• ورود

عضويت در سايت موبايلستان ايميل فعال سازي ارسال نشده است ؟ کلمه عبور خود را گم کرده ايد ؟
  • ثبت نام

• صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25

مقالات مربوط به ساير تكنولوژی ها

1. Top | #1

درجه : عضو نيمه ممتاز
      شماره كاربري : 781551
      نام : سناتور حامد
      سپاس ها : 1,384
      سپاس از شما 6,203 بار در 573 پست
      کمک مالي به سايت: 1810000 ريال
      جزئيات بيشتر

پیش فرض سرعت اینترنت دو برابر می شود

باز هم سلام
      شاید یکی از خبرهای خوشی که میشد به کاربران سایت موبایلستان داد همین بود:

سرعت اینترنت دو برابر میشود

ابتدا شاید کسی باور نکند اما ایندفعه دیگه واقعا باور کنید.
      خوشبختانه با استقرار دولت یازدهم رایحه خوشی برای کاربران و دست اندرکاران حوزه فناوری اطلاعات به مشام می رسد. از آنجا که اغلب وزرا و اعضای کابینه علاقه وافری به حوزه فناوری اطلاعات دارند و حتی برخی از آنان سنت شکنی کردند و با عضویت در ف|یس ب|وک تابوی ترسیدن کاربران از این سایت را شکستند جای بسی خوشحالی است.

اما در خصوص موضوع تاپیک. روز بیست شهریور آقای واعظی متولی امر اینترنت بعنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طی مصاحبه ای همه ما را ذوق زده نمودند. ابتدا چکیده ای از صحبتهای ایشون را ذکر میکنم:

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افزایش سرعت اینترنت و پهنای باند در کشور خبر داد.محمود واعظی در حاشیه نشست امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به سرعت اینترنت گفت: در یک ماه گذشته تلاش کردیم که ۲۰ گیگابایت در بخش بین‌الملل و ۱۵ گیگابایت در بخش داخلی پهنای باند را افزایش دهیم زیرا پهنای باند در کشور ۷۲ گیگابایت بود و باید این رقم افزایش پیدا کند.وی ادامه داد: براساس برنامه‌ صد روزه ما قصد داریم سرعت اینترنت را به دو برابر برسانیم و افزایش پهنای باند اولین قدم در این راه است.

وی با تأکید بر لزوم افزایش زیرساخت‌ها گفت: باید در بحث اینترنت بعضی زیرساخت‌ها نیز افزایش پیدا کند و گسترش یابد.
      وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در پاسخ به سؤالی درباره حضور اعضای کابینه دولت در ف|یس ب|وک گفت: کمیته‌ای در ریاست جمهوری برای بررسی حضور اعضای کابینه در ف|یس ب|وک تشکیل شده اما من باید بگویم که خود من و خانم امین‌زاده صفحه‌ای در ف|یس ب|وک نداریم هر چند که بدون اطلاع ما صفحه‌ای در ف|یس ب|وک راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: کمیته‌ای که در ریاست جمهوری تشکیل شده با کمیته فیلترینگ متفاوت است و کمیته‌ای که در ریاست جمهوری تشکیل شده مسئول پیگیری بحث حضور اعضای هیات دولت در ف|یس ب|وک است.
      وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین درباره پرداخت هزینه‌های تلفن همراه و ثابت گفت: مردم باید براساس آنچه قانون است و مشخص شده هزینه‌ها را پرداخت کنند اما یک مشکلی که در این میان وجود دارد این است که مردم بعضاً تصور می‌کنند که بعضی خدماتی که برای آن‌ها پیامک می‌شود رایگان است و آن خدمات را قبول می‌کنند اما نمی‌دانند که هزینه دارد. باید این مساله مورد بررسی و دقت قرار گیرد.

اما در خصوص ف|یس ب|وک. همانطور که میدانید چنان ما را از ف|یس ب|وک ترسانده بودند که حتی کاربران سایت از نوشتن اسم این سایت میترسیدند و اغلب بخاطر آنکه مشکلی ایجاد نشود ار عناوینی مانند قیس بوک - فیس فوک - فیس چوب یا ..... استفاده میکردند اما پس از تحقیقات وسیعی که اینجانب انجام دادم و از آنجا که ابتدا واقعا فکر میکردم عضویت اعضا کابینه در ف|یس ب|وک شایعه ای بیش نیست به صفحه ف|یس ب|وک اقای ظریف وزیر محبوب امور خارجه مراجعه کردم و با گذاشتن کامنت به یقین رسیدم ایشان خود وزیر میباشند. البته ایشان اغلب جمعه ها صفحات خودشونو آپدیت میکنند.
      بعد فکر کردم که آخه میشه در کشوری وزیر عضو سایتی باشد که عضویت آن برای عموم ممنوع باشد تا اینکه متوجه شدم که ما خودمون یه مقدار شلوغش کردیم. زیرا هیچ کجای قانون عضویت در ف|یس ب|وک جرم نیست بلکه فعالیت خارج از عرف جامعه در ان جرم می باشد.

دکتر ظریف(وزیر امور خارجه ایران) روز جمعه هر چند ساعت یه بار توی ف|یسب|وکش استتوس میزد. بعد یکی براش کامنت گذاشت: «جواد امروز بیکاریا از صب نشستی پا ف|یس ب|وک»، ایشان هم جواب داده: «حالا عيب داره جمعه رو با شما باشم!»

هرچند امروز خبر هک شدن صفحه ایشان موجب نگرانی برخی از کاربران شد و ایشان نیز تهدید نمودند اگر این روند ادامه پیدا کند صفحه خود را لاک میکنند اما در هر حال عضویت برخی از اعضای کابینه در سایتهای اجتماعی باعث میگردد تا سایر مسئولینی که متولی امر آی تی میباشند به این حوزه توجه بیشتری نمایند.

فقط یه سوال شخصی برای خود من پیش اومده و اون اینه که خیلی دوست داشتم این وزیر محترم رو از نزدیک زیارت کنم و فقط و فقط یه سوال ازش کنم. سوالی که مطمئنم ذهن خیلی از شما ها رو هم مشغول کرده . اگر ایشون رو ببینم ازشون میپرسم آقای دکتر شما از کجا و|ی پ|ی ان گرفتید؟ و اینکه آیا ازش راضی هستید؟ ......

دوستان گرامی:
      هدف من از این تاپیک این بود که اولا خبر خوش افزایش سرعت اینترنت را که آقای وزیر داده اند به اطلاعتون برسونم و دوما بدونید که اغلب اعضا محترم دولت جدید با حوزه فناوری اطلاعات آشنایی دارند و بزودی شاهد تحولات گسترده ای در این حوزه خواهیم بود.
      اگر تاپیک مفید بوده لطفا از ارسال پستهای سیاسی پرهیز نمایید تا سایر دوستان هم بتوانند از مطالب آن استفاده نمایند.

(منبع مصاحبه با وزیر از سایت ایلنا استخراج شده است)

ویرایش توسط MORTEZA : 15-09-2013 در ساعت 00:49

2. کسب و کار

3. Top | #2

درجه : عضو طلایی
      شماره كاربري : 676063
      نام : محمد حسین
      سپاس ها : 18,024
      سپاس از شما 2,424 بار در 705 پست
      جزئيات بيشتر

سناتور عالی بود ، دمت گرم بابت خبر ، پس داریم کم کم

سرعت دو برابر

4. 10 كاربر زير از شما M o H o M o عزيز، سپاسگزاری كرده اند

5. Top | #3

درجه : مدير ارشد بازنشسته
      بخش : Pocket PC | بازارچه
      شماره كاربري : 187603
      نام : ویسام
      سپاس ها : 15,326
      سپاس از شما 16,997 بار در 3,426 پست
      کمک مالي به سايت: 300000 ريال
      جزئيات بيشتر

حامد جان ممنون بابت اطلاع رسانی افزایش سرعت اینترنت. با باقی مسایل پست شما، فیس و بوق و کرنا هم ما را کاری نیست.

بنده در حال حاضر دارم از 3G رایتل استفاده میکنم ( چه حالی میکنم من ) و با ترفندهای زیر سرعتم رو چند برابر کردم

1- اتصال به نت از طریق گوشی همراه یا تبلت های زیر 10 اینچ

مکانی را خارج از ساختمان در نظر بگیرد حتی المکان بدون مانع و اذهام افراد ( پیشنهاد پیستهای دو بدون مانع ) کانت شوید وقتی اون فلش های داده ها ظاهر شد شروع به دویدن کنید حالا سرعت نت بسته به سرعت دویدن داره هرچه سرعت دویدن بیشتر، سرعت نت هم بیشتر.

معایب این روش :
      الف: این روش بیشتر برای وب گردی مناسب میباشد زیرا در اثر دویدن کاربر به نفس، نفس افتاده و قادر به تایپ کردن نمیباشد.
      ب: هر از چند ثانیه بایست چشم از صفحه گوشی یا تبلت برداشته و نگاه دقیقی به جلو انداخت تا با مانعی برخورد نکرد.

ج : به علت خستگی و فشار دویدن مدت زمان زیادی نمیتوان از نت با سرعت بالا استفاده کرد.

د : عدم پشتیبانی از تبلت های بالای 7 اینچ، لپ تاتپ و پی سی ( فکر کنم نیاز به ذکر دلیل نیست )

2- اتصال به اینترنت از طریق تبلت های فوق 7 اینچ و لپ تاپ

یک روز تعطیل و کم ترافیک را انتخاب کرده پدر، برادر، یکی از بستگان و یا یکی از دوستان مورد اطمینان خود را با پیشنهاد یک گردش علمی با اتومبیل در سطح شهر به بهانه جمع آوری اطلاعات و یا هزاران دلیلی که خودتان بهتر بلد هستید غافلگیر کرده و براه می افتید توجه داشته باشید چون نمی توان هم رانندگی کرد و هم از نت استفاده کرد بنابراین شخصی که با شما همراه میشود میبایست از فن رانندگی بسیار بالایی برخوردار باشد. داخل اتومبیل نشسته کمر بندها را میبندید و شخص همراه شما اتومبیل را روشن کرده و به راه می افتد همزمان شما هم از طریق لپ تاپ یا تبلت به نت متصل میشود وقتی فلش های انتقال داده ها نمایان شدند به همراه خود بگویید مسیرهای خلوت، مستقیم و ترجیحاً کم دوربین را انتخاب نماید. حالا سرعت نت شما بسته به سرعت اتومبیل و مهارت رانندگی همراه شما دارد. هرچه سرعت اتومیبل بیشتر سرعت نت شما هم بیشتر.

معایب این روش:
      الف : نداشتن اتومبیل
      ب : عدم موافقت برادر، پدر و یا یکی از بستگان و یا دوست برای خارج شدن از منزل در یک روز تعطیل. ( توصیه بنده به شما: بیشتر روی مخ دوستتان کار کنید
      )

ج : نداشتن سرعت بالای نت به علت وجود دوربین های کنترل سرعت در سطح شهر ( سرعت = جریمه 50 الی 60 هزار تومانی )

د : مصرف بنزین.

ذ : آلوده کردن هوای آلوده شهر در یک روز تعطیل.

ر : عدم دسترسی به نت در تمامی سطح شهر ( تمامی نقاط شهر ها زیر پوشش نمی باشد )

ز : پیشنهاد مکرر دوستتان برای خارج شدن از شهر و دیدن مناظر زیبا

امیدوارم جان کلام را در این طنز نوشته بیان کرده باشم ( تقریبا مثل خود شما حامد جان )
      در پایان حامد جان نمیخواستم تاپیک شما را منحرف کنم تنها منظورم یاد آوری این ضرب المثل بود:
      به هر کجا که روی آسمان همین رنگ است. به همین سادگی

================================================== ============================

راستی یک خبری رو خواندم به این مضمون و کمی تا قسمتی تعجب کردم :

مقایسه متوسط سرعت اینترنت ایران با افغانستان/آماری تاسف برانگیز برای مدیران آی تی

فناوری اطلاعات > اینترنت - بدنبال انتشار خبر افزایش سرعت اینترنت در انگلیس، یکی از کاربران محترم خبرآنلاین از ما خواست تا مقایسه ای بین سرعت اینترنت ایران با افغانستان داشته باشیم.

آنچه در زیر می آید بر اساس گزارش کمپانی آکامای و دو متغیر متوسط سرعت اینترنت (Average connection speed) و متوسط حداکثر سرعت اتصال به اینترنت به ثبت رسیده در کشور مورد بررسی (Average peak connection speed)، تنظیم مقایسه ای شده است:

Average connection speed
      بر اساس نقشه ای که در زیر می بینید متوسط سرعت اینترنت در ایران 634 کیلوبیت بر ثانیه (فصل اول سال 2013) و در افغانستان 820 کیلوبیت بر ثانیه بوده است.

و طبق نقشه زیر متوسط سرعت اینترنت در افغانستان 820 کیلوبیت بر ثانیه بوده است.

متوسط حداکثر سرعت اینترنت در ایران 3164 کیلوبیت

متوسط حداکثر سرعتی اینترنت افغانستان 8656 کیلوبیت بر ثانیه

البته تعجب هم نداره شما سرعت کار کردن یک کارگر افغانی را با سرعت کار کردن یک کارگر ایرانی مقایسه کنید به همین نتایج دست می یابید.

تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: iran-01.jpg
مشاهده: 459
حجم: 120.1 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: af01.jpg
مشاهده: 457
حجم: 78.6 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: iran-02.jpg
مشاهده: 456
حجم: 99.0 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: af02.jpg
مشاهده: 455
حجم: 82.5 کیلو بایت  
      ویرایش توسط wisam : 15-09-2013 در ساعت 12:38
      .
      .
      .
      .
      .
      .

بیایید…….. انسان واقعی باشیم
      دیروز چک باطله است
      فردا چک وعده ای است
      امروز است که تنها نقدینه شماست
      آن را عاقلانه هزینه کنید .

6. Top | #4

درجه : توقیف شده
      شماره كاربري : 777263
      سپاس ها : 278
      سپاس از شما 147 بار در 38 پست
      جزئيات بيشتر

دیروز یه اشتراک 2 مگ محدود یکماهه با ترافیک 3 گیگ از پارس آنلاین گرفتم به مبلغ حدود 25500 تومن!
      در حالی که ماه قبل 256 محدود داشتم با هزینه حدود 15000 تومن !

سرعت دانلود هر دو تقریبا یکسان و حدود 230 کیلو بایت هست فقط نمیدونم چرا این ماه هزینه بیشتری پرداخت کردم در حالی که انتظار حداقل سرعت 500k رو میکشیدم که ظاهرا در پی سراب میدویدم!!

7. 11 كاربر زير از شما swap عزيز، سپاسگزاری كرده اند

8. Top | #5

درجه : مدیر بازنشسته
      بخش : Samsung bada OS| نرم افزار | EBOOK
      شماره كاربري : 146009
      نام : @/\/!$
      سپاس ها : 61,511
      سپاس از شما 66,968 بار در 13,530 پست
      جزئيات بيشتر

این که سرعت اینترنت زیاد میشه شکی نیست چون اگه اینترنت ملی بیاد سرعت اتصال به سایتای داخلی زیاد میشه من الان 3 ماهه از اینترنت نامحدود adsl مخابرات و وایمکس مبین نت استفاده می کنم سرعت adsl نسبت به اوایل تابستون کمی کاسته شده و قطعی زیادی هم داره و وایمکس روزی که adsl قطعه سرعتش نسبتا خوبه و روزی که adsl خوبه وایمکس ضعیفه ضمن اینکه سرعت در دانلود شبانه بشدت افت کرده

نکته دیگه اینه که اکثر مواقع اینطوری میشه که سرعت دانلود از بعضی سایتا واقعا عالیه ولی از باز کردن بعضی سایتا عاجزه

در مورد حضور وزرا در شبکه های اجتماعی در تعجبم که چه شده وزرا به این شبکه ها میان امیدوارم خیر باشه

یه چیز نامرتبط هم اینه که همانطور که میدونین کپی و ... نرم افزارها و فیلمای ایرانی ممنوعه و مجازات داره ولی نکته جالب تر اینه که سایتای مربوط به ادارات و سایتای مثلا فرهنگی مثل راسخ.... خود علاوه بر گذاشتن نرم افزارهای خارجی بصورت رایگان ((توجه کنین این سایتا باید فرهنگ سازی کنن)) و نرم افزارهای ممنوعه مثل بعضی مسنجرها بعضی برنامه های داخلی رو هم واسه دانلود میزارن

به هرحال امیدوارم سرعت اینترنت بهتر بشه و همچنین فرهنگ سازی برای استفاده از برنامه های اورجینال چه داخلی و چه خارجی و همچنین فرهنگ سازی برای حضور در شبکه های اجتماعی هم انجام شه

9. 12 كاربر زير از شما sina_d900 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

10. Top | #6

درجه : عضو طلایی
      شماره كاربري : 207464
      سپاس ها : 1,589
      سپاس از شما 3,434 بار در 1,449 پست
      جزئيات بيشتر

وایمکس که دیگه شورش رو در اورده.سرویس 2 مگ دارم شبها بزور به 30 یا 40 میرسه.روزها حداکثر همون 250 هست.میبینم که کاربران adsl با سرویس 256سرعتی بهتر از من دارند.26هزارتومن درماه ازت بگیرن اینهم سرویسشون باشه.جالب اینه که بیست روز اول سرعت شبها با روز فرق زیادی نداشت و حدود 200 بود.یعنی که پس امکاناتش هست.به عمد ازش دزدی میکنن و کم فروشی میکنند چرا چون پولشون رو جلو گرفتن.واقعا هیچ پاسخگو هم نیستند دزدی روز روشن.

Sent from my HTC One using Tapatalk 2

11. 8 كاربر زير از شما arsinnn عزيز، سپاسگزاری كرده اند

12. Top | #7

شماره كاربري : 781551
      نام : سناتور حامد
      سپاس ها : 1,384
      سپاس از شما 6,203 بار در 573 پست
      کمک مالي به سايت: 1810000 ريال
      جزئيات بيشتر

در ادامه فرمایشات ویسام عزیز باید به اطلاع دوستان عزیز برسونم که طبق محاسبات دقیق من سرعت اینترنت در کشور عزیزمون فقط چند دقیقه از سرعت پیک موتوری کمتره میگید نه من بهتون ثابت میکنم (مدرکش هم موجوده)
      اخر تیرماه که روز تحویل اظهار نامه مالیاتی مشاغل بود به یکی از دوستام سر زدم و ازم خواست وارد سایت اداره دارایی بشم و فرم خام اظهار نامه رو براش پرینت بگیرم تا اون پر کنه و ببره تحویل ممیزی دارایی بده . آقا از ساعت 11 صبح تا 12 هرکار کردیم مگه این سایت بالا میومد. یا اگر میومد نصفش رو نشون میداد بعد از ده دقیقه بجای نصف دیگش عکس یه دست (شبیه لایک فیس بوک ) رو حوالمون میکرد. (نمیخواین که بیشتر توضیح بدم) . خلاصه دوستمون زنگ زد به پیک موتوری ازش خواست بره اداره دارایی فرم خام رو بگیره بیاره مغازه.

بعد از کلی کلانجار رفتن ساعت 12:35 بلاخره صدای دلنشین درام و دولوپر پرینتر رو شنیدم که فرم رو داشت میداد بیرون ساعت 12:37 دقیقه پیک موتوری فرم رو آورد (یعنی اینترنتمون دو دقیقه سرعتش از پیک موتوری کمتره). حالا هی بگید اینترنتمون سرعتش خوب نیست.
      مدارکش هم موجوده. دوربین مدار بسته مغازه رفقیقم با ذکر تایم دقیق. به همین برکت قسم.

13. Top | #8

درجه : عضو سایت
      شماره كاربري : 125042
      نام : Pooti
      سپاس ها : 100
      سپاس از شما 29 بار در 15 پست
      جزئيات بيشتر

وزیر ارتباطات: رفع مشکلات اینترنت تا 18 ماه آینده
      وی خاطر نشان کرد: تصمیم بر آن است تا با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، دسترسی پهنای باند دو مگا بایت بر ثانیه برای خانه ها تامین شود.
      وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: هر فردی که به عنوان دبیر شورای عالی فضای مجازی از سوی رئیس جمهور انتخاب شود، مورد حمایت قطعی ما خواهد بود و مطمئن هستیم به نحو احسن می توانیم با هم همکاری داشته باشیم.

به گزارش مهر، محمود واعظی وزارت ارتباطات و صنعت ICT را از ابتدا از اولویت های دکتر ...... و دولت یازدهم دانست که همچنان نیز در اولویت قرار دارد و با بیان اینکه ICT صنعتی است که در دهه های اخیر اوج گرفته و در حال حاضر همه کشورهای توسعه یافته و یا در حال توسعه توجه ویژه ای به توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات دارند اظهار داشت: هم اکنون بسیاری از سیاستهایی که کشورها برای آینده خود ترسیم کرده اند چه در حوزه سخت افزار و چه در حوزه نرم افزار .... بر صنعت ICT است.

وی با بیان اینکه کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست خاطرنشان کرد: با اندکی توجه به چشم انداز 20 ساله کشور و اهداف ترسیم شده در آن می توان دریافت که این حوزه به چه میزان سرمایه گذاری و توجه نیاز دارد.

کیفیت تلفن همراه باید تقویت شود

واعظی با بیان اینکه طی سال های گذشته تلفن همراه از نظر کمیت رشد خوبی داشته است، تصریح کرد: معتقدیم از نظر کیفیت باید تلاش بیشتری در این زمینه صورت بگیرد.

وی استفاده از تلفن همراه در هر مکان را حق مردم دانست و ادامه داد: جلسات متعددی با اپراتورهای تلفن همراه برگزار شده و مدیران این اپراتورها نیز معتقدند باید روی کیفیت کار کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: اپراتور سوم تلفن همراه نیز از زمان فعالیت خود روند کندی داشته که با ملاقات های انجام شده قول داده اند تا ادامه کار سرعت بیشتری پیدا کند.

وی یکی از اصول مطرح در وزرات ارتباطات را توجه به بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: در تلاش هستیم تا با ایجاد اپراتورهای جدید و حمایت از بخش خصوصی رقابت سالم میان آنها ایجاد شود؛ این امر موجب خواهد شد تا این اپراتورها روی سرویس ها، تکنولوژی و کیفیت با هم رقابت کنند و از سوی دیگر مردم نیز قدرت انتخاب بر اساس معیارهای مدنظر خود خواهند داشت.

کمیسیون تنظیم مقررات آماده بررسی تعرفه هاست

واعظی با بیان اینکه در ماه های پایانی دولت گذشته تصمیم به افزایش قیمت تعرفه های تلفن ثابت و همراه گرفته شده بود، اظهار داشت: در صورت اجرایی شدن این تصمیم مردم در قبوض شهریور ماه خود شاهد رشد 60 تا 100 درصدی تعرفه ها در حوزه اپراتور اول از جمله تلفن ثابت، همراه اول و اپراتور دوم تلفن همراه بودند که این موضوع موجب یاس و ناامیدی در مردم به ویژه در روزهای آغازین فعالیت دولت جدید می شد که طی مشورت با رئیس جمهور، جلوی این افزایش قیمت گرفته شد.

وی ادامه داد: معتقدیم اپراتورها باید در خصوص سرویسی که به مردم می دهند علاوه بر اداره کردن صنعت خود به وضعیت زندگی مردم توجه و به موضوع نگاه ملی نیز داشته باشند. براین اساس کمیسیون تنظیم مقررات آماده بررسی تعرفه های مخابراتی است.

زمینه استفاده سالم از فضای مجازی باید فراهم شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص سالم سازی فضای مجازی با بیان اینکه این موضوع از دو منظر قابل توجه است، اظهار داشت: توسعه زیرساخت ها به منظور برطرف کردن نیازهای مردم از طریق افزایش پهنای باند داخلی و بین المللی یکی از موضوعات مورد توجه در این حوزه است؛ از سوی دیگر، راه اندازی شبکه ملی اطلاعات به منظور ارائه سرویسی که مردم بتوانند از طریق آن همه نیازهای خود را با سرعت بالا مرتفع کنند از دیگر برنامه ها در این حوزه است.

وی خاطر نشان کرد: تصمیم بر آن است تا با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، دسترسی پهنای باند دو مگا بایت بر ثانیه برای خانه ها تامین شود.

واعظی با اشاره به مباحث مدنظر مقام معظم رهبری در این حوزه تصریح کرد: اینترنت و فضای مجازی ابزار بسیار خوبی برای پیشرفت و ارتقا،آگاهی محسوب می شود اما در این میان برخی آسیب ها از طریق مشکلات غیر اخلاقی و سایت های مجرمانه ای که به دنبال برخورد های ضد دینی هستند نیز وجود دارد.

وی در خصوص نحوه برطرف کردن این مشکلات گفت: از طریق تولید محتوا می توان برخی از مسائلی که در حوزه های اقتصادی فرهنگی اجتماعی و سیاسی به وجود می آید را برطرف کرد؛ از طرفی باید از لحاظ فنی زمینه ای را فراهم کنیم که سایت های غیر اخلاقی که کانون های خانواده را هدف گرفته اند از دسترسی خانواده ها به دور باشند؛ البته این محدودیت نباید موجب کاهش سرعت دسترسی و یا محدودیت در دسترسی به سایت های مجاز علمی و تجاری شود.

این مقام ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: با برنامه ریزی های صورت گرفته و با تلاش های دردست انجام امیدواریم طی 18 ماه آینده فعالیت های خوبی در این حوزه عملیاتی شود.

شبکه ملی اطلاعات اینترنت بین الملل را قطع نمی کند

واعظی شبکه ملی اطلاعات را یکی از اولویت های وزرات ارتباطات عنوان کرد و اظهار داشت: با ایجاد این شبکه، یک شبکه جامع پرسرعت در سراسر کشور مستقر می شود که بواسطه آن بسیاری از نیازهای مردم در فضای مجازی تأمین خواهد شد؛ شبکه ملی اطلاعات جایگزین اینترنت نخواهد شد و این شبکه پر قدرت و با سرعت بالا در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و به واسطه آن می توانند به تمام امکانات سایت هایی که در داخل میزبانی می شوند یا از طریق این شبکه یا شبکه های بین المللی در ارتباط هستند دسترسی داشته باشند.

وی تاکید کرد: در عین حال در صورتی که اطلاعات مورد نیاز مخاطبان در این شبکه موجود نباشد می توانند از طریق اینترنت به منابع دیگر جهانی دسترسی پیدا کنند.

حمایت قاطع از دبیر جدید شورایعالی فضای مجازی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص چالش هایی که پیش از این میان وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات و شورایعالی فضای مجازی بوده است نیز گفت: وزارت ارتباطات از تشکیل شورایعالی فضای مجازی که توسط مقام معظم رهبری تشکیل شده استقبال می کند و معتقدیم جای این شورا در حوزه ICT به ویژه در حوزه محتوا خالی بوده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نیست دبیراین شورا وزیر ارتباطات باشد گفت: حجم گسترده ای از فعالیت ها و وظایف برای وزیر ارتباطات وجود دارد که باید به همه اینها رسیدگی کند.

واعظی با بیان اینکه افراد شایسته در کشور بسیار زیاد هستند و نیازی نیست سمت های مختلف را به یک فرد بدهیم افزود: هر فردی که به عنوان دبیر جدید شورایعالی فضای مجازی از سوی رئیس جمهور انتخاب شود، مورد حمایت قطعی ما خواهد بود و مطمئن هستیم به نحو احسن می توانیم با هم همکاری داشته باشیم.

14. 8 كاربر زير از شما rahman24 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

15. Top | #9

درجه : عضو ممتاز
      شماره كاربري : 386162
      نام : ŘÃϻĮŇ
      سپاس ها : 161
      سپاس از شما 2,680 بار در 764 پست
      جزئيات بيشتر

عاقا اگه این فی|سب|وک آزاد شد و سرعت اینترنت دو برابر شد من برای همه اینجا کارت شارژ میدم !!!!!!!!!!!
      حالا ببین دیگه به خاطر استفاده از عبارت رکیک " فی|سب|وک " با من چه بر خوردی میشه !
      ویرایش توسط MORTEZA : 17-09-2013 در ساعت 09:14

16. 5 كاربر زير از شما raminhp عزيز، سپاسگزاری كرده اند

17. Top | #10

شماره كاربري : 440502
      نام : بصیر
      سپاس ها : 4,166
      سپاس از شما 1,860 بار در 382 پست
      جزئيات بيشتر

یک فرند افغانی دارم اسمش داود هستش (تو ف|یس ب|وک منظورمه)
      خیلی بچه باحالو با سوادیه . کابل اقتصاد میخونه.
      روز اولی که داشتم باش چت میکردم نت قطع شد بعد 10 مین اومدم دیدم پی ام زده چرا بدون خداحافظی رفتیو اینجور بوش می اومد خیلی بهش بر خورده بود.
      گفتم نتم قطع شد. یک دفعه گفت می دونم سرعت ایران پایینه! خلاصه کشف کردم که با گوشی سامسونگ گالکسی s3 به راحتی میتونه بیاد و با سرعتی بالاتر!
      اقایون یک بار این گیر داد میخوام صداتو بشنوم ماهم شماره ایرانسلو دادیم اون زنگ میتونست بزنه ولی از این ور من نمیتونستم بزنگم!
      ========================================
      یک فرند روسی دارم که حرفاشو بزنم خلاصه واقا ناراحتتون میکنم! اون میگفت من برا آینده جووناتونو ایران دعا میکنم!
      ویرایش توسط MORTEZA : 17-09-2013 در ساعت 09:14

18. 8 كاربر زير از شما basiiiii عزيز، سپاسگزاری كرده اند

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

توضیحاتی درباره این موضوع