× توجه! انجمن موبایلستان به صورت آرشیو فعال می باشد و امکان ثبت مطلب جدید از سمت کاربر میسر نخواهد بود.

× توجه! لطفا در هنگام مشاهده مطالب حتما تاریخ انتشار مطلب را ملاحظه بفرمایید تا از معتبر بودن مطلب اطمینان حاصل کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

بخش فوق تخصصی و مقالات خارجی

1. Top | #1

درجه : عضو جديد
    شماره كاربري : 52732
    جزئيات بيشتر

پیش فرض آموزش روش ويرايش فايل seem

اين روش روي l7 تست شده.

ويرايش فايل seem‌ روش روش خيلي خوبيه براي تبديل كردن گوشي به اون چيزي كه باب ميل شماست!
    تا جائي كه من ديدم كسي اينجا در مورد روش ويرايش فاي seem‌ توضيحي نداده.و خوب فكر كنم اولي ن قدم براي اونائي كه مي خوان اين كار رو انجام بدن دونستن روش انجام كاره نه اينكه چه تغييري چه چيزي رو اضافه و كم مي كنه و ...
    بعد از ياد گرفتن روش،شما مي تونيد با استفاده از پست : SEEM HANDBOOK شروع به تركوندن گوشيتون بكنيد.

قبل از هرچيزي اينو بگم كه ور رفتن با گوشي هميشه خطرناكه و احتمال تركيدن گوشي وجود داره:D پس بهتره براي كم كرن خطرات هميشه يك Backup‌ از جزئي كه مي خوايد باهاش كار كنيد داشته باشيد.

برگرديم سر كار خودمون.
    براي ويراش فايل seem‌ چندتا روش هست،من خودم از اين روش استفاده مي كنم:

مراحل

1- اول قسمتي كه مي خوايد باهاش كار كنيد با نرم افزار P2ktools‌ يه backup‌ بگيريد.مثلا اگه مي خوايد با 0032_0001 كار كنيد ازش يه backup‌ بگيريد.(اميدوارم اينو بلد باشيد،مشكلي بود بگيد)

2-ويرايشي كه من اينجا براي مثال مطرح مي كنم يه ويرايش كاربرديه كه زياد استفاده مي شه: Voicemail Indicator:
    Seem 0032_0001

Offset 02-->Bit 1--> (1 on, 0 off)

نرم افزار هاي مورد استفاده هم: P2ktools و XVI32 هست.

3-حالا نرم افزار p2ktools‌ رو باز كنيد و گوشيتون رو به كامپيوتر وصل كنيد و روي گزينه seem‌كليك كنيد.
    4-روي load from phone كليك كنيد.
    5-seem‌ مورد نظر ما 0001_0032 هست.در قسمت :num‌: 0032 و در rec: 0001 ‌باشه.روي save to file كليك كنيد.
    6-محلي رو كه مي خوايد انتخاب كنيد و فايلتون رو save ‌كنيد.
    7-نرم افزار XVI32 رو باز كنيد.
    8-از منوي فايل گزينه open‌ رو select ‌كنيد.
    9-به جائي كه فايل seem‌رو كپي كرديد بريد و بازش كنيد.
    10-روي كيبورد كليدهاي ctrl‌ و g‌ رو همزمان فشار بگيريد.
    11-مطمئن شيد گه در صفحه باز شده روي hexadecimal تيك خورده و تايپ كنيد 02 به خاطر اينكه ما با offset‌ 02 كار داريم! و ok كنيد.
    12-خوب حالا مي تونيد ببينيد كه offset 02 سلكت شده.
    13-به قسمت tools‌بريد و روي Bit manipulation كليك كنيد.
    14-حالا مي بينيد كه قسمت bit1‌ چك تيك نداره!
    15-اين قسمت رو چك كنيد و روي set كليك كنيد.
    16-حالا به گزينه فاي بريد و save ‌رو انتخاب كنيد.
    17-برگرديد روي p2ktools‌ و روي load from file ‌كليك كنيد.
    18-فايل seem‌ رو انتخاب كنيد و open‌ كنيد.
    19-روي save to phone ‌كليك كنيد.
    20-روي restart كليك كنيد.

حالا گوشي restart ‌ميشه.
    خسته نباشيد.اگه تمام مراحل رو درست انجام داده باشيد مي تونيد تغييري رو كه مي خواستيد توي گوشيتون مشاهده كنيد.

چند نكته:
    قبل از هركاري backup گيري يادتون نره.
    -مسئوليت استفاده از اين روش به عهده خودتونه(تست شدست،اگر مراحل رو دقيق انجام بديد مشكلي نيست)
    -از زيادي مراحل نترسيد.بعد از يكبار انجام دادن واستون مثل آب خوردن مي شه.
    -اين روش فقط روي l7 تست شده.من نمي دونم كه براي ساير گوشيها مي شه استفاده كرد يا نه.

فقط اينو بدونيد كه اگه خودتونو موتورولا باز مي دونيد بايد حتما تو مبحث seem‌ يه گشتي بزنيد.

2. Top | #2

3. Top | #3

درجه : عضو جديد
    شماره كاربري : 52732
    جزئيات بيشتر

سلام دوست عزيز.سليقه ايه.من اول پست نوشتم كه چند روش براي اين كار هست!اين چيزيه كه من ازش استفاده مي كنم.:d

توضیحاتی درباره این موضوع