش کار داریم

خب حالا میریم سراغ ضمیمه شماره دو یک فایل با پسوند xml. توش هست فایل رو با یک برنامه ویرایش گر مثل نوت پد و... باز کنید حالا شما اینجا میتونید کاراکتر های مورد نیازتونو تعریف کنید

نکته : برای دسترسی به کاراکتر های بیشتر میتونید از برنامه کاراکتر مپ خود ویندوز استفاده کنید و موارد دلخواهتونو ازش کپی و توی فایل خودتون پیس کنید

نکته : تمام کاراکترهای مشابه رو توی فایل xml. باید با یک کاراکتر جایگزین کنید یعنی اگه توی فایل سه تا علامت ^ دیدین نمیتونید برای هرکدومش یه کاراکتر جدید تعریف کنید ولی در قسمت حروف بزرگ و کوچیک میشه کاراکتر های متفاوت وارد کرد

نکته : زبون اتخابی شما روی گوشی با اسم فایل نهایی باید یکی باشه وگرنه فایل تولید شده کار نمیکنه یعنی شما از زبون انگلیسی خالص استفاده میکنید ولی فایلتون مثلا فارسی باشه فایل کار نمیکنه دقت کنید که نام فایل هم باید از درون و هم از بیرون یک سان باشه((اگه عکس بالیی نه بالایشو نگاه کنید میبینید که نام زبان فایل توش مشخص شده و نام فایل هم در سیستم به همون صورت است))

خب بعد از اینکه این فایل اماده شد اونو به پوشه gen_vkb_arm توی گوشی منتقل کنید و بعد با دستورات زیر اونو به فایل اصلی تبدیل کنید

وارد ترمینال بشید و دستورات زیر رو به ترتیب وارد کنید

کد:
    cd /home/user/MyDocs/gen_vkb_arm
    کد:
    sh gen_vkb.sh filename.xml

خب بعد از اتمام مراحل بالا یک فایل با پسوند vkb. تولید شده که اونو به مسیر زیر منتقل کنید

کد:
    cp filename.vkb /usr/share/scv_layouts
    نکته : در اینجا منظور از filename اسم فایلی هست که شما دارین مثلا من فایل رو برای زبون انگیلیسی تبدیل کردم و اسمش شده us.xml حالا اگه شما اسم رو تغییر دادین توی دستور هم باید تغییرش بدین
    تمام حالا میتونید از کارتون لذت ببرین

این نمونه ای که خودم درست کردم

نکته : در اخر هم اگر دوستان فکر میکنند براشون سخته انجام مراحل و ممکنه به گوشی اسیب برسونند درخواستاشونو همینجا بگن تا براشون انجام بدم کافیه کاراکتر های مورد نظرشونو توی یه فایل تکس ذخیره کنند و با پیام خصوصی برام بفرستند تا براشون اماده کنم

2. Top | #2

درجه : مدير بازنشسته
    بخش : HTC Butterfly / HTC EVO 3D / HTC Desire Family
    شماره كاربري : 291150
    سپاس ها : 30,944
    سپاس از شما 38,228 بار در 7,354 پست
    جزئيات بيشتر

سلام دادا
    یه سوالی بود...اینکه تا هر میزانی که می خوایم میشه؟مثلا کله arial کامپیوتر رو میشه؟

3. 11 كاربر زير از شما #JOMJOMEH# عزيز، سپاسگزاری كرده اند

4. Top | #3

جزئيات بيشتر

باسلام!
    خب الان امتحان کردم به صورت طبیعی نه ولی با دست کاری توی فایل xml. میشه من الان همینجوری تعدادرو زیاد کردم اینجوری شد

ولی اگه میخواین درست تعداد زیاد بشه باید توی خط های 8 ، 10 ، 11 فایل xml. تغییراتی بدین

5. 14 كاربر زير از شما jeco عزيز، سپاسگزاری كرده اند

6. Top | #4

درجه : کاربران ویژه سایت
    بخش : بخش Maemo
    شماره كاربري : 131865
    نام : پدرام
    سپاس ها : 2,064
    سپاس از شما 3,605 بار در 980 پست
    جزئيات بيشتر

jeco به نظرت چی کار کنیم تا بتونیم نا محدود کنیم؟
    یعنی صفحه ها رو زیاد کنیم
    MAEMO
    will be ruler soon
    even for mac , WM or Symbian

میخوام بچه خوبی باشم اما نمیدونم چرا نمیشه
    ای خدا!!!

7. 6 كاربر زير از شما pedram_noei_a عزيز، سپاسگزاری كرده اند

8. Top | #5

جزئيات بيشتر

باسلام!
    الان همینجوری 56 عدد کاراکتر یکتا رو میشه توی این صفحه اضافه کرد چون توی همین بخش هم حروف بزرگ و کوچیک داره و شما میتونید 28 کاراکتر توی بخش کوچیکش اضافه کنید و 28 تا هم توی حروف بزرگ بنظرتون این رقم کوچیکیه فکر نکنم بیشتر از این نیاز بشه ولی اگه خیلی مهم هست باید کمی بگردیم و ببینیم چه جوری میشه تعداد رو بیشتر از این کرد

9. 8 كاربر زير از شما jeco عزيز، سپاسگزاری كرده اند

10. Top | #6

درجه : کاربران ویژه سایت
    بخش : بخش Maemo
    شماره كاربري : 131865
    نام : پدرام
    سپاس ها : 2,064
    سپاس از شما 3,605 بار در 980 پست
    جزئيات بيشتر

باسلام!
    الان همینجوری 56 عدد کاراکتر یکتا رو میشه توی این صفحه اضافه کرد چون توی همین بخش هم حروف بزرگ و کوچیک داره و شما میتونید 28 کاراکتر توی بخش کوچیکش اضافه کنید و 28 تا هم توی حروف بزرگ بنظرتون این رقم کوچیکیه فکر نکنم بیشتر از این نیاز بشه ولی اگه خیلی مهم هست باید کمی بگردیم و ببینیم چه جوری میشه تعداد رو بیشتر از این کرد
    درسته 56 عدد کوچکی نیست برا کسایی مثل من که اصلا استفاده ای نمیکنم از این آیتم
    اما هدف اینه که کاری کنیم که همه افراد استفاده کنند
    البتع اینم بگم توی این حالت یکم هم کلید ها کوچیک میشه اما اگه صفحه ها رو بیشتر کنیم میتونیم حتی صفحه ها رو بر اساس کاراکتر دسته بندی کنیم
    MAEMO
    will be ruler soon
    even for mac , WM or Symbian

میخوام بچه خوبی باشم اما نمیدونم چرا نمیشه
    ای خدا!!!

11. 7 كاربر زير از شما pedram_noei_a عزيز، سپاسگزاری كرده اند

12. Top | #7

جزئيات بيشتر

باسلام!
    بله حرف شما صحیح البته دکمه ها کوچیک نمیشه اون عکس که من گذاشتم چون همینجوری درست کردم اونجوری شد وگرنه دکمه ها مثل این عکس میشه که دو صفحه هست و در هر صفحه 28 کاراکتر موجوده

برای انجام طرح شما باید شخصی رو پیدا کنیم که به اسکریپت نویسی وارد باشه و فایل رو توسعه بده

13. 5 كاربر زير از شما jeco عزيز، سپاسگزاری كرده اند

14. Top | #8

شماره كاربري : 25314
    نام : شروین
    سپاس ها : 1,981
    سپاس از شما 1,959 بار در 654 پست
    جزئيات بيشتر

من زمانی که میخوام xml را به فایل اصلی تبدیل کنم فایلی با پسوند vkb. ساخته نمیشه که بخوام انتقال بدم کجای کارم اشتباست!؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

15. Top | #9

جزئيات بيشتر

باسلام!
    خب احتمالا دستورات رو اشتباه وارد می کنید دقت داشته باشید که این سیستم به بزرگی و کوچیکی حروف حساس هستند
    در اخر توجهتونو به این تاپیک جلب میکنم که همین کار رو با برنامه انجام میده
    http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=145796

16. 6 كاربر زير از شما jeco عزيز، سپاسگزاری كرده اند

توضیحاتی درباره این موضوع