• ورود

عضويت در سايت موبايلستان ايميل فعال سازي ارسال نشده است ؟ کلمه عبور خود را گم کرده ايد ؟
  • ثبت نام

• بستن این دسته بندی اطلاعيه ها

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 10 از 23

بخش عمومی

1. Top | #1

درجه : عضو نيمه فعال
      شماره كاربري : 410029
      نام : AmiR
      سپاس ها : 136
      سپاس از شما 257 بار در 46 پست
      جزئيات بيشتر

Good تلفظ صحیح Android و معنی کلمه Android چیست ؟

تلفظ صحیح Android رو خیلی ها نمی دونن ! چرا ما ایرانی ها تا این حد نسبت به چیزایی که ازشون استفاده می کنیم بی تفاوت هستیم ؟ من شرکت ها ، فروشگاه ها و همینطور وب سایت های زیادی دیدم که محصولات اندرویدی رو می فروشن یا رایگان واسه دانلود گذاشتن اما متاسفانه اغلب شون تلفظ صحیح Android رو نمی دونن ! آندروید ؟!!! من توصیه میکنم هیچوقت از فروشگاهی که معنی و تلفظ صحیح محصولی که داره میفروشه رو هم نمیدونه ، خرید نکنید ! چطور میشه به کسی که حتی تلفظ صحیح محصولی که داره میفروشه رو نمیدونه، اعتماد کرد ؟ باور کنید بیش از ۵۰ درصد این بازی ها و نرم افزار هایی که این سایت ها و فروشگاه می فروشن یا رایگان واسه دانلود میذارن ، حتی یک بار هم تست نشدن و اصلا کار نمیکنن ! به قول معروف :

خشت اول چو نهد معمار کج
      تا ثریا می رود دیوار کج

تلفظ صحیح کلمه Android
      طبق وب سایت معتبر Forvo.com تلفظ صحیح کلمه Android ، اَندروید [æn.drɔɪd'] هست ! در ضمن برای اون دسته از عزیزانی که میگن تلفظ بریتانیاییش آندرویده باید بگم که اینطور نیست ! آندروید رو ایرانیا از خودشون ساختن ! اگه باز هم قبول ندارید می تونید به وب سایت لغت نامه Cambridge یه سری بزنید و تلفظ صحیح کلمه رو با دو لهجه بریتانیایی و امریکایی گوش کنید .

معنی کلمه اندروید Android چیست ؟
      در واقع Android یک کلمه یونانی و متشکل از دو قسمت هستش :

Andros : به معنی انسان . [ a-nd ]

Oid : یه معنی مانند ، شبیه ، مشابه .

پس Android یعنی انسان مصنوعی یا همون آدم آهنی و یا رباط انسان نما.

در لغت نامه thefreedictionary.com کلمه Android اینطور تعریف شده :

در جایگاه صفت : دارای ویژگی های انسان .

در جایگاه اسم : آدم ماشینی (یا رباطی) که از مواد بیولوژیکی ساخته شده و شباهت زیادی به انسان دارد. در ضمن کلمه Humanoid نیز هم معنی کلمه Android است.

فیلم علمی – تخیلی Android

فیلم سینمایی Android محصول امریکا – سال ۱۹۸۲
      Android یک فیلم علمی-تخیلی آمریکایی و محصول سال ۱۹۸۲ است. این فیلم به کارگردانی ارون لیپستات و با بازیکلاز کینسکی است. این فیلم درباره دکتر Daniel و دستیارش Max 404 است که در سال ۲۰۳۶ در یک آزمایشگاه فضایی دارن رو یک پروژه غیر قانونی اندروید (رباط انسان نما) کار میکنند. دلم نمی خواد کامل تعریف کنم بهتره خودتون این فیلم علمی – تخیلی جذاب رو تماشا کنید.

سیستم عامل اندروید چیست ؟
      اندروید یک سیستم عامل مبتنی بر لینوکس است که در ابتدا برای وسایل الکترونیکی قابل حمل مثل گوشی و تبلت طراحی شد . در حال حاضر گزارش های ضد و نقیضی در مورد سیستم عامل اندروید برای کامپیوتر های شخصی نیز به گوش می رسد . این سیستم عامل در ابتدا توسط شرکت اندروید طراحی شده بود که گوگل اول روی آن سرمایه گذاری کرد و نهایتا این شرکت را در سال ۲۰۰۵ خرید .

پروژه اندروید در سال ۲۰۰۷ به موازات معرفی اتحادیه گوشی های اپن سورس از طرف گوگل ، به طور جدی پیگیری شد . این اتحادیه شامل شرکت های نرم افزاری ، سخت افزاری و ارتباطی مثل ال جی ، سامسونگ ، موتورولا ، اچ تی سی ، انویدیا … و البته گوگل بود . اولین نسخه اندروید در اکتبر سال ۲۰۰۸ منتشر شد . در سال ۲۰۱۲ ، ۵۰۰ میلیون گوشی اندرویدی در دنیا فعال بوده و هست . تقریبا به جز شرکت اپل و نوکیا گرایش مابقی شرکت ها به استفاده از اندروید کاملا مشهود است .

در آخر از شما خواننده عزیز خواهش میکنم که قبل از استفاده از هر محصولی حتما درباره ش کمی تحقیق کنید ! اینترنت شاید کاملترین مجموعه اطلاعاتی بر روی کره زمین باشه پس ازش استفاده کنید تا حداقل اگر تولید کننده نیستیم مصرف کننده های آبرومندی باشیم !

دوستان تشکر فراموش نشه
      منبع: علم فردا

2. 157 كاربر زير از شما ViCeRoY عزيز، سپاسگزاری كرده اند

#JOMJOMEH#,#MEHDI#,#Mohsen#,*DRAGON*,*lesner*,*P a Y a M*,*zikzik*,-w950i-,..VAHID..,.: MOSTAFA :.,.:1900:.,.::naderFLY::.,.:AhMaD:.,::TRACEUR::,a100a,ALFEX,ali-shahri,ALIHALEH,alirohanii,AMINEDGE,amin_oxin,Amir0020,amirreza_r143,anaraki,Apocalypse Now,arak2123,arasre,ariana18,arianat,Artunis,aryana64,ashkankhoshtip,azadgraphic,™ AMIN,™EXITMOOD,®.TiTAN,bahahs,bahram360,ba_safa,BECKHAM-23,behroozer,Behzad WM,behzadshar,bestserver,Bozorgtar_14,C0D3R,Crash_HooHoo,daniva,dariushrnzdh,DARKTIMO,dfsa,DOOSTALI,downazad,ehsan2004,elsa_comet,elyasrashid,frantic_ms2003,fun310i,Galactic,ghaltagh,gilan46,golab3i,h2mz,hadi_sohrabi,hamkhafan,happy face,HF273,hoomanutd99,HOSEINEN,HOSSEIN 7,imanlalfaam,iman_82,IR4MT,j2me by jamal,JIMA,jojobaba,joozef,jrush,K A M I A R,kamal2006,kamivh1,kingmostafa,krg.0rg,Leon The Gamer,Little Jacob,LOVE Story,M I T,M o H o M o,M.P.4,M0HAMAD REZA,M2M4,mahmod22,MAHYAR,mahyare,mahyjooon,mamad.s2000,MAMAL25,maryam.gh,mas2020,masoud21,matador5550,mb-21,mehrad_hd7,MEHRD@D.H,MEHRDAD_ts,melisa queen,MiLaD+1,milad_mpt,mjajiyani,mjs001,MODERN,mohammadjavad71,Mohammad_mehdi,mor5360,Mori Joon,Morteza561,MOSIFA,mzn2000,negaheaval,new.man06,Nitro X2,No.love.found,Noob Saibot,okarimy,pickup,Psycho X,Rasool_Hamilton,RedDragonA,rexar051,REZ@HTC2,rezamatrix,robansabz,S.I.N.A,saeedvahedian,saeid4865,santouriboy,Sherytto,sinatem,sina_d900,Smigel,sotodehamed,tarfan1364milad,TERMINATOR,The Hitman,Tirex_5800,tommy angelo,tree,ممصادق,volgen,wave.,Wolfomid,xezeroglu,YouseF_66th,Z E U S,zahedy2006,zanakaka,zicro

3. کسب و کار

4. Top | #2

درجه : مدیر بازنشسته
      بخش : HUAWEI /SAMSUNG
      شماره كاربري : 128289
      نام : pdashop.ir
      سپاس ها : 29,515
      سپاس از شما 56,073 بار در 13,678 پست
      کمک مالي به سايت: 600000 ريال
      جزئيات بيشتر

جای این تاپیکها توی فروم های فارسی زبان موبایلی خیلی خالیه
      بخصوص که بعضی سایتها حتی اسم سایتشون هم اشتباه هست و هرچی هم میگی بهشون فایده نداره
      متاسفانه یه سری چیزها اشتباه توی زبون ما اومده که سر همه زبون ها هم هست
      مثل اندروید که میگن آندروید
      یا مموری کارت که میگم رم

همه اینها اشتباه هست ولی کسی فرهنگ سازی نمیکنه....!!!!
      بازم ممنون بابت این تاپیک

5. Top | #3

درجه : عضو طلایی
      شماره كاربري : 665213
      نام : A>L>I
      سپاس ها : 2,940
      سپاس از شما 4,244 بار در 1,095 پست
      جزئيات بيشتر

پس من تا الان درست تلفظ می کردم البته شانسی!!
      مطلب خوب و تازه ایی بود.ممنون

6. 4 كاربر زير از شما ALIHALEH عزيز، سپاسگزاری كرده اند

7. Top | #4

درجه : عضو نيمه فعال
      شماره كاربري : 410029
      نام : AmiR
      سپاس ها : 136
      سپاس از شما 257 بار در 46 پست
      جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan2004
      جای این تاپیکها توی فروم های فارسی زبان موبایلی خیلی خالیه
      بخصوص که بعضی سایتها حتی اسم سایتشون هم اشتباه هست و هرچی هم میگی بهشون فایده نداره
      متاسفانه یه سری چیزها اشتباه توی زبون ما اومده که سر همه زبون ها هم هست
      مثل اندروید که میگن آندروید
      یا مموری کارت که میگم رم

همه اینها اشتباه هست ولی کسی فرهنگ سازی نمیکنه....!!!!
      بازم ممنون بابت این تاپیک
      خواهش می کنم؛ بله واقعا اینجور مطلب ها برای انجمن های موبایل لازمه!

8. 9 كاربر زير از شما ViCeRoY عزيز، سپاسگزاری كرده اند

9. Top | #5

بخش : اخبار | HTC HD2
      شماره كاربري : 210412
      نام : ایلیا
      سپاس ها : 16,760
      سپاس از شما 39,084 بار در 5,541 پست
      جزئيات بيشتر

این اطلاع رسانی خیلی خوبه اما نه از لحاظ زبان شناسی.. اجباری وجود نداره که همون تلفظی یا روشی که به صورت خواستگاه در زبان مادریه یک واژه وجود داره، پس از ورود به زبان میزبان، تکرار بشه.. مثالهاش هم زیاده به خصوص در زبان پارسی که مملو از واژه های وارداتی هست.. بخشید اما شما الان به تلویزیون می گید تله ویژن؟ و یا به ساندویچ می گید سندویج؟ و یا در اسمهای خاص، مثلا به پاناسونیک می گید پنسونیک؟ یا با سامسونگ می گید سمسونگ؟
      من فکر می کنم هر ایرانی ای که دو تا برنامه ی زبان اصلی و یا شبکه های خبری تکنولوژی رو دنبال کنه می دونه که آندروید در تلفظ غربیش اندروید هست (دستکم گیم fall out رو بازی کرده باشه این واژه رو زیاد شنیده ) اما به هر شکل زمانی که واژه ای وارد زبانی می شه معانی و تلفظ های متفاوتی رو پیدا می کنه که من و شما قادر به تعویضش نیستم؛ چرا که گرایشات آواییه اون زبان، اونطور که راحتره این واژه رو در زبان میزبان، اجرا می کنه.. تنها مختص به پارسی نیست و حتی در زبان انگلیسی هم وجود داره...
      به هر شکل سپاس اما امیدوارم این بین برخی دوستان به یه جور فخر فروشی زبانی و مسخره کردن دیگران ختم نشه (قسمت نخست این گفتار تقریبا این بو رو داره) من که خودم زمانی که پارسی حرف می زنم می گم آندروید و انگلیسی می گم اندروید

مشکل بزرگ دنیا این است که دانایان به گفته های خود باور کاملی ندارند در حالی که نادانان سرشار از یقین اند....

برتنارد راسل

10. Top | #6

11. 14 كاربر زير از شما C0D3R عزيز، سپاسگزاری كرده اند

12. Top | #7

درجه : عضو سایت
      شماره كاربري : 724539
      نام : طهمورث
      سپاس ها : 138
      سپاس از شما 161 بار در 34 پست
      جزئيات بيشتر

به خدا من دهنم سرویس شد اینقدر به این یکی اون یکی گفتم اندروید نه آندروید اینهمه تو دنیا text to speech هست به همشون بدین تلفظ کنن هیچکدوم نمیگن آندروید! دستت درد نکنه امیدوارم فرهنگ تلفظ درست تو ایران جا بیوفته.

13. 7 كاربر زير از شما tommy angelo عزيز، سپاسگزاری كرده اند

14. Top | #8

درجه : مدير ارشد بازنشسته
      بخش : Motorola | Asus | Xiaomi
      شماره كاربري : 373439
      نام : S27
      سپاس ها : 3,421
      سپاس از شما 11,704 بار در 3,208 پست
      جزئيات بيشتر

سلام
      باتشکر از دوستان بابت اطلاع رسانی !

این فایل صوتی تلفظ واژه ی android از سایت گوگل هست حتما بشنوید

http://dl.mobilestan.net/index.php/f...-translate.mp3

اللهم صل على محمد وال محمد وعجل فرجهم

Follow Me

linkedin.com/in/saeedsalek
      instagram.com/saeed_salek

15. 9 كاربر زير از شما lord of moto عزيز، سپاسگزاری كرده اند

16. Top | #9

بخش : Samsung bada OS| نرم افزار | EBOOK
      شماره كاربري : 146009
      نام : @/\/!$
      سپاس ها : 61,511
      سپاس از شما 66,968 بار در 13,530 پست
      جزئيات بيشتر

خیلی مفید بود بخصوص اینکه من اولا اشتباها آندروید تلفظ می کردم که بعید بود از من ولی بعد از اینکه چند نفر تلفظ صحیح رو به من گفتن فهمیدم اندروید درسته .
      متاسفانه چنین اشتباهایی در بین ما ایرانی ها که هنر در بین ما هست و بس زیاده مثل
      لب تاب بجای لپ تاپ
      سی دی بجای همه نوع دیسک حتی دی وی دی
      سانگ یونگ بجای اس سانگ یونگ
      ال سی دی به همه نوع تلویزیون حتی پلاسما
      ارومیه بجای اورمیه
      و ......

همونطور که گفتندی هنر نزد ایرانیان است و بس

17. 4 كاربر زير از شما sina_d900 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

18. Top | #10

بخش : عمومی|تخصصی|نرم افزار و بازی iOS
      شماره كاربري : 722570
      نام : MohammadReza
      سپاس ها : 12,384
      سپاس از شما 17,495 بار در 6,379 پست
      جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط ViCeRoY;3446649
      [B
      معنی کلمه اندروید Android چیست ؟[/B]
      در واقع Android یک کلمه یونانی و متشکل از دو قسمت هستش :

Oid : یه معنی مانند ، شبیه ، مشابه .

پس Android یعنی انسان مصنوعی یا همون آدم آهنی و یا رباط انسان نما.
      [/URL]
      این یه تیکه از خبر خیلی جالبه

به نظرم اشتباه ترجمه شده

حالا من ترجمه صحیحش رو میگم:

Oid : به معنی مانند ، شبیه ، مشابه . یعنی مشابه و شبیه سیستم عامل اپل ios

19. 5 كاربر زير از شما I-Mohammad عزيز، سپاسگزاری كرده اند

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

توضیحاتی درباره این موضوع