• ورود

عضويت در سايت موبايلستان ايميل فعال سازي ارسال نشده است ؟ کلمه عبور خود را گم کرده ايد ؟
  • ثبت نام

• نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نظر شما درباره مقاله ؟

رأی دهندگان
    68. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • 5 (بهترین نمره)

30 44.12%
    • 4

14 20.59%
    • 3

8 11.76%
    • 2

2 2.94%
    • 1 (بدترین نمره)

9 13.24%
    • نظری ندارم

5 7.35%
    صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25

مقالات مربوط به ساير تكنولوژی ها

موضوع: 15 روز با Wi-Max

1. Top | #1

درجه : مدیر بازنشسته
      بخش : Samsung bada OS| نرم افزار | EBOOK
      شماره كاربري : 146009
      نام : @/\/!$
      سپاس ها : 61,511
      سپاس از شما 66,967 بار در 13,530 پست
      جزئيات بيشتر

پیش فرض 15 روز با Wi-Max

وایمکس نسل نوین اینترنت است که مدتی است در ایران هم شاهد حضور آن هستیم . دو شرکت مبین نت بصورت سراسری و ایرانسل بصورت محدود اقدام به عرضه وایمکس کرده اند.

NOTE | نوشته

وایمکس (به انگلیسی: WiMAX)‏ یا هم‌کُنش‌پذیری جهانی برای دسترسی ریزموج (به انگلیسی: WorldWide Interoperability for Microwave Access)‏، پروتکل ارتباطی برای دسترسی پهن باند بی‌سیم بر پایه استاندارد آی‌تریپل‌ئی ۸۰۲٫۱۶ است. وای‌مکس امکان دسترسی به اینترنت را به هردو صورت ثابت و کاملا سیار در یک ناحیهٔ گسترده فراهم می آورد.(۲۰۱۰ میلادی )آخرین بازبینی وایمکس امکان دسترسی با نرخ انتقال داده ۴۰ مگابیت بر ثانیه را عرضه می کند.با استاندارد آی‌تریپل‌ئی ۸۰۲٫۱۶ انتظار می رود که سرعت انتقال تا یک گیگابیت بر ثانیه افزایش یابد. نام وایمکس توسط انجمن وایمکس انتخاب شد که در سال ۲۰۰۱ برای ارتقای همنوایی و همکنش پذیری این استاندارد تاسیس شد. این انجمن وایمکس را به عنوان یک فناوری برپایه استاندارد تعریف می کند که امکان دسترسی بی سیم پهن باند را به عنوان جایگزینی برای کابل و خطوط دی اس ال(DSL) ارائه می دهد
      ویژگی ها
      نرخ انتقال داده بالا
      کیفیت سرویس (QoS)
      امنیت
      پوشش وسیع
      سیار بودن
      ایستگاههای واسطه
      دسترسی
      مقیاس پذیری(Scalability)

منطقه ما در محاصره آپارتمان های بالای 10 طبقه قرار دارد . سابق بر این من از اینترنت ADSL استفاده می کردم که بدلیل فیبرنوری بودن خطوط ما باید از ADSL مخابرات استفاده می کردیم. کیفیت ADSL بدلیل نوع سیم کشی و البته دلایل دیگر قطعی زیادی داشتند و صد البته نوسان زیاد تو سرعت گاهی با نوع 512 اون سرعت دانلودی نزدیک 100 و گاهی یزور سرعتی بالاتر از 10 می داد.

اما دل رو به دریا زده و چند روز مانده به پایان سال 91 از طریق یکی از نمایندگی های مبین نت در اورمیه اقدام به خریداری طرح یک ساله 512 با محدودیت حجم 20 گیگابایت با مودم ها دو آنتنه کردم و مبلغ قابل توجه 3100000 ریال پرداخت کردم. در ابتدا قیمت بسیار گران خود نمایی می کند یعنی اگر هر ماه ADSL رو تمدید می کردم هزینه یک سال آن حداکثر 2400000 ریال میشد البته با حجمی بیشتر . اما نکته عجیب تر در وایمکس اینست که قیمت هر گیگ اضافه هزینه 60000 ریالی دارد و هیچ فرقی ندارد که شما 1 گیگ اضافه درخواست کنید یا 100 گیگ برخلاف ADSL مخابرات که با افزایش مقدار حجم اضافه قیمت کاهش پیدا می کند ذکر این نکته ضروری است که هنگام خرید نمایندگی اعلام کرد که در این طرح یکساله شما فقط هزینه طرح رو میدید و مودم رایگان محاسبه میشود یعین بعبارتی مودم قیمتی فراتر از 2000000 ریال دارد در حالی که بهترین مودم ADSL قیمتی حدود 1500000 ریال دارد.
      پس تا این لحظه با محاسبه قیمت ، قیمت مودم ، حجم اضافه ADSL با نتیجه 3 - 0 از وایمکس پیشی می گیرد. شروع بدی است واسه فناوری نوین وایمکس اما .
      اما نکته کاملا به درد بخور در وایمکس اینست که قابل حمل است یعنی فرقی نداره تو چه نقطه ای ازون استفاده کنید شمال شهر ، پائین شهر ، وسط شهر فقط کافی است مودم را حمل کنید یه مزیت عالی دیگه اینکه لازم نیست خط تلفن داشته باشین و زمان فعالسازی اون 10 دقیقه بیشتر طول نمی کشه برخلاف ADSL که اول باید تلفن داشته باشین دوم اینکه خط تون آماده سازی بشه از سوی مخابرات که پروسه حداقل چندروزه داره پس وایمکس اختلاف رو به حداقل میرسونه 3 بر 2.
      در وایمکس برخلاف ADSL نیازی به تنظیمات پیچیده نیست یعنی ما تو ADSL پس از نصب مودم باید اون رو به رایانه شناسایی کنیم و بعد یک connection بسازیم و user و password رو به اون بدیم ولی تو وایمکس احتیاجی نیس و مودم آمادست فقط به برق می زنی و خیلی راحت با Wi-Fi به اون وصل و از اینترنت لذت ببرید یعنی ساده تر از ADSL . همچنین وایمکس یه نکته خوب هم دارد اینکه این مودم و شناسه مال شماست تا زمانی که مودم رو به کس دیگر نفروشید یا به شرکت پس ندهید برخلاف تجهیزات اصلی ADSL که اگر چند مدت از آن استفاده نکنید مخابرات اقدام به جمع آوری آن می کند و برای اتصال دوباره با ADSL و وصل مجدد آن احتیاج به پرداخت هزینه اضافی داشته باشید پس نتیجه 3 - 3 میشه.
      اما مهم ترین بخش کیفیت است که بیشتر جنبه شخصی دارد که البته من یکی از کیفیت آن لذت بردم 4 ساعت قطعی از 360 ساعت یعنی تنها 1 درصد ساعت های مورد استفاده شبکه قطع بود در حالیکه بارها در ADSL قطعی شبکه آزارم می داد هر بار هم با آنها تماس می گرفتم خدا خیرشان دهد در 24 ساعت شبانه روز جواب میدادن اما یه بار خطوط ما را اشکال دار میدانستند یک بار می گفتند باید سیم کشی مستقیم کنین و از این دلایل عجیب در حالی که شبکه از طرف آنها قطع میشد.

اما این 15 روز استفاده چطور بود :
      بجز یکبار آن هم در بامداد جمعه 2 فروردین 91 که شبکه قطع شد آن هم برای 4-5 ساعت تاکنون هرگز قطعی ای در شبکه نبود آن قطعی هم پس از وصل شبکه و گذاشتن پیغام در صفحه ((تماس با ما)) در سایت مبین نت سریع با من تماس حاصل نمودند و این قطعی رو بدلیل ارتقا شبکه عنوان کردند . سرعت هم تقریبا برابر سرعت ADSL بود البته کمی کمتر آن هم فقط به نصب سیگنال (2 چراغ از 4 چراغ) به نظر عادلانه میاد .
      در کل من عملکرد وایمکس رو اونم در ایران با این شرایط بسیار خوب ارزیابی کردم البته ممکن است این کیفیت در خیلی جاها اینطوری نباشه و کاربرا از وایمکس زضایت نداشته باشن ولی اینطور که من دیدم اونم جایی که ما قرار داریم که شبکه دیجیتال به سختی قادر به دریافت سیگنال هستش وایمکس کیفیت بالایی از خودش نشون داد .
      توصیه به کاربرا
      اگر قیمت واسه شما مهم نیست و یعنی دست و دلباز هستین و آسونی کار و قابل حمل بودن واستون مهمه وایمکس در صدر انتخاب های شما میتونه قرار داشته باشه اما اگه در دادن پول زیاد دو دل هستین و فقط واسه وقت گذرانی تو اینترنت به اون احتیاج دارین بهتره ADSL رو انتخاب کنین.

** در پایان از دوستانی که این مقاله رو خوندن نمره خود را در نظرسنجی بالای صفحه اعلام کنن**

2. کسب و کار

3. Top | #2

درجه : عضو طلایی
      شماره كاربري : 668988
      نام : **MEYSAM**
      سپاس ها : 5,884
      سپاس از شما 17,453 بار در 2,158 پست
      جزئيات بيشتر

مثل همیشه مقالت عالی بود.
      اما وایمکس به نظر من زیاد خوب نیست چرا که هزینه بالایی داره و برای من که پینگ مهمه پینگش هم تعریفی نداره.

4. 15 كاربر زير از شما meysam944 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

5. Top | #3

درجه : عضو سایت
      شماره كاربري : 777129
      سپاس ها : 56
      سپاس از شما 129 بار در 42 پست
      جزئيات بيشتر

ممنون سینا جان.
      عالی بود.
      باریکلا.
      5 نمره

6. 9 كاربر زير از شما .:.NEXUS.:. عزيز، سپاسگزاری كرده اند

7. Top | #4

شماره كاربري : 689741
      نام : .:!$Ali$!:.
      سپاس ها : 3,171
      سپاس از شما 19,644 بار در 4,295 پست
      جزئيات بيشتر

مقاله عالی بود
      من خودم مخابرات رو دارم چون مصرفم زیاده و پول زیاد هم ندارم بدم

8. 9 كاربر زير از شما L.D.A EX عزيز، سپاسگزاری كرده اند

9. Top | #5

درجه : مدیر بازنشسته
      بخش : اخبار خارجی
      شماره كاربري : 697938
      نام : Just Clever Master
      سپاس ها : 18,575
      سپاس از شما 82,076 بار در 4,124 پست
      کمک مالي به سايت: 10000 ريال
      جزئيات بيشتر

سینا جان ممنون بابت مقاله ولی منم اگه سرویس adsl در دسترس باشه ، البته نه اینترنت مخابرات با سیم کافو نوری چینی ( اگه فیبر نوری با کیفیت باشه تا 2 برابر سرعت فعلی، افزایش سرعت خواهید داشت ) بلکه کافو مسی ( اگه مشغول ساخت خونه هستید موقع درخواست خط تلفن حتما قید کنید که سیم مسی کشیده بشه چون پیشفرضش روی فیبرنوری هست ) اصلا سراغ وایمکس نمیرم، برای isp هم فقط شاتل رو پیشنهاد میکنم ، البته بقیه رو تست نکردم ولی کلا از همه نظر عالیه .

10. 8 كاربر زير از شما CLEVER MASTER عزيز، سپاسگزاری كرده اند

11. Top | #6

شماره كاربري : 764964
      نام : SeNaToR
      سپاس ها : 0
      سپاس از شما 4,107 بار در 1,323 پست
      کمک مالي به سايت: 20000 ريال
      جزئيات بيشتر

عالی بود سینا جان

12. 5 كاربر زير از شما ëñåŧőя§ عزيز، سپاسگزاری كرده اند

13. Top | #7

درجه : عضو نيمه ممتاز
      شماره كاربري : 346257
      نام : امین
      سپاس ها : 5,302
      سپاس از شما 4,508 بار در 675 پست
      جزئيات بيشتر

با تشکر از سینا جان...
      من در حال حاضر مشترک مبین نت هستم و بی نهایت راضیم
      سرویس دو مگابیت مبین نت معمولا 400 کیلوبایت سرعت دانلود میده و سرعت شب و روزش هم فرقی با هم نداره(میدونم واسه خیلیامون مهمه)
      پشتیبانی هم عالیه . من امروز صبح بهشون ایمیل زدم که قطعی دارم 10 دقیقه بعد!!! اونم تو روز تعطیلی اونم عید بهم زنگ زدن و مشکلمو رفع کردن
      جدیدا هم مبین نت به عنوان بهترین شرکت ارائه کننده وایمکس انتخاب شده
      اشتراک گرفتنم دنگ و فنگی نداره یه کارت دانشجویی واسشون کافیه درست برعکس ایرانسل که هفت جد آدمو جلو چشمش میاره تا بهت اشتراک بده
      بقیه مزیت های وایمکسو سینا جان گفتن
      در مورد قطعی هم اینو بگم که اوایل قطعیش زیاده ولی بعد دو سه هفته کاملا راضی کنندس ../

14. 9 كاربر زير از شما A M I N S H عزيز، سپاسگزاری كرده اند

15. Top | #8

شماره كاربري : 264162
      نام : حسین
      سپاس ها : 3,838
      سپاس از شما 5,217 بار در 1,582 پست
      جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط a m i n s h
      با تشکر از سینا جان...
      من در حال حاضر مشترک مبین نت هستم و بی نهایت راضیم
      سرویس دو مگابیت مبین نت معمولا 400 کیلوبایت سرعت دانلود میده و سرعت شب و روزش هم فرقی با هم نداره(میدونم واسه خیلیامون مهمه)
      پشتیبانی هم عالیه . من امروز صبح بهشون ایمیل زدم که قطعی دارم 10 دقیقه بعد!!! اونم تو روز تعطیلی اونم عید بهم زنگ زدن و مشکلمو رفع کردن
      جدیدا هم مبین نت به عنوان بهترین شرکت ارائه کننده وایمکس انتخاب شده
      اشتراک گرفتنم دنگ و فنگی نداره یه کارت دانشجویی واسشون کافیه درست برعکس ایرانسل که هفت جد آدمو جلو چشمش میاره تا بهت اشتراک بده
      بقیه مزیت های وایمکسو سینا جان گفتن
      در مورد قطعی هم اینو بگم که اوایل قطعیش زیاده ولی بعد دو سه هفته کاملا راضی کنندس ../
      یعنی تو دانلود رایگان شبانه افت سرعت نداره ؟؟؟؟

16. 6 كاربر زير از شما silent_EAgle عزيز، سپاسگزاری كرده اند

17. Top | #9

شماره كاربري : 346257
      نام : امین
      سپاس ها : 5,302
      سپاس از شما 4,508 بار در 675 پست
      جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط silent_EAgle
      یعنی تو دانلود رایگان شبانه افت سرعت نداره ؟؟؟؟
      خوشبختانه نه

18. 6 كاربر زير از شما A M I N S H عزيز، سپاسگزاری كرده اند

19. Top | #10

شماره كاربري : 140610
      نام : امیر مسعود
      سپاس ها : 241
      سپاس از شما 852 بار در 403 پست
      جزئيات بيشتر

سلام
      یه جورایی خیلی از وایمکس تعریف کردی.
      من خودم قدیما پارس آنلاین داشتم.الان دیگه مخابرات 256 میگیرم.
      و به نظرم خیلی اینترنت مخابرات بهتره.چون من هم زیاد دانلود میکنم.(یدفه میزنم یه بازی 20 گیگابایتی برای ps3 دانلود کنم) و این که بازی آنلاین هم انجام میدم که پینگ توش مهمه.
      همین وایمکس مبین نت هم پسر عمم داشتش.اونم آنلاین بازی میکرد.اینقدر 100 تومن 100 تومن شارژ ریختن توش دیگه خسته شدن فروختنش الان مخابرات میخواد بگیره.
      همچنین مخابرات از نظر قیمت خیلی پایین تره و به صرفه تره.
      البته مشکل قطعی هم ماله منطقه هستش.مثلا من قبلنا پاسداران بودم یک بارم قطع نشد ولی مثلا اومدیم اینجا چون سیم کشی زیر زمینشون حساب کتاب نداره بعضی وقت ها ماهی چند بار قطع میشه (بیل مکانیکی میزنه سیمو پاره میکنه!) و بعضی وقت ها هم چند ماه مشکلی نیست.
      البته یک بارم سیم ها را دزد کنده بود برد! اتصالی هم کرده بود دستگاه های مخابرات سوخته بود یک هفته اینترنت نداشتم.

20. 5 كاربر زير از شما ps3amir عزيز، سپاسگزاری كرده اند

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

توضیحاتی درباره این موضوع