× توجه! انجمن موبایلستان به صورت آرشیو فعال می باشد و امکان ثبت مطلب جدید از سمت کاربر میسر نخواهد بود.

× توجه! لطفا در هنگام مشاهده مطالب حتما تاریخ انتشار مطلب را ملاحظه بفرمایید تا از معتبر بودن مطلب اطمینان حاصل کنید.
صفحه 1 از 12 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 114

آرشيو

1. Top | #1

درجه : عضو سایت
    شماره كاربري : 130066
    نام : سعید
    سپاس ها : 15
    سپاس از شما 324 بار در 49 پست
    جزئيات بيشتر

پیش فرض مشکل نرم افزار ReadManiac در نمايش متون فارسی برطرف شد!

با سلام خدمت همه دوستان عزيز موبايلستان...
    در راستاي ترويج اشاعه فرهنگ کتابخواني در کشور و گسترش و لزوم استفاده از تلفنهاي همراه به عنوان کتابخانه اي کوچک براي هر فرد ايراني، مفتخر است که به اطلاع برساند، مشکل نرم افزار ReadManiac (جاوا) در نمايش متون فارسي (و نه عربي) به صورت مقطع و جدا جدا برطرف شد!
    در اين تاپيک برنامه مربوط ارائه شده و درباره آن هرگونه مشکلات، پيشنهادات و انتقاداتي که داريد، در همين تاپيک بيان کنيد.
    براي استفاده از نرم افزار بي نظير ReadManiac براي خواندن متون فارسي، ابتدا ورژن 2.6 آن را، دريافت کنيد.
    سپس براي سازگار کردن متون فارسي با اين برنامه و همچنين استفاده از فونت سفارشي شده به جاي فونتهاي عربي خود نرم افزار که حروف را مقطع نمايش مي دهند، فايل RMTool.Rar را دريافت کنيد. اين پک شامل برنامه مبدل، فونت سفارشي شده، يک کتاب براي تست (سوره فاتحه قرآن کريم) و همچنين راهنماي کامل براي استفاده از برنامه ReadManiac براي نمايش متون فارسي مي باشد. کليه توضيحات لازمه در مورد شيوه کار در فايل راهنما (pdf) موجود بوده و مراحل کار را با شکل توضيح داده است.

قابليتهاي نرم افزار ReadManiac:

-سرعت بسيار بالا در نمايش متون بر روي انواع گوشي
    -قابليت استفاده از فونتهاي مخصوص
    -پشتيباني از JSR-75 API: در اين حالت، به جاي الحاق کتابها به برنامه جاوا، مي توانيد با برنامه به حافظه گوشي دستيابي داشته و کتابها را مستقيما از حافظه گوشي بخوانيد. (بستگي به مدل گوشي دارد)
    -پشتيباني از قالب فشرده Zip
    -قابليت ورق زدن خودکار متن، بدون نياز به فشردن کليدهاي گوشي جهت مطالعه ادامه متن
    -قابليت خواندن متن به طور افقي و يا عمودي
    و ...
    اميدوار است که اين مجموعه مورد قبول دوستان کتابخوان گرفته باشد و شاهد ترويج استفاده از نرم افزار ReadManiac جهت خواندن متون فارسي باشيم...

2. Top | #2

درجه : عضو جديد
    شماره كاربري : 134718
    سپاس ها : 21
    سپاس از شما 28 بار در 13 پست
    جزئيات بيشتر

با تشکر ازر شما
    آیا این نرم افزار رایگان است یا نیاز به کرک دارد؟؟؟

3. 4 كاربر زير از شما 20sasa عزيز، سپاسگزاری كرده اند

4. Top | #3

جزئيات بيشتر

با سلام خدمت همه دوستان!
    من تو این مدت فقط می اومدم تو تاپیک یه سری میزدم ببینم مشکلی در رابطه با برنامه هست یا نه که جواب بدم، چون سرم خیلی شلوغ بوده...
    ظاهراً که خبری نیست! 70 و خورده ای نفر دانلود کردند و هیچ نظری راجع به برنامه و کلاً کتاب خوندن با رید مانیاک و مقایسه با نرم افزارهای مشابه مثل پرنیان... ندادند. به هر حال از دوستان خواهشمندیم که نظر بدن.
    اما یه نکته دیگه در رابطه با اینکه این ایده و طرح به صورت یک پروژه مجزا در فوروم با نام پریسان مطرح شد: باید بگم که من خودم خیلی دوست داشتم با توجه به رایگان بودن نرم افزار ریدمانیاک، ایده ای که به ذهنم رسید رو گسترشش بدم و کار به فارسی سازی نرم افزار ریدمانیاک منجر شه، که اینطور نشد و در نتیجه نمیشد اسم یه نرم افزار دیگه رو روش گذاشت. اما همینجا از دوستان تقاضا دارم هرکسی فارسی سازی فایلهای جاوا رو کار کرده، بیاد و با این پروژه همکاری کنه تا حداقل ظاهرش فارسی باشه و محیط ریدمانیاک دیگه قابل تشخیص نباشه.
    در ضمن از کسانی هم که با خواندن کتاب در این محیط یعنی رید مانیاک لذت بردند، خواهش می کنم در صورت تمایل، یه تاپیک ایحاد کنند مخصوص فایلهای .rmeb که کاربرا توش کتابهای فارسی ریدمانیاک رو بذارند و بقیه هم ازش استفاده کنند. خودم هم کتاب در این زمینه زیاد دارم.

5. 8 كاربر زير از شما try2flyb4ucry عزيز، سپاسگزاری كرده اند

6. Top | #4

درجه : عضو نيمه فعال
    شماره كاربري : 137629
    سپاس ها : 170
    سپاس از شما 357 بار در 128 پست
    جزئيات بيشتر

بابا دمت گرم ، خیلی با حال بود، حد اقل از پرنیان خیلی خیلی خیلی ....... بهتره
    من نمی دونم چرا در مورد این محصولتون کوتاهی می کنید تبلیغات نداره چرا؟
    واقعا جای تعجب داره برنامه به این خوبی هست اونوقت از پرنیان استفاده می کنند، دستتون درد نکنه
    اگه خواستی تاپیکم بزنی ما هستیم و از شما طرفداری می کنیم و کتاب هم میزاریم
    یا علی

7. Top | #5

درجه : عضو نيمه فعال
    شماره كاربري : 137629
    سپاس ها : 170
    سپاس از شما 357 بار در 128 پست
    جزئيات بيشتر

پیش فرض کتاب های فارسی برای نرم افزار پریسان(readmaniak+rmtool)

به نام پروردگار متعال
    با سلام خدمت همه دوستان
    با توجه به قدرت فراوان نرم افزار پریسان در خواندن کتاب های فارسی و کم اهمیت جلوه داده شدن این نرم افزار با ارزش،خواستم به عرضتون برسونم که این نرم افزار خیلی خیلی از پرنیان بهتره و با نصب کردن یک نرم افزار جاوا در گوشی می تونید با داشتن و تبدیل کردن کتاب هاتون به فایل مخصوص این برنامه با پسوند rmeb و انتقال فایل مخصوص هر کتاب که از کانورتور مخصوص این نرم افزار که توسط دوست عزیز try2flyb4ucry ارائه شده هر کتابی رو که می خواهید به زبان فارسی در گوشی های سونی اریکسون باز کنی
    برای اطلاعات بیشتر در مورد این نرم افزار به
    http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=28599
    مراجعه کنید، ما فقط در اینجا کتاب های آماده برای این نرم افزار رو می زاریم که فقط باید به حافظه گوشی یا رم منتقل بشه و بعد نرم افزار رو باز کنید و از منوی file آدرس فایلی رو که در گوشی ریختید به نرم افزار بدید تا نرم افزار کتاب رو براتون باز کنه
    در صورتی که فونت به هم ریخته بود به منوی option رفته و سپس font برید و فونت رو روی RMTahoma.fnt بگذارید و در یکی از منو های option تیک right2lef رو هم فعال کنید
    فایل زیر فایل آماده نرم افزار برای گوشی های سونی اریکسون هستش
    از دوستان خواهش میکنم ما رو یاری کنند و کتابهاشون رو با پسوند rmeb یا zip در اینجا بگذارند
    این نرم افزار قابلیت باز کردن فایل های rmeb رو از داخل فایل zip هم داره،یعنی می تونه کتاب رو از داخل فایل zip در گوشی باز کنه
    تشکر یادتون نره

8. Top | #6

جزئيات بيشتر

با سلامی دوباره خدمت همه دوستان!
    خوشحالم که بالاخره بعضی دوستان مارو تشویق کردند، چون من واقعاً نا امید شده بودم، البته خب، یک مقدار هم مشکل از بنده بود که کل پروژه رو غیرعمدی و از روی هیجان زیاد با نام دیگری عرضه کردم و مدتها دوستان رو منتظر گذاشتیم تا آماده شه، اما الان واقعاً خوشحالم که می شنوم دوستان رید مانیاک رو به پرنیان ترجیح دادن...
    در مورد فونت هم، باید بگم که طراحی فونتها رو آقا مسعود کاربر ویژه سایت برعهده دارن، و فونت فعلی اصلاً مناسب گوشیهای بزرگ مانند کا 800 نیست، من با ایشان مکاتبه می کنم تا فونتهای جدید هم طراحی بشه و برای دوستان اماده استفاده بشه.
    در مورد تبلیغات در مورد این برنامه هم واللا چه عرض کنم؟ هر کدوم از دوستان مانند همین آقای راهنما که خواستند می تونند در مورد این برنامه تبلیغ کنند در سایتها و فورومهای مختلف، تا از پرنیان جلو بزنه، البته من منکر تواناییهای برنامه پرنیان به عنوان یک برنامه تمام فارسی نیستم، اما من بیشتر دوست دارم وقتی یک نرم افزاری به این کاملی وجود داره، رو تواناییهاش تمرکز کنم که شکر خدا جواب هم گرفتم.
    هر کدوم از دوستان که خواستند، یک تاپیک برای فایلهای .rmeb ایجاد کنند، مطمئن باشند که من خودم کتابهای زیادی دارم و حتما تو تاپیک جدیدقرار می دم. به امید اینکه تو سایت موبایلستان از این برنامه بیشتر استقبال بشه...

9. 3 كاربر زير از شما try2flyb4ucry عزيز، سپاسگزاری كرده اند

10. Top | #7

شماره كاربري : 87054
    سپاس ها : 128
    سپاس از شما 47 بار در 17 پست
    جزئيات بيشتر

پیش فرض خييييييييييلي ممنون

سلام دوست عزيز خسته نباشي
    من چند وقت پيش ورژن اين برنامه رو دانلود كردم خيلي خوب بود
    دوست عزيز من چند تا سوال دارم آيه براي اين كتاب ها ميشه فهرست درس كرد وآيا ميشه مثل برنامه كتيبه صفحات را ذخيره كرد
    و چه جوري بايد با اين برنامه كتاب ساخت
    خيلي ممنون من خيلي وقت بود دنبال همچين برنام هاي بودم:razz:

11. Top | #8

جزئيات بيشتر

خیلی ممنون دوست عزیز!
    نرم افزار رید مانیاک قابلیت فهرست سازی نداره، اما این قابلیت رو داره که تو یک فایل تا 10 عدد Bookmark تعریف کنین، یعنی اینکه شما می تونید به ده قسمت مختلف از متن که خودتون تعیین می کنید، پرش داشته باشید...
    قابلیت ذخیره صفحات در این برنامه نیست و لزومی هم ندارد، بیشتر به درد مرورگرهای وب می خورد.
    نحوه ساخت کتاب در فایل راهنمایی که همراه با نرم افزار قرار دارد، به صورت جامع ذکر شده است.

12. Top | #9

جزئيات بيشتر

از دوست عزیز rahnema، بسیار متشکرم، من هم منتظر هستم تا ان شاء ا... از این برنامه استقبال بیشتری بشه، و این تاپیک و یا تاپیک مربوط به خود نرم افزار مهم بشه تا همه دوستان به قدرت نرم افزار Readmaniac پی ببرند...
    البته من شخصاً فکر می کنم کتابهای اسلامی را جداگانه و در بخش اسلامی سایت قرار دهیم، بهتر باشد... به هر حال امیدوارم این کار شروع خوبی باشه و خدمت دوستان عرض کنم کتابهایی که در اینجا با پسوند .rmeb قرار داده می شوند، قابلیت تبدیل به فایل متنی txt را نیز دارند، من خودم هم در آینده کتابهای زیادی را در این بخش قرار خواهم داد...

13. 2 كاربر زير از شما try2flyb4ucry عزيز، سپاسگزاری كرده اند

14. Top | #10

درجه : توقیف شده
    شماره كاربري : 144159
    سپاس ها : 0
    سپاس از شما 519 بار در 75 پست
    جزئيات بيشتر

پیش فرض پرنیان

سلام دوست عزیز
    اول بخاطر زحمت کشیدنتون واسه ی برنامه تشکر میکنم برنامه ی خوبیه انشالله هروز کاملترش کنید
    دوم اینکه من برنامه رو دانلود کردم امتحانشم کردم درست کار میکرد ولی باید خدمدتون عرض کنم که نه تنها به کاملی برنامه ی پرنیان نیست بلکه خیلی هم ضعیفتر از اونه
    البطه این حرف منرو از رو دشمنی نبینید من کاملا این 2نرم افزارو باهم مقایسه کردم و این حرف رو میزنم
    تنها برتری این نرم افزار نسبت به پرنیان سرعت اونه البطه این هم قرار است در نسخه های بدی پرنیان رفع شود فراموش نکنید پرنیان نسخه ی ازمایشی است
    برتریهای پرنیان نسبت به نرم افزار شما:
    1.کاملا نوشته شده توسط یک ایرانی است نه دستکاری شده ی نرم افزارهای مشابه خارجی
    2.محیط کاملا فارسی که کار رو واسه ی همه ی کاربران ساده میکنه
    3.انجام عملیات در 3 مرحله نه در مراحل زیاد
    4.احتیاج نداشتن نرم افزار خاصی رو گوشی
    5.فونتها کاملا درست میباشد و لازم نیست هر دفعه به تنظیم فونتها پرداخت
    6.کتابهای ساخته شده با برنامه ی پرنیان رو میتوان براحتی از طریق بلوتوس انتقال داد به گوشیهای دیگر و بدلیل احتیاج نداشتن اون گوشی به برنامه ی خاصی براحتی بصورت جاوا قابل نسب خواهد بود
    7.محیط زیبا و جذابتر و فارسی همراه کادرها و فونتهای مختلف
    و.............
    اینهارو برای سرکوب برنامه ی شما نگفتم بلکه انتقادهایی برای بهبود نرم افزار شما گفتم
    در ضمن شما میتونی برنامتو تبلیغ کنی ولی اجازه نداری به برنامه های مشابه بی احترامی کنی(جملاتی مثل از پرنیان بهتره و...)
    خود استفاده کنندگان تشخیص میدهند که کدام برنامه بهتر و کاملتره شما با این حرفها به قوه ی تشخیص من وتمامی استفاده کنندگان بی احترامی میکنی
    شما سعی کن کاری کنی که برنامه فایلهای پی دی اف رو مستقیما وابکنه
    موفق باشی البطه واسه رسیدن به موفقیت عجله نکن و دست به هر کاری نزن

15. 4 كاربر زير از شما hesamhelmi عزيز، سپاسگزاری كرده اند

صفحه 1 از 12 12311 ... آخرینآخرین

توضیحاتی درباره این موضوع