• ورود

عضويت در سايت موبايلستان ايميل فعال سازي ارسال نشده است ؟ کلمه عبور خود را گم کرده ايد ؟
  • ثبت نام

• صفحه 1 از 20 12311 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 10 از 197

مشاوره

1. Top | #1

درجه : مدیر بازنشسته
      شماره كاربري : 251088
      نام : Amir
      سپاس ها : 36,268
      سپاس از شما 27,269 بار در 4,910 پست
      جزئيات بيشتر

پیش فرض $ معرفي انواع كلاهبرداري ها در بازار موبايل $

به نام خدا

سلام و عرض ادب خدمت كليه دوستان

در اين تاپيك دوستان ميتونند انواع كلاهبرداري هايي كه در بازارهاي موبايل وجود داره رو معرفي كنند . لطفاً توجه كنيد فقط و فقط نوع كلاهبرداري توضيح يا معرفي بشه

از نام بردن فروشگاه ها و يا اشخاص جدآ خودداري كنيد در غير اين صورت با كاربران خاطي برخورد خواهد شد

اين تاپيك فقط جهت اطلاع و آگاهي كاربران گرامي از انواع كلاهبرداري ها ايجاد شده
      لطفاً به هيچ عنوان نامي از اشخاص فروشنده و يا فروشگاه ها معتبر يا كلاهبردار برده نشه در غير اين صورت با كاربر خاطي برخورد خواهد شد

با تشكر
      روزگاری است که سودای بتان دین من است // غم این کار نشاط دل غمگین من است

2. کسب و کار

3. Top | #2

درجه : عضو طلایی
      شماره كاربري : 193341
      نام : امین
      سپاس ها : 708
      سپاس از شما 5,090 بار در 1,718 پست
      جزئيات بيشتر

استفاده از سادگی
      مهمترین کاری که فروشنده ها می کنن استفاده از سادگی اون هاست
      رفتم توی یه مغازیه یه یارو گالسی اس بدون خش عالی فروخت 280 تومان!
      ا

4. Top | #3

درجه : مدير ارشد بازنشسته
      بخش : مشاوره براي خريد
      شماره كاربري : 250578
      نام : جــــابــــر
      سپاس ها : 50,962
      سپاس از شما 65,130 بار در 13,071 پست
      کمک مالي به سايت: 900000 ريال
      جزئيات بيشتر

یکی از روشهای مرسوم برای سرکیسه کردن مردم،قضیه ریختن نرم افزار روی گوشی هست-که از30 تومان تا 70-80 تومان پول به این بهانه میگیرند!
      در صورتی که اصلا نباید زیر بار این جور موارد برید.

جالبی کار اینجاست که حتی اصل نرم افزار را هم به طرف نمیدهند.یعنی اگر 1بار گوشیتون را فلش بزنید تمام نرم افزار ها و بازی ها پاک میشود.
      در صورتی که شما میتوانید مجموعه کامل نرم افزارها را از همین سایت یا سایتهای دیگر به قیمتی چندین برابر کمتر از قیمت بالا خریداری نمایید.که اصل نرم افزار و بازی را در اختیار شما قرار میدهد!

5. Top | #4

درجه : مدير ارشد بازنشسته
      بخش : مشاوره براي خريد
      شماره كاربري : 250578
      نام : جــــابــــر
      سپاس ها : 50,962
      سپاس از شما 65,130 بار در 13,071 پست
      کمک مالي به سايت: 900000 ريال
      جزئيات بيشتر

یک مدل دیگر از کلاه برداری ها ،فروختن یک مدل گوشی بجای مدل اصلی با همان پول مدل اصلی

چند مثال میزنم تا واضح تر متوجه بشید:

مدل دقیق گالکسی اس gt-i9000 هست:
      ولی عده ای که افراد خیلی ساده را گیر آوردند مدل i9003 را بجای i9000 به مردم می انداختند.
      ولی بعضی افراد که واقعا کاربلد بودند را با یک ترفند دیگر گول میزدند:
      مدل gt-i9000t را بجای gt-i9000 به مردم میفروختند.
      مدل t مخصوص آمریکای لاتین می باشد و با رام های فارسی مشکل داشت.
      البته مشکلش قابل حل هست،ولی خریدار بیچاره میشه تا یه رام با ساپورت فارسی روی این گوشی بریزه

یا مورد دوم گالکسی اس2 هست:
      که gt-i9100g را بجای مدل اصلی gt-i9100 به مردم می فروشند
      مدل g گرافیک و سی پی یو ضعیفتری داره

یا آیفون لاک که آنلاک کرده اند را به مردم بجای آنلاک میفروشند.

خلاصه در تمام موارد ،همیشه باید قبل از خرید گوشی حتما به بخش تخصصی گوشی مربوطه 1سری بزنید تا اطلاعاتی دقیق راجب گوشی مریوطه به دست بیاورید.

6. Top | #5

درجه : عضو فعال
      شماره كاربري : 307258
      نام : جعفر
      سپاس ها : 4,091
      سپاس از شما 1,791 بار در 323 پست
      کمک مالي به سايت: 4100000 ريال
      جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط JABER
      یکی از روشهای مرسوم برای سرکیسه کردن مردم،قضیه ریختن نرم افزار روی گوشی هست-که از30 تومان تا 70-80 تومان پول به این بهانه میگیرند!
      در صورتی که اصلا نباید زیر بار این جور موارد برید.

جالبی کار اینجاست که حتی اصل نرم افزار را هم به طرف نمیدهند.یعنی اگر 1بار گوشیتون را فلش بزنید تمام نرم افزار ها و بازی ها پاک میشود.
      در صورتی که شما میتوانید مجموعه کامل نرم افزارها را از همین سایت یا سایتهای دیگر به قیمتی چندین برابر کمتر از قیمت بالا خریداری نمایید.که اصل نرم افزار و بازی را در اختیار شما قرار میدهد!

من موقع خریدن همین گوشیم i9000 فروشنده بهم گفت گوشیتو باید آپدیت کنی و گرنه تا یک ماه که ازش استفاده کنی گوشیت قفل شبکه ای میشه . من که همه چی رو خوب وارد بودم گفتم یه کم بپیچونمش
      پرسیدم چطور باید آپدیت کنم گفت من خودم میتونم آپدیت کنم هر جا بری برای آپدیت 80 تومان میگیرن ولی چون گوشی از خودم خریدی با 50 تومان برات آپدیت میکنم . ازش پرسیدم با چه نرم افزاری آپدیت میکنی گفت نرم افزار مخصوصه فقط بعضی مراکز موبایل دارن

دیگه میخواست گارانتی تعویض کنه که هر موقع گوشی خراب شد بدون سوال و پرس گوشی تعویض میکنه حالا چطوری گارانتی میکرد یه مهر میزد رو فاکتور - گارانتی شد -

دیدم همش کلاهبرداریه گفتم تا کلاه سرم نذاشته برم بهتره گوشی رو هم نگرفتم

7. Top | #6

درجه : عضو طلایی
      شماره كاربري : 193341
      نام : امین
      سپاس ها : 708
      سپاس از شما 5,090 بار در 1,718 پست
      جزئيات بيشتر

به نظرم مهمترین کسی که ما ایرانی ها کلاه سرش می ره خودمون هستیم!
      1.بدون در نظر گرفتن خواسته های و نیاز ها می ریم گوشی می خریم چون اصولا هیچ کارای برامون نداره یا برای کلاس گزاشتن یا هزار کاربرد دیگه به جر کاربردهای خوده گوشی!
      شاید زیاد دیدید که طرف گالکسی اس داره خریده 550 هزار تومان بعد به اولین فروشنده موبایل می فروشه 250 تومان!و یه گالسی اس 2 می خره 750 تومان در عرض 6 ماه!

خوب ما نه با این گوشی ها واقا عکس میگریم!نه فیلمبردای می کنیم !نه واقا توی اینترنت این گوشی به مشکل بر می خوره!اما چرا گوشی نخریده دنباله یه گوشی دیگه هستیم؟چون اصلا با گوشی کار نمی کنیم؟

خوب بهتره قبل از پیدا کردن کلاهی که دیگران سر ما زارن یه کم به خودمون بیایم که اولا خودمون سر خودمون کلاه نزاریم و اینهمه فشار اقتصادی به خود و خونواده وارد نکنیم!

8. Top | #7

درجه : عضو نيمه فعال
      شماره كاربري : 681506
      سپاس ها : 166
      سپاس از شما 221 بار در 80 پست
      جزئيات بيشتر

یه نمونه بارز کلاه برداری که نزدیک بود سرم بره :
      فروشنده c6-01 رو گفت365 با ستاپ اورجینال 395!!!!
      گفتم یعنی چی: گفت اگه اینو بریزی عمر باتری زیاد میشه. و ... گوشی های گارانتی اصلی اینا رو دارن . ولی متفرقه ها باید روش بریزی تا بشه گوشی معمولی.!!!
      پسره که گوشی رو برد بیرون رفتم دنبالش دیدم رفت تو یه فروشگاه دیگه به ش گفت :
      فقط قطب نما بریز با قبله نما!!!

9. Top | #8

درجه : عضو نيمه فعال
      شماره كاربري : 633135
      نام : علی
      سپاس ها : 85
      سپاس از شما 117 بار در 26 پست
      جزئيات بيشتر

یک مدل کلاهبرداری دیگه هم که یکم قدیمی شده اینه که :
      کسی که گوشی دست دوم بخواد بفروشه بهش یه فرم میدن که پر کنه مبنی بر اینکه این گوشی که فروخته تا 24 ساعت تست مغازه داره و بابت همین هم هم تا 100 هزار تومن پول گوشی طرف و نمیدن تا اگه مشکلی پیش بیاد که به قول خودشون :داداش خیالت راحت فردا بیا بقه پولتو بگیر .پول و نمیدن !! میگن باطریش خراب بود . وقتی هم میخوای گوشیتو پس بگیری میگن گوشیتو فروختن و سرت کلاه میزارن !!!

10. Top | #9

درجه : عضو فعال
      شماره كاربري : 102879
      نام : محمد
      سپاس ها : 384
      سپاس از شما 621 بار در 246 پست
      جزئيات بيشتر

باور کنید من هر موقع رفتم اونجا با چند تا از فروشنده ها بحثم شده و به اکثرشون میگم داداش داری .... خوری میکنه ناراحت میشه بعدش هم یه زره بحث و میرم بیرون.طبقه پایین یه نفر رو پیدا کردم هر وقت برای کسی بخوام گوشی بگیریم میرم پیش اون.خیلی لوتی هستش.به نظر من 95 درصد کلاه برداری توی علاالدین هستش!

11. Top | #10

درجه : عضو نيمه ممتاز
      شماره كاربري : 663864
      نام : 哈米德
      سپاس ها : 2,692
      سپاس از شما 2,543 بار در 685 پست
      جزئيات بيشتر

من چند روز پیش این تاپیک رو خوندم امروز گفتم برم ببینم قضیه چیه؟
      با یکی از دوستام رفته بودم گوشیش w8 و می خواست برای گوشیش قاب بخره.
      خلاصه رفقیم تو چند تا از این مغازه ها رفت و قیمت گرفت و اینا منم رفتم تو یه مغازه و از فروشنده پرسدم چند میگیری گوشی روت کنی؟(اخه شنیده بودم 40-50 تومن میگیرن)
      یارو ازم پرسید واسه چکاری ؟گفتم مگه فرقی هم میکنه ؟
      همچین با اعتماد به نفس بهم گفت اره که داشتم به اطلاعات خودم شک میکردم
      گفتم چی گفت یه مدل برای اینکه بتونی بازی های سیمبین رو بریزی یه مدل برای اینکه راحت تر وصل بشی .............!!!!!!!!!!!!!!!
      دیگه داشتم شاخ در می اوردم تا اون موقع نمی دونست گوشیم چیه بعد گفت چون مشتری اولمی تو امروز همشو باهم 60 تومن ازت میگیرم.
      بعد گفت گوشیت چیه گفتم ایس با یه حالتی که انگار ناراحت شده گفت گوشی تو برنامه خوب روت واسش نیومده (یا خدا)
      گفت خیلی مکافات داره روت کردنش ولی چون گفتم مشتری اولمی ازت 70 می گیرم ولی خداو کیلی هر جا بری عمرا زیر این قیمت پیا کنی. منو میگی

صفحه 1 از 20 12311 ... آخرینآخرین

توضیحاتی درباره این موضوع