× توجه! انجمن موبایلستان به صورت آرشیو فعال می باشد و امکان ثبت مطلب جدید از سمت کاربر میسر نخواهد بود.

× توجه! لطفا در هنگام مشاهده مطالب حتما تاریخ انتشار مطلب را ملاحظه بفرمایید تا از معتبر بودن مطلب اطمینان حاصل کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18

آرشیو

 1. Top | #1


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : بخش اخبار
  شماره كاربري : 10686
  نوشته ها: 1,327
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض اخبار روز 11/2/1386

  تعرفه مکالمات مشترکان اپراتور اول با شبکه ایرانسل در حال بررسی است

  محاسبه تعرفه مکالمات مشترکان اپراتور اول با مشترکان شبکه ایرانسل، کمی پیچیدگی دارد، اما در حال بررسی است.
  دکتر وفا غفاریان، رییس هیات‌مدیره شرکت مخابرات ایران، در گفت‌وگو با خبرنگار سیتنا، برخی ابهامات در چگونگی محاسبه تعرفه مکالمات مشترکان اپراتور اول با مشترکان شبکه ایرانسل را به دلیل خلا در روش نرخ‌گذاری دانست و تاکید کرد: هرگز در این خصوص، تخلفی صورت نگرفته است.
  وی، اظهار داشت: اپراتوری که شبکه‌ آن به صورت "زوم‌بندی" محاسبه می‌شود، اگر بخواهد با شبکه‌ای که محاسبه مکالمات آن به صورت "فلت" است، ارتباط متقابل داشته باشد، تعیین نرخ با پیچیدگی مواجه خواهد شد.
  رییس هیات‌مدیره شرکت مخابرات ایران، خاطرنشان کرد: تعیین نرخ تعرفه مکالمات، یک کار چندبعدی است که باید در ابعاد مختلفی آن را بررسی کرد.
  غفاریان، بر تعیین نرخ تعرفه با توجه به مسایل زیرساختی و سایر اپراتورها تاکید کرد و افزود: در صورتی که تعرفه‌ای در جایی سازگار باشد و در جایی دیگر سازگار نباشد، تعرفه نیز کارساز نخواهد بود.
  غفاریان، در پایان، تصریح کرد: نمی‌توان نرخ تعرفه‌ها را به گونه‌ای تعیین کرد که به طور مثال، ایجاد ارتباط راه دوری بین تهران - بندرعباس از طریق تلفن همراه، به مراتب ارزان‌تر از ارتباط با تلفن ثابت و زیرساخت باشد 2. Top | #2


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : بخش اخبار
  شماره كاربري : 10686
  نوشته ها: 1,327
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض

  ثبت نام سيم كارت دولتي با مبلغ 288 هزار تومان در سال‌ جاري

  رئيس هيات مديره شركت مخابرات ايران گفت: به احتمال فراوان بهاي ثبت نام سيم كارت دولتي در سال‌جاري همان مبلغ سال گذشته يعني 288 هزار تومان خواهد بود.
  وفا غفاريان به خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس گفت: ثبت نام سيم كارت دولتي در سال‌جاري به احتمال زياد در تيرماه آغاز خواهد شد.
  وي در خصوص كارت شارژهاي سيم كارتهاي اعتباري دولتي نيز اظهارداشت: كارت شارژهاي مورد نياز براي سيم كارت اعتباري دولتي آماده عرضه به بازار است.
  غفاريان تاكيد كرد: بهاي كارت شارژهاي سيم كارت دولتي 10 و 20 هزار توماني است.شرايط و تعرفه اين سيم كارتهاي نيز فعلا همانند تاليا است.
  وي در خصوص ميزان ودايع مشتركان مخابرات ايران براي سهامدار شدن نيز اظهارداشت: ودايع مشتركان تلفن همراه از سال اول ثبت نام تا سال 83 مبلغ با كسر ماليات و عوارض 290 هزار تومان و سال 84 و 85 به ترتيب 232 هزار تومان و 180 هزار تومان خواهد بود.
  غفاريان در مورد خبر قطعي دارندگان سيم كارتهاي دولتي كه اخيرا سيم كارت خود را از مخابرات تحويل گرفته‌اند افزود: طبق پيگيري‌هاي انجام شده چنين مشكلي در شبكه گزارش نشده است 3. Top | #3


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : بخش اخبار
  شماره كاربري : 10686
  نوشته ها: 1,327
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض

  درخواست فيلترينگ Mmsها توسط وزارت Ict بوده است

  دبيرخانه شوراي عالي انقلاب فرهنگي در مورد خبر فيلترشدن Mms اطلاعيه‌‏اي را صادر كرد.
  به گزارش ايلنا، در اين اطلاعيه آمده است، پيرو درج برخي اخبار و اطلاعات در رسانه‌ها مبني بر تصويب فيلتر شدن Mmsهاي غيراخلاقي تلفن همراه توسط شوراي عالي انقلاب فرهنگي به اطلاع مي‌رساند؛ مصوبه فوق در هيئت نظارت بر اجراي مقررات و ضوابط شبكه‌هاي اطلاع رساني رايانه‌اي و براساس درخواست وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات مطرح شده است.
  در جلسه اين هيئت پس از ارايه گزارش توسط كارشناسان وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات مقرر شد، وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات به منظور جلوگيري از تبادل داده‌‏ها و اطلاعات مغاير با قانون، شرع و اخلاق عمومي در سيستم Mms، دستورالعمل تهيه سخت‌افزار، نرم‌افزار، تجهيزات لازم و ساير سازوكارهاي مقتضي براي صيانت از فضاي شبكه‌‏هاي اطلاع‌‏رساني را به شركت‌هاي طرف قرارداد اعلام تا پس از فراهم آوردن تمهيدات فوق و تأييد وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، سرويس Mms ايجاد و فعال شود.
  تصميم فوق به خوبي مشهود مي‌سازد كه تدبير اتخاذ شده ناظر به استفاده ناصحيح از سيستم Mms بوده و به هيچ وجه به مفهوم ايجاد محدوديت براي استفاده مطلوب و مناسب از اين سيستم براي عموم كاربران نيست. 4. Top | #4


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : بخش اخبار
  شماره كاربري : 10686
  نوشته ها: 1,327
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض

  نماينده مجلس: كنترل Mms غيرقانوني است

  رييس كميته مخابرات مجلس: كنترل محتواي Mms و Sms جزو مصاديق شنود است و فقط مي‌تواند با حكم قضايي صورت گيرد و در غير اين صورت از لحاظ قانوني جرم است.
  رييس كميته مخابرات مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر اين كه كنترل محتواي Mms و Sms جزو مصاديق شنود است، گفت: كنترل و فيلترينگ Mms و Sms بايد با حكم قضايي صورت گيرد و در غير اين صورت از لحاظ قانوني جرم است.
  رمضانعلي صادق‌زاده، در گفت‌وگو با ايلنا، اظهارداشت: اگرچه از لحاظ فني و علمي ابزار فيلتر كردن Mms تلفن همراه وجود دارد؛ اما با حكم قضايي مي‌‏توان آن را انجام داد.
  وي ادامه داد: اگرچه فيلترينگ سايت‌‏ها طبق دستور شوراي انقلاب فرهنگي و كميته تعيين مصاديق انجام مي‌‏گيرد؛ اما Mms و Sms تلفن همراه جزو مصاديق سايت اينترنت نيست.
  صادق‌‏زاده، يادآورشد: اگرچه شنود مكالمات از لحاظ فني امكان پذير است؛ اما بايد براساس حكم قضايي انجام گيرد و از آن جايي كه Mms و Sms نيز جز موارد شنود قرار مي‌‏گيرد بايد با حكم قضايي در خصوص فيلتر كردن آن اقدام شود. 5. Top | #5


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : بخش اخبار
  شماره كاربري : 10686
  نوشته ها: 1,327
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض

  تبديل ودايع به سهام قطعي نيست
  در حالي كه موضوع تبديل ودايع مخابراتي به سهام با ابهاماتي مواجه است و در ابن خصوص اطلاع رساني جامعي انجام نشده، اين موضوع وارد ابعاد جديدي شده است.
  رئيس سازمان خصوصي سازي گفت: تبديل ودايع مردم (در مخابرات) به سهام قطعي نيست.
  غلامرضا حيدري كرد زنگنه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس اظهار داشت: كميته اي تشكيل شده كه در مورد تبديل ودايع مردم به سهام تصميم گيري كنند.
  وي افزود: تبديل ودايع مردم به سهام تنها به عنوان يك گزينه در كميته مطرح است.
  سيدمهدي عقدايي نيز پيشتر به خبرنگار فارس گفته بود: شركت مخابرات هنوز به بورس وارد نشده تا قيمت گذاري شود.
  وي با بيان اينكه شركت مخابرات جزء شركتهاي صدر اصل 44 است؛ افزود: قرار است تا شهريور مساله پذيرش شركت مخابرات در بورس حل شود و بعد از آن سهام شركت قيمت گذاري مي شود.
  عقدايي با اشاره به ودايع مردم در نزد شركت مخابرات؛ خاطرنشان كرد: در صورتي كه مردم بخواهند خط تلفن خود را به مخابرات واگذار كنند مي توانند ودايع خود را پس گيرند.
  وي ادامه داد: مخابرات در حال انجام كار كارشناسي است براي اينكه مشخص كند ودايع مردم مي تواند به سهام تبديل شود يا خير؟
  قابل ذكر است بيش از 38 ميليون مشترك تلفن ثابت و همراه دولتي در سراسر كشور وجود دارد.

  اعلام نرخ ودايع براي ورود به بورس
  وديعه‌ي مشتركاني كه در آخرين ثبت‌نام سيم‌كارت دولتي در بهمن‌ماه سال 85 و با مبلغ 288 هزار تومان نسبت به نام‌نويسي اقدام كردند با كسر هزينه‌هاي مورد نظر ازجمله ماليات و توسعه‌ي روستايي،180 هزار تومان براي تبديل به سهام و ارايه در بورس خواهد بود.
  داود زارعيان - مدير كل روابط عمومي‌ شركت مخابرات ايران - در گفت‌وگو با (ايسنا)، با بيان اين مطلب اظهار كرد: مشتركاني كه در مرحله‌ي اول با مبلغ 600 هزار تومان نسبت به ثبت‌نام سيم‌كارت تلفن همراه اقدام كرده‌ و‌ از اين مبلغ 100 هزار تومان را بابت گوشي تلفن همراه پرداختند، چنانچه هزينه‌ها، ازجمله ماليات و توسعه‌ي روستايي را كسر كنيم، مبلغ 290 هزار تومان به عنوان وديعه نزد شركت مخابرات ايران دارند.
  او افزود: اما در مرحله‌ي دوم ثبت‌نام هزينه‌ي گوشي حذف شد و ثبت‌نام با مبلغ 500 هزار تومان انجام گرفت كه از اين مبلغ پس از كسر ماليات و هزينه‌هايي مانند توسعه‌ي روستايي، وديعه‌ي اين مشتركان براي تبديل به سهام در بورس نيز 290 هزار تومان است.
  به گفته‌ي او در مرحله‌ي سوم كه ثبت‌نام با مبلغ 440 هزار تومان انجام شد، پس از كسر هزينه‌هاي مذكور، وديعه‌ي اين مشتركان همان 290 هزار تومان است؛ چراكه در اين دوره درصد ماليات نسبت به دوره‌هاي گذشته كاهش يافته بود، بر اين اساس وديعه‌ي 290 هزار توماني براي مشتركاني است كه از ابتداي اولين ثبت‌نام تلفن همراه در كشور تا پايان سال 83 ثبت‌نام خود را انجام داده‌اند.
  زارعيان ادامه داد:‌ اما با توجه به اين كه در سال 84، ثبت نام تلفن همراه با مبلغ 360 هزار تومان انجام گرفت، از اين مبلغ پس از كسر هزينه‌هاي مورد نظر 232 هزار تومان به عنوان وديعه‌ي مشترك نزد مخابرات قرار گرفته است.
  وي درباره‌ي ودايع تلفن ثابت نيز گفت: ودايع تلفن ثابت از دوره‌ي قبل از انقلاب با وديعه‌اي در حدود دو هزار و 200 تومان آغاز شده و در حال حاضر اين وديعه در حدود مبلغ 100 هزار تومان است.
  او گفت: با توجه به اينكه بيش از 90 درصد واگذاري‌ها در سال‌هاي بعد از انقلاب انجام شده است و بويژه از سال 64 به بعد، عمده‌ي ودايع تلفن ثابت در تهران در حدود 100 هزار تومان و در شهرهاي متوسط 80 هزار تومان و در روستاها كمتر از اين مبلغ است.
  صابر فيضي - مدير عامل شركت مخابرات ايران - نيز روز گذشته در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا با اشاره به اينكه در ترازنامه‌ حجم دارايي‌هاي مخابرات در حدود 13 هزار ميليارد تومان ثبت شده است كه 4 هزار ميليارد تومان آن مربوط به ودايع مشتركان است، گفته بود: اين ميزان به شكل سهام بين 38 ميليون مشترك مخابرات - اعم از ثابت و همراه - و البته در صورت رضايت آن‌ها توزيع خواهد شد. هر مشتركي اگر بخواهد وضعيت فعلي وديعه خود را حفظ كند نيز مي‌تواند به مخابرات مراجعه‌ كند و با پر كردن فرم مربوطه وديعه‌ي آن نزد مخابرات باقي بماند.
  او افزود: اگر اين ودايع وارد بورس شود، به‌طور سالانه به هر يك از مشتركان به تناسب وديعه‌ي مورد نظر سود تعلق خواهد گرفت و درواقع مانند يك شركت سهامي‌ در بورس عمل خواهيم كرد.

  مردم با تبديل ودايع موافقت كنند
  مديرعامل شركت بورس به مشتركان مخابرات توصيه كرد كه از فرصت پيش آمده استفاده كرده و ودايع تلفن همراه و ثابت خود را به سهام تبديل كنند.
  دكتر علي رحماني ـ مديرعامل شركت بورس اوراق بهادار ـ در گفت‌وگو با خبرنگار بورس خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در راستاي تبديل وديعه مشتركان مخابرات به سهام، با بيان اينكه در اين زمينه بايد از شركت مخابرات تقدير كرد، گفت: اين امر در راستاي ظرفيت‌سازي و جذب واگذاري شركت صورت گرفته و ايده بسيار خوبي است.
  وي با اشاره به اين كه پولي كه بابت تلفن همراه و ثابت به مخابرات داده مي‌شود، وديعه بوده و در حساب بدهي در دفاتر شركت‌هاي مخابرات استاني و ارتباطات سيار ثبت شده است، گفت: اما شركت مخابرات به انتخاب مشتركانش، اين ودايع را به سرمايه تبديل خواهد كرد.
  رحماني در پاسخ به اين پرسش كه ودايع ثبت شده در نزد مخابرات براساس سالي كه پول‌ها واريز شده متفاوت است، آيا اين امر باعث متضرر شدن افرادي كه سهام اين ودايع را دريافت خواهند كرد نخواهد شد، گفت: در بسياري از كشور‌هاي دنيا اوراق بدهي قابل تبديل به سهامي‌ منتشر مي‌شود، بنابراين هر كسي به ميزان پولي كه داده در توسعه و موفقيت شركت مخابرات سهيم خواهد شد.
  وي به حاكم شدن سيستم با وديعه صفر اشاره كرد و افزود: احتمالا از اين پس ديگر از مردم وديعه‌اي دريافت نخواهد شد.
  مديرعامل شركت بورس، درباره جوابگويي بورس اوراق بهادار در قبال سهامداران اين شركت گفت: اين مقوله اصلا مهم نخواهد بود؛ زيرا شركت مخابرات قرار است كه وارد بورس شود، بنابراين به طور قطع اين ظرفيت وجود خواهد داشت.
  رحماني با اشاره به اين كه پول تاكنون به صورت مجاني در اختيار شركت مخابرات بوده و بابت آن مردم سودي دريافت نمي‌كردند، گفت: با اين كار اين ودايع به سرمايه تبديل خواهد شد، كارايي بعدي عملياتي شركت مخابرات مهم است؛ يعني با استقرار مديران بعدي ديگر پولي در اختيارشان قرار ندارد، اين ودايع تبديل به سهام شده و سهامدار سود مطالبه خواهد كرد، كه با اين وجود ارزش آن نيز افزايش خواهد يافت.
  وي در ادامه تاكيد كرد: با توجه به اين‌كه در كميته‌اي كه در اين زمينه تشكيل شده فعاليت‌هاي مطلوبي انجام شده است، بنابراين توصيه مي‌كنم مردم از اين فرصت استفاده كنند و ودايع خود را به سهام تبديل كنند.
  رحماني همچنين تشويق به اين كار و رو آوردن شركت‌هاي آب و برق به اين سمت را نيز مورد تاكيد قرار داد. 6. Top | #6


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : بخش اخبار
  شماره كاربري : 10686
  نوشته ها: 1,327
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض

  شركت ارتباطات سيار: تمامي سيم‌كارت‌هاي قطع شده اپراتور اول، وصل شده‌است

  شركت ارتباطات سيار تاكيد كرد كه تمامي سيم كارت‌هاي قطع شده اپراتور اول در فروردين ماه امسال ، مجددا وصل شده است .

  به گزارش روز دوشنبه روابط عمومي شركت ارتباطات سيار ، قطع تعدادي از سيم‌كارت‌هاي اپراتور اول كه در اواخر فروردين ماه سال جاري رخ داد، به اين دليل بود كه در آن زمان ،سيستم صورت حساب‌گيري اين شركت ، باقيمانده مبلغ ثبت نام سيم كارت فقط دو هزار و ‪ ۳۰۰‬نفر از مشتركين جديد اين شركت را از نوع بدهكاري صورتحسابي تلقي‌كرد و به‌صورت خودكار، مبادرت به‌قطع سيم‌كارت‌هاي مذكور كرد.

  "براين اساس به فاصله چند ساعت از اين اقدام ، اختلال پيش آمده شناسايي شد و حداكثر به فاصله زماني ‪ ۴۸‬ساعت ، كليه قطعي‌هاي مذكور وصل مجدد شد".

  روابط عمومي شركت ارتباطات سيار يادآور شد كه وصل مجدد اين سيم‌كارت‌ها بدون هزينه و به صورت خودكار صورت گرفت و نيازي به مراجعه مالكان آنها نبود.

  پاسخ شركت ارتباطات سيار درپي گزارش روز گذشته خبرگزاري جمهوري اسلامي با عنوان"برخي سيم‌كارت‌هاي اپراتور اول فعال نشده ، قطع شد" براي ايرنا ارسال شد.

  اين در حالي است كه چند مشترك شركت ارتباطات سيار كه هفته جاري سيم - كارت خود را دريافت كردند از قطعي سيم‌كارت‌هاي خود گله‌مند بودند.

  مشتركان مدعي بودند پس از مراجعه به‌مركزي كه سيم‌كارت رااز آن تحويل گرفته‌اند، به آنها گفته مي‌شود بايد براي رفع مشكل به‌مراكز دولتي ارتباطات سيار مراجعه كنند و پس از ايستادن در صف‌هاي طويل براي اتصال سيم‌كارت ‪۲۵‬ هزارريال ديگر بپردازند. 7. Top | #7


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : بخش اخبار
  شماره كاربري : 10686
  نوشته ها: 1,327
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض

  ركورد شكني نوجوان 13 ساله در ارسال sms

  مورگان پوزگار" 13 ساله هفته گذشته مقام نخست را در يك مسابقه ارسال پیام کوتاه موسوم به National Texting Champion ، به خود اختصاص داد.
  به گزارش تاليانيوز، مورگان 13 ساله از اهالی "کلیسبرگ " ایالت پنسیلوانیاي آمريكا كه در این مسابقه شرکت کرده بود، روز شنبه پس از آنکه موفق شد عبارت "Supercalifragilisticexpialidocious" را از کتاب "مری پاپنز" در 15 ثانیه تایپ کند ، مقام نخست را در مسابقه مذکور به خود اختصاص داد.
  مورگان پیشتر 200 تن از رقبای خود را در Roseland Ballroom واقع در منهتن شکست داده و عنوان قهرمان ساحل شرقی را به خود اختصاص داده بود و سپس در مرحله ای دیگر موفق شد "الی تیروش " 21 ساله از "لس آنجلس" واقع در ایالت "کالیفرنیا" را به عنوان قهرمان ساحل غربی ، شکست دهد.
  طبق محاسبات مورگان ، وی در طول ماه بیش از 8 هزار پیام کوتاه را برای دوستان و اقوام خود ارسال می کند. 8. Top | #8


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : بخش اخبار
  شماره كاربري : 10686
  نوشته ها: 1,327
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض

  نسخه جدید K800 سونی‌اریکسون عرضه می‌شود

  در حالی که هر یک از شرکت‌های Vertu و ودافون نسخه‌ای ویژه‌ای از محصولات سونی‌اریکسون را برای خود تولید می‌کنند، تصاویر جدید منتشر شده در وب نشان می‌دهد نسخه جدیدی از گوشی K800i با نام K800i Ferrari Edition به زودی وارد بازار می‌شود.
  به گزارش تاليانيوز، این گوشی که بسیار ویژه طراحی شده، همانند خودروهای فراری به رنگ قرمز براق تولید شده و با گوشی‌های K800 که هم‌اکنون در بازار موجود است تفاوت فراوان دارد.
  تولیدکنندگان این گوشی ویژه هنوز اخباری را در مورد تولید انبوه و یا عرضه محدود K800i Ferrari منتشر نکرده‌اند.
  شرکت سونی‌اریکسون با این اقدام قصد دارد پیش از عرضه گوشی جدید خود با نام K810i، محصول ویژه‌ای را در اختیار مخاطبان خود قرار دهد. 9. Top | #9


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : بخش اخبار
  شماره كاربري : 10686
  نوشته ها: 1,327
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض

  10 میلیون شکلات LG به فروش رفت

  گذشت 18 ماه از عرضه اولین گوشی ال جی مدل شکلات در کشور کره و 11 ماه پس از اینکه گوشی مذکور در بازارهای انگلیس عرضه شد، اين شركت اعلام کرد بیش از 10 میلیون عدد از گوشی های مذکور را به فروش رسانده است.
  به گزارش تاليانيوز، کمپانی ال جی اعلام کرد در گوشی مذکور که اکنون علاوه بر رنگ اصلی خود در رنگ های صورتی و سفید نیز موجود می باشد ، تغيیراتی ایجاد کرده تا مشتریان بیشتری را جذب کند.
  بر اساس این گزارش ، مدل Chocolate 2 ال جی یکی از پر فروش ترین گوشی های ماه جاری در انگلیس بوده است. 10. Top | #10


  درجه : عضو نيمه ممتاز
  شماره كاربري : 96720
  نوشته ها: 533
  جزئيات بيشتر

  اخبار مربوط به 11 / اردیبهشت / 1386

  بازم سلام
  امروز هم با کمی تاخیر اخبار مربوط به اخبار مربوط به 11 / اردیبهشت / 1386 رو در اختیارتون می زارم
  امیدوارم که مورد توجه قرار بگیره
  :roolleyes:
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

   توضیحاتی درباره این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •