• ورود

عضويت در سايت موبايلستان ايميل فعال سازي ارسال نشده است ؟ کلمه عبور خود را گم کرده ايد ؟
  • ثبت نام

• صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 10 از 35

مقالات مربوط به ساير تكنولوژی ها

1. Top | #1

درجه : عضو نيمه ممتاز
      شماره كاربري : 781551
      نام : سناتور حامد
      سپاس ها : 1,384
      سپاس از شما 6,203 بار در 573 پست
      کمک مالي به سايت: 1810000 ريال
      جزئيات بيشتر

پیش فرض اینترنت اتوبوسی

دوستان عزیز
      در یکهفته گذشته سه خبر در خصوص راه اندازی اینترنت در وسایل حمل و نقل درون و برون شهری خوندم. مقاله زیر تجربه شخصی من در خصوص این خبرها بود که البته یه کوچولو هم چاشنی طنز قاطیش کردم که دوستان هنگام خوندن زیاد اعصابشون خرد نشه خیلی هم احتیاط کردم که به هیچ شخص حقیقی و یا دستگاه اجرایی توهین یا بی احترامی نشه که یه وقت به مدیران محترم سایت بر نخوره که بخوان تاپیک رو قفل کنن یا احیانا شوت کنن به حذفیات. اما اصل ماجرا .....

بدلیل مسائل کاری مجددا یکهفته عازم ماموریت شدم. اونهم درست وسط شن ژن شهری که در چین قلب الکترونیک دنیا حساب میشه. اینترنت و وای فای تقریبا در تمام اماکن چین یک ضرورت محسوب میشه و تقریبا تا یکسال پیش برخی از رستورانها و مغازه هایی که وای فای داشتن روی شیشه مغازه هاشون یه آرم کوچیکه وای فای نصب کرده بودند.

اما این سری دیگه رو شیشه هیچ مغازه ای آرم وای فای نبود. البته فکر نکنید که خدای نکرده چینیها با تکنولوژی قهر کردن. نخیر بلکه اینقدر این مسئله دیگه عادی شده که جزو الزامات اماکن عمومی اونها محسوب میشه (کلا آدمهای متواضعی هستند نه؟) درست مثل اینکه الان تو تهران بانکها و اماکنی که آبسرد کن نصب کردن یه تابلو بزنن که مثلا در این شعبه بانک آبسردکن موجود است.

و این درحالیه که تو تهران خودم یه پیتزا فروشی دیدم که یه تابلو زده بود دراین مغازه می توانید از اینترنت وای فای رایگان استفاده کنید. اونوقت این تابلوش از تابلوی خود پیتزا فروشی بزرگتر بود. یعنی اینطوری ما اطلاع رسانی میکنیما !!!!
      بعد از اینکه برگشتم هنوز تو حال و هوای مسافرت بودم که گفتم برم یه سرچی تو اینترنت خودمون بکنم ببینم دنیا دست کیه. البته عمرا سرعت اینترنت چینی ها به پای اینترنت ما برسه ها. بقول یکی از دوستان سرعت یه حلزون قطع نخاع شده از سرعت اینترنت ما بالاتره. شده مثل دوش حموم یا آخر شب باید بری یا صبح خیلی زود تا فشار آب خوب باشه خدائیش گاهی اوقات فکر میکنم دیگه سرعت اینترنتم منفی شده داره یه چیزایی هم از تو کامپیوترم دانلود میکنه.
      در لابلای خبرها یه خبری توجه مو جلب کرد. اول از همه عین خبر رو اینجا بدون هیچگونه دخل و تصرفی میارم البته اگر برو بچه های اخبار نیان تاپیکو قفل نکنن و نگن آقا منبع خبرتو بگو

مدیر عامل شرکت اتوبوسرانی تهران از راه اندازی خط اینترنت در داخل اتوبوس های یکی از خطوط اتوبوسرانی از صبح امروزخبر داد .، مهندس پیمان سنندجی افزود : برای نخستین بار در کشور ، اتوبوس های یکی از خطوط اتوبوسرانی تهران ( شهید برادی – پایانه علم و صنعت) که حدود ۵/۱۰ کیلومتر طول دارد و بخش قابل توجهی از مسافران آن را دانشجویان تشکیل می دهند، به اینترنت مجهز شده اند و ازامروز مسافران می توانند به طور رایگان از اینترنت در داخل این اتوبوس ها
      استفاده کنند

.

وی با بیان اینکه تجهیز اتوبوس های این خط به اینترنت به صورت آزمایشی و طرح پایلوت اجرایی می شود ، ادامه داد : مسافران به وسیله تبلت ، گوشی های تلفن ، لب تاپ و.. می توانند در داخل اتوبوس های این خط از اینترنت بهره مند شوند و در صورتی که استفاده از اینترنت در داخل این اتوبوس ها مورد استقبال قرار گیرد، این آمادگی و امکان وجود دارد که سایر خطوط اتوبوسرانی پایتخت را به اولویت خطوطی که دانشجویان بیشتر از آن استفاده می کنند، به اینترنت مجهز کنیم.
      سنندجی با بیان اینکه مسافران این خط بدون نیاز به نام کاربری و رمز ورود می توانند از اینترنت استفاده کنند گفت : تجهیز اتوبوس های تهران به اینترنت گامی دیگر در راستای ارتقای سطح خدمات رسانی به شهروندان و رسیدن به سیستم اتوبوس رانی مدرن و پیشرفته است چنانچه چنین امکانی تنها در شبکه اتوبوسرانی برخی از کشورهای پیشرفته وجود دارد و هدف مدیریت شهری تهران نیز این است که سیستم حمل و نقل عمومی را به سیستمی کارآمد، مورد اقبال و مدرن تبدیل کند.
      وی در پایان ابراز امیدواری کرد که استفاده از اینترنت در نخستین خط اتوبوسرانی پایتخت مورد استقبال شهروندان قرار گیرد و زمینه گسترش این طرح در کلیه خطوط اتوبوسرانی فراهم شود.

یه نگاهی به خبر کردمو گفتم هی روحانیی خیلی مچکریم. با خودم گفتم چه اتفاقها که تو این یه هفته افتاده. تو همین فکر ها بودم که یکی از دوستام که خبرنگار روزنامه هست بهم زنگ زد و برحسب اتفاق در مورد همین خبر باهام صحبت کرد و ازم خواست اگر ممکنه یه سفر کوتاه درون شهری با این نقلیه مفید شهری بکنم و و گفتچون اینکاره ای یه گزارش خبری براش تهیه کنم چون سردبیر ازش خواسته برای صفحه فن آوری اطلاعات روزنامه ... بوق ... یه گزارش خبری دراینخصوص تهیه کنه ( موضوع رو دارین که خبرنگاره داریما حقوقشو اون میگیره خبرش و باید ما تهیه کنیم) ما هم جو گیر شدیم و گفتم فردا کاری ندارم میرم یه خبر توپ برات تهیه میکنم.

خوبیش اینه که روزنامه با صفحه و ستون سرو کار داره با تاپیک و پست کاری نداره که یکی بیاد بگه مثلا این ستون موقتا قفل میشه و از این حرفها.....

خلاصه
      با خودم گفتمفردا صبح اول وقت لب تاب و بردارمو برم و سوار اتوبوس بشم یه چک کنم ببینم چه خبره؟ اصلا واقعیت داره؟ اگر داره سرعتش چقدره؟ و ...... چون میخواستم با برنامه های مختلف تست بگیرم گفتم لب تاب و ببرم بهتره . اتفاقا یه کاری هم دانشگاه علم و صنعت داشتم گفتم با یه نشون دو تا تیر میزنم.

2. کسب و کار

3. Top | #2

جزئيات بيشتر

سر صبح که از خونه اومدم بیرون اول از همه به یه صحنه عجیب روبرو شدم. یه راننده نیسان وقتی داشت میپیچید تو کوچمون در کمال ناباوری راهنما زد و پیچید یه نگاه به آسمون کردمو گفتم چقدر زود نتیجه انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری پدیدار شده روحانیی واقعا مچکریم.

بگذریم مسیرمو یه جوری تنظیم کردم تا یکی از ایستگاههای خط معروف سر راهم سبز بشه. کلی آدم تو ایستگاه وایساده بودن با خودم گفتم یعنی چقدر مشتاق اینتر نت داریم و نمی دونستم. آخه اوصولا ما ایرانیها اخلاق جالبی داریم نمیدونم چرا این اینترنت رایگان اینقدر مزه میده.

یه پسر خاله دارم یه روز رفتم خونشون همسایه طبقه پایینشون یه دختر دانشجو داشتن که تازه ای دی اس ال گرفته بودن. دیدم چهارتا صفحه آ چهار رو برداشته با یه مداد ریز از اول شروع کرده نوشته رویا چهارتا صفر – رویا چهار تا یک - ...... رویا 1369 – رویا 1370 – و ........ بعد تا صفحه سوم هم دیدم بغل هر کدومشون یه ضبدر زده و هنوز یه صفحه دیگه مونده ( یعنی گرفتین که داشته چیکار میکرده – پسر خاله ست داریم ما)

خلاصه در کمال ناباوری بعد از دو دقیقه اتوبوس رسید (بازم روحا.....) وقتی چشمم به داخل اتوبوس افتاد گفتم اینتر نتو بیخیال من چجوری تو این اتوبوس خودمو جا کنم . خلاصه با هزار بدبختی سوار شدم با یه دست محکم میله اتوبوس و گرفته بودم و با دست دیگم هم محکم کیفمو که خدایی نکرده کسی اشتباهی ازم نقاپه. دمای هوا هم فکر کنم 45 رو دیگه زده بود. حس کردم رفتم یه سونای مجانی تو همین فکر بودم که گفتم آخه حالا من چجوری تو این وضعیت لب تابمو در بیارم و باهاش اینتر نت کار کنم؟؟؟

یکم که جا افتادم یه نگاهی به اطرافم کردم ببینم خبری هست یا نه دیدم اون وسطها دوتا بچه دبیرستانی رو صندلی نشتن و هر کدوم یه تبلت دستشونه و همچون با ولع داشتن با انگشتاشون صفحه تبلتو لمس میکردن که گفتم به به چه میکنه این اینترنت رایگان. گفتم برم خودمو یه جوری بهشون برسونم و ببینم چیکار دارن میکنن. تو همین فاصله هم حالا لب تاب نشد که نشد با گوشیم یه چک میکنم ببینم اوضاع اینترنتش چطوره.

وای فای گوشی رو روشن کردم و زدم یه اسکن بکنه. هی چرخید و چرخید دیدم نخیر چیزی به چشمم نمیخوره که به اسم اتوبوس یا یه چیزی شبیه اون باشه . دوباره زدم اسکن کنه اتوبوس سر یه چهار راه پر تردد پشت چراغ قرمز توقف کرده بود. دیدم تقریبا ده تا دیوایس جدید پیدا کرد همونطور که داشتم چک میکردم دیدم یکیش یه bus توش بود و البته با یه قفل هم حفاظت شده بود با خودم گفتم اگر رایگانه پس این قفلش چیه بعد با خودم گفتم شاید مثل پین کدهای پیش فرض مخابرات باشه (استدلال و دارین که ) زدم 12345 دیدم نخیر زدم 5 تا صفر دیدم نخیر (یکی نیست بگه مگه رسیوره ماهوارست که میزنی 5 تا صفر)که یهو یاد پسر خالم افتادم.

چراغ سبز شد و اتوبوس حرکت کرد و با حرکت اتوبوس چشمم به تابلوی یه آژانس هواپیمایی افتاد بنام
      ایرباس ... بوق .... (برای اینکه تبلیغ نشه )و فهمیدم اون اکانت که باس توش داشته مال اون آژانسه بوده. خلاصه گفتم بابا آخه چرا اینقدر خودتو اذیت میکنی خوب برو از اون دوتا آقا پسر مشتاق تکنولوژی سوال کن چجوری کانکت شدید.

شروع کردم با چند تا حرکت ایزایی آروم آروم خودمو رسوندم به صندلیشون که دیدم دوتا مسافر بغلیم دارن دست به یقه میشن. موضوع از این قرار بود که یه آقای دانشجوی محترم از بس که کیف سامسونتش رو تو اتوبوس ازش زده بودن. کیف سامسونشو زده بود زیر بغلش و با هر ترمز اتوبوس این کیف عین تبر میخورد به مسافر جلویی و کارشون به جنگ و دعوا کشیده شده بود.

رفتم جلو و به مضروب دعوا گفتم چی شده داداش دیدم داد زد سرم که بابا این آقا زبون آدمیزاد سرش نمیشه بیا شما باهاش حرف بزن . منو میگی نفهمیدم به من داشت فحش میداد یا به اون ( گرفتین که یعنی من زبونم غیر آدمیزاده ......) آخه یکی نیست به من بگه آخه به تو چه؟

بگذریم با هزار مکافات خودمو به پشت صندلی بچه ها رسوندم و مثل آدمهای عادی یواشکی یه نیم نگاهی به صفحه تبلتشون انداختم دیدم بچه تخص ها داشتن انگری برد بازی میکردن اونهم در سطح کاملا حرفه ای
      یواش یواش داشتیم به اخر خط میرسیدیم گفتم بابا چرا خودتو عذاب میدی برو از آقای راننده محترم یه سوال کن و خلاص بقول ویسام عزیز به همین سادگی .

دوباره با چند تا حرکت مارپیچ و البته عذاب آور آروم آروم خودمو به نزدیکیهای آقای راننده رسوندم. یه کم صدامو صاف کردمو خیلی مودبانه به آقای راننده گفتم ببخشید آقای راننده این اکانت اینترنت اتوبوس چیه اقای راننده که بر حسب اتفاق از هموطنان آذری زبان خوبمون بودن گفتن والا نمیدونم همچین خیابونی تا حالا نشنیدم منو میگی..... کلی براش توضیح دادم و در خصوص خبری که خوندمو و .....

دیدم انگار دارن بهش فحش میدن : چندرغاز حقوق میدن و الان یه هفته س قراره صفحه کلاچ ماشینو عوض کنن میگن نداریم اونوقت میخوان اینترنت تو ماشین پخش کنن؟ بعد یه نیم نگاهی به من کرد و گفت اینگار تو این مملکت زیندگانی نمی کنی یا ؟ می خواستم بهش بگم نخیر توریستم الان هم برای دیدن اماکن تاریخی سوار این اتوبوس شدم بعد از کلی غرغر رو کرده به من میگه حالا اینترنت میخوای برای اینکه ایس ام ایس بدی؟ شما ها کارو زیندگی ندارین صب تا شب پای اینترنت ایس ام ایس میدین؟ مگه زمان ما اینترنت نبود ما زن نگریفتیم؟ منو می گی؟(راننده اتوبوسه داریما)............... هرچند آخرش هم کاشف بعمل اومد که اون اتوبوس کمکی اومده بود تو اون خط.

خلاصه سرتونو درد نیارم خبری از اینترنت نبود ولی خوب اگرم بود آخه برادر من چجوری تو اون اتوبوسی که ملت دارن از سر و کول هم بالا میرن یکی میخواد با اینترنت کار کنه. همه هم که اسمارت فون ندارن. خیس عرق شده بودم. ماه رمضون بود و یه چیکه آب هم جایی گیر نمیومد. خدائیش دقت کردین ماه رمضون اونقدر که به روزه خور ها سخت میگذره به روزه دارها سخت نمی گذره. خلاصه اینکه دست از پا دراز تر برگشتم خونه.
      شب تو خونه دوباره نشستم پای اینترنت و طبق معمول یه سرچی تو اخبار که چشمم ایندفعه به این یکی خبر افتاد

رایتل با همکاری شرکت واحد، اتوبوس‌های شهری تهران را به اینترنت پرسرعت مجهز می‌کند.به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از روابط عمومی رایتل، این شرکت تنها اپراتور ارائه دهنده خدمات نسل سوم تلفن همراه (۳G) در ایران در راستای ارائه خدمات به هم میهنان عزیز، اتوبوس‌های شهر تهران را به .

سیم کارت رایتل مجهز نموده و اینترنت پرسرعت را به مسافران این اتوبوس‌ها ارائه می‌دهد
      این خدمت که برای اولین بار با همکاری رایتل و شرکت واحد اتوبوسرانی در ایران عرضه شده است، چهارشنبه هفته گذشته با حضور جمعی از مدیران رایتل، مدیرعامل و معاونان شرکت اتوبوسرانی آغاز به کار کرد.این طرح در مرحله اول با تجهیز ۱۶ اتوبوس از مناطق ۸ و ۱۳ آغاز شده و پس از طی مراحل آزمایشی، در گستره وسیع‌تری ادامه خواهد یافت.
      بنابر اعلام نظر مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی، همکاری با رایتل در این پروژه علاوه بر ارائه خدمات اینترنتی به مسافران، امکان ویژه‌ای برای کنترل خطوط مسافری، مدیریت جابجایی مسافران و مدیریت ترافیک نیز در اختیار اتوبوسرانی قرار می‌دهد
      .

منو میگی گفتم فردا یه خبر دیگه میذارن که تو اتوبوسها یه پرینتر و اسکنر هم گذاشتن اگر کسی خواست میتونه از فایلهاش پرینت هم بگیره این خبرها کنتور که نداره . فردای اون روز دوستم زنگ زد و گفت چیکار کردی ؟ گفتم هیچی چیزی که من بخوام از تجربه شخصیم در خصوص اینتر نت اتوبوسی بنویسم عمرا اگر سردبیرت چاپ کنه.

بهش گفتم تجربمو در غالب یه مقاله تو سایت موبایلستان میذارم برو بخون. بهم گفت سایت موبایلستان دیگه چیه؟ گفتم هیچی یه سایته که در مورد قایق موتوری و هواپیما بچه ها جمع میشن و میشینن تحقیق میکنن و نهایتا باهاش آپولو هوا میکنن.

خلاصه بعد از اینکه اسم کاربریمو بهش دادم و کلی براش توضیح دادم که چطور باید تو کوچه پس کوچه های انجمنهای سایت بپیچه تا دو تا مقاله پیدا کنه قطع کردم (خدائیش یه فکری کنید آدم پوستش کنده میشه تا بخواد دنبال یه چیزی بگرده پس از مدتها هر روز یه جای تازه کشف میکنم حس میکنم دارم میشم کریستف کلمب).

یه ده دقیقه ای رفته بود تو سایت یکی دو تا از مقاله های منو خونده بود یه نگاهی به آواتارهای بقیه کاربرا انداخته بود و یه ساعت بعد یه اس ام اس بهم داد که نوشته بود با دیدن سایت موبایلستان فهمیدم که آدمها نه تنها درونشون با ظاهرشون فرق میکنه بلکه ظاهرشون هم با ظاهرشون فرق میکنه (البته منظورش خود من بودا). منو میگی با خودم گفتم آخه چرا این شهرداری دو ماه پیش اینکار رو نکرد که این رفیق ما اونموقع بیاد تو سایت تا اصلا نفهمه آواتاری هم وجود داره ( گرفتین که انتخابات و پردیدن چت باکس و آواتار و .....)
      خلاصه دو سه روزی از ماجرا گذشت که دیشب طبق معمول هر شب دوباره یه چرخی تو خبر ها میزدم که چشمم به این خبر افتاد

راه‌اندازی اینترنت در قطارهای کشور

مدیرعامل شرکت قطارهای جوپار، با اعلام اینکه این شرکت به زودی در این قطارها سرویس اینترنت ارائه خواهد کرد، گفت:‌سیستم فروش بلیت قطار‌های جوپار کاملا اینترنتی است و مردم بدون نیاز به انجام سفرهای درون‌شهری، به راحتی بلیت تهیه می‌کنند و با همان بلیت سوار قطار می‌شوند، در حالی که در سیستم فروش اینترنتی بلیت قطار رجاء، بلیت رزرو می‌شود و حتما باید مسافر برای دریافت بلیت اصلی، به آژانس مراجعه کند پس انجام سفر درون‌شهری الزامی است.
      مهدی ابراهیمی در ادامه افزود: ۴۰ درصد بلیت‌های جوپار از طریق سیستم اینترنتی فروش بلیت این شرکت ارائه می‌شود. ابراهیمی با بیان اینکه بهتر است دولت اجازه دهد بخش خصوصی خود خدمات بهتر و با کیفیت‌تر را به مردم ارائه دهد، گفت: برنامه داریم به زودی اینترنت را در قطارها راه‌اندازی کنیم، انعقاد قرارداد در این‌ زمینه انجام شده است و در مراحل مقدماتی اجرای این امر هستیم.

هنوز خبر تموم نشده پریدم موبایلمو خاموش کردم چون خدائیش حال و حوصله از اینجا تا تبریز یا مشهد و ندارم که ببینم این یکی دیگه اینترنتش چجوریه.
      خلاصه خارج از شوخی این همه اماکن واجب تر و این همه مسئله مهم تر اونوقت نمی دونم باید خوشحال باشم از اینکه تو شهری زندگی میکنم که یکی از مهمترین دغدغه های سازمان اتوبوسرانی شهرش نبود اینتر نت تو اتوبوسهای شهریشه یا نباید خوشحال باشم؟

امروز رفیق خبرنگارم زنگ زد که چی شد چرا مقاله رو تو سایت نذاشتی میخوام عین هرچی رو که نوشتی چاپ کنم. منم گفتم باشه فقط دوست دارم سر حرفت وایسی و هرچی نوشتم چاپ کنی ها که گفت سر حرفم وایسادم و وای خواهم ساد ( یعنی اگر تمام معلم ادبیاتهای دبیرستانهای تهران این مکالمه رو گوش میدادن فرداش همشون تقاضای بازنشستگی پیش از موعد میدادن) . (خبرنگاره داریم ما)

خلاصه اینکه باز هم یه کار کارشناسی نشده. بنظر من اگر شهرداری بودجه توسعه اینترنت رایگان رو بجای اینکه از اتوبوسها شروع کنه از پارکها و کتابخونه ها و بیمارستانها و سایر اماکن عمومی شروع بکنه بنظرتون بهتر نمیاد؟ اما کو گوش شنوا. اینجور که داره تب اینترنت رایگان تو وسایل حمل و نقل درون و برون شهری گل میکنه از فردا کامیونها و وانتی ها هم یه آرم وای فای چسبوندن رو در ماشینشون تعجب نکنیدا.

با اینحال شاید تا لحظه نگارش این مقاله دیگه اینترنت اتوبوسها برقرار شده باشه اگر از دوستان کسی خیلی اتفاقی موفق به دریافت صفحات وزین وب از طریق اتوبوسهای شرکت واحد شده لطفا به بقیه کاربران اطلاع رسانی کنه تا مبادا زحمات کارکنان و مدیران زحمتکش حمل و نقل شهری بدون استفاده بمونه.
      ویرایش توسط T.B.Z : 26-07-2013 در ساعت 13:26

4. Top | #3

درجه : عضو طلایی
      شماره كاربري : 138149
      سپاس ها : 96,819
      سپاس از شما 28,193 بار در 3,748 پست
      جزئيات بيشتر

خسته نباشی دوست عزیز

جزو معدود مقالاتی بود که کامل خوندم، بسیار عالی بود

کم کم دارم فکر میکنم این یه قسمتش:
      بقول یکی از دوستان سرعت یه حلزون قطع نخاع شده از سرعت اینترنت ما بالاتره. شده مثل دوش حموم یا آخر شب باید بری یا صبح خیلی زود تا فشار آب خوب باشه خدائیش گاهی اوقات فکر میکنم دیگه سرعت اینترنتم منفی شده داره یه چیزایی هم از تو کامپیوترم دانلود میکنه.
      داره حقیقت پیدا میکنه!!

جالبه دانشگاه ما هم اینترنت وای فای داره، ولی طوری هست که به هیچ وجه نمیشه با موبایل ازش استفاده کرد (نیاز به ساخت کانکشن داره!)، به قول شما همه جا هم آرم های زرد رنگ Wi-Fi رو زدند به در و دیوار، ولی . . .
      البته با لپتاپ مشکلی نیست، ولی کو لپتاپ!!

بازم ممنون بابت این مقاله جالبتون، بسی لذت بردم!

5. Top | #4

درجه : مدير بخش
      بخش : HTC One & Butterfly Family | Other Devices
      شماره كاربري : 739908
      نام : احسان
      سپاس ها : 8,493
      سپاس از شما 26,910 بار در 5,281 پست
      جزئيات بيشتر

مقاله خیلی خوبی بود.
      ولی یه چیزی .بنظر شما اگرم اینترنتی بذارن که نمیذارن،سرعتش چقدره؟4:من فک کنم در حد اینترنت دایال آپه.شایدم کمتر از اون!

6. Top | #5

شماره كاربري : 770649
      نام : Pedram
      سپاس ها : 5,823
      سپاس از شما 1,894 بار در 596 پست
      جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط ™LEO
      مقاله خیلی خوبی بود.
      ولی یه چیزی .بنظر شما اگرم اینترنتی بذارن که نمیذارن،سرعتش چقدره؟4:من فک کنم در حد اینترنت دایال آپه.شایدم کمتر از اون!
      در حد نصف دایل اپ هست
      اونم به صورت مشترک
      اگه بذارن واقعا خوب میشه.فقط موبایلستان رو باز کنه بسه.

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk 4 Beta

7. Top | #6

شماره كاربري : 517787
      نام : محـــــ(mohammad)
      سپاس ها : 8,220
      سپاس از شما 4,149 بار در 1,297 پست
      جزئيات بيشتر

3

عاقا من دیشب رفتم 40تومن ریختم به حساب شرکت مبین نت و برای اولین بار یه طرح 256 یک ماهه نامحدود با ضریب اشتراک یک به ده گرفتم ...
      بعد که اینترنتم وصل شده میبینم سایت گوگل رو هم به زور باز میکنه چه برسه به موبایلستان !!!
      رفتم با idm یه فایلی رو دانلود کنم زده سرعت دانلود 3 کیلوبایت !!!!
      زنگ زدم به پشتیبانی میگم چه وضعشه ؟؟؟ حتی سرعتش هم از سرعت دیال آپ پایین تره ...
      طرف هم با به حالت بدهکاری جواب میده و میگه مگه شما قوانین رو نخوندی ؟؟؟
      گفتم چرا خوندم که گفته ضریب اشتراک یک به ده هست در حالی که طرح های معمولی ضریب اشتراک یک به چهار هست ...
      بعد گفت خوب مشکل شما چیه ؟؟؟ شما 256 رو تقسیم به 20 کن دیگه !!!!
      گفتم خوب مرد مومن میشه 20 کیلوبایت نه 3 کیلوبایت ... الان با حرفاتون تناقض داره ...
      بعد گفتم آقای محترم اینترنت دیال آپ هست که یوزر و پسورد رو 1 میدی ، ماهی 5تومن میگیره بهت اینترنت نامحدود میده اونوقت شما 40 تومن از ما گرفتید و سرعت در حد دیال آپ میدید ؟؟؟
      بعد دوباره بهش گفتم خوب فرق شما با دیال آپ چیه ؟؟؟ چه مزیتی نسبت به اون داره که من دارم 35 هزار تومن اضافه تر میدم ؟؟؟ خداوکیلی این بی انصافی نیست ؟؟؟ دارین پول زور میگیرین ...
      گفتش از طرف شرکت ارتباطات دستور اومده که همه شرکت ها باید اینترنت نامحدود داشته باشن ماهم گزاشتیم ... گفتم خوب حداقل اگه میزارید یا سرعت بالا بدید یا قیمت کم بدید ... پول که علف خرس نیست !!!
      بعد طرف مشتی حرف الکی زد که قانع کنه منو ...
      بعد من بهش گفتم ببیم ما مشتری دائمیتون هستیم ... حالا هم نمیخوایم طرحمونو کنسل کنیم ... حالا که سرعت اینقدر پایینه برام با یه طرح دیگه تعویضش کنید ...
      میگه نمیشه چون طرح شما اکتیو شده ... میگم اولن من که کف دستمو بو نکردم که سرعت شما چقدره دوما دومن همش رب ساعت نیست فعاله ...
      میگه امکانش نیست ...
      میگم پس حداقل کنسلش کنید و پولشو بریزید تو حسابم تا یه طرح بگیرم خودم ...
      میگه هیچ راههی نداره ...
      میگم من باید چیکار کنم ؟؟ میگه باید تا آخر ماه سر کنید باهاش اگه هم بخواید کنسلش کنید طرحتون رو ، پولشم همراش میسوزه ...
      الان منم و با یه اینترنت 3کیلو بایتی ...
      متاسفانه چون خط های فیبر نوری بهشون adsl تعلق نمیگیره ماها مجبوریم بریم فقط و فقط سراغ وایمکس ... وایمکس مبین نت هم که رقیب نداره هم سرعتش پایینه هم تعرفه هاش بالاست ...
      شنیدین که میگن اگه یه نفر راضی از یه مغازه بره بیرون 9نفر مشتری دیگه هم برا مغازه دار میاره ( چون تعریف کرده ازش دیگه ) و هر کسی هم که ناراضی بره 11نفر رو میپرونه ؟؟!!
      الان من به همه میگم کلا شرکت چرتیه نرین بخرین ...
      آخه زورم اومده باید الان 40 تومن رو بسوزونم و دوباره 20 تومن بدم تا طرح جدید بگیرم ...
      حالا دوستان اگه کسی شرکتی رو میشناسه که به خط فیبر نوری adsl ارائه بده ممنون میشم معرفی کنه ...
      این پست رو هم نمیدونم جاش کجا هست ... اینجا یا جای دیگه ... فقط هرجا میخواین منتقلش کنین ( قربون دستتون بهم خبر بدین کجا میفرستینش تا مطلع شم خودم و پیگیریش کنم ) ولی پاکش نکنین تا بفهمن مشتری مداری یعنی چی ...
      والا با این نوناشون
      شرمنده اگه طولانی شد ...

8. Top | #7

شماره كاربري : 770649
      نام : Pedram
      سپاس ها : 5,823
      سپاس از شما 1,894 بار در 596 پست
      جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط joozef
      عاقا من دیشب رفتم 40تومن ریختم به حساب شرکت مبین نت و برای اولین بار یه طرح 256 یک ماهه نامحدود با ضریب اشتراک یک به ده گرفتم ...
      بعد که اینترنتم وصل شده میبینم سایت گوگل رو هم به زور باز میکنه چه برسه به موبایلستان !!!
      رفتم با idm یه فایلی رو دانلود کنم زده سرعت دانلود 3 کیلوبایت !!!!
      زنگ زدم به پشتیبانی میگم چه وضعشه ؟؟؟ حتی سرعتش هم از سرعت دیال آپ پایین تره ...
      طرف هم با به حالت بدهکاری جواب میده و میگه مگه شما قوانین رو نخوندی ؟؟؟
      گفتم چرا خوندم که گفته ضریب اشتراک یک به ده هست در حالی که طرح های معمولی ضریب اشتراک یک به چهار هست ...
      بعد گفت خوب مشکل شما چیه ؟؟؟ شما 256 رو تقسیم به 20 کن دیگه !!!!
      گفتم خوب مرد مومن میشه 20 کیلوبایت نه 3 کیلوبایت ... الان با حرفاتون تناقض داره ...
      بعد گفتم آقای محترم اینترنت دیال آپ هست که یوزر و پسورد رو 1 میدی ، ماهی 5تومن میگیره بهت اینترنت نامحدود میده اونوقت شما 40 تومن از ما گرفتید و سرعت در حد دیال آپ میدید ؟؟؟
      بعد دوباره بهش گفتم خوب فرق شما با دیال آپ چیه ؟؟؟ چه مزیتی نسبت به اون داره که من دارم 35 هزار تومن اضافه تر میدم ؟؟؟ خداوکیلی این بی انصافی نیست ؟؟؟ دارین پول زور میگیرین ...
      گفتش از طرف شرکت ارتباطات دستور اومده که همه شرکت ها باید اینترنت نامحدود داشته باشن ماهم گزاشتیم ... گفتم خوب حداقل اگه میزارید یا سرعت بالا بدید یا قیمت کم بدید ... پول که علف خرس نیست !!!
      بعد طرف مشتی حرف الکی زد که قانع کنه منو ...
      بعد من بهش گفتم ببیم ما مشتری دائمیتون هستیم ... حالا هم نمیخوایم طرحمونو کنسل کنیم ... حالا که سرعت اینقدر پایینه برام با یه طرح دیگه تعویضش کنید ...
      میگه نمیشه چون طرح شما اکتیو شده ... میگم اولن من که کف دستمو بو نکردم که سرعت شما چقدره دوما دومن همش رب ساعت نیست فعاله ...
      میگه امکانش نیست ...
      میگم پس حداقل کنسلش کنید و پولشو بریزید تو حسابم تا یه طرح بگیرم خودم ...
      میگه هیچ راههی نداره ...
      میگم من باید چیکار کنم ؟؟ میگه باید تا آخر ماه سر کنید باهاش اگه هم بخواید کنسلش کنید طرحتون رو ، پولشم همراش میسوزه ...
      الان منم و با یه اینترنت 3کیلو بایتی ...
      متاسفانه چون خط های فیبر نوری بهشون adsl تعلق نمیگیره ماها مجبوریم بریم فقط و فقط سراغ وایمکس ... وایمکس مبین نت هم که رقیب نداره هم سرعتش پایینه هم تعرفه هاش بالاست ...
      شنیدین که میگن اگه یه نفر راضی از یه مغازه بره بیرون 9نفر مشتری دیگه هم برا مغازه دار میاره ( چون تعریف کرده ازش دیگه ) و هر کسی هم که ناراضی بره 11نفر رو میپرونه ؟؟!!
      الان من به همه میگم کلا شرکت چرتیه نرین بخرین ...
      آخه زورم اومده باید الان 40 تومن رو بسوزونم و دوباره 20 تومن بدم تا طرح جدید بگیرم ...
      حالا دوستان اگه کسی شرکتی رو میشناسه که به خط فیبر نوری adsl ارائه بده ممنون میشم معرفی کنه ...
      این پست رو هم نمیدونم جاش کجا هست ... اینجا یا جای دیگه ... فقط هرجا میخواین منتقلش کنین ( قربون دستتون بهم خبر بدین کجا میفرستینش تا مطلع شم خودم و پیگیریش کنم ) ولی پاکش نکنین تا بفهمن مشتری مداری یعنی چی ...
      والا با این نوناشون
      شرمنده اگه طولانی شد ...
      داداش من از شاتل استفاده میکنم.راضیم ازش.اینترنت256سرعت دان200! هر3گیگ ترافیک15تومن+هدیه میدن.

9. 14 كاربر زير از شما Pedram ag عزيز، سپاسگزاری كرده اند

10. Top | #8

شماره كاربري : 517787
      نام : محـــــ(mohammad)
      سپاس ها : 8,220
      سپاس از شما 4,149 بار در 1,297 پست
      جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedram ag
      داداش من از شاتل استفاده میکنم.راضیم ازش.اینترنت256سرعت دان200! هر3گیگ ترافیک15تومن+هدیه میدن.

آره داداش شاتل رو تعریفش شنیدم رفیقام هم دارن میگن با 512 تا 300 دان میکنیم ...
      منم خیلی خوشم میاد ازش همین امروز صبح هم زنگ زدم پرسیدم ازشون گفتن هنوز فیبر نوری رو پوشش نمیدن ...
      منم رفتم مخابرات گفتم میخوایم خط عادی بخریم تا بهش adsl وصل شه اما گفتن تو منطقه شما فقط فیبر نوری جواب میده ...
      متاسفانه ایران کاراش برعکسه ... اول میاد فیبر نوری میکنه همه رو بعد به فکر چاره هست ...
      مثل این میمونه که اول ماشین میسازه بعد میخواد جاده درست کنه والا ...
      بعد منظورت از این تیکه آخر چی بود ؟؟ درست متوجه نشدم ...
      اینی که گفتی " هر3گیگ ترافیک15تومن+هدیه میدن."

11. 7 كاربر زير از شما joozef عزيز، سپاسگزاری كرده اند

12. Top | #9

جزئيات بيشتر

دوستان اگر مشکل دیگه ای دارن تعارف نکننا اگر آپدیتی فریموری چیزی میخوان بیاین مطرح کنید.
      من گفتم الان همه میان از میلنگ تا پیستون اتوبوس میبرن زیر سوال اما دیدم نخیر. اینم یه نوع جدید از نوع انحراف در تاپیک (انحراف بدون جنجال) اصول گرایی را لطفا رعایت کنید دیدید که چی به سر جریانهای انحرافی اومد. حالا هی بیاید تاپیک منحرف کنید. (شوخی کردم دوستان)

13. 18 كاربر زير از شما T.B.Z عزيز، سپاسگزاری كرده اند

14. Top | #10

درجه : عضو نيمه فعال
      شماره كاربري : 313442
      نام : حمید
      سپاس ها : 355
      سپاس از شما 315 بار در 111 پست
      جزئيات بيشتر

اولا مرسی از مقاله جالبتون .... دوما با این اتفاق هایی که روزانه میبینیم این چیزا واسمون دیگه عادی شده...
      فقط میتونم بگم با اینکه ایرانیا مردمان بسیار آپدیتی هستن و شدیدن به آپدیت بودن علاقه دارن ولی باید قبول کنیم که از دنیا خیلی عقب افتادیم و فقط وسایلمون روز به روز آپدیت میشه ولی بخاطر محدودیتها بلا استفاده...
      شاید مردم کره و ژاپن هم دیرتر از مردم ایران به گوشیهای جدید سامسونگ و سونی (البته نه با این قیمت های فضایی) دسترسی پیدا کنن...!!! ولی متاسفانه باید قبول کنیم که بدجوری تو امپاس گیر کردیم البته آمپاس نه ها آمپاااااااااااااااااااااا اااس

15. 17 كاربر زير از شما arman12625 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین

توضیحاتی درباره این موضوع