× توجه! انجمن موبایلستان به صورت آرشیو فعال می باشد و امکان ثبت مطلب جدید از سمت کاربر میسر نخواهد بود.

× توجه! لطفا در هنگام مشاهده مطالب حتما تاریخ انتشار مطلب را ملاحظه بفرمایید تا از معتبر بودن مطلب اطمینان حاصل کنید.
صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 41

مشاوره

1. Top | #21

درجه : عضو جديد
    شماره كاربري : 804378
    سپاس ها : 57
    سپاس از شما 15 بار در 11 پست
    جزئيات بيشتر

سلام خدمت تمامی عزیزان
    منم بچه زاهدانم و کوچیک همه شما
    راستشو بخواین عضو جدید این انجمن هستم و تازه با این تاپیک آشنا شدم
    واقعا این تاپیک خیلی به کار میاد
    جریان این کلاه برداری ها هم متاسفانه همه جا هست
    یادمه سال پیش از یکی از موبایل فروشی های خیلی معروف ( خ بهشتی نرسیده به 4 راه مصطفی - زاهدانیا میدونن منظورم کدوم مغازست ) یدونه اکسپریا رای خریدم و واسه نصب آندروید 4 15تومن و واسه بقول خودش فارسی کردن ( نصب مور لوکال 50کیلوبایتی ) ازم 8 تومن گرفت و حالا لوازم جانبی بماند
    حالا میخوام تو چندروز آینده یک 9005 بخرم و حقیقتش موندم از کجا برم بگیرم و دقیق نمیدونم به چه نکاتی باید توجه کنم که گوشی بازشده و پلمپ قلابی بهم نندازن
    دوستان عزیز اگه راهنماییم کنین یه دنیا ممنونتون میشم و زاهدانیای عزیز اگه جای با انصافی رو سراغ دارن از طریق پ . خ بهم اطلاع بدن
    و یه سوال دیگه اینکه چه رام هایی زبان فارسی رو پشتیبانی میکنن؟ و چطوری باید تشخیص بدم که رام کجاست
    یا اگه تاپیکی واسه راهنمای خرید نوت 3 هست بهم معرفی کنید
    دوستان اگه امکانش هست راهنماییم کنید
    یه دنیا ممنون
    یا علی

2. 3 كاربر زير از شما srhd021mhr عزيز، سپاسگزاری كرده اند

3. Top | #22

درجه : عضو نيمه ممتاز
    شماره كاربري : 743869
    نام : Tiger
    سپاس ها : 1,213
    سپاس از شما 1,424 بار در 572 پست
    کمک مالي به سايت: 20000 ريال
    جزئيات بيشتر

سلام
    خدا پدر و مادر مدیران،کاربران فعال و همه بروبچ موبایلستانی رو بیامرزه که بدون هیچ مزد و پاداش مادّی ای دارن اینجوری اطلاعات و راهنمایی های عالی رو در اختیار ایرانی ها قرار میدم و وقت خودشون رو صرف آگاه سازی و راهنمایی بروبچ می کنن.
    خدا قوت...
    واقعا جای چنین تاپیکی تو انجمن خالی بود و به نظرم چون این مسائل فقط به زاهدان ختم نمیشه بهتر بود اسم تاپک کل ایران می بود!!!
    بنده اهل شهر مقدس قم هستم.و متاسفانه این گونه کلاه برداری ها در اینجا نیز رواج یافته.
    انشاءالله در آینده نمونه هایی از این کلاه برداری ها رو براتون تعریف می کنم.
    دست همه بروبچ گل موبایلستان رو می بوسم
    در پناه حق...

4. 6 كاربر زير از شما King Arc s عزيز، سپاسگزاری كرده اند

5. Top | #23

درجه : مدير بازنشسته
    بخش : کامپیوتر (شبکه,اینترنت,امنیت,ترفندو مقالات اموزشی)
    شماره كاربري : 754067
    نام : مسعود
    سپاس ها : 11,421
    سپاس از شما 26,338 بار در 6,688 پست
    جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط srhd021mhr
    سلام خدمت تمامی عزیزان
    منم بچه زاهدانم و کوچیک همه شما
    راستشو بخواین عضو جدید این انجمن هستم و تازه با این تاپیک آشنا شدم
    واقعا این تاپیک خیلی به کار میاد
    جریان این کلاه برداری ها هم متاسفانه همه جا هست
    یادمه سال پیش از یکی از موبایل فروشی های خیلی معروف ( خ بهشتی نرسیده به 4 راه مصطفی - زاهدانیا میدونن منظورم کدوم مغازست ) یدونه اکسپریا رای خریدم و واسه نصب آندروید 4 15تومن و واسه بقول خودش فارسی کردن ( نصب مور لوکال 50کیلوبایتی ) ازم 8 تومن گرفت و حالا لوازم جانبی بماند
    حالا میخوام تو چندروز آینده یک 9005 بخرم و حقیقتش موندم از کجا برم بگیرم و دقیق نمیدونم به چه نکاتی باید توجه کنم که گوشی بازشده و پلمپ قلابی بهم نندازن
    دوستان عزیز اگه راهنماییم کنین یه دنیا ممنونتون میشم و زاهدانیای عزیز اگه جای با انصافی رو سراغ دارن از طریق پ . خ بهم اطلاع بدن
    و یه سوال دیگه اینکه چه رام هایی زبان فارسی رو پشتیبانی میکنن؟ و چطوری باید تشخیص بدم که رام کجاست
    یا اگه تاپیکی واسه راهنمای خرید نوت 3 هست بهم معرفی کنید
    دوستان اگه امکانش هست راهنماییم کنید
    یه دنیا ممنون
    یا علی

سلام
    هنوز نگرفتی؟؟؟
    اگر نگرفتی یه پ خ بده بهم . اگر هم گرفتی مبارک باشه همشهری...

نباید ماها گمان كنيم كه هرچه می گوييم و می كنيم كسى را حق اشكال نيست.

اشكال، بلكه تخطئه، يك هديه الهى است براى رشد انسانها.

امام ..... (ره)

6. 3 كاربر زير از شما masoud21 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

7. Top | #24

شماره كاربري : 68250
    سپاس ها : 1,667
    سپاس از شما 1,214 بار در 512 پست
    جزئيات بيشتر

والا راستش منم فکر می کنم عنوان تاپیک رو تغییر بدید و بذارید کل ایران! چون کلا همه جا این جور چیزها بوده و هست! راستش من 2 تا چیز هست که میخوام بگم: یکی اینکه از یه مغازه می خواستم گوشی نوت3 بخرم. فکر کنم الان یه 4 ماهی (شاید هم بیشتر) گذشته باشه. اول اینکه قیمت رو طی کردیم.بدون گارانتی گفت یک میلیون و هشتصد و شصت هزار تومان. بعد ما یه قسمتی از پولش رو دادیم. (می خواستیم قسطی بخریم چون وسعمون نمی رسید نقدی بخریم). بعد با سودش حساب کرد، گوشی در میومد 2 میلیون و 60 هزار تومان!! اگه دقیق یادم باشه سودش رو هم گفت 4 درصد یا 10 درصد! (دقیق یادم نیست) حالا 10 درصد گوشی 1860000 تومنی چجور 200 و خرده ای هزار تومن شد، خدا میدونه! گفتیم باشه. ایرادی نداره. سگ خور! گفت فردا عصر بیایید بگیرید. عصر رفتیم، دیدیم دوباره داره حساب کتاب می کنه، می بینیم 60-70 هزار تومن دوباره کشیده روی گوشی! گفتیم چطور؟ گفت نوت3 امروز اینقدر گرونتر شده! گفتیم لامصب، حرف تو هم راست باشه، ما گوشی رو دیروز ازت خریدیم، حالا میخوای با قیمت امروز بهمون بفروشی؟ حتی پیش قسطش رو هم گرفتی! خلاصه فکر می کرد ما هالوییم و گفت نمیشه! ما هم تو دلمون گفتیم، به درک! گفتیم پولمون رو بده. پشیمون شدیم... گذشت... شب همون روز بود یا فرداش، که زنگ زده بود و گفته بود حالا بیایید، با هم کنار میاییم! (به خاطر اینکه 500 هزار تومن پول پیش رو ازش می خواستیم!).. منم گفتم حتی اگه اون 1860 هم بده و سود هم نکشه، از این یارو نمیگیرم. مرتیکه قالتاق (اگه درست نوشته باشم!) پیش خودش چی فکر کرده؟! بعد قیمت ازش نگرفتم، ولی اون شب میگفت برنامه و بازی برای گوشی نمی خوای؟ گفتم نه، تو مموری دیزایرم (گوشی قبلیم که الان باتریش باد کرده و خراب شده. می ترسم بزنمش شارژ، منفجر بشه! :)) ) بازی و برنامه خودم دارم. نیاز هم داشتم یا دیسکش رو میخرم یا از اینترنت می گیرم. خلاصه اینکه می خواست سر قضیه بازی و برنامه هم دوباره ما رو تیغ بزنه! (کلا فکر می کرد من از گوشی و قیمتهاش چیزی حالیم نیست!)
    ========
    یکی دیگه هم خیلی چیز خاصی نیست. ولی یادمه قبلا یه سونی اریکسون p1 داشتم، این گوشی یه بار یه ایرادی پیدا کرده بود. مشخص بود نرم افزاری ایراد پیدا کرده (اگه یادم نرفته باشه فکر کنم هنگ می کرد!).. بعد گوشی رو بردم پیش یه مغازه دار که کارش فقط تعمیر گوشیه و مطمئن بودم کاربلده... (این قضیه فکر کنم مال 7 سال پیش باشه)... گفتم چیکار میشه کرد؟ گفت باید با باکس فلشش کنم.گفتم هزینه اش چقدر میشه؟ گفت 25 تومن (شاید هم 20 تومن. دقیق یادم نیست).. برای اون موقع و این مشکل به نظرم رسید زیاده. یه کاری می دونستم انجام بدم، چون ایراد نرم افزاریه، حل میشه. رفتم دیسک گوشی (درایور) و کابلش رو برداشتم، رفتم یه کافی نت. درایورش رو نصب کردم و نرم افزار Update Service رو هم نصب کردم و زدم آپدیت بشه. فکر کنم نیم ساعت یا 1 ساعت طول کشید (اون موقع کافی نت ها به اسم پرسرعت بودند و Adsl داشتند!).. خلاصه بعد این مدت گوشی بالا اومد و درست شد.. منم بلند شدم و در حالی که می رفتم خونه، با عرض معذرت پیش خودم یه حرکتی هم به اون تعمیرکار نسبتا محترم! نشون دادم و گوشیم رو خودم درست کردم، در حالی که عوض 20-25 هزار تومن، تنها 1000-1500 تومن پول کافی نت دادم!!

8. 6 كاربر زير از شما siavash2death عزيز، سپاسگزاری كرده اند

9. Top | #25

درجه : عضو نيمه فعال
    شماره كاربري : 718311
    سپاس ها : 356
    سپاس از شما 677 بار در 172 پست
    جزئيات بيشتر

هر چی سرمون میاد از بیسوادی
    اگه بجای چند ساعت چرخیدن تو بازار موبایل یه ساعت وقت بزارن تو اینترنت هم قیمت درست دستشون میاد هم اطلاعات کافی برای خرید

من خودم شخصا سعی میکنم با گارانتی از جای معتبر بخرم گارانتیم یک در صد ملیون بکارم نمیاد چون همون روز اول انلاک روت شده رفته
    بهترین حالتشم عمده فروشان که تک هم میفروشن با پلوم یا همین خریدهای اینترنتی

خود باز کردن این پلوم یه دنیا لذت داره

10. 4 كاربر زير از شما ™MoHaMaD عزيز، سپاسگزاری كرده اند

11. Top | #26

شماره كاربري : 294406
    سپاس ها : 755
    سپاس از شما 957 بار در 443 پست
    جزئيات بيشتر

فقط یه موردی رو بگم که من خودم وقتی دیدم داشتم شاخ در میاوردم
    رفته بودم یه قاب واسه گوشی بگیرم بعدش یه اقایی اومد تو مغازه و گفت اس3 میخواد،مغازه دار هم تا دید اون اقا زیاد وارد نیست گفت کدوم مدلش(منظورش9300 و 9305) بودش،طرف گفت فرقش چیه،فروشنده گفتش اون یکی مدل 9305 جدید اومده و خیلی بهتره و فلانه و ... خلاصه طرف گفت چنده،فروشنده گفت 1400!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    با این قیمت میشه اس4 خرید!!!!
    ما هم از مغازه زدیم بیرون و نفهمیدم اخرش چی شد

12. 3 كاربر زير از شما saeedb95 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

13. Top | #27

درجه : عضو طلایی
    شماره كاربري : 680920
    نام : FazeL
    سپاس ها : 4,196
    سپاس از شما 5,305 بار در 1,429 پست
    جزئيات بيشتر

سلای

بنده هم دانشجوی زاهدان شدم به تازگی از اونجا که خودم موبایل فروشی دارم تصمیم گرفتم یه سر به بازار موبایل زاهدان بزنم ببینم چه خبره که با این چیزا مواجه شدم

به طور مثال یکی از بچه ها یه گوشی نوکیا 5250 داشت میخواست بیچاره فلشش کنه ما با این رفتیم که فلشش کنه
    این بیچاره بخاطر یه فلش ساده 3 روز علاف شد حالا چرا؟
    چون که طرف زده بود rpl پرونده بود تازه میخواست پولشو از رفیقم بگیره
    خوشبختانه من همراش بودم و یه سر و صدایی راه انداختم که همکاراش اومدن ولی بازم نتونستن ما رو قانع کنن که پول rpl پرونده رو بدیم(آخرش فهمیدن موبایل فروشم ول کن شدن رفتن سر مغازه هاشون)
    بلاخره 6 تومن پول دادیم اومدیم بیرون

14. 4 كاربر زير از شما Fazel_R2 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

15. Top | #28

درجه : عضو طلایی
    شماره كاربري : 354318
    نام : محمد
    سپاس ها : 2,064
    سپاس از شما 1,888 بار در 736 پست
    جزئيات بيشتر

بابا زاهدان که خوبه!
    من یکی از دوستانم که تهران بودو فرستادم واسم 2تا هواوی G700 بگیره
    اقا رفت اونجا هر مغازه یچیزی میگفت واسه خودش و این رفیقم زنگ میزد به من که آقا این طرف اینو میگه چیکار کنم!
    گوشی قیمتش 800 بود
    کل علائدین رو دور زد هر کسی یه قیمتی میداد
    خلاصه کلی گشت تا یکیو پیدا کرد که طرف می گفت بیا بهت 700 میدم گوشیو دونه ای!!!!!!!!!!!!!! منو میگی
    بهش گفتم برو تو سریع دوا بگیر بیا بیرون
    رفت تو طرف نه گذاشت نه برداشت سریع فاکتور کرد دوتا گوشیو !!!!
    بعد که فاکتور کرد به رفیقم گفت خب این گوشی بدون سیستم عامل قیمت دونه ایش 700 تومنه ما باید واسه شما روش سیستم عامل اندروید بریزیم!!!!!!!!!!
    یا خدااااااااا اینا چی میگن!!
    حالا اینجاشو گوش کن
    طرف میگه رامه اورجینال بخواین از خود سایت هواوی واستون می خریم 50 دلارررر که واستون در میاد 160 هزار تومن یعنی گوشی در میاد دونه ای 860 تومن
    که 1 سال گارانتی هم داره ( من نمی دونم گارانتیشو از کجای خودش در آورد!!! )
    اگه نخواین واستون رام تقلبی میریزیم که بعد 6 ماه از تو گوشیتون پاک میشه! خخخخخخخخخخخخخخخ
    رفیقم بهم زنگ زد گفت داستان اینه! منو میگی ترکیده بودم از خنده!!
    هیچی دیگه رفت از یجا 760 گرفت داستانم واسه طرف تعریف کرد طرفم کلی خندید
    بعد جالب اینه هر مغازه تو علائدین واسه خودشون یه چرت و پرت تحویل مردم میدن!

16. 7 كاربر زير از شما mamal tala عزيز، سپاسگزاری كرده اند

17. Top | #29

شماره كاربري : 527402
    نام : میثم
    سپاس ها : 1,161
    سپاس از شما 1,635 بار در 506 پست
    جزئيات بيشتر

عجب ! من فکر کردم منتخب کلاهبردارها همه تو شهر ما و شهر کناریمون جمع شدن نگو بقیه شهرها هم چند تایی دارن

اون موقع ها که تازه htc ویلدفایر اومده بود و کلاً htc هم زبان فارسی رو ساپورت نمیکرد من یه دونه از اون نمونه های آشغال htc که همون ویلدفایر بود رو گرفتم خلاصه بسیار مشتاق فارسی کردنش شدم چون منوی میشه گفت چرتی داشت که با زبون فارسی هم درست متوجه اش نمیشدی !
    خلاصه ما حماقت کردیم و گوشی رو بردیم همون شهر کناریمون یه خدماتی موبایل هست که بین دو شهر ما از لحاظ حرفه ای بودن مشهور هستن ، گفتم میخوام فارسیش کنین برام ، گفتن باشه ما فارسی میکنیم برات ( نا گفته نماند تنها جایی بود که اونموقع میگفت فارسی میزنم این مدل رو ) گفتم بزن ، اون هم گفتن دو نوع رام داریم یکی 25 هزارتومان و دیگری 35 هزارتومان !
    گفتم خو تفاوتشون چیه ؟
    بهم گفتن یکیشون بیشتر فارسی میکنه گوشی رو و فارسی تره ! ولی اون یکی خیلی کمتر !
    خب دیگه خدا اونروز رو واسه کسی پیش نیاره با اینکه میدونستم دارن کلاه سرم میذارن ولی ناچاراً 35 تومن رو انداختم تو آب !
    گوشی رو هم در کمتر از دوماه فروختمش رفتم ویو 2 شاهکاری از سامسونگ رو گرفتم ! که هنوز هم دارمش .
    اونموقع ها هم اینترنت داشتم ، هر چند دیال آپ بود اون زمان ، تحقیق هم میکردم ولی میترسیدم خودم دست به گوشی بزنم
    حالا جدیدآ تصمیم دارم دل از ویو 2 بکنم برم سراغ نوت 3 یا گالکسی اس 5 ولی مردد هستم که کدومشون رو بگیرم نه اینکه از ترس کلاهبرداریشون نه چون دیگه کلاهبردارهای سایر شهر ها هم جمع بشن نمیتونن گوشی رو به بندازن ، دوتا گوشی قابلیتهای خوبی دارن که هر دو رو دوست دارم ولی هر کدوم یه چیزایی دارن که نتونستم ساده از کنارشون رد شم مثلاً :
    1- نوت 3 حافظه ی سیستمیش 3 گیگ هست ولی اس 5 دو هستش ( درسته الان دو گیگ هم کارم رو راه میندازه ولی آینده نگری خوبه
    2- اس 5 قابلیت ضد آب داره که در نوت 3 وجود نداره
    3- دوربین S5 شانزده مگاپیکسله ولی Note3 سیزده هستش
    4- سی پی یو اس 5 حدود 200 مگاهرتز قوی تر از نوت 3 هستش
    5- گرافیک نوت 3 یه خورده از اس 5 بالاتره
    6- در اس 5 سنسور اثر انگشت وجود داره که در نوت 3 وجود نداره
    7- اندازه ی صفحه ی نوت 3 از اس 5 بیشتره
    8- نوت تری یه قلم مخصوص داره که یکی از پوئن های بالا در این گوشی هست که در اس5 وجود نداره
    و .........
    خلاصه این بخشهای کوچکی هست از تفاوتهای بین این دوتا که از لحاظ مطالعه دیدم و زیاد وارد جزئیات نشدم
    حالا دوستانی که از این دونوع استفاده کردین یه خواهش دارم که تجربیاتتون رو در اختیار بنده بذارین که با دید بهتری انتخاب کنم .

18. 2 كاربر زير از شما meysam.ir عزيز، سپاسگزاری كرده اند

19. Top | #30

درجه : عضو جديد
    شماره كاربري : 790297
    سپاس ها : 14
    سپاس از شما 13 بار در 9 پست
    جزئيات بيشتر

سلام به همگی.
    اینقدر سرم شلوغه که وقتش را ندارم بگم ولی چون سرم را کلا گزاشتند اینو میگم که کسی دیگه تو این موبایل فروشی های خراب شده {بعضی ها}که کلا اسم موبایل فروشی را بد کردند مثل من حداقل گول نخوره.من میخواستم n9000 بخرم رفتم علایدین کل مغازه ها راگشتم تا یک قیمت خوب گیر بیارم و گوشیش مشکل نداشته باشه یک قیمت پیدا کردم ولی گفت که بیشترشون میگند با نرم افزار.قیدش را زدم یادم اومد که یکی از دوستام اشنا داشت زنگ زدم بهش پلاک مغازه را گفت رفتم مغازه اش.دیدم قیمتش بالاستحدود 40تومن.گفتم باشه اشکالی نداره یکم حداقل اشناست.همه چیز خوب بود.خریومش که بردم خونه دیدم گوشی لامسب روته روز بعد فهمیدم. به هر کی نشون میدادم میگفت که روته وقتی میگفتم نو هست میگفت غیر ممکنه گوشی نو روت باشه.در ضمن دلیل خریدیم که 9005نبود اینکه روت میخواست.و بردمش مغازه و به طرف گفتم روته طوری حرف میزد که کلا از روت هیچی نمیدونست.2.3تا از گوشیایش را باز کرد همینجوری روت بودند منم مجبور شدم گوشی روت شده را بردارم .برم.
    این بار سومم هست تو علایدین سرم را کلا میزارند.تصمیم گرفتم دیگه خرید اینترنتی بکنم[دی جی کالا]حداقل اگه الان گرون میده تا بحال هیج همچین مشکلاتی نداشته ام.یعنی کسی نیست با اینا برخورد کنه روزی چند نفر را به جرم گوشی دزدی میگیرند خب اینا هم دزدند ولی دزد شریف کسی نیست اینا را بگیره

ولی این برام سواله که گوشی n9000نو نو چرا روت باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟

20. 4 كاربر زير از شما shahmer عزيز، سپاسگزاری كرده اند

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

توضیحاتی درباره این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع