× توجه! انجمن موبایلستان به صورت آرشیو فعال می باشد و امکان ثبت مطلب جدید از سمت کاربر میسر نخواهد بود.

× توجه! لطفا در هنگام مشاهده مطالب حتما تاریخ انتشار مطلب را ملاحظه بفرمایید تا از معتبر بودن مطلب اطمینان حاصل کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19

آرشیو

 1. Top | #1


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : بخش اخبار
  شماره كاربري : 10686
  نوشته ها: 1,327
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض اخبار روز دوشنبه 10 /2 /1386

  تعرفه تماس مشتركان مخابرات با ايرانسل تغيير مي‌كند

  رييس هيات مديره شركت مخابرات ايران از محاسبه نرخ متوسط جديدي توسط سازمان تنظيم مقررات وارتباطات راديويي براي هزينه تماس مشتركان ارتباطات سيار و تلفن ثابت مخابرات با ايرانسل خبر داد.

  "وفا غفاريان" روز يكشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا احتمال داداين نرخ در جلسه آينده كميسيون تنظيم مقررات تصويب و پس از آن ابلاغ شود.

  اواخر فروردين‌ماه گذشته اعلام شد شركت مخابرات و شركت ارتباطات سيار (اپراتور اول) براي تماس با ايرانسل (اپراتور دوم) هزينه مكالمه بيش از نرخ مصوب محاسبه مي‌كنند، با اين توجيه كه چون سامانه تعرفه ايرانسل يكسان (‪ (flat‬است، تشخيص داخلي يا بين شهري بودن مكالمات آن ممكن نيست.

  براي نمونه نرخ مصوب هزينه هردقيقه مكالمه اپراتور اول تلفن همراه ‪۴۴۷‬ ريال است كه در ارتباط مشترك آن با ايرانسل ‪ ۷۶۰‬ريال محاسبه مي‌شود.

  رييس هيات مديره شركت مخابرات در ادامه در پاسخ به‌سوالي درباره تعرفه جديد مكالمه با ايرانسل، گفت " چون اين نرخ هنوز در كميسيون تنظيم مقررات مصوب نشده، بهتر است فعلا آن را اعلام نكنم".

  خبرنگار از معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات پرسيد " آيا هزينه كاهش سود ناشي از يكسان بودن تعرفه ايرانسل را مشتركان تلفن ثابت مخابرات و اپراتور اول بايد بپردازند؟"
  وي در پاسخ گفت: به هرحال اين مشتركان از شبكه استفاده مي‌كنند و بايد هزينه‌هاي اين امر پرداخت نمايند.

  غفاريان در عين حال گفت: مشكل ماهوي و مربوط به‌ذات موضوع است كه چگونه ارتباط دو شبكه يكي با تعرفه يكسان در كل كشور و ديگري با تعرفه منطقه‌اي را به هم متصل كنيم، زيرا نمي‌دانيم مشترك شبكه داراي تعرفه يكسان در كدام منطقه شبكه ديگر قرار گرفته است 2. Top | #2


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : بخش اخبار
  شماره كاربري : 10686
  نوشته ها: 1,327
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض

  برخي سيم‌كارت‌هاي اپراتور اول فعال نشده، قطع شد

  برخي مشتركان جديد اپراتور اول تلفن همراه(ارتباطات سيار) با سيم‌كارت -هاي داراي شماره ‪ ۰۹۱۲۸‬و ‪ ،۰۹۱۲۷‬پس از حدود سه هفته از واگذاري نخستين مرحله اين سيم‌كارت‌ها، با قرار دادن آن در گوشي، آن‌ها را قطع‌شده مي‌يابند.

  مشتركان مي‌گويند پس از مراجعه به‌مركزي كه سيم‌كارت را از آن گرفته‌اند، به آنها گفته‌مي‌شود بايد براي رفع مشكل به‌مراكز دولتي ارتباطات سيارمراجعه كنند و پس از ايستادن در صف‌هاي طويل براي اتصال سيم‌كارت ‪ ۲۵‬هزارريال ديگر بپردازند.

  اشتباه شركت ارتباطات سيار در شيوه برنامه‌ريزي براي دريافت باقي مانده وديعه اين‌سري از سيم‌كارت‌ها كه در دو قسط پيش فروش شدند ، عاملي‌شده تا از حدود سه هفته پيش كه واگذاري اين سيم‌كارت‌ها آغاز شد، صاحبان آن‌ها بدهكار محسوب شوند و اشتراكشان برقرار نشده و يا تنها كمي پس از برقراري ، قطع شود.

  قيمت سري جديد سيم كارت‌هاي اپراتور نخست دو ميليون و ‪ ۸۸۰‬هزار ريال بود كه يك ميليون و ‪ ۵۰۰‬هزار ريال آن هنگام ثبت نام از متقاضيان دريافت‌شد و قرار بود يك ميليون و ‪ ۳۸۰‬هزار ريال نيز در نخستين قبض هزينه كاركرد مشتركان منظور شود.

  ظاهرا درسيستم رايانه‌اي برخي مراكز سوييچ ارتباطات سيار، برنامه پرداخت بدهي وديعه در نخستين قبض هزينه كاركرد واردنشده و چون طبق برنامه موجود، بدهي‌هاي بيش از ‪۳۰۰‬هزار ريال سبب قطع سيم‌كارت مشتركان مي‌شود، سيم‌كارت اين مشتركان قطع مي‌شود.

  شركت مخابرات اواخر فروردين‌ماه گذشته اعلام كرد كه اين مشكل ظرف يك يا دوروزبطوركلي رفع مي‌شود وديگر نيازي به مراجعه مشتركان به مراكز ارتباطات سيار نيست .

  "وفا غفاريان" رييس هيات مديره شركت مخابرات ايران، امروز- يكشنبه- به خبرنگارايرنا، گفت دراين‌باره از "محمدمهدي عطوفي" معاون بازاريابي و امور مشتركان ارتباطات سيار سوال كرده كه وي پاسخ داده اين مشكل از چندي پيش رفع شده و نيازي نيست مشتركان به مراكز اين شركت مراجعه كنند.

  وي در عين حال به خبرنگار ايرنا، گفت كه اگر با چنين موردي مواجه شد شماره تلفن همراه مشترك را براي پيگيري به وي اعلام كند.

  "عباس مردانخاني" مدير كل امور مشتركان و متقاضيان شركت ارتباطات سيار نيز چندي پيش جاي خود را به "علي حميدي" داد. 3. Top | #3


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : بخش اخبار
  شماره كاربري : 10686
  نوشته ها: 1,327
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض

  بهای سیم کارت صفر وکارکرده در بازار تهران

  بهای سیم کارت صفر وکارکرده در بازار تهران به شرح زير است.

  سیم کارت صفر
  خرید --------- فروش
  کد2 460 --------- 470
  کد3 430 --------- 440
  کد4 410 --------- 420
  کد5 355 --------- 365
  کد6 340 --------- 350
  کد7 300 --------- 310
  تالیا 50 --------- 60
  ایرانسل 130 --------- 150

  سیم کارت کارکرده

  خرید --------- فروش
  کد1 470 --------- 490
  کد2 350 --------- 365
  کد3 320 --------- 340
  کد4 280 --------- 290
  کد5 270 --------- 280
  کد6 265 --------- 275
  کد7 255 --------- 265
  تالیا 20 --------- 30
  ایرانسل 110 --------- 120 4. Top | #4


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : بخش اخبار
  شماره كاربري : 10686
  نوشته ها: 1,327
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض

  پرشین تلکام دو مدل KG200 و KG300 را به سبد محصولات خود اضافه کرد

  شرکت پرشین تلکام نخستین و تنها ترین وارد کننده گوشی های کره ای ال.جی به ایران دو مدل KG200 و KG300 را به سبد محصولات خود اضافه کرده است .
  به گزارش خبرنگار تاليانيوز از بازار خرید و فروش گوشی در تهران ، این دو مدل پیشتر و بدون گارانتی به بازار راه یافته بودند اما از اول این هفته به سبد محصولات پرشین تلکام نیز راه یافته اند.
  گفتنی است، kg200 در ماه نوامبر سال 2006در تک رنگ مشکی به بازار جهانی عرضه شده است و دارای دوربین عکاسی و فیلمبرداری یک و سه مگاپیکسلی و سیستم صدای پلی فونیک 64کاناله است .
  حافظه داخلی این گوشی 60مگابایت است و قابلیت ارتقای حافظه micro sd را به کاربر می دهد.
  مدل kg300 ال.جی از نظر شکل و کارایی شباهت زیادی به مدل kg200 دارد و تنها تفاوت آن با مدل گفته شده ، دوربین عکاسی دو مگاپیکسلی و قابلیت ارسال اطلاعات از طریق انواج رادیویی (بلوتوث) است.
  در حال حاضر دو مدل KG200 و KG300 با گارانتی معتبر پرشین تلکام به بهای 139و 215هزار تومان به فروش می رسد. 5. Top | #5


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : بخش اخبار
  شماره كاربري : 10686
  نوشته ها: 1,327
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض

  مدل 100x ساژم با گارانتی رانجو سرویس وارد بازار شد

  مدل 100x ساژم که در ماه فوریه سال 2006به بازار جهانی عرضه شده است در تک رنگ مشکی و با گارانتی رانجو سرویس وارد بازار خرید و فروش گوشی در تهران شد.
  به گزارش تاليانيوز، این گوش دارای سیستم صدای پلی فونیک هشت کاناله است و در حال حاضر به بهای 43هزار تومان در بازار به فروش می رسد. 6. Top | #6


  درجه : عضو طلایی
  شماره كاربري : 58346
  نوشته ها: 2,055
  جزئيات بيشتر

  ممنوعیت استفاده از موبایل در ادارات دولتی مالزی

  به گزارش گروه خبری GSM، دولت مالزی استفاده از موبایل را در برخی ادارات و شرکت ها به جهت جلوگیری از جاسوسی ممنوع کرده است. البته مسئولان امنیتی ادارات اظهار داشتند که هیچگونه جاسوسی و یا هر نوع قانون شکنی را مشاهده نکرده اند، اما رواج بیش از حد وسایل الکترونیکی و سادگی برقراری ارتباط با آنها ترس از نشست اطلاعاتی ادارات را روز به روز بیشتر می کند.
  بدلیل فراگیر شدن گوشی های موبایل مجهز به دوربین و سیستم ضبط صدا و نیز تکنولوژی هایی نظیر بلوتوث و Wi-Fi امکان رد و بدل کردن اطلاعات محرمانه خیلی زیاد است و همین عاملی برای ممنوعیت موبایل در برخی مکان هاست، علیرغم اینکه استفاده از این وسایل الکترونیکی در زندگی های امروزی اجتناب ناپذیر است و جز وسایل ضروری مردم به شمار می رود، ولی همین موبایل ها روز به روز امنیت را تهدید می کنند. 7. Top | #7


  درجه : عضو طلایی
  شماره كاربري : 58346
  نوشته ها: 2,055
  جزئيات بيشتر

  آزمایش فعال کردن شبکه موبایل درون هواپیما در استرالیا

  به گزارش گروه خبری Gsm، شرکت ارتباطات و رسانه استرالیا بطور محدودی شبکه Gsm و بخصوص وسایل مجهز به Gprs را در یک هواپیمای تجاری فعال کرده است. این کار بصورت محدود و فقط تا 12 ماه روی این هواپیما آزمایش می شود.
  در این آزمایش که جالب به نظر می رسد، تا زمانیکه هواپیما به ارتفاع 6000 پا نرسیده باشد، امکان برقراری تماس با موبایل امکان پذیر نیست، این کار از طریق ارسال سیگنال های قفل کننده، توسط سلول هایی که درون هواپیما تعبیه شده اند صورت می گیرد و پس از اینکه هواپیما به ارتفاع لازم رسید، این سیگنال ها قطع شده و پوشش شبکه ای Gsm1800 فعال می شود.
  با توجه به رشد روز به روز ارتباطات و اهمیت زیاد آن نیاز به حضور این تکنولوژی هواپیما دیده می شد، که پس از ماه ها تلاش و بررسی از لحاظ فنی و علمی این کار امکان پذیر شد.
  این امکان در حال حاضر روی یکی از هواپیماهای استرالیایی و فقط در مسیرهای داخلی استرالیا به صورت ارسال پیام های متنی و ایمیل وجود دارد. در صورت مثبت بودن نتایج این آزمایشات اقدامات بعدی در جهت گسترش این سیستم صورت خواهد گرفت. 8. Top | #8


  درجه : عضو طلایی
  شماره كاربري : 58346
  نوشته ها: 2,055
  جزئيات بيشتر

  اسپایدرمن سونی اریکسون به دست!

  درست چند هفته قبل از اکران قسمت سوم از سری فیلم های سینمایی مرد عنکبوتی (Spiderman) شرکت سونی اریکسون در یک اقدام جالب تعداد محدودی از گوشی های پرطرفدار را با سبک و سیاق مرد عنکبوتی وارد بازار کرده است.
  سونی اریکسون 4 گوشی K800i، K750i، K550i و K610i خود را مجهز به عکس های زمینه (Wallpaper) و محافظ نمایشگرهای ( Screen saver ) مربوط به مرد عنکبوتی کرده تا طرافدارن این فیلم سینمایی را برای خرید محصولات خود مجاب کند. جدا از امکانات ذکر شده قاب و رنگ این گوشی ها نیز باحال و هوای مرد عنکبوتی هماهنگ می باشند و وسایل جانبی ای نظیر کیف و بند مخصوص مرد عنکبوتی نیز همراه این نسخه های محدود به فروش می رسد. 9. Top | #9


  درجه : عضو نيمه ممتاز
  شماره كاربري : 96720
  نوشته ها: 533
  جزئيات بيشتر

  اخبار مربوط به 10 / اردیبهشت / 1386

  سلام
  اینم اخبار اخبار مربوط به 10 / اردیبهشت / 1386 که با اجازه اساتید خودم در ادامه این تاپیک قرار میدم
  امیدوارم که تکراری نباشه
 10. Top | #10


  درجه : عضو نيمه ممتاز
  شماره كاربري : 96720
  نوشته ها: 533
  جزئيات بيشتر

  کرم‌های اینترنتی در تلفن‌های همراه اسپانیا

  به محض بارگذاری این نرم‌افزار و نصب آن روی تلفن‌همراه، کرم Eliles-A فعالیت خود را آغاز می‌کند و باعث می‌شود تا خسارات مالی فراوانی شامل مشترکان تلفن‌همراه شود.

  کارشناسان امنیتی اسپانیا برپایه آخرین مطالعات خود از بروز یک يك كرم اینترنتی جدید خبر داده‌اند که کاربران را مجبور می‌کند برنامه‌های ویروسی و مخرب را بارگذاری کنند.

  شرکت مک‌آفی این کرم را با نام Eliles-A شناسایی کرده و از آن را به عنوان نخستين نرم‌افزار مخرب اینترنتی که سرقت‌های خود را از طریق سرویس SMS SMiShing انجام مي‌دهد دانسته است.

  در حال حاضر دو اپراتور بزرگ اسپانیایی خدماتی را دراین کشور عرضه کرده‌اند که به کاربران امکان می‌دهد از طریق اینترنت پیام‌های کوتاه نوشتاری خود را ارسال کنند، این در حالی است که کرم یاد شده با تمرکز بر این سرویس و استفاده از پست الکترونیکی کاربران، آنها را با مشکل مواجه می‌کند.

  گفته می‌شود افرادی که تا کنون مورد حمله این کرم قرار گرفته‌اند پیام کوتاه نوشتاری دریافت می‌کنند که به ظاهر از سوي يك اپراتور تلفن‌همراه ارسال شده و آنها را به بارگذاری يك نرم‌افزار ضدويروس رايگان روي تلفن‌همراه تشویق می‌کند.

  به محض بارگذاری این نرم‌افزار و نصب آن روی تلفن‌همراه، کرم Eliles-A فعالیت خود را آغاز می‌کند و باعث می‌شود تا خسارات مالی فراوانی شامل مشترکان تلفن‌همراه شود.

  این کرم هم‌اکنون در کشور اسپانیا و آلمان دیده شده و شرکت مک‌آفی تضمین کرده که به زودی برنامه مخصوص خود را برای از بین بردن آن وارد بازار خواهد کرد.
  سرویس اخبار خارجی ایتنا
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

   توضیحاتی درباره این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •