× توجه! انجمن موبایلستان به صورت آرشیو فعال می باشد و امکان ثبت مطلب جدید از سمت کاربر میسر نخواهد بود.

× توجه! لطفا در هنگام مشاهده مطالب حتما تاریخ انتشار مطلب را ملاحظه بفرمایید تا از معتبر بودن مطلب اطمینان حاصل کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

آرشیو

 1. Top | #1


  درجه : عضو طلایی
  شماره كاربري : 58346
  نوشته ها: 2,055
  جزئيات بيشتر

  اخبار روز شنبه8/2/1386

  محبوبیت آیفون (iphone) در بین جوانان  به گزارش گروه خبری GSM، طبق مطالعه ای که بین جوانان آمریکایی صورت گرفته، تقریباً اکثر جوانان در مورد گوشی جدید Apple iphone آگاهی و شناخت دارند و بیشتر آنها قصد خرید این گوشی گران قیمت را دارند. از بین دانش آموزانی که مورد تحقیق قرار گرفتند، 84 درصد نسبت به گوشی آیفون آگاهی داشته و حدود 25 درصد قصد خرید این گوشی را به قیمت 500 دلار دارند. البته انتظار می رفت به دلیل قیمت بالایی که برای آیفون در نظر گرفته شده، این گوشی خیلی مورد توجه (به خصوص) جوانان قرار نگیرد. اما طبق این گزارش و طبق پیش بینی هایی که انجام شده، فروش آیفون در سال 2007 به تعداد 660 هزار گوشی و در سال 2008 به میزان 4 میلیون گوشی تخمین زده شده است. بنابراین اگر حتی 20 درصد از جوانانی که اظهار داشتند قصد خرید آیفون را دارند، واقعاً این گوشی را خریداری کنند، این آمار همچنان قابل قبول خواهد بود.
  نکته قابل توجه این است که از نظر پخش کننده های صوت و تصویر قابل حمل نیز Apple بر بازار تسلط دارد. بطوریکه طبق بررسی انجام شده 78 درصد از بچه های دبیرستانی یک media player به همراه دارند که 82 درصد این playerها از نوع ipod هستند 2. Top | #2


  درجه : عضو سایت
  شماره كاربري : 49987
  نوشته ها: 53
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض

  ?? 3. Top | #3


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : بخش اخبار
  شماره كاربري : 10686
  نوشته ها: 1,327
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض

  با سلام در ادامیه اخبار پاشا جان منم چند تا خبر دارم

  عضو كميته مخابرات مجلس: ايرانسل از قرارداد كاري عقب است
  عضو كميته مخابرات كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي گفت: ايرانسل از قرارداد كاري عقب است.

  "احمد بزرگيان" روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار آي‌تي ايرنا افزود: اين اپراتور تاكنون حدود ‪ ۵۰۰‬هزار سيم‌كارت دايمي واگذار كرده و قرار بود تا پايان سال ‪ ،۸۵‬بيش از ‪ ۲۷۰‬شهر و شهرستان را تحت پوشش قرار دهد كه اين موضوع به بعد از فروردين ماه ‪ ۸۶‬موكول شد.
  وي اظهار داشت: اين اپراتور همچنين در خصوص پوشش جاده‌اي نيز تنها به ‪ ۵۰‬درصد تعهد خود عمل كرده است.

  اما عضو كميته مخابرات مجلس شوراي اسلامي گفت در مجموع روند كار اين اپراتور به عنوان تجربه بخش خصوصي در زمينه اپراتور تلفن همراه خوب است.

  بزرگيان بيان داشت: اميدواريم با كمك و جذب سرمايه‌ها، اين اپراتور بتواند به موقع به تعهدات خود عمل كند.

  اين عضو كميته مخابرات مجلس شوراي اسلامي در خصوص نحوه محاسبه مكالمه اپراتور دوم تلفن همراه (ايرانسل) گفت: ايرانسل قرار شد مكالمات خود را بر حسب ثانيه محاسبه كند نه دقيقه و بايد سريعتر محاسبه مكالمات را اصلاح كند.

  وي بيان داشت: كميته مخابرات نيز منتظر نحوه عملكرد اين اپراتور (ايرانسل) در اين خصوص است.

  بزرگيان با بيان اينكه محاسبه مكالمات اپراتور اول با ايرانسل نيز بين شهري محاسبه شده، تاكيد كرد: محاسبات نبايد اينگونه باشد، اپراتور اول موظف است محاسبات بين شهري را تنها بين شهري حساب كند و حق محاسبه مكالمات داخل شهري اپراتور اول با ايرانسل به صورت بين شهري را ندارد. 4. Top | #4


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : بخش اخبار
  شماره كاربري : 10686
  نوشته ها: 1,327
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض

  اندازه‌گیری میدانی پوشش‌‌دهی تلفن همراه جاده‌های کشور، ظرف یک ماه آینده

  مدیرکل بهینه‌سازی شبکه ارتباطات سیار، از اندازه‌گیری میدانی تمامی جاده‌های کشور از لحاظ پوشش‌دهی تلفن همراه، ظرف یک ماه آینده خبر داد.
  مجید مختارنیا، در گفت‌وگو با خبرنگار سیتنا، اظهار داشت: اواخر سال گذشته، مناقصه‌ای برگزار و برنده آن نیز موظف به اندازه‌گیری میدانی تمامی جاده‌های کشور از لحاظ پوشش‌دهی شبکه تلفن همراه شده است.
  مختارنیا، با بیان این مطلب که فعالیت این شرکت (برنده مناقصه)، از هفته گذشته آغاز شده است، افزود: پنج یا شش تیم به اندازه‌گیری میدانی وضعیت آنتن‌دهی تلفن همراه در جاده‌ها مشغول هستند که هم‌اکنون یکی از این تیم‌ها در جاده‌های خوزستان است.
  مدیرکل بهینه‌سازی شبکه ارتباطات سیار، خاطرنشان کرد: ظرف یک ماه آینده، تمامی جاده‌های کشور اندازه‌گیری میدانی شده و پس از آن، به مدت چهار ماه مشکلات بررسی و تا حد ممکن رفع خواهد شد.
  وی، در پایان، گفت: با پایان اندازه‌گیری میدانی و رفع مشکلات آنتن‌دهی تلفن‌های همراه در جاده‌های سراسر کشور، در شهریور ماه نیز به منظور اطمینان از رفع مشکلات و آخرین وضعیت بعد از تغییرات، اندازه‌گیری میدانی مجددی صورت می‌گیرد 5. Top | #5


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : بخش اخبار
  شماره كاربري : 10686
  نوشته ها: 1,327
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض

  کلیه مصادیق شبکه‌های مادر طبق اصل 44 به سازمان زیرساخت واگذار می‌شود

  رئیس هیات‌مدیره شرکت مخابرات ایران، گفت: سازمان ارتباطات زیرساخت، به طور کلی مستقل شده و آنچه که در مخابرات، مصداق شبکه‌های مادری است که در اصل 44 دیده شده، باید به این سازمان منتقل شود.
  دکتر وفا غفاریان، در گفت‌وگو با خبرنگار سیتنا، با اشاره به تغییر "شرکت" ارتباطات زیرساخت به "سازمان"، اظهار داشت: موارد موجود در سازمان ارتباطات زیر ساخت که مصداق شبکه‌های مادر و انجام ماموریت‌های حاکمیتی نیست، باید به استان‌ها منتقل شود و تنها مصادیق حاکمیتی مخابرات در این مجموعه باقی مانده و به صورت سازمان اداره خواهد شد.
  غفاریان، در پاسخ به این سوال که آیا Hlrهای سیار نیز به سازمان ارتباطات زیرساخت منتقل می‌شود، خاطرنشان کرد: Hlrها نیز به دلیل مسایل حاکمیتی نبودن، به سازمان زیرساخت منتقل نمی‌شود.
  وی، در عین حال، تاکید کرد: البته این مسایل مطلق نبوده و در حال حاضر موردی برای انتقال از شرکت‌ها به سازمان زیرساخت وجود ندارد، اما طبق مصوبه هیات دولت، اختیار جابه‌جایی به وزیر ارتباطات داده شده است.
  رئیس هیات‌مدیره شرکت مخابرات ایران، در پاسخ به این سوال که آیا با تغییر شرکت زیرساخت به سازمان، رئیس هیات‌مدیره این سازمان نیز معاون وزیر خواهد شد یا خیر؟ گفت: این موضوع در اساس‌نامه پیش‌بینی شده و پس از سیر مراحل تصویبی، قطعیت خواهد یافت. 6. Top | #6


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : بخش اخبار
  شماره كاربري : 10686
  نوشته ها: 1,327
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض

  داودي ضوابط برگزاري مزايده اپراتور سوم تلفن همراه را ابلاغ كرد

  داودي ضوابط برگزاري مزايده اپراتور سوم تلفن همراه را ابلاغ كرد

  ضوابط برگزاري مزايده اپراتور سوم تلفن همراه كشور توسط پرويز داودي معاون اول رئيس جمهور به وزارت ارتباطات ابلاغ شد.
  به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، طبق اين ابلاغيه تكنولوژي مورد استفاده در اپراتور سوم تلفن همراه تكنولوژي نسل سوم خواهد بود.
  اين پروژه با مشاركت و سرمايه‌گذار خارجي و داخلي (حداكثر تا 49 درصد سهم خارجي ) و بامديريت فني شريك ايراني و با ملاحظات ايمني اجرا خواهد شد.
  طبق اين ابلاغيه اين شبكه مي‌تواند بصورت منطقه‌اي و با چند اپراتور مقتدر اجرا شود 7. Top | #7


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : بخش اخبار
  شماره كاربري : 10686
  نوشته ها: 1,327
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض

  برخي مسافران خارجي از امكان رومينگ تلفن همراه محروم شدند

  سرپرست روابط عمومي شركت ارتباطات سيار در خصوص مشكل عدم برقراي رومينگ مسافران دارندگان سيم كارت خارجي با سوئيچ‌هاي اريكسون، گفت: مشكل به روز نشدن سوئيچ " اريكسون " ظرف يك هفته مرتفع خواهد شد.
  ابوالفضلي در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس در خصوص مشكل عدم رومينگ برخي از مسافران خارجي اظهارداشت: طي سه تا چهار ماه اخير تنها حدود 3 نفر اين مشكل را اعلام كرده‌اند كه مشكل اين افراد در مركز شركت ارتباطات سيار حل و مرتفع شده است.
  وي ادامه داد: مشكل به روز نشدن سوئيچ اريكسون به اين شركت اعلام شده و پيش بيني مي‌شود ظرف يك هفته اين مشكل بر طرف شود اين مشكل تنها در تهران مشاهده شده است.
  سرپرست روابط عمومي شركت ارتباطات سيار افزود: دو وندور " نوكيا " و " زيمنس " در حال حاضر مشكلي از اين بابت ندارند.
  گزارش فارس حاكي است: يك سوم سوئيچ‌هاي شبكه ارتباطات سيار كه از نوع اريكسون هستند، قادر به سرويس‌دهي به دارندگان سيم كارت‌هاي مسافران خارجي يا همان «رومر»‌ها كه به كشور سفر مي‌كنند نيست
  نرم‌افزار سوئيچ‌هاي اريكسون شبكه ارتباطات سيار نمي‌تواند به روز شود و عمليات IMEI Checking را براي جلوگيري از ورود و فعال سازي گوشي‌هاي قاچاق در شبكه تلفن همراه كشور را به درستي انجام دهد.
  در حال حاضر نرم‌افزارهاي نوكيا و زيمنس قابليت به روز شدن و انجام درست عمليات IMEI Checking را دارند.
  با بروز اين مشكل سوئيچ اريكسون قادر به تشخيص درست مسافران خارجي كه نيازي به IMEI CHECKHING ندارند از مشتركان تلفن همراه داخلي نيست و اين تست را براي تمام مشتركان انجام مي‌دهد و مشتركان خارجي كه شماره سرايل گوشي در كشور ثبت نشده‌اند قادر به دريافت سروسي نيستند.
  در اين طرح كه براي جلوگيري از استفاده گوشي قاچاق در شبكه‌ تلفن همراه اعمال شده است سوئيچ بايد بين سيم كارت مسافران خارجي با سيم ايراني تفاوت قائل شود. 8. Top | #8


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : بخش اخبار
  شماره كاربري : 10686
  نوشته ها: 1,327
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض

  «به‌روز رساني» ودايع 38 ميليون سهامدار مخابرات، ضرورتي اجتناب ناپذير

  در حالي كه مهمترين منبع سرمايه گذاري در مخابرات كشور، ودايع مشتركان مخابراتي بوده و شبكه هاي مخابراتي امروز كشور حاصل اين سرمايه گذاري است، بايد ودايع 38 ميليون شــركاي مـــخابرات با «به روز» رساني به سهام تبديل شود.
  به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، در زمان ثبت نام هرخط تلفن همراه يا ثابت، از متقاضي مربوطه مبلغي به عنوان وديعه اخذ مي‌شود و در امر سرمايه‌گذاري و توسعه شبكه هاي مخابراتي (خريد ساختمان و تجهيزات مخابراتي) مصرف مي شود.
  با اين اقدام متقاضي و يا مشترك، شريك مخابرات شده و ضمن استفاده از سيستم هاي مخابراتي هزينه هاي مرتبط كه به تفصيل در صورتحساب هر مشترك مخابراتي مشخص شده (اعم از هزينه هاي كاركرد ، ماليات و غيره ) را پرداخت مي كند.
  بدين ترتيب رابطه دو طرفه‌اي، از يك طرف مشتركان مخابرات و از طرف ديگر دولت برقرار مي شود. مشتركان با پرداخت كامل هزينه هاي مرتبط و پايين تر از نرخهاي جهاني( بدليل سرمايه گذاري اوليه) از خدمات ارتباطي برخوردار شده و دولت نيز سالانه سود سهام و ماليات خود را برداشت مي‌كند.
  اما در حال حاضر كه خصوصي سازي شبكه هاي مخابراتي مدنظر است و از اين به بعد قانون تجارت، مبنا قرار خواهد گرفت، ضروري است بر اساس قوانين جاري ودايع ابتدا «به روز» محاسبه شده و سپس به سهام تبديل شود.
  يك كارشناس مخابرات در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، افزود: عدم اطلاع اكثر مشتركان مخابراتي از حقوق قانوني خود باعث شده برخي از مسئولان مخابراتي كشور در روزهاي اخير بر تبديل ودايع به سهام بدون «به روز» رساني آنها تاكيد كنند و اين استدلال را بيان نمايند كه " به دليل اينكه نرخ مكالمه در ايران نسبت به ساير كشورهاي دنيا بسيار كمتر و ارزانتر است و نيز مشتركان از زمان پرداخت وديعه تاكنون هزينه اي كمتري براي مكالمه پرداخته اند بنابراين ودايع به روز محاسبه نخواهند شد."
  وي اد امه داد: اين استدلال نادرستي است چرا كه تاكنون دولت نيز به عنوان يك طرف شراكت سود قابل توجه اي را بدست آورده است، به عنوان مثال در سال گذشته حدود 800ميليارد تومان سهم دريافتي دولت بوده است بنابراين تاكنون ارتباط دوطرفه منطقي وجود داشته ، مشتركان هزينه هاي كمتري نسبت به قيمتهاي جهاني پرداخت كرده‌اند و از طرف ديگر نيز دولت سود سهام وماليات خود را برداشت كرده است.
  وي افزود: با خصوصي سازي مخابرات و به عبارت ديگر با فروش مخابرات بايد سهم هريك از شركا «به روز » محاسبه شود و اين امري بديهي است مثال واضح آن اين است كه در ساليان گذشته منزل مسكوني 5 واحدي با مشاركت 5 نفر ساخته شده است و هريك در اين سالها ضمن بهره مندي از محل اقامت خود، هزينه هاي مرتبط (برق ، آب ، ماليات و غيره) را پرداخت كرده‌اند، به همين دليل در زمان فروش اين خانه و با محاسبه آن« به قيمت روز » سهم متناسبي بر اساس قيمت روز به هريك از 5 نفر شريك تعلق مي گيرد.
  اين كارشناس مخابرات تاكيد كرد: با توجه به اينكه اموال و داراييهاي مخابرات «به روز» محاسبه شده است، محاسبه ودايع براساس مبالغ دريافتي در ساليان گذشته و سپس تبديل آنها به سهام كاملاً غير قانوني است و ضروري است به منظور حفظ حقوق قانوني 38 ميليون شركاي مخابرات ودايع آنها نيز «به روز» محاسبه و بعد از آن به سهام تبديل گردد 9. Top | #9


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : بخش اخبار
  شماره كاربري : 10686
  نوشته ها: 1,327
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض

  جزييات سهامدار شدن 38 ميليون مشترك مخابرات ايران

  مديرعامل ۶شركت مخابرات ايران جزييات سهامدار شدن بيش از 38 ميليون مشترك تلفن ثابت و همراه دولتي را اعلام كرد.
  صابر فيضي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس در خصوص نحوه انصراف و بازپس گيري ودايع توسط مشتركان نيز گفت: افرادي كه تمايلي به سهامدارشدن در شركت مخابرات ايران ندارند مي توانندبه دفاتر مشتركين تلفن همراه مراجعه و نسبت به تكميل فرم اقدام كنند و به اين وسيله عدم تمايل خود را براي سهام‌‏دار شدن شركت ارتباطات سيار اعلام كنند.مشتركان تلفن ثابت نيز مي‌توانند با شماره 190 تماس گرفته و از جزئيات اين امر آگاه شوند.
  وي افزود: مشتركان تلفن ثابت در صورت تمايل براي انصراف از دريافت سهام مي‌توانند با مراكز تلفن خود مراجعه و اقدام به تكميل فرم مربوطه كنند.
  وي ادامه داد: كساني كه منصرف شده اند مبلغ وديعه مثلا 290 هزار توماني تلفن همراه خود را دريافت خواهند كرد و سيم كارت دولتي از اين افراد پس گرفته و دوباره با قيمت روز فعلا 288هزارتومان فروخته خواهد شد.
  فيضي گفت: كساني كه سيم كارت جديد را دوباره از مخابرات خريداري كنند سهامدار مخابرات خواهند شد.
  وي اظهارداشت: وقتي كه سهام مشتركان تلفن ثابت و همراه از طريق بورس واگذار شود سهامداران مي توانند اين سهام را خريد و فروش كنند.
  مديرعامل شركت مخابرات ايران افزود: سهامداران مخابرات مي توانند طبق قانون تجارت در مجمع عمومي شركت حضور يابند.
  وي تأكيد كرد: طبق قانون به سهام مشتركان تلفن همراه و ثابت دولتي سود سالانه تعليق خواهد گرفت.
  فيضي با اشاره به رسيدگي واگذاري سهام 33 شركت مخابراتي در بورس در هيأت عالي واگذاري گفت: پيش بيني مي كنيم كه سهام شركت مخابرات ايران در شهريورماه در بورس عرضه شود.
  در همين رابطه وفا غفاراين رئيس هيات مديره شركت مخابرات ايران به فارس گفت: حجم دارايي‌هاي مخابرات حدود 13 هزار ميليارد تومان است كه از اين ميزان كمتر از 4 هزار ميليارد تومان مربوط به ودايع مشتركان است.
  وي در خصوص به روز نشدن سهام مشتركان مخابرات اظهار داشت: به دليل اينكه نرخ مكالمه در ايران نسبت به ساير كشورهاي دنيا بسيار كمتر و ارزانتر است و نيز مشتركان از زمان پرداخت وديعه تاكنون هزينه اي كمتري براي مكالمه پرداخته اند بنابراين اين سهامها به روز نشده اند.
  وي ادامه داد: افرادي كه نزد مخابرات ايران وديعه تلفن ثابت و همراه دارند بانرخ كمتري مكالمه و صحبت كرده اند. در حال حاضر نرخ مكالمه كساني كه بدون وديعه با سيم كارت اعتباري صحبت مي كنند مي‌تواند تا 50 درصد بيشتر باشد.
  فيضي تأكيد كرد: ارزش مكالمه و پولي كه مردم بابت نرخ مكالمه ارزان خود در طي سال هايي كه مشترك مخابرات ايران بوده اند بسيار بيشتر از نرخ وديعه اي است كه به مخابرات پرداخته اند.
  وي تصريح كرد: فرم ابتدايي كه مشتركان براي دريافت تلفن ثابت و همراه پركرده‌اند و نزد مخابرات است به عنوان شرايط قرارداد ميان آنها و مخابرات است.
   توضیحاتی درباره این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •