× توجه! انجمن موبایلستان به صورت آرشیو فعال می باشد و امکان ثبت مطلب جدید از سمت کاربر میسر نخواهد بود.

× توجه! لطفا در هنگام مشاهده مطالب حتما تاریخ انتشار مطلب را ملاحظه بفرمایید تا از معتبر بودن مطلب اطمینان حاصل کنید.

بستن این دسته بندی اطلاعيه ها

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 36

مقایسه گوشی ها

1. Top | #1

درجه : عضو فعال
    شماره كاربري : 258817
    نام : محمد علی
    سپاس ها : 12
    سپاس از شما 1,240 بار در 355 پست
    جزئيات بيشتر

پیش فرض Clash of Titans (مقایسه چهار دو هسته ای برتر عرضه شده در سال 2011)

سلام به همه دوستان
    این اولین تاپیک مفید من در موبایلستان فکر کنم باشه ... موقعیتی پیش اومده و 4 تا از بهترین گوشی های هوشمند سال 2011 مدتی پیش من هستند ... برای همین تصمیم گرفتم این تاپیک رو بزنم و اول خودم این چهار گوشی رو از جهاتی که برام بیشتر در استفاده روزمره ام اهمیت دارن مقایسه کنم و در ادامه اگه از دوستان ،کسی سوالی و ابهامی در مورد این چهار گوشی داره یا بین دو یا چند تاشون برای خرید شک کرده و مواردی رو دوست داره چک بکنه اینجا مطرح کنه و من براش تست کنم تا کمکی باشه که بهتر بتونه تصمیم بگیره ... اما این چهار گوشی عبارتند از :

Samsung Galaxy Note
    Apple iPhone 4S
    Motorola RAZR
    HTC Sensation XE

من قصد دارم در ده مورد زیر که برام اهمیت دارن این 4 غول رو مقایسه کنم و رتبه بندیشون کنم ... در هر مورد هم نفر اول رو توضیح میدم چرا اول انتخاب شده (البته از نظر خودم)

موبایلیتی !!!
    منظورم کیفیت تماس تفلنی و sms و ایناست ... همون کارایی که یه 1100 به بهترین نحوه انجام میده ... میخوام این چهار تا رو یه تفلن همراه معمولی فرض کنم و رتبه بندیشون کنم ...

رتبه اول => iPhone 4S
    رتبه دوم => Sensation XE
    رتبه سوم => RAZR
    رتبه چهارم => Galaxy note

آیفون کیفیت مکالمه ی بهتری از بقیه این سه گوشی نشون داده ... مخصوصا کسایی که اونور خط هستند صدای بهتری رو دریافت میکنن ... معمولا آنتن دهی قوی تری رو ازش دیدم ... کیبوردش برای sms دادن بهتر و خوش دست تره حتی با وجود صفحه نمایش کوچکترش ... کار کردن باهاش هم راحته ... منظورم اینه من اگه دستم مادرم آیفون رو بدم میتونه باهاش یه تماس بگیره ولی با اندرویدی ها به مشکل خواهد خورد ...

طراحی و زیبایی
    فکر نکنم نیاز به توضیح اضافه داشته باشه ... زیبایی بیشتر سلیقه ایه و طراحی علمی تر ... تو همین مایه ها

رتبه اول => RAZR
    رتبه دوم => iPhone 4S
    رتبه سوم => Sensation XE
    رتبه چهارم => Galaxy Note

طراحی ریزر بی نظیره ... جوایزی هم که امسال برای طراحی برده نشون دهنده اینه ... انتخاب مواد ، ترکیب استیل و پلاستیک برای دور ، کاپوزیت کولار برای پشت و صفحه گوریلا برای جلو و اون آرم حکاکی شده موتورولا روی فلز در بالای گوشی ، درکنار اون ضخامت 7 میلیمتری ... کاره موتورولا عالی بوده

کیفیت ساخت و سایز
    کیفیت ساخت مربوط به مواد بکار رفته و همچین دقت ساخت و اسمبل هستش و سایز هم شامل ابعاد و وزن

رتبه اول => RAZR
    رتبه دوم => iPhone 4S
    رتبه سوم => Sensation XE

به کار بردن شیشه ضد خش گوریلا و کامپوزیت ضد خش کولار و قاب استیل و داشتن سبک ترین وزن و کمترین قطر بین چهار گوشی حتی با داشتن 1780 میلی آمپر باتری و صفحه 4.3 اینچی ریزر رو برنده بلا منازع این بخش می کنه

سیستم عامل
    برای انتخاب بهترین سیستم عامل به قابلیت کاستومایز سیستم ، اینترفیس اون ، قابلیت های بیسیک قرار داده شده روی آن و ... دقت شده

رتبه اول => Sensation XE
    رتبه دوم => Galaxy Note
    رتبه سوم => RAZR
    رتبه چهارم => iPhone 4S

فکر کنم واضح باشه که اندروید رو سیستم عامل بهتری از iOS میدونم ... قابلیت کاستومایز بیشتری داره ، ویجت داره ، اجازه انتقال فایل و مس استورج شدن به گوشی میده ، فایل منیجر داره و ... کاری ندارم با جیلبریک و روت و اینا چی میشه ، حالتی رو که از کارخونه درمیاد رو میگم ... این وسط خب HTC هم بهترین اینترفیس رو از نظر من روی اندروید پیاده کرده ، سنس و ویجت هاش رو خیلی دوست دارم

اینترنت و مسائل مرتبط
    راحتی کار در موقع وب گردی و ارسال ایمیل و کارهای روزمره ...

رتبه اول => Galaxy Note
    رتبه دوم => Sensation XE
    رتبه سوم => RAZR
    رتبه چهارم => iPhone 4S

در این مورد همه گوشی ها میشه روشون بروزر های درست و حسابی رو نصب کردن و اپلیکیشن مخصوص برای میل ها و مسنجر ها هم همشون دارن ... چیزی که خیلی تاثیر گذاره در این مورد سایز و تراکم پیکسل صفح نمایش این گوشی ها هستش ... نوت واقعا با صحفه 5.3 امی خودش تجربه برتری رو برا اینترنت گردی به وجود میاره ، زوم و اسکرول کمتر و قلمی که باعث میشه وقتی نوشته ها کوچکتر هستند انتخاب بدون خطا میون گزینه ها داشته باشید ... البته این مورد که اندرویدی ها به شما اجازه دانلود فایل و بعدش انتقال اون به کامپیوتر رو در حالت کارخونه ایشون هم میدن نکته مهمی هستش

برنامه ریزی و مسائل مرتبط
    قابلیت هایی مثل یادداشت برداری و تقویم و ...

رتبه اول => Galaxy Note
    رتبه دوم => Sensation XE
    رتبه سوم => RAZR
    رتبه چهارم => iPhone 4S

قلم نوت و برنامه های مرتبط با این ابزارش باعث میشه به دفترچه یادداشت و تقویم عالی باشه

پخش ویدیو
    پشتیبانی از فرمت ها ، رزولوشن های بالا ، زیر نویس و ...

رتبه اول => Galaxy Note
    رتبه دوم => RAZR
    رتبه سوم => Sensation XE
    رتبه چهارم => iPhone 4S

تصور کنید دستگاهی یه صفحه Super AMOLED با اندازه 5.3 اینچ و رزولوشن 1280x800 داشته باشه ، تمام فرمت ها رو ویدیو پلیر بیسیک خودش پخش بکنه ، MKV با رزولوشن 1080p و حجم 4 گیگ رو بدون لگ پخش بکنه ، زیر نویس هم ساپورت کنه ... بهتر از این مگه ویدیو پلیری ممکنه ، بهتر نوت مگه ممکنه

پخش موسیقی
    کیفیت خروجی ، نحوه نشان دادن آلبوم ها ، پلی لیست ها و ...

رتبه اول => iPhone 4S
    رتبه دوم => Sensation XE
    رتبه سوم => RAZR

این قلمرو یه سلطان بیشتر نداره ... نیاز به توضیح اضافه هم نداره ... وقتی که برای اینکه بفهمن کیفیت خروجی صدای یه دستگاهی چقدر خوبه با آیفون مقایسه اش می کنن خب یعنی ... iPhone 4S بهترین پخش کننده موسیقی بین این چهار گوشی و خیلی های دیگه هستش

بازی و سرگرمی

بازی و سرگرمی دیگه ... تعداد و کیفیت نرم افزار های موجود ، و ابزار های خود گوشی

رتبه اول => iPhone 4S
    رتبه دوم => Galaxy Note
    رتبه سوم => Sensation XE
    رتبه چهارم => RAZR

قلم نوت خیلی ابزار فانی هستش ولی کلا اندرویدی ها رو پر دردسر برای ریخن گیم و نرم افزار میدونم ... جفتشون رو که باید روت یا جیلبریک کنیم چون میخوایم دزدی کنیم ، بلاخره یه بلایی باید سرشون بیاریم که در حالت کارخونه ای نمیشه ... ولی بعد از اون تغییر آیفون خیلی راحت میشه ، کلی سورس برای دانلود نرم افزار هستش و یه نصب راحت با آیتونز ... نگران این هم نیستی که برنامه دانلودیت به پردازنده گوشیت نخوره !!! ... تازه اینفینی بلید هم داره اونم 2 تا

خب این مقایسه من بود ... پارامتر هایی که برام مهم بودن و از دید خودم ... نظر شما چیه ... چه پارامتری های دیگه ای براتون مهمه و کدوم گوشی تا اون زمینه بهترینه ... آیا از نظر شما رتبه بندی بعضی پارامتر ها باید تغییر بکنه ...

اگر سوالی هم در مورد این مقایسه، علت رتبه های 2-4 در هر بخش ، یا در مورد گوشی ها هستش خوشحال میشم بتونم کمکی بکنم تا دوستانی که بین این گوشی ها شک دارن بتونن انتخاب بهتری داشته باشن ...

و در آخر اینکه اگه انتخاب نهایی من رو بخواید بدونید ، در حال حاضر یه iPhone 4S و یه Galaxy Note دارم و این دو واقعا در نقش مکمل برای هم عمل میکنن ولی اگه ناچار میشدم یکی رو فقط نگه دارم میون این چهار گوشی نوت رو نگه میداشتم ، یا میرفتم سراغ RAZR ...

ممنون

2. Top | #2

درجه : مدير بازنشسته
    بخش : Symbian S60
    شماره كاربري : 96909
    سپاس ها : 34,014
    سپاس از شما 43,142 بار در 7,733 پست
    جزئيات بيشتر

سلام . دوست گلم بابت زحمتی که کشیدین ممنونم .
    اگه توی هر قسمت که بهترین ها رو مشخص کردین یه عکس هم ازشون میذاشتین فکر میکنم جذاب تر میشد !
    مثلا وقتی در مورد صفحه نمایش حرف میزنین هر 4 تا رو در کنار هم بذارین و یه عکس بگیرین .
    انشالله توی مقایسه های بعدی ...

موفق باشین ...

3. 14 كاربر زير از شما MoHaMaD عزيز، سپاسگزاری كرده اند

4. Top | #3

جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad
    سلام . دوست گلم بابت زحمتی که کشیدین ممنونم .
    اگه توی هر قسمت که بهترین ها رو مشخص کردین یه عکس هم ازشون میذاشتین فکر میکنم جذاب تر میشد !
    مثلا وقتی در مورد صفحه نمایش حرف میزنین هر 4 تا رو در کنار هم بذارین و یه عکس بگیرین .
    انشالله توی مقایسه های بعدی ...

موفق باشین ...
    ممنون آقا محمد ... حقیقتش خیلی سرم شلوغه ... همین رو هم چون علی عزیز گفته بود که بهتره خودت هم یه مقایسه کرده باشی و فقط سوال جواب نباشه نوشتم ... این عکس ها و مقایسه مفصل تر نیاز به وقت بیشتر داره ...

5. 13 كاربر زير از شما Sweeney Todd عزيز، سپاسگزاری كرده اند

6. Top | #4

درجه : عضو نيمه فعال
    شماره كاربري : 156068
    نام : اسدالله
    سپاس ها : 828
    سپاس از شما 957 بار در 197 پست
    جزئيات بيشتر

پس Galaxy SII و Galaxy Nexus کجاند؟

7. 3 كاربر زير از شما AMR318 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

8. Top | #5

جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط amr318
    پس galaxy sii و galaxy nexus کجاند؟
    همین چهار تا کنار هم جور شدن ... ولی میشه اس 2 و نکسوس رو هم با این اطلاعات نسبت بهشون دید پیدا کرد ...

9. 6 كاربر زير از شما Sweeney Todd عزيز، سپاسگزاری كرده اند

10. Top | #6

درجه : مدير بازنشسته
    بخش : مشاوره برای خرید
    شماره كاربري : 397565
    سپاس ها : 41,215
    سپاس از شما 48,114 بار در 13,703 پست
    جزئيات بيشتر

دوستان خوبم خواهش میکنم فقط سوال های درست بپرسین که الکی تایپیک شلوغ نشه
    داداش گلمون فقط همین گوشی ها را کنار هم داشت پس سوال های بپرسین که واقعا برای همه خوب باشه

فروش تمام پكيج هاى

((( آندرويد و سيمبيان و بادا و ايفون و ايپد و tongbu و 25pp )))

كامل و آپديت روزانه با قيمت هاى باور نكردنى بر روى بهترين dvd خام هاى موجود همراه با تخفيفات و هداياى ويژه براى كاربران مختلف ، قيمت ها را مقايسه كنين ، قابل دريافت تمام آپديت ها پس از ١٥ يا ١ ماه يا هر زمان ديگر بدون نياز به خريد پكيج دوباره به صورت كامل

11. 9 كاربر زير از شما s.mina.1369 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

12. Top | #7

درجه : عضو جديد
    شماره كاربري : 429437
    سپاس ها : 1
    سپاس از شما 22 بار در 12 پست
    جزئيات بيشتر

دوستان ما باید بدونیم که بین Android و IOS فاصله زیادی هست و با اینکه گوگل کپی برداری خوبی کرده این امکان وجود نداره که زمانی این سیستم عامل کپی برداری شده به پای IOS برسه و گوشی های مجهز به سیستم عامل android بتوانند قابل مقایسه با Iphone 4s باشند این مقایسه اشتباه است و این رو باید بدونیم که iphone 4s سریع ترین، با گرافیک ترین و با کیفیت ترین گوشی دنیاست

13. Top | #8

درجه : عضو نيمه فعال
    شماره كاربري : 535699
    نام : AHMAD
    سپاس ها : 1,118
    سپاس از شما 585 بار در 215 پست
    جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط m.alimohammadi
    دوستان ما باید بدونیم که بین Android و IOS فاصله زیادی هست و با اینکه گوگل کپی برداری خوبی کرده این امکان وجود نداره که زمانی این سیستم عامل کپی برداری شده به پای IOS برسه و گوشی های مجهز به سیستم عامل android بتوانند قابل مقایسه با Iphone 4s باشند این مقایسه اشتباه است و این رو باید بدونیم که iphone 4s سریع ترین، با گرافیک ترین و با کیفیت ترین گوشی دنیاست
    عزیز شما هم دلت خوشه ها با این اپلتون مارو کشتی با این تعصبت

14. 6 كاربر زير از شما KRAL عزيز، سپاسگزاری كرده اند

15. Top | #9

شماره كاربري : 429437
    سپاس ها : 1
    سپاس از شما 22 بار در 12 پست
    جزئيات بيشتر

16. كاربران زير از شما m.alimohammadi عزيز، سپاسگزاری كرده اند

17. Top | #10

شماره كاربري : 704332
    نام : مصطفی مرادی
    سپاس ها : 26
    سپاس از شما 66 بار در 9 پست
    جزئيات بيشتر

کی گفته همه این هایی که گفتی "باید بدونیم"
    تعصب خشک اپلی که حالم ازش به هم می خوره همینه!
    فکر کردی اپل داری پس الان دانای کلی!

18. 5 كاربر زير از شما iMosi عزيز، سپاسگزاری كرده اند

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین

توضیحاتی درباره این موضوع