× توجه! انجمن موبایلستان به صورت آرشیو فعال می باشد و امکان ثبت مطلب جدید از سمت کاربر میسر نخواهد بود.

× توجه! لطفا در هنگام مشاهده مطالب حتما تاریخ انتشار مطلب را ملاحظه بفرمایید تا از معتبر بودن مطلب اطمینان حاصل کنید.
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22

بخش شبکه ، اینترنت ، امنیت

 1. Top | #1


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : اخبار کامپیوتر و اینترنت
  شماره كاربري : 720831
  نام : Amin
  نوشته ها: 5,878
  سپاس ها : 28,276
  سپاس از شما 16,584 بار در 4,508 پست
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض بررسي 16 آنتي‌ويروس و اينترنت‌سكيوريتي سال 2013

  بسياري از كاربران ويندوز براي امنيت كامپيوترشان فقط متكي به ابزارهاي رايگان شركت مايكروسافت هستند كه همراه با سيستم‌عامل ويندوز ارائه شده‌اند. نتايج تست‌ها و تحقيقات صورت‌گرفته نشان‌دهنده ضعيف‌بودن اين ابزارها و شكست خوردن اين دست از كاربران در مقابل انواع ويروس‌ها، بدافزارها و ده‌ها نرم‌افزار مخرب ديگر است كه در نهايت به آلوده‌شدن سيستم و اطلاعاتشان منجر می‌شود. نشريه پي‌سي پرو در شماره مارس 2013 خود شانزده مجموعه اينترنت سكیوريتي معروف دنيا را بررسی و تست و مزايا و معايب هريك را بيان كرده است تا كاربران بتوانند يكي از اين نرم‌افزارهاي امنيتي را انتخاب و روي سيستم خود نصب و استفاده كنند. اهميت اين بررسي در اينجا است كه غالب مجموعه‌های مورد بررسي در اين مقاله در ايران يافت مي‌شوند و نمايندگي فروش و پشتيباني دارند.  راهنماي خريد
  انتخاب يك مجموعه اينترنت سكیوريتي اصلاً آسان نيست: شما با عوامل متنوع و گاهی متناقض و فريب‌دهنده‌اي روبه‌رو هستيد كه رسيدن به يك نرم‌افزار مناسب كار و كامپيوتر شما را سخت و پيچيده مي‌كند. اولين سؤالي كه براي انتخاب يك مجموعه امنیت اینترنتی بايد پاسخ داده شود، قدرت و توانايي تشخيص بدافزارها است؛ چون اصلي‌ترين كار اين نرم‌افزارها تشخيص نرم‌افزارهاي مخرب به صورت بلادرنگ است. در اين مقاله نمودار نتايج آزمایش‌ها درباره قدرت تشخيص هر مجموعه اينترنت سكیوريتي را آورديم تا كاربران بتوانند با مقايسه آن‌ها بهتر تصميم‌گيري كنند. در گام دوم ويژگي‌هاي زيادي هستند كه بايد بررسي شوند. يكي از مهم‌ترين اين ويژگي‌ها فايروال است. در مجموعه اينترنت سكیوريتي يك فايروال دارد كه مي‌تواند امنيت سيستم را كامل‌تر و مطمئن‌تر كند. تجربه نشان داده است فايروال‌هاي نرم‌افزارهاي اينترنت سكیوريتي به مراتب بهتر از فايروال مايكروسافت هستند كه به صورت پيش‌فرض روي سيستم‌عامل ويندوز نصب شده است. فايروال‌هاي نرم‌افزارهاي امنيتي از نظر رابط كاربري ساده‌تر و سريع‌تر هستند و با داشتن گزينه‌ها و تنظيمات پيشرفته رضايت‌مندي كاربران حرفه‌اي را نيز به دست مي‌آورند. در حالي كه كاربران تازه‌كار را نيز نگران و فراري نخواهند داد. ويژگي مهم ديگر قابليت محافظت در وب (Web Protection) است. مجموعه‌هاي اينترنت سكیوريتي قابليت‌هايي دارند كه مي‌توانند با مرورگرهاي وب مجتمع شده، كدهاي مخرب و بدافزارهاي توزيع‌شده در وب را تشخيص داده و جلوي اجرا و بازديد سايت‌هاي آلوده و مشكوك را بگيرند. حتي اين مجموعه‌ها مي‌توانند نتايج جست‌وجوها در اينترنت را نيز بررسي كرده و اگر لينك آلوده‌اي يافتند، از كليك روي آن خودداري كنند. ويژگي‌هاي ديگري هم در مجموعه‌هاي اينترنت سكیوريتي هست كه براي هر كاربري جذاب و قابل استفاده نيستند. مثلاً قابليت اسكن ايميل‌ها مي‌تواند شما را در برابر فايل‌هاي ضميمه ايميل آلوده محافظت كند و انواع ايميل‌هاي فيشينگ و فريبنده را تشخيص دهد. اما اگر شما از يك سرويس ايميل تحت وب استفاده مي‌كنيد، به صورت خودكار تمامي ايميل‌ها بررسي مي‌شوند و به اين ويژگي نياز نخواهيد داشت يا ويژگي ديگر اسكن پيغام‌ها در برنامه‌هاي مسنجر است كه با استقبال زياد كاربران همراه نشده است.
  بسياري از مجموعه‌هاي اينترنت سكیوريتي يك بخش Parental Control دارند كه توسط آن‌ها مي‌توانيد به مراقبت از فرزندان در اينترنت و بلوكه‌كردن سايت‌هاي نامناسب يا مانيتور كردن آن‌ها در هنگام استفاده از اينترنت بپردازيد. البته شركت مايكروسافت سرويس Family Safety را نيز روي سيستم‌عامل ويندوز ارائه داده است و پيشنهاد ما استفاده از اين سرويس در وهله اول و رفتن به سراغ بخش Parental Control در صورت نياز است.
  Personal Data Protection ويژگي بعدي است كه در نرم‌افزارهاي امنيتي خواهيد ديد و به شما درباره انتقال اطلاعات حساس كارت اعتباري يا اجراي نرم‌افزارها و بازي‌ها در مود تمام صفحه (FullScreen) هشدار مي‌دهد. در برخي از اين مجموعه‌‌ها نيز مي‌توانيد از ابزارهاي پشتيبان‌گيري و ذخيره‌سازي اطلاعات به صورت آنلاين روي فضاهاي ذخيره‌سازي كلاود براي كارهاي شخصي استفاده كنيد.
  اگر جزء كاربراني هستيد كه به تمامي اين ويژگي‌هاي اشاره شده در بالا نيازي نداريد و يك نسخه رايگان ضد‌ ويروس براي شما كفايت مي‌كند، بهتر است به سراغ نسخه‌هاي ضد‌ ويروس اين محصولات برويد؛ زیرا هركدام از اين مجموعه‌هاي اينترنت سكيوريتي يك نسخه ضد ‌ويروس دارد كه ارزان‌تر و كار با آن ساده‌تر است.
  آخرين نكته‌اي كه بايد براي هر محصول بررسی شود، مصرف منابع سيستم مانند پردازنده و حافظه است. برخي از نرم‌افزارهاي اينترنت سكيوريتي به محض نصب‌شدن در بخش Startup سيستم‌عامل ويندوز جا خوش مي‌كنند و درصد زيادي از منابع سيستم را تلف كرده و شما احساس مي‌كنيد ويندوز مانند گذشته كار نمي‌كند و سنگين و كند است. البته اين موضوع براي تمامي نرم‌افزارها صدق نمي‌كند و برخي از آن‌ها با زيركي تمام سعي مي‌كنند كمترين استفاده را از منابع سيستم ببرند، ولي به هر حال آمارهاي زيادي در دست داريم كه نشان مي‌دهد يك نرم‌افزار امنيتي پرقدرت فقط به خاطر كند كردن سيستم از سوي كاربران پاك شده است. بنابراين قبل از انتخاب نهايي خود دوباره جدول‌ها و نمودارهاي نتايج آزمون‌ها را مشاهده و ارزيابي كنيد تا به مشكلي پس از خريد و نصب نرم‌افزار امنيتي برنخوريد. كاربران ايراني اين محصولات بايد عامل‌هاي ديگري مانند قابليت به‌روزرساني (برخي از ضد ‌ويروس‌ها امكان به‌روزرساني با آدرس IP ايران را بلوكه مي‌كنند)، قيمت محصول در بازار و موارد ديگري را هم در اين انتخاب دخيل كنند.
 2. Top | #2


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : اخبار کامپیوتر و اینترنت
  شماره كاربري : 720831
  نام : Amin
  نوشته ها: 5,878
  سپاس ها : 28,276
  سپاس از شما 16,584 بار در 4,508 پست
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض بررسي 16 آنتي‌ويروس و اينترنت‌سكيوريتي سال 2013 - بخش دوم

  چگونه آزمایش كرديم؟
  هر نرم‌افزار در چهار بخش كارايي (Performance)، ويژگي‌ها (Features)، سهولت استفاده (Ease of Use) و ارزش به ازاي پرداخت هزينه (Value of mony) مورد بررسي قرار گرفته و در هر بخش نيز از شش ستاره براي نمايش نتايج استفاده كرديم. امتياز كارايي اختصاص يافته به هر مجموعه اينترنت سكيوريتي براساس عملكردش در دنياي واقعي براي تشخيص بلادرنگ نرم‌افزارهاي مخرب با لحاظ كردن شرايط و محيط واقعي اينترنت و شبكه است. در اين آزمايشگاه از آخرين بدافزارهاي كشف شده براي مقايسه اينترنت سكيوريتي‌ها استفاده شده و تست‌ها براساس مشخصات تست‌هاي موسسه معروف AV-Test صورت گرفته‌اند. همچنين تمامي تست‌ها براي هر نرم‌افزار به صورت مستقل انجام شده است. براي كسب اطلاعات بيشتر درباره اين تست‌ها و نتايج به دست آمده براي هر نرم‌افزار مي‌توانيد به اين آدرس مراجعه كنيد. امتيازدهي بخش ويژگي‌ها نيز براساس طيف وسيعي از ويژگي‌هايي كه هر بسته نرم‌افزاري ارائه داده است صورت گرفته و البته مهم‌ترين ويژگي‌های مدنظر عبارت بودند از: ابزارهاي سازگاري و هماهنگي با ويندوز، SendBox، اسكن آسيب‌پذيري‌هاي سيستم و قرنطينه بدافزارها پس از شناسايي. براي بخش سهولت استفاده نيز عواملی مانند سرعت پاسخ‌گويي و استفاده از منابع سيستم در نظر گرفته شده است. براي مثال زمان نصب هر نرم‌افزار و مدت زمان تاخيري كه در استارت‌آپ ويندوز ايجاد مي‌كند مدنظر قرار گرفته است. اين آزمایش‌ها روي يك دستگاه نوت‌بوك Acer Aspire 5750G با سيستم‌عامل ويندوز7 انجام شده‌اند. براي سنجش وضعيت استفاده از منابع سيستم پس از نصب و بهينه‌سازي نرم‌افزار چهاربار ويندوز را ريستارت كرديم تا مطمئن شويم نتايج تست به واقعيت نزديك‌تر هستند. همچنين زمان ارزيابي استفاده از منابع سيستم را دو دقيقه بعد از ظاهر شدن دسكتاپ نوت‌بوك در نظر گرفتيم. در آزمون بعدي با استفاده از هر نرم‌افزار نوت‌بوك را اسكن سريع (Quick Scan) كرده و مدت زمان اسكن را يادداشت کردیم. نحوه دسترسي و تعامل با رابط كاربري گرافيكي نرم‌افزار و مديريت اخطارها و هشدارها، رفتار هر نرم‌افزار در هنگام تشخيص يك بدافزار از ديگر عوامل تاثيرگذار در امتياز سهولت استفاده بودند.
  در نهايت براي ارزيابي ارزش و قيمت هر محصول سعي كرديم برآورد كنيم قيمت اين محصول با توجه به ويژگي‌ها، كارايي و خدماتي كه روي آن ارائه مي‌شود مناسب است يا خير تا به يك امتياز كلي دست پيدا كنيم.


  Avast Free Antivirus 2013
  در اين بررسي ضد ‌ويروس آواست از بسياري جهات از رقبا بهتر است. كار با آن ساده است و روي سيستم سبك عمل مي‌كند. رابط كاربري گرافيكي آن از برگه‌هايي (Tab) برخوردار است كه امكان دسترسي سريع و ساده را به اطلاعات و تنظيمات مختلف نرم‌افزار فراهم مي‌كند. همچنين گرافيك رابط نيز جذاب است و كاربر را سر شوق مي‌آورد. رايگان بودن اين نرم‌افزار موجب مي‌شود كه چند تبليغ نيز در رابط كاربري آن مشاهده كنيد كه بزرگ‌ترين آن‌ها در صفحه اصلي مربوط به خريد اينترنت سكيوريتي آواست است. كليد به‌روزرساني اين ضد ‌ويروس در همان صفحه اصلي نرم‌افزار و در بخش بالا سمت راست خودنمايي مي‌كند. برخي از سرويس‌هاي اين نرم‌افزار مانند پشتيبان‌گيري و محافظت از سيستم‌عامل آندروئيد در نسخه‌هاي تجاري فعال هستند و در نسخه رايگان براي كاربران فعال نمي‌شوند. براي استفاده بهتر از اين نرم‌افزار مي‌توانيد ويژگي هشدار صوتي آن را غيرفعال كنيد. همچنين افزونه WebRep مخصوص مرورگرهاي وب با اين نرم‌افزار مجتمع شده و قابليت محافظت از شما در وب و جست‌وجو را دارد و با امتياز دادن به سايت‌ها كمك مي‌كند كه سايت‌هاي امن يا ناامن بهتر تشخيص داده شوند. اين افزونه به صورت پيش‌فرض روي مرورگرهاي وب فايرفاكس، كروم، اينترنت اكسپلورر و اپرا نصب مي‌شود ولي نمي‌تواند در وب سايت خانگي مرورگر يا تنظيمات جست‌وجوي مرورگر دخالت كرده و تغييري در آن‌ها به وجود آورد كه اين موضوع يك امتياز مثبت است. ضد ‌ويروس آويرا در حالت غيرفعال و امن سيستم فقط 82 مگابايت حافظه رم استفاده مي‌كند و پس از نصب 13 ثانيه روي استارت‌آپ نوت‌بوك تاثير مي‌گذارد. ممكن است اين زمان از نظر شما بسيار زياد باشد ولي توجه كنيد اين تست روي يك نوت‌بوك با مشخصات سخت‌افزاري پايين صورت گرفته و براي كامپيوترهاي خانگي با پردازنده‌هاي چند هسته‌اي يا درایوهای SSD اين زمان به نصف يا يك سوم كاهش خواهد يافت به طوري كه اصلاً احساس نخواهد شد. تنها عيب اين نرم‌افزار در زمان اسكن سريع (Quick Scan) است كه روي سيستم ما 15 دقيقه طول كشيد. البته مي‌توان با سفارشي‌سازي اين زمان اسكن را كاهش داد ولي در حالت ايده‌آل بايد تمامي درايوها و فايل‌هاي حساس مورد بررسي و اسكن قرار گيرند. به علاوه، در اسكن‌هاي بلادرنگ و برنامه‌ريزي‌ از ويژگي AutoSendbox استفاده مي‌كند. اين ويژگي نرم‌افزارهاي مشكوك را به صورت مجازي روي سيستم‌عامل ويندوز اجرا مي‌كند تا از امن بودن آن‌ها اطمينان پيدا كند. اين ويژگي قابل پيكربندي است و مي‌توانيد تصميم بگيريد در مقابل هر نرم‌افزار چه واكنشي نشان داده شود. دانلودها و پيغام‌هاي مسنجرها توسط آواست قابل مانيتور هستند و كدهاي اسكريپت درون وب‌سايت‌ها و مرورگرهاي وب و همچنين فايل‌هاي PDF نيز قبل از اجرا توسط اين نرم‌افزار مورد بررسي قرار مي‌گيرند. يكي از ويژگي‌هاي متمايز آواست برخورداري از ابزار Remote Assistance براي دسترسي به يك دسكتاپ كامپيوتر از راه دور است (البته با داشتن مجوز دسترسي). اين ابزار با نام Windows Remote Desktop نيز در خود سيستم‌عامل ويندوز گنجانده شده است ولي ابزار آواست نيازي به پيكربندي ندارد و بسيار سريع مي‌تواند شما را به دسكتاپ يكي از دوستان يا فاميل متصل كند.
  تمام مزايا و ويژگي‌هايي كه براي اين محصول گفتيم بي‌ارزش بودند اگر اين ضد ‌ويروس قدرت تشخيص و شناسايي قوي بدافزارها را نداشت. براساس تست‌هاي دو ماهه صورت گرفته، آواست توانسته است 98 درصد بدفزارهاي منتشر شده در اين بازه زماني را تشخيص داده و شناسايي كند. حتي بدافزارهاي موسوم به روز صفر (zero-day) جديد را نيز توانست شناسايي كند. آواست در اين زمينه از تمامي نرم‌افزارهاي ضد ‌ويروس رايگان و حتي برخي از مجموعه‌هاي اينترنت سكيوريتي تجاري بهتر عمل مي‌كند. اين نرم‌افزار مي‌تواند 79 درصد بدافزارهاي تشخيص داده شده را نيز از روي سيستم پاك‌سازي كند كه رتبه پنجم را در ميان 16 مجموعه اينترنت سكيوريتي بررسي شده در اين مقاله دارد. در اين بخش هيچ‌يك از مجموعه نرم‌افزارها به امتياز كامل يعني پاك‌سازي صد در صد نرسيده‌اند. در تست‌ها و مقالات گذشته گفته بوديم كه ضد ‌ويروس AVG مقام اول را دارد ولي در سال 2013 اين جایگاه به آواست اهداء مي‌شود چون سبك‌تر، كاربرپسندتر، قدرتمندتر و داراي تنظيمات پيشرفته بيشتري است. در ميان ضد ‌ويروس‌هاي رايگان آواست انتخاب ما است ولي در ميان مجموعه نرم‌افزارهاي اينترنت سكيوريتي بيت‌دفندر را انتخاب مي‌كنيم. اگر دوست داريد يك ضد ‌ويروس رايگان و سبك روي نوت‌بوك خود نصب كنيد، آواست مي‌تواند انتخاب اول شما باشد.
 3. Top | #3


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : اخبار کامپیوتر و اینترنت
  شماره كاربري : 720831
  نام : Amin
  نوشته ها: 5,878
  سپاس ها : 28,276
  سپاس از شما 16,584 بار در 4,508 پست
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض بررسي 16 آنتي‌ويروس و اينترنت‌سكيوريتي سال 2013 - بخش سوم

  Bitdefender Internet Security 2013
  در سايت رسمي شركت بيت‌دفندر قيمت اينترنت سكيوريتي با سه مجوز نصب 35 پوند اعلام شده است اما در فروشگاه‌هاي خرده‌فروشي آنلاين مانند سايت آمازون مي‌توان اين محصول را با نصف قيمت در حدود 19 پوند خريداري كرد. با توجه به ويژگي‌هايي كه اين محصول دارد چنين هزينه‌اي به‌صرفه است و ارزشش را دارد. براي شروع بايد بگوييم اينترنت سكيوريتي بيت‌دفندر صد درصد امتياز تست موسسه AV-Test براي شناسايي بدافزارهاي مبتني بر zero-day را كسب كرده است. تا كنون هيچ نرم‌افزاري نتوانسته بود چنين امتيازي كسب كرد و فقط امتياز دو نرم‌افزار F-Secure و Trend Micro در ماه اخير ميلادي با آن قابل مقايسه است. بيت‌دفندر در مقابل بدافزارهاي قديمي نيز قدرتمند ظاهر شده است و توانسته است 99 درصد آن‌ها را شناسايي كند. همراه با اين نرم‌افزار يك ابزار بوت تحت لينوكس نيز وجود دارد كه مي‌تواند سيستم را بدون نياز به ويندوز در يك محيط امن بوت و امكان پاك‌سازي بدافزارها و ويروس‌ها را خارج از سيستم‌عامل نصب شده فراهم كند. در تست‌هاي ما نرم‌افزار بيت‌دفندر توانست از روي سی‌دی در يك محيط امن بيش از 94 درصد بدافزارها را شناسايي و پاك‌سازي كند. اين محصول تقريباً تمامي ويژگي‌هاي مورد انتظار يك مجموعه اينترنت سكيوريتي تجاري را از آنتي‌اسپم تا سيستم كنترل والدين دارد و از اين نظر مي‌تواند كاربران را راضي كند. فايروال اين مجموعه به كاربر اجازه مي‌دهد انواع قوانين (Rules) را براي كانكشن‌ها و برنامه‌هاي مختلف تعريف كند و سيستم تشخيص نفوذ (Intrusion Detection) آن مي‌تواند جلوي هرگونه نصب بدون اجازه يا مخفي روي ويندوز را بگيرد و با تغيير تنظيمات اين سيستم‌عامل به مقابله برخيزد. ابزار اسكن آسيب‌پذيري‌هاي سيستم مي‌تواند تمام بخش‌ها و بسته‌هاي به‌روزنشده ويندوز و برنامه‌هاي نصب شده را كشف و فهرست‌گيري كند و به كاربر هشدار بدهد كه كدام‌يك از رمزهاي عبور تعريف شده ضعيف هستند و بايد براي تغييرشان اقدام كرد. مجتمع‌ شدن اين محصول با مرورگرهاي وب بسيار ساده و بدون اضافه شدن هيچ‌گونه نوار ابزار يا كليدي همراه است ولي در هنگام بازديد يك وب‌سايت مشكوك يا مشاهده كدهاي آلوده‌اي در يك سايت به كاربر فوراً هشدار مي‌دهد و سعي مي‌كند مرورگر را به صفحه قبلي ارجاع دهد يا سايت مورد نظر را در يك مرورگر Sendboxed ‌باز کند. براي سايت‌هاي حساس و مهمي مانند بانك يا سايت‌هايي كه داراي سرويس پرداخت آنلاين هستند مي‌توانيد از ويژگي‌ جديد اين محصول بهره ببريد كه شما را به يك مرورگر جديد امن راهنمايي مي‌كند تا در معرض تهديد نرم‌افزارهاي Keylogger، Screen Scraper و موارد مشابه نباشيد.
  ويژگي‌ بعدي قابل توجه مجموعه اينترنت سكيوريتي بيت‌دفندر اين است كه علاوه بر اسكن نتايج جست‌وجوي موتورهايي مانند گوگل و بينگ، لينك‌ها، متن و برنامك‌هاي سايت‌ها و شبكه‌هاي اجتماعي را نيز اسكن و مانيتور كرده و كاربر را از هرگونه كد و نرم‌افزار مخرب درون اين سايت‌ها محافظت مي‌كند. با وجود این‌كه قابليت‌هاي بسيار زيادي در اين نرم‌افزار قرار داده شده است ولي رابط كاربري گرافيكي آن ساده و سبك است. شما مي‌توانيد با اسكرول برنامه به سمت چپ يا راست به بخش‌ها و گزينه‌هاي مختلف دسترسي داشته باشيد يا ابزار جديدي را اجرا كنيد. برخي از امكانات اين نرم‌افزار مانند كنترل والدين (Parental Control) و پشتيبان‌گيري آنلاين (با دراختيار داشتن ۲ گيگابايت فضاي رايگان) نياز به پنل تحت وب دارند. بيت‌دفندر به صورت پيش‌فرض طوري پيكربندي شده است كه با كمترين تنظيمات و تعامل با كاربر بتواند حداكثر حفاظت و امنيت را و امنیت را درسكوت با كمترين تحرك روي سيستم انجام دهد. پس از نصب بيت‌دفندر نيازي نيست فوراً به سراغش برويد و اگر زياد سخت‌گير نيستيد و يك امنيت كامل مد نظر شما نيست مي‌توانيد تا مدت‌ها بدون هيچ‌گونه تغيير پيكربندي يا تنظيمي از آن استفاده كنيد. عيب نرم‌افزار بيت‌دفندر استفاده از منابع سيستم است كه زياد موثر نيست. روي نوت‌بوك تست ما 16 ثانيه به زمان بوت اضافه شده است و در حالت امن و غيرفعال نيز 172 مگابايت از حافظه رم اشغال مي‌شود. در نهايت با توجه به قدرت زياد اين نرم‌افزار امنيتي براي تشخيص و پاك‌سازي بدافزارها و مجموعه كاملي از امكانات و قابليت‌هاي كاربردي قيمت مناسب آن در مقايسه با رقبا يك مزيت رقابتي ايجاد مي‌كند.

  GFI Viper Internet Security 2013
  شركت GFI را بيشتر با نرم‌افزارهاي تجاري‌اش براي شركت‌هاي اداري كوچك و متوسط در بازار مي‌شناسيم و معروف‌ترين نرم‌افزارش به نام Ten-PC Viper روي تعداد زيادي از كامپيوترهاي شركت‌هاي كوچك اداري نصب شده است. اما برخلاف نسخه‌هاي تجاري در نسخه كامپيوترهاي شخصي خبري از ويژگي‌هايي مانند سيستم كنترل والدين يا مود بازي نيست. غالب ويژگي‌هاي معمولي مجموعه‌هاي اينترنت سكيوريتي مانند فايروال را دارد. اين فايروال گزينه‌ها و تنظيمات زيادي دارد و براي كاربراني مناسب است كه دوست دارند هميشه براي مشاهده ترافيك اتصالات مختلف، چند چشم در شبكه داشته باشند. رابط كاربري نرم‌افزار نیز سرد و بي‌روح به نظر نمي‌رسد و سبك و ساده است. يكي از مزاياي معروف نرم‌افزار GFI Viper به‌روزرساني سراسري ساده آن است. به اين معني كه كافي است گزينه به‌روزرساني را بزنيد تا تمامي بسته‌هاي نرم‌افزارهاي مختلف روي ويندوز دانلود و نصب شوند و يك سيستم كاملاً به‌روز شده تحويل بگيريد. ايده بسيار خوبي است چون از مرورگرهاي وب گرفته تا پلاگين‌ها و ابزارهاي مختلف ويندوز حتي نرم‌افزارهاي كاربردي چند صد مگابايتي به سادگي به‌روز مي‌شوند. ويژگي بعدي اين نرم‌افزار PC Explorer است كه امكان مشاهده پروسس‌هاي سيستم، استارت‌آپ و چيزهايي شبيه به اين‌ها را روي سيستم فراهم مي‌كند. نرم‌افزار ما سبك و سريع است. در 16 محصولي كه بررسي شدند كمترين حافظه را (60 مگابايت) مصرف کرده و كمترين تاخير در بوت ( 4 ثانيه) را ايجاد مي‌کند.
  كامپيوتر را مي‌توانيد در 7 ثانيه اسكن سريع كنيد و دانلود فايل آلوده در نطفه خفه مي‌شود و پيغامي مبني بر بلوكه شدن اين دانلود خواهيد ديد. كليك كردن روي اين پيغام اطلاعات بيشتري درباره بدافزار و فايلي كه قرار بود دانلود شود و نحوه پاك‌سازي آن ارائه مي‌شود. در تست‌هاي ارزيابي قدرت شناسايي و پاك‌سازي بدافزارها امتياز متوسطي را به خود اختصاص داده است. براي مثال در تست شناسايي بدافزارهاي Zero-Day نزديك به 15 درصد تشخيص داده نشده‌اند. اگر نمي‌خواهيد از نسخه داراي ده مجوز اين نرم‌افزار استفاده كنيد مي‌توانيد تك نسخه آن‌ را با قيمت 30 پوند از فروشگاه‌هاي خرده‌فروشي تهيه كنيد.
 4. Top | #4


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : اخبار کامپیوتر و اینترنت
  شماره كاربري : 720831
  نام : Amin
  نوشته ها: 5,878
  سپاس ها : 28,276
  سپاس از شما 16,584 بار در 4,508 پست
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض بررسي 16 آنتي‌ويروس و اينترنت‌سكيوريتي سال 2013 - بخش چهارم

  Eset Smart Security 5
  نسخه ششم اسمارت سكيوريتي شركت Eset در حال ورود به بازار است. به همين خاطر براي اين مقاله از نسخه پنجم استفاده كرديم كه آخرین به‌روزرساني آن در اواخر سال 2012 منتشر شده بود. البته از اين نسخه هيچ‌گاه احساس قديمي بودن نخواهيد كرد. اين محصول هم سبك و متواضع است و هم حافظه كمي از سيستم براي اجرا نياز دارد. زمان بوت ويندوز روي نوت‌بوك پس از نصب اين نرم‌افزار 8 ثانيه افزايش مي‌يابد و 111 مگابايت حافظه نياز دارد. اين نرم‌افزار امنيتي با وجود داشتن ويژگي‌هايي مانند فايروال، كنترل والدين، مانيتورينگ خودكار وب و ايميل ارزش دو چنداني مي‌يابد. اگر تصميم به پيكربندي اين محصول بگيريد، كافي است كه سوئيچ On/Off روي پنجره اصلي رابط كاربري را كليك كنيد. اين كليك تنظيمات و ويژگي‌هاي پيشرفته نرم‌افزار را فعال/غيرفعال مي‌كند و از اين طريق به كاربر كمك مي‌كند هر زمان خواست از يك نرم‌افزار ساده استفاده كند و در زمان ديگري آن را تبدیل به يك نرم‌افزار امنيتي پيشرفته با انبوهي ويژگي و ابزار کند. براي سوئيچ ميان مودهاي مختلف اين برنامه كافي است روي لينك advanced setup كليك كنيد.
  نحوه عملكرد اسمارت سكيوريتي در مواجه با فايل آلوده‌اي كه داشتيم دانلود مي‌كرديم نيز جالب بود: ارتباط مرورگر وب با وب‌سايت قطع شد و بلافاصله يك پيغام روي دسكتاپ ظاهر شد. اما سرعت اسكن سريع مدت زمان زيادي حدود 40 دقيقه طول كشيد كه احتمالاً از حوصله كاربران خارج خواهد بود و وسط اسكن آن را متوقف مي‌كنند. اگر كاربر بي‌حوصله‌اي هستيد يا زمان اسكن برايتان اهميت زيادي دارد يا تعداد فايل و حجم اطلاعات بسيار زيادي داريد بهتر است به سراغ يك نرم‌افزار ديگري برويد. اما تمام اين معايب نگراني اصلي ما درباره اين نرم‌افزار نيست و نگراني اصلي عملكرد آن در مواجه با بدافزارها و پاك‌سازي‌شان است. در دوره‌هاي گذشته نتايج تست‌هاي شناسايي اسمارت سكيوريتي بسيار بهتر بود ولي در آخرين تست‌ها درصد 5/86 را براي شناسايي بدافزارهاي zero-day به خود اختصاص داد و تقريباً همين درصد هم براي پاك‌سازي و تعمير سيستم به دست آمد كه رضايت‌بخش نيست و از اين نرم‌افزار انتظار بسيار بيشتري مي‌رود. بنابراين با این‌كه نسخه پنجم اسمارت ‌سکیوریتی امكانات و ويژگي‌هاي زيادي دارد، ولي فعلاً آن را پيشنهاد نمي‌كنيم.

  Panda Internet Security 2013
  ممكن است كاربراني يافت بشوند كه از رابط كاربري گرافيكي رنگارنگ و زيباي اينترنت سكيوريتي پاندا خوششان بيايد ولي ما اعتقاد داريم در اين رابط كاربري تعداد زيادي رنگ، كليد، كليپ و عناصر ديگر گرافيكي استفاده شده است كه اين رابط را هم شلوغ كرده و هم احساس يك پاورپوينت بد را به كاربر القا مي‌كند و ويژگي‌ها و امكانات خوب نرم‌افزار پشت اين ارائه بد پنهان مي‌مانند. البته اين موضوع را نيز بايد بگوييم كه اين همه تعداد زياد كليد نشان‌دهنده امكانات و ويژگي‌هاي زياد روي اين نرم‌افزار هستند. از طريق پنجره اصلي نرم‌افزار مي‌توانيد به ويژگي‌هايي مانند گزارش كنترل والدين و تنظيمات فايروال به طور مستقيم دسترسي پيدا كنيد. با ابزار Backup Copies مي‌توانيد از فايل‌ها و اطلاعات خود به صورت محلي روي هاردديسك كامپيوتر يا به صورت آنلاين روي سرويس پشتيبان‌گيري Mozy با فضاي رايگان دو گيگابايت نسخه پشتيبان تهيه كنيد. يكي ديگر از قابليت‌هاي مجموعه اينترنت سكيوريتي پاندا اجراي صفحه‌كليد مجازي براي وارد كردن اطلاعات حساس در وب‌سايت‌ها است. همچنين با استفاده از ابزارهاي اين نرم‌افزار مي‌توانيد از دستگاه‌هاي USB محافظت كنيد يا قابليت اجراي خودكار فايل‌ها روي حافظه‌هاي فلش را متوقف کنید و به این ‌وسيله جلوي اجرا و نصب بدافزارهايي كه از طريق يك حافظه فلش منتقل مي‌شوند را بگيريد. نرم‌افزار امنيتي پاندا در بخش كارايي و مقابله با بدافزارهاي نتايج مختلفي را كسب كرده است. اين نرم‌افزار در آزمون‌های موسسه AV-Test در برابر بدافزارها و تروجان‌هايي كه قبلاً منتشر شده‌اند، عملكرد بسيار خوبي داشته و صد در صد آن‌ها را شناسايي كرده است ولي در مقابل بدافزارهاي جديد فقط 82 درصد موفق بوده كه يكي از بدترين نتايج در ميان مجموعه نرم‌افزارهاي اينترنت سكیوريتي است. همچنين اين نرم‌افزار در آزمون‌های پاك‌سازي فقط 67 درصد موفق بوده است كه فقط نرم‌افزار PC Tools از آن پايين‌تر است.
  همچنين اين نرم‌افزار چندان سبك نيست و نياز به 273 مگابايت حافظه رم دارد ولي فقط 12 ثانيه به زمان بوت سيستم اضافه مي‌كند. اسكن سريع اين نرم‌افزار 6 ثانيه طول كشيد كه جزء سريع‌ترين اسكن‌ها رتبه‌بندي مي‌شود. هنگامي كه سعي كرديم يك فايل مخرب را دانلود كنيم نرم‌افزار پاندا يك پيغام اطلاع‌رساني در پايين صفحه‌نمايش گزارش داد كه جلوي اين دانلود را گرفته است و ما ديگر نيازي نيست هيچ كاري انجام بدهیم. در فروشگاه‌هاي خرده‌فروشي مي‌توانيد اين نرم‌افزار را با 26 پوند خريداري كنيد كه اين قيمت براي يك نرم‌افزار با مجوز سه كاربره چندان بد نيست. در مجموع ما پيشنهاد مي‌كنيم ابتدا به سراغ مجموعه اينترنت سكيوريتي‌هاي ديگري برويد كه در شناسايي و پاك‌سازي موفق‌تر هستند و در وهله دوم به پاندا فكر كنيد.


  AVG Antivirus Free 2013
  تا چند سال پيش آنتي‌ويروس رايگان AVG بهترين بود اما امسال با كسب 91 درصد شناسايي بدافزارهاي zero-day در مقابل 98 درصد نرم‌افزار آواست كم آورده و جايگاه خودش را از دست داده است. اين ضعف مي‌توانست در مقابل رابط كاربري بسيار خوب و مجموعه‌اي از ويژگي‌هاي عالي قابل اغماض باشد اما در اين دو مورد نيز اين ضد ‌ويروس توسعه و پيشرفته چنداني نكرده است. اگرچه نسخه جديد اين ضد ‌ويروس به تقليد از ويندوز8 و استايل مترو پنجره اصلي خود را تغيير داده است اما كاربران نمي‌دانند كدام كليد دروازه ورود به پيكربندي و تنظيمات اين نرم‌افزار است. مشكل بعدي هم اين است كه هريك از ويژگي‌هاي اين محصول شما را به خريد نسخه تجاري هدايت مي‌كند. در حقيقت ويژگي‌هاي اصلي رايگان اين نرم‌افزار شامل اسكن ويروس، اسكن ايميل و پلاگين‌هاي مرورگر وب هستند.
  در ويژگي‌هاي ديگر نيز ضد ‌ويروس AVG از آنتي‌ويروس آواست امتياز كمتري مي‌گيرد. براي مثال، اين نرم‌افزار نياز به 272 مگابايت حافظه رم دارد كه براي يك ضد ‌ويروس خيلي زياد است و سه برابر حافظه‌اي است كه آواست مصرف مي‌كند. ما دوست داريم اين‌طور فكر كنيم كه رقابت سال آينده اين دو ضد ‌ويروس سخت و تنگاتنگ خواهد بود و AVG با يك رابط كاملاً لمسي دنياي جديدي را به تصوير مي‌كشد.
 5. Top | #5


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : اخبار کامپیوتر و اینترنت
  شماره كاربري : 720831
  نام : Amin
  نوشته ها: 5,878
  سپاس ها : 28,276
  سپاس از شما 16,584 بار در 4,508 پست
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض بررسي 16 آنتي‌ويروس و اينترنت‌سكيوريتي سال 2013 - بخش پنجم

  Trend Micro Titanium Internet Security 2013
  سال گذشته مجموعه اينترنت سكيوريتي ترندمایکرو در آزمايشگاه‌هاي ما موفق ظاهر شد و توانست مقام اول را كسب كند. به نظر مي‌رسد اين محصول در سال جديد هنوز يك مدعي باقي مانده است. چون در مقابل بدافزارهاي قديمي و جديد با قدرت ظاهر شده است و در پاك‌سازي و تعمير سيستم 90 درصد موفق بوده كه قابل مقایسه با بيت‌دفندر است. از نظر ويژگي‌هاي جديد چيزي خاصي به اين محصول افزوده نشده است اما ويژگي محافظت از كاربر در شبكه‌هاي اجتماعي آن تقويت شده و فهرست طولاني از مهم‌ترين وب‌سايت‌ها و شبكه‌هاي اجتماعي را تحت پوشش قرار مي‌دهد. كاربر اين محصول مي‌تواند مطمئن باشد خطري از جانب شبكه‌هاي اجتماعي او را تهديد نمي‌كند و هر لينك، برنامه يا افزونه‌اي كه مشكوك باشد به سرعت حذف و بلوكه مي‌شود. كليد تازه Check My Privacy مي‌تواند تنظيمات شبكه‌هاي اجتماعي شما را نيز بررسي و به شما درباره اشتراك‌گذاري اطلاعات و عكس‌ها هشدار بدهد.
  تمام ويژگي‌هاي نسخه‌هاي گذشته اين محصول هم‌چنان پابرجا هستند كه از جمله آن‌ها مي‌توان به ابزار ساخت ديسك قابل بوت براي تعمير و پاك‌سازي، سيستم كنترل والدين، ابزار ساده بهينه‌سازي سيستم، رابط گرافيكي گزارش‌گيري و چندين ابزار ديگر اشاره كرد. البته بايد بگوييم كه رابط كاربري گرافيكي محصول بهتر شده است. نوار زبانه‌ها كه در نسخه قبلي سفيد و سياه بود با دو رنگ قرمز براي زبانه فعال و رنگ خاكستري براي زبانه‌های ديگر جايگزين شده است. ما فكر مي‌كنيم اين اتفاق هم از نظر زيبايي پنجره اصلي و هم از نظر فني يك بهبود محسوب مي‌شود. متاسفانه همانند نسخه‌هاي قبلي، ترندمايكرو در محصول 2013 خود نيز از فايروال استفاده نكرده است و آشكارا بيان مي‌كند كه فايروال ويندوز براي كاربران كافي است. اين حركت ترندمايكرو كمك به سبكي محصول است ولي يك جور خساست هم از آن بر مي‌آيد. اين اينترنت سكيوريتي يكي از سريع‌ترين محصولات از نظر استارت‌آپ است چون فقط 9 ثانيه به زمان بوت سيستم اضافه مي‌كند. و البته يكي از سبك‌ترين مجموعه‌هاي امنيتي هم هست چون نياز به 84 مگابايت حافظه رم سيستم دارد. هنگامي كه اين نرم‌افزار را با ورود به يك سايت آلوده و دانلود يك فايل ارزيابي كرديم، قبل از اين‌كه دانلود تمام شود دسترسي به سايت و اتصال شبكه قطع و بلوكه شد كه نشان‌دهنده قدرت بلادرنگ اين محصول در شناسايي بدافزارها است. امسال بيت‌دفندر كانديدای مقام اولي ما است؛ زیرا در بخش ويژگي‌ها برتري‌هايي نسبت به ترندمايكرو دارد و از قيمت كمتري هم در بازار برخوردار است. اما ترندمايكرو تيتانيوم اينترنت سكيوريتي هنوز يك محصول بسيار قدرتمند و باارزش است كه مي‌تواند يكي از انتخاب‌هاي مطمئن و موفق شما باشد.

  Avira Free Antivirus 2013
  آخرين رابط كاربري ضد ‌ويروس آويرا ساده و سبك بود ولي در نسخه جديد 2013 اين رابط تغيير كرده است و بسياري از ويژگي‌ها و كليدها كار نمي‌كنند بلكه مي‌خواهند شما را به سوي نسخه تجاري هدايت کنند كه يك ضعف و امتياز منفي براي اين محصول است. اين برنامه از نوار ابزار Ask براي محافظت از كاربر در وب استفاده مي‌كند كه به طور پيش‌فرض روي مرورگرهاي وب فايرفاكس، كروم و اينترنت اكسپلورر نصب شده است در نتيجه هيچ برتري خاصی ايجاد نمي‌كند و كاربر بدون اين نرم‌افزار هم مي‌تواند از اين نوار ابزار استفاده كند. پاپ‌آپ‌هاي تبليغاتي كه مرتب و بدون اجازه كاربر ظاهر مي‌شوند مزاحمان واقعي هستند كه در نسخه قبلي كمتر ديده مي‌شدند.
  در عوض همه اين معايب آويرا هنوز سبك و چالاك است. در عرض 9 ثانيه كل سيستم را اسكن سريع مي‌كند و فقط 9 ثانيه به زمان بوت نوت‌بوك اضافه مي‌كند كه براي يك سيستم كامپيوتر دسكتاپ تقريباً يك يا دو ثانيه مي‌شود. اين نرم‌افزار در هنگام دانلود يك فايل آلوده و مخرب بلافاصله واكنش نشان داد و با ظاهر كردن يك پيغام هشدار اقدام به حذف اين فايل كرد؛ ولي در پيغام آورده شده است كه براي كسب اطلاعات بيشتر درباره اين فايل بايد از نسخه تجاري استفاده كنيد. در نهايت، اين معايب و تبليغات مزاحم نيستند كه اين آنتي‌ويروس را در برابر رقبايي مانند آواست و AVG شكست‌خورده نشان مي‌دهند بلكه نتايج آزمون‌هاي او در موسسه AV-Test است. اين نرم‌افزار فقط مي‌تواند 84 درصد بدافزارهاي جديد را تشخيص بدهد و بدتر از آن فقط مي‌تواند 85 درصد از آن‌ها را پاك‌سازي كرده و سيستم را تعمير کند. آويرا در مقابل آواست و AVG هيچ شانسي ندارد.

  Kaspersky Internet Security 2013
  مهم‌ترين ويژگي جديد مجموعه نرم‌افزاري كسپرسكي Safe Mony است كه صفحات وب مالي و بانكي مورد بازديد كاربر را دوبار بررسي و اعتبارسنجي مي‌كند و در صورت مشاهده علايم مشكوك به سرعت نشست كاربر را به يك مرورگر امن منتقل مي‌كند تا از انتقال و تبادل اطلاعات مالي و پولي در برابر حملات و بدافزارهاي مبتني بر تزريق و فريب محافظت كند و كاربر مطمئن باشد در وب‌سايت‌ها و صفحات امن و احرازهويت شده تراكنش‌هاي مالي خود را انجام مي‌دهد. كاربران اين نرم‌افزار براي امنيت بيشتر مي‌توانند از يك صفحه‌كليد موسوم به Secure Keyboard براي ورود اطلاعات به فرم‌هاي صفحات وب استفاده كنند تا در مقابل بدافزارهاي Keylogger نيز امن باشند. به نظر ما اين ابزار براي كاربراني كه از دستگاه‌ها و نمايشگرهاي لمسي استفاده مي‌كنند بسيار سودمند است؛ اگرچه تايپ با ماوس هم سختي‌هاي خاص خودش را دارد. نرم‌افزار كسپرسكي مجموعه‌اي از ويژگي‌هاي امنيتي را به صورت آفلاين يا مبتني بر كلاود براي فايل‌ها، ايميل، صفحات وب، مسنجرها، برنامه‌هاي كاربردي، اتصالات شبكه و غيره فراهم كرده است كه قابل تنظيم و پيكربندي هم هستند و يك محيط انعطاف‌پذير را براي كاربر پديد مي‌آورند و اين موضوع بر جذابيت كار با آن اضافه مي‌كند.
  در عوض دسترسي به تنظيمات مختلف روي رابط كاربري گرافيكي اين نرم‌افزار كمي با سختي همراه خواهد بود و اگر براي اولين بار باشد كه داريد با اين نرم‌افزار كار مي‌كنيد، نسخه 2013 آن مجموعه‌اي از لينك‌ها، كليدها، زبانه‌ها‌ و منوها خواهد بود كه سردرگمتان مي‌كنند و يك رفتار آزمون و خطا در پيش خواهيد گرفت ولي خيلي زود عادت مي‌كنيد. به لحاظ تاريخي در تست‌هاي تشخيص بدافزار موسسه AV-Test شركت كسپرسكي هميشه در نيمه بالاي جدول بوده ولي جزء بهترين‌ها نبوده است. اما محصول سال 2013 اين شركت يك استثنا است و در آخرين آزمون‌ها با 99 درصد تشخيص و شناسايي بدافزارها و تروجان‌هاي جديد و 96 درصد موفقيت در پاك‌سازي آن‌ها یکی از بهترين‌ نرم‌افزارهاي اينترنت سكيوريتي است. همچنين ما نسخه جديد كسپرسكي را سريع‌تر از گذشته مي‌بينيم چون در كسري از ثانيه مي‌تواند دانلود يك فايل خطرناك را متوقف كرده و كل اسكن سريع سيستم را در 30 ثانيه انجام مي‌دهد. اين نرم‌افزار فقط 11 ثانيه به زمان بوت ويندوز روي نوت‌بوك تست مي‌افزايد اما در عوض نياز به 303 مگابايت حافظه رم دارد كه مقداري نسبت به رقبا زيادتر است و براي كامپيوترهاي قديمي مشكل‌زا است. از لحاظ قيمت نيز اين نرم‌افزار يكي از گران‌ترين محصولات اينترنت سكيوريتي بازار است.
  اگر يك كاربر تازه‌كار هستيد و بيشتر علاقه‌ به كار با نرم‌افزارهاي ساده و بدون دردسر نشان مي‌دهيد و همچنين تمايل داريد كه يك محصول با كامل‌ترين فهرست امكانات و پيكربندي‌ها داشته باشيد، پيشنهاد ما بيت‌دفندر و بول‌گارد است ولي اگر يك كاربر حرفه‌اي هستيد كه از دست و پنجه نرم كردن با نرم‌افزار هراسي نداريد و قيمت هم برايتان مهم نيست مجموعه اينترنت سكيوريتي كسپرسكي را انتخاب اول خود قرار دهيد.
 6. Top | #6


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : اخبار کامپیوتر و اینترنت
  شماره كاربري : 720831
  نام : Amin
  نوشته ها: 5,878
  سپاس ها : 28,276
  سپاس از شما 16,584 بار در 4,508 پست
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض بررسي 16 آنتي‌ويروس و اينترنت‌سكيوريتي سال 2013 - بخش ششم

  F-Secure Internet Security 2013
  تمام ويژگي‌هاي اين برنامه در دو رابط تقسيم مي‌شود: Computer Security و Online Safety. اين تقسيم‌بندي به كاربر كمك زيادي نمي‌كند و نمي‌تواند تنظيمات دلخواهش را به سهولت بيابد. در حالي كه رابط كاربري اين محصول بسيار خوب و تعاملي طراحي شده است، اما موثر و مفيد نيست و كاربر دچار ابهام و سردرگمي خواهد بود كه كدام ابزار و گزينه در كدام بخش است!
  ضعف آشكار طراحي رابط كاربري اين نرم‌افزار قدرت تشخيص و شناسايي بدافزار آن را تحت تاثير قرار مي‌دهد. درآزمون‌هاي موسسه AV-Test توانسته صد در صد بدافزارهاي Zero-day را شناسايي كرده و 85 درصد آن‌ها را به طور كامل از روي سيستم پاك‌سازي كند كه ارزش بسيار بالايي دارد. در هنگام دانلود يك فايل آلوده به سرعت اتصال شبكه قطع شد و در نتيجه اين فايل حتي فرصت نكرد براي لحظه‌اي روي هاردديسك نوت‌بوك بنشيند. از اين جالب‌تر اين‌كه اسكن سريع سيستم فقط در سه ثانيه صورت مي‌گيرد؛ يعني در يك چشم برهم زدن. نتايج آزمون‌هاي اين نرم‌افزار در استفاده از منابع سيستم متوسط است. مدت زمان بوت 15 ثانيه افزايش خواهد يافت و 179 مگابايت حافظه رم مصرف مي‌شود. اين نتايج وقتي نااميدكننده‌تر می‌شوند كه بدانيم اين نرم‌افزار فايروال ندارد. بنابراين با وجودي كه اين مجموعه اينترنت سكيوريتي در ميان بزرگان حرفي براي گفتن دارد، ولي توصيه نمي‌شود.

  G Data Internet Security 2013
  نرم‌افزار جي‌ديتا به طور همزمان از دو موتور امنيتي به صورت موازي بهره مي‌برد كه اين ويژگي كمك زيادي به شناسايي و تشخيص بدافزارها مي‌كند. در نتايج آزمون‌هاي AV-Test اين نرم‌افزار با كسب 99 درصد شناسايي بدافزارهاي zero-day رتبه خوبي را به خود اختصاص داده است. طبيعتاً استفاده از دو موتور امنيتي باعث سنگين شدن نرم‌افزار مي‌شود و در نتيجه نياز به 362 مگابايت حافظه رم دارد و مدت زمان اسكن آن بسيار زياد و يكي از كندترين نرم‌افزارهاي امنيتي است. سرعت اسكن سريع آن برابر چهار دقيقه است. بدتر اين‌كه 5 ثانيه از شروع دانلود يك فايل مخرب و آلوده گذشت تا پيغام هشدار را ببينيم. اين مدت زمان پاسخ‌گويي به برخي بدافزارها اجازه می‌دهد كه كل سيستم را آلوده كنند. در عوض رابط كاربري نرم‌افزار ساده است و پيكربندي آن به سهولت انجام مي‌گيرد و دامنه امن‌سازي و محافظت از سيستم نه تنها مرورگرهای وب بلكه برخي از نسخه‌هاي برنامه‌هاي مسنجر را نيز دربرمي‌گيرد. به صورت اختياري مي‌توانید سيستم كنترل والدين و ابزار پاك‌سازي امن فايل‌ها را نصب كنيد.
  همچنين براي مواقع ضروري كه سيستم آلوده شده است مي‌توانيد يك سی‌دی قابل بوت جهت تعمير و پاك‌سازي سيستم از خارج ويندوز بسازيد. اين نرم‌افزار درآزمون‌های AV-Test فقط 73 درصد بدافزارها را پاك كرده و از ويژگي‌هايي مانند پشتيبان‌گيري، محافظت از اطلاعات حساس و مود بازي برخوردار نيست. اگرچه جي ديتا محافظت بسيار خوبي از سيستم شما انجام مي‌دهد، ولي مي‌توانيد مجموعه‌هاي اينترنت سكيوريتي بهتري پيدا كنيد.

  McAfee Internet Security 2013
  رابط كاربري نرم‌افزار اينترنت سكيوريتي مكافي جديد است. در پنجره اصلي به سبك مترو ويندوز8 كاشي‌مانند است؛ اما در عمل و در بخش‌هاي مختلف انگار داريد با ويندوز7 كار مي‌كنيد. بنابراين در اين رابط جديد دسترسي به تمام تنظيمات و ويژگي‌هاي نرم‌افزار به خصوص ابزار معروف SiteAdvisor، اسكنر نقاط آسيب‌پذير سيستم و ابزار پاك‌سازي امن فايل‌ها به سهولت امكان‌پذير است. ويژگي ديگر غيرمنتظره نسخه جديد پشتيبان‌گيري آنلاين و استفاده از يك گيگابايت فضاي رايگان است؛ فضايي كه معمولاً نرم‌افزارهاي ديگر در نسخه‌هاي تجاري خود ارائه مي‌كنند. متاسفانه اين ويژگي‌هاي خوب با قدرت شناسايي و تعمير بالاي نرم‌افزار همراه نشدند تا بتوانيم امسال مكافي را به بالاي جدول بهترين‌ها نزديك كنيم. در آزمون‌ها فقط 83 درصد بدافزارهاي Zero-day شناسايي مي‌شوند و در پاك‌سازي و تعمير سيستم فقط يك سوم از بين مي‌روند.
  همچنين اين نرم‌افزار بسيار كند است: يك اسكن سريع سيستم در حدود هفت دقيقه طول مي‌كشد و هنگامي كه اقدام به دانلود يك فايل آلوده كرديم فقط شاهد يك پيغام هشدار اضطراري و خطاي مرورگر وب بوديم و ده ثانيه بعد توضيحات مرتبط با توقف اين دانلود نمايش داده شد. به علاوه، مكافي به مدت زمان بوت 15 ثانيه اضافه مي‌كند و 175 مگابايت از حافظه رم را براي خود در نظر مي‌گيرد كه از اين نظر نيز امتياز خوبي كسب نمي‌كند و متوسط است. بنابراين به‌رغم ميل باطني براي استفاده از آن و طراحي خوب رابط كاربري ما نرم‌افزارهاي ديگري را پيشنهاد مي‌كنيم.
 7. Top | #7


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : اخبار کامپیوتر و اینترنت
  شماره كاربري : 720831
  نام : Amin
  نوشته ها: 5,878
  سپاس ها : 28,276
  سپاس از شما 16,584 بار در 4,508 پست
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض بررسي 16 آنتي‌ويروس و اينترنت‌سكيوريتي سال 2013 - بخش هفتم

  BullGuard Internet Security 2013
  محصول اينترنت سكيوريتي شركت بول‌گارد یکی از اولين‌ها در افزودن قابليت پشتيبان‌گيري به نرم‌افزار امنيتي خود بوده است و هنوز هم بر اين تصميم خود پابرجا است و با عرضه 5 گيگابايت فضاي رايگان (دو برابر رقبا) مزيت رقابتي ايجاد كرده است. در پنجره اصلي اين نرم‌افزار گزينه‌هاي فايروال، ايميل اسكنر، اسپم فيلتر و گيم مود ( براي هشدار درباره اجراي تمام صفحه نرم‌افزارهاي كاربردي) ديده مي‌شوند كه قابل پيكربندي و اجرا هستند. قابليت اسكن نقاط آسيب‌پذير سيستم مي‌تواند به بررسي تمام بخش‌هاي ويندوز و نرم‌افزارهاي روي آن، نقاطي را كه بسته‌هاي به‌روزرساني نصب نشده‌اند را مشخص كند و علاوه بر آن دست به بهبودسازي سيستم زده و فايل‌هاي غيرضروري را از روي هاردديسك پاك كند، برنامه‌ها و سرويس‌هاي غيرضروري استارت‌آپ را غيرفعال کند و رجيستري را نيز سروسامان بدهد. فهرست پشتيباني از موتورهاي جست‌وجو و حفاظت از لينك‌ها و نتايج جست‌وجوي آلوده اين نرم‌افزار كامل است و در آن نام‌هايي مانند گوگل، ياهو و بينگ به چشم مي‌خورد. همچنين مي‌تواند در شبكه‌هاي اجتماعي برنامه‌ها و لينك‌هاي آلوده را تشخيص داده و به كاربر هشدار دهد. عيب اين نرم‌افزار عدم دسترسي و پيكربندي ساده اين امكانات و قابليت‌ها است.
  رابط كاربري گرافيكي آن ضعيف است و سازمان‌دهي خوبي ندارد و به جاي هدايت شما به گزينه مورد نظر با دو يا سه كليك بيشتر سردرگم خواهيد شد. با وجود اين بول‌گارد همانند بيت‌دفندر يك حالت پيش‌فرض دارد كه با استفاده از آن نيازي به پيكربندي اوليه اينترنت سكيوريتي نداريد. براي آزمودن اين نرم‌افزار اقدام به دانلود چندين فايل آلوده كرديم و با كمال تعجب قبل از اين‌كه دانلود فايل‌ها تمام شود، مشاهده كرديم كه اين فايل‌ها پاك شدند بدون اين‌كه هيچ‌گونه پيغام يا هشداري از سوي نرم‌افزار صادر شود. در آزمون‌های تشخيص بدافزار موسسه AV-Test اين نرم‌افزار امتياز متوسط رو به بالا را كسب كرد ولي بهترين و اولين نشده است. بول‌گارد توانسته 95 درصد بدافزارهاي zero-day را تشخيص دهد. اين درصد در مقايسه با نرم‌افزار‌هاي ضد ‌ويروس رايگان بالاتر است ولي در مقابل مجموعه‌هاي اينترنت سكيوريتي كسپرسكي، جي‌ديتا و بيت‌دفندر درصد كمي محسوب مي‌شود. درصد شناسايي و پاك‌سازي اين نرم‌افزار در مقابل بدافزارهاي موجود در يك بازه زماني نيز متوسط است. آخرين نكته گفتني درباره اين نرم‌افزار استفاده از منابع سيستم است. نرم‌افزار بول‌گارد 17 ثانيه زمان بوت ويندوز و سيستم را افزايش مي‌دهد و به طور ميانگين 202 مگابايت حافظه رم نياز دارد. زمان اسكن سريع (Quick Scan) اين اينترنت سكيوريتي 21 ثانيه است كه زمان بسيار سريعي محسوب مي‌شود؛ ولي به تنهايي نمي‌تواند برگه برنده اين مجموعه نرم‌افزاري باشد. روي كاغذ اين نرم‌افزار فهرست بلندبالايي از ويژگي‌ها و امكانات است؛ ولي به خاطر معايب زيادي هم كه دارد نمي‌تواند در فهرست اينترنت سكيوريتي‌هاي پيشنهادي ما به كاربران قرار گيرد و محصولي مانند بيت‌دفندر با همين امكانات و قيمت مشابه بيشتر توصيه مي‌شود. به علاوه، بيت‌دفندر توانايي تشخيص و پاك‌سازي بدافزاري بيشتري دارد.
  Microsoft Security Essential
  مطابق نام اين نرم‌افزار، فقط توانايي شناسايي و پاك‌سازي بدافزارها را دارد و سيستم را در مقابل آن‌ها محافظت مي‌كند. ممكن است فكر كنيد در عوض نداشتن هيچ ويژگي، موجب كاهش سرعت كامپيوتر نمي‌شود ولي بايد گزارش بدهيم كه اين نرم‌افزار 13 ثانيه به زمان بوت سيستم اضافه كرد و 125 مگابايت از حافظه را مصرف كرد. اين آمار از برخي مجموعه نرم‌افزارهاي اينترنت سكيوريتي نيز بدتر است و بيشتر سيستم را سنگين و كند مي‌كند. كار كردن با اين نرم‌افزار بسيار ساده است و نيازي به هيچ‌گونه پيكربندي ندارد: هنگامي كه يك بدافزار شناسايي شد يك پنجره پاپ‌آپ ظاهر شده و به طور خودكار اقدام به پاك‌سازي آن مي‌كند. شما مي‌توانيد توضيحات برنامه درباره بدافزار را بخوانيد يا اقدام به خارج كردن فايل از وضعيت بلوكه شده كنيد.
  براي به‌روزرساني آن مي‌توانيد از ابزار Windows Update هم استفاده کنید. در آزمون‌هاي موسسه AV-Test فقط ده درصد بدافزارهاي قديمي توسط اين نرم‌افزار شناخته نشده‌اند اما درصد شناسايي بدافزارهاي جديد Zero-Day حدود 67 درصد بوده است كه يك نتيجه بسيار ضعيف براي اين نرم‌افزار و شركت مايكروسافت است. بنابراين بايد به سختي بهانه‌اي براي استفاده از آن يافت. اگر تصميم گرفتيد از يك نرم‌افزار رايگان براي محافظت از سيستم خود استفاده كنيد، بی‌تردید نرم‌افزارهاي بهتري در مقايسه با Security Essential خواهيد يافت.
  Norton Internet Security 2013
  نورتون 2013 نيز از سبك مترو ويندزو8 پيروي كرده است و تلاش زيادي روي آن صورت گرفته تا يك رابط كاربري جذاب و بسيار شبيه به ويندوز ارائه شود. اين رابط كاربري نسبت به سال گذشته بهتر شده و امكانات و ويژگي‌هاي نرم‌افزار در دسترس‌تر هستند اما هنوز چند لينك مانند Mobile، Online Family و Backup در دسترس نيستند و به سرويس آنلاين شركت سيمانتك متصل مي‌شوند و در خود نرم‌افزار تعبيه نشده‌اند. در بخش سمت چپ رابط نرم‌افزار مشخص نيست براي يك يا چند نرم‌افزار لاگين كرده‌ايد. مهم‌ترين ويژگي‌هاي جديدي كه در اين نرم‌افزار خواهيد ديد اسكنر شبكه‌هاي اجتماعي و محافظت از كاربر در اين محيط‌ها و ابزار مديريت رمزهاي عبور Symantec Identity Safe است كه توسط نوار ابزارهاي نصب شده روي مرورگرهاي اينترنت اكسپلورر، فايرفاكس و كروم قابل دسترسي است. در اين اينترنت سكيوريتي ابزارهایي براي پيكربندي و تنظيمات بخش‌هاي مختلف قرار داده شده است كه با استفاده از آن‌ها مي‌توانيد رفتار نورتون را كاملاً سفارشي كنيد.
  البته استفاده از اين ابزارها براي مبتديان كمي سخت است. ابزارهاي مانيتورينگ نورتون هنوز جايگاه اول را براي خود دارند و هر گونه اتفاق و استفاده از منابع سيستم را به خوبي گزارش مي‌دهند. ابزار System Insight بخش‌هایي از سيستم و ويندوز مانند استارت‌آپ و پردازش‌ها را زيرنظر دارد. به علاوه رفتار پردازنده نيز ثبت و گزارش مي‌شود تا در صورت مواجه شدن با يك رفتار غيرمتعارف و استفاده زياد از پردازنده گزارش داده شود. به همين دلیل است كه وضعيت استفاده از منابع سيستم در نرم‌افزار نورتون خوب است و فقط 51 مگابايت از حافظه رم مصرف مي‌شود. اما در زمان بوت 13 ثانيه افزايش زمان داريم كه يك زمان متوسط ارزيابي مي‌شود. در آزمون‌هاي AV-Test مشخص شده است كه اين نرم‌افزار مي‌تواند 96 درصد بدافزارهاي جديد Zero-day را شناسايي و 84 درصد آن‌ها را پاك‌سازي كند. اين نتايج مي‌توانست نورتون را وارد فهرست بهترين‌ها و برندگان كند اما نورتون طي چند سال اخير هميشه يك محصول خوب با قيمت مناسب بوده است كه امنيتي نسبتاً خوبي را براي كاربران به ارمغان مي‌آورد.
  PC Tools Internet Security 2013
  نرم‌افزار PC Tools نسبت به سال گذشته تغيير زيادي نكرده است. هنوز رنگ‌هاي آبي و سبز در رابط كاربري ديده مي‌شوند كه به آن شكل دوستانه‌ و آشنايي مي‌دهد و سوئيچ‌هاي بزرگي در پنجره اصلي نرم‌افزار كه امكان روشن/خاموش كردن ويژگی‌‌هاي مختلف را به سادگي فراهم مي‌كند و به سرعت مي‌توان به سراغ اسكن كردن سيستم رفت. اما همين سادگي تنظيمات پشت سر آن را پيچيده و سخت كرده است. اگر امكان مجزا ساختن ويژگي‌هاي مختلف در اين نرم‌افزار نبود، تعامل با آن كابوسي وحشتناك مي‌شد.
  ممكن است كاربران تازه‌كار نه تنها دوست داشته باشند پيغام‌هاي شناسايي بدافزار و فايروال را غيرفعال كنند، بلكه ممكن است تمايل داشته باشند حالت‌های مختلف ديگر محافظت را نيز فعال يا غيرفعال كنند. PC Tools داراي نسخه رايگان نيست و فقط يک نسخه آزمايشي ارائه داده است که پس از اتمام دوره زماني آن بايد به نسخه اصلي رجيستر شود. اين نرم‌افزار نياز به 333 مگابايت حافظه رم دارد و 14 ثانيه به زمان بوت اضافه مي‌کند. در آزمون‌هاي موسسه Av-Test اين محصول توانست 94 درصد بدافزارهاي Zero-day را شناسايي کند که جزء نيمه بالايي جدول بهترين اينترنت سکوريتي‌ها قرار مي‌گيرد ولي فقط 64 درصد اين بدافزارها را مي‌تواند از روي سيستم پاک‌سازي و تعمير کند که يک نتيجه نااميدکننده است. اين نرم‌افزار براي مواقع بحراني زياد مناسب نيست و ويژگي‌هاي کاملي ندارد؛ اما براي کاربران تازه‌کار مي‌تواند يک مجموعه نرم‌افزار امنيتي مناسب باشد.
 8. Top | #8


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : اخبار کامپیوتر و اینترنت
  شماره كاربري : 720831
  نام : Amin
  نوشته ها: 5,878
  سپاس ها : 28,276
  سپاس از شما 16,584 بار در 4,508 پست
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض بررسي 16 آنتي‌ويروس و اينترنت‌سكيوريتي سال 2013 - بخش پاياني

  امنيت Windows 8
  اگر به ويندوز8 مهاجرت كرديد، هنوز همانند ويندوز7 در معرض خطر ويروس‌ها و بدافزارها هستيد و لازم است توصيه‌هاي ما را در اين مقاله جدي بگيريد. البته به صورت پيش‌فرض ويندوز8 امن‌تر از نسخه‌هاي قبلي ويندوز است ولي اين صحبت به معنای آن نیست كه بايد امنيت اطلاعات را فراموش كرد و از نرم‌افزارهاي امنيتي استفاده نكرد. يكي از مهم‌ترين مزاياي امنيتي ويندوز8 سيستم بوت امن روي آن است كه فقط به برنامه‌هاي بوت‌لودر داراي امضاي ديجيتالي و احرازهويت شده امكان اجرا و بوت شدن مي‌دهد. به این ترتيب، نرم‌افزارهاي مخرب و بدافزارها نمي‌توانند سيستم بوت ويندوز را به دست بگيرند و قبل از سيستم‌عامل بوت شوند. اگر از سيستم‌عامل لينوكس يا سيستم‌عامل ويندوز نسخه‌هاي ديگر استفاده مي‌كنيد، بايد از طريق برنامه UEFI احراز هويت شده تا اجازه بوت آن صادر شود. راه‌حل ديگر در اين شرايط غيرفعال كردن قابليت بوت امن در ويندوز8 است كه اصلاً آن را توصيه نمي‌كنيم. يكي ديگر از بهبودسازي‌هاي صورت گرفته در ويندوز8 SmartSreen است. با اين قابليت، اگر شما فايلي از روي وب دانلود كنيد كه مشخص نباشد بدافزار است يا خير، پيغامي صادر مي‌شود و تا هنگامي كه اجازه ندهيد روي سيستم اجرا نمي‌شود. ابتدا اين قابليت فقط در مرورگر ويندوز7 بود ولي اكنون در تمام سيستم‌عامل ويندوز8 از آن استفاده مي‌شود. ويژگي‌هاي جديد نمي‌توانند ويندوز8 را صد در صد امن نگه دارند. بوت امن نياز به پشتيباني UEFI دارد و راه‌هايي براي دور زدن قابليت SmartScreen وجود دارد که بی‌شک هکرها زودتر از کارشناسان امنيتي مايکروسافت به آن‌ها دست پيدا مي‌کنند. بنابراين با وجود این‌که ويندوز8 امن‌تر از نسخه‌‌هاي قبلي است، اما باز هم نياز به نصب يک ضد ‌ويروس احساس مي‌شود. خوش‌بختانه ويندوز8 در اين زمينه هم خوب عمل کرده و شرکت مايکروسافت يک ضد ‌ويروس به نام Windows Defender را به صورت پيش‌فرض روي آن نصب کرده است. در حقيقت، اين ضد ويروس نسخه ارتقايافته ابزار ضد جاسوس افزار موجود در ويندوز ويستا و 7 است اما اکنون قابليت شناسايي و پاک‌سازي تمامي گونه‌هاي بدافزار و ويروس‌ها را دارد. Windows Defender نسخه سبک‌تر و ساده‌تري از Security Essential است. به همين دلیل نمي‌توان روي آن حساب کاملي باز کرد و مطمئن بود که امنيت کامل سيستم تامين شده است. ضد ‌ويروس Security Essential فقط براي محافظت سيستم در مقابل بدافزارها ساخته شده و ويژگي‌هاي ديگري که در مجموعه اينترنت سکوريتي‌ها مي‌بينيم را ندارد. حتي در آزمون‌هاي AV- Test نيز اين نرم‌افزار فقط 67 درصد از بدافزارهاي Zero-Day را شناسايي کرده که پايين‌ترين امتياز در ميان کل نرم‌افزارهاي شرکت‌کننده درآزمون‌ها بوده است. نرم‌افزارهاي امنيتي علاوه بر محافظت از کل سيستم در برابر بدافزارها و انواع حملات و تهديدات رايج ويژگي‌هايي مانند مجتمع شدن با مرورگرها، محافظت از اطلاعات حساس شخصي و مديريت رمزهاي عبور را روي ويندوز8 فراهم مي‌کنند. بنابراين روي ويندوز8 هم مانند نسخه‌هاي قبلي نياز به يک مجموعه نرم‌افزار امنيتي کامل داريد. اگر به اين نسخه از ويندوز مهاجرت کرديد، براي انتخاب نرم‌افزار امنيتي حتماً به سازگاري آن با ويندوز8 دقت کنيد. تمامي نسخه‌هاي سال 2013 که در اين بررسي مورد استفاده قرار گرفتند، با ويندوز8 سازگار هستند و حتي توسعه‌دهندگان آن‌ها از شکل و ظاهر ويندوز8 استفاده کردند تا به صورت يک نرم‌افزار يکپارچه با اين ويندوز جديد به نظر برسد.

  نتايج
  نتايج آزمون‌هاي ما روي 16 بسته امنيتي در نمودارهاي 1 و 2 و 3 آورده شده است. همان‌طور که با مشاهده اين نمودارها متوجه خواهيد شد هيچ ارتباطي ميان قدرت شناسايي و پاک‌سازي يک نرم‌افزار با مصرف منابع و حافظه سيستم يا افزايش مدت زمان بوت وجود ندارد. به عنوان مثال آنتي‌ويروس Security Essential يکي از بدترين نرم‌افزارها در شناسايي و پاک‌سازي بدافزارها است؛ ولي در مصرف حافظه ميانه‌هاي جدول قرار دارد. بنابراين اهميت زيادي دارد که بتوان يک بسته نرم‌افزار امنيتي يافت که هم مصرف حافظه زيادي نداشته باشد و به اندازه کافي سبک و سريع باشد در عين حال قدرت خوبي براي مقابله با طيف وسيعي از بدافزارها داشته باشد و از يک بانک اطلاعاتي به‌روز و هوشمند براي شناسايي بدافزارها استفاده کند. از نظر کارايي محصولات آواست، بيت‌دفندر، F-Secure، جی دیتا، کسپرسکي و ترندمايکرو شرايط بهتري دارند و امکان پيکربندي و راه‌اندازي آن‌ها براي مقابله با هر حمله و تهديد ناشناخته‌اي وجود دارد. البته هميشه اين احتمال وجود دارد که يک بدافزار يا حمله جديد از سوي هکرهاي باهوش منتشر شود؛ قبل از اين‌که الگوهاي شناسايي آن در آزمايشگاه‌هاي محصولات امنيتي نوشته، توليد و به ضد ‌ويروس افزوده شده باشد. اطلاعات موسسه AV-Test که مبناي بررسي ما در اين مقاله بود شامل چندين بسته نرم‌افزار امنيتي ديگر هم هست که به دلايل مختلفي امکان بررسي آن‌ها در اين مقاله ميسر نشد. يکي از اين دلايل به‌روز نبودن و عدم عرضه محصول سال 2013 يا شرکت نکردن در آخرين آزمون‌هاي دو ماهه است. براي مشاهده کامل تست‌ها مي‌توانيد به اين آدرس مراجعه کنيد.


 9. Top | #9


  درجه : مدير بازنشسته
  بخش : اخبار|کامپیوتر و اینترنت|عکاسی|SMS&MMS
  شماره كاربري : 204221
  نام : (•̪●)گフیイمン
  نوشته ها: 23,655
  سپاس ها : 94,351
  سپاس از شما 128,091 بار در 23,123 پست
  کمک مالي به سايت: 100000 ريال
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض

  مرسی امین جان خیلی کامل بود
  بسیار عالی
  nice
  ========
  من از
  Bitdefender استفاده میکنم خیلی هم ازش رازی هستم
  ﺭﻭﺯﮔﺎﺭﯼﺳﺖ ﮐﻪ شیطان ﻣﯿﮕﻮﯾﺪ: ﺍﻧﺴﺎﻥ پیدا ﮐﻨﯿﺪ ، ﺳﺠﺪﻩ ﺧﻮﺍﻫﻢ ﮐﺮﺩ  "هرچیزی که ما را
  خشمگین میسازد، میتواند ما را به خودآگاهی و شناخت بهتر خودمان هدایت کند."

  خاطرات دوستان سایت موبایلستان هیچ وقت فراموش نمیشن

  اینستاگرام:
  mamad_afraz

 10. Top | #10


  درجه : توقیف شده
  بخش : عکاسي
  شماره كاربري : 261000
  نام : MOHAMMED ALI AZIZ
  نوشته ها: 2,644
  سپاس ها : 15,511
  سپاس از شما 28,925 بار در 3,411 پست
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض

  ممنون امیر عزیز خیلی خوب بود /یادم هستش اوایل که ان موقع از Trend Micro PC-CILLIN 2000 استفاده کردم یادم هستش ان موقع دقیقا حوالی بالای 200 ویروس از سیستم کشف کرد که برای خودم واقعا جالب بود تا به قدرت ان ایمان پیداکردم جالب که هیچ انتی ویروس دیگری قادر به کشف انها نشد / ولی امروز از KIS استفاده می کنم /هرچند گفته می شود سرعت سیستم رو کاهش میدهد ولی کشفیات خوبی از Kaspersky دیدم که باعث شد به قدرت و قابلیت کشف ان ایمان پیدا کنم و کیفیت کار رو ترجیح بدهم /ممنون در کل عالی

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

   توضیحاتی درباره این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •