• ورود

عضويت در سايت موبايلستان ايميل فعال سازي ارسال نشده است ؟ کلمه عبور خود را گم کرده ايد ؟
  • ثبت نام

• بستن این دسته بندی اطلاعيه ها

صفحه 10 از 11 نخستنخست ... 891011 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 91 به 100 از 108

Travel & Local & Transportation › جهانگردی ,حمل و نقل

1. Top | #91

درجه : عضو جديد
      شماره كاربري : 157058
      نام : Araz
      سپاس ها : 101
      سپاس از شما 3 بار در 2 پست
      جزئيات بيشتر

با سلام
      قابل توجه دوستان گرامی خصوصا boushvek و kingmohsen3654 که به مشکل قدیمی بودن نقشه های بینگ اشاره نمودند. برای رسم نقشه علاوه بر بینگ می توان بکگراند دیگری نیز استفاده کرد و به این منظور باید بعد از ورود به قسمت ویرایش سایت، دگمه چهارم از بالا سمت راست (background settings) را بزنید تا منوی مربوطه ظاهر شود. در ردیف اول منو میتوان میزان شفافیت تصاویر پسزمینه را تنظیم نمود و در ردیفهای بعدی نیز نوع پسزمینه را. من پسزمینه mapbox satellite را به بینگ ترجیح می دهم هر چند که متاسفانه زوم زیادی ندارد و البته بروزتر بوده و هم به نظر من دقیقتر است. (مختصات اندکی با بینگ تفاوت دارند. بعد از رسم یک ناحیه یا راه با یکی از آندو و تغییر پسزمینه متوجه این تفاوت نسبتا اندک خواهید شد که البته ترجیح من mapbox است).
      البته هر چند ممکن است جایش اینجا نباشد اما لازم است اشاره کنم که مشکل جدابودن حرف ی در کلمات در برنامه osmand با تایپ بصورت ي هنگام نامگذاری مکانها حل می شود.
      برای درج ي کافیست که دکمه ctrl+x را در حالت فارسی فشار دهید تا به جای ی ي درج گردد. همینطور برای ه میتوان ة را بکار برد (با ctrl+z). البته نمیدانم مشکلی در جستجو پدید می آورد یا نه.
      ویرایش توسط aztk : 10-12-2014 در ساعت 00:59 دلیل: افزودن پاراگراف دوم

2. 2 كاربر زير از شما aztk عزيز، سپاسگزاری كرده اند

3. کسب و کار

4. Top | #92

شماره كاربري : 306278
      سپاس ها : 0
      سپاس از شما 3 بار در 1 پست
      جزئيات بيشتر

باسلام
      از مطلب بسیار خوبتان متشکرم
      قسمتهایی از نقشه تهران را تصحیح و ذخیره کردم. دست شما درد نکنه. حالا منتظر هستم فایل آپدیت بیاید.
      یک سوال دارم؟ البته این سوالات مربوط به استفاده آفلاین از برنامه است.
      یک دسته نقاط در سراسر ایران (محل سدهای ایران) را تحت فایل gpx به نقشه اضافه کردم و نسبتا مناسب است. میخواهم رودخانه های کشور را نیز اضافه کنم ولی نمی شود.
      برای اینکار شیپ فایل آن را به kml و سپس به gpx تبدیل کردم ولی فایل آن برای یک حوضه آبریز خیلی حجیم و در ضمن خطوط با ضخامت بزرگ نمایش داده میشود گویا وکتور نیست؟
      باتشکر

5. 3 كاربر زير از شما mhaddadian عزيز، سپاسگزاری كرده اند

6. Top | #93

شماره كاربري : 540302
      سپاس ها : 2
      سپاس از شما 5 بار در 1 پست
      جزئيات بيشتر

سلام خدمت مدیر سایت و دوستان من مدت دوسال هست که در برنامه Open Street Map ثبت اطلاعات میکنم و تونستم شهر خودم " شهر جدید مجلسی " رو که اصلاً در نقشه ها ثبت نشده بود بصورت کامل ثبت کنم . ضمناً من به ورزش کوهنوردی علاقه دارم و در سراسر کشور به کوههایی که صعود میکنم پس از برگشت روستاه و مسیرهای محل را در حد امکان در این برنامه ثبت و تکمیل میکنم . http://www.openstreetmap.org/#map=16/32.1972/51.5029

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 2014-12-26_110804.jpg
مشاهده: 14
حجم: 58.3 کیلو بایت

7. 5 كاربر زير از شما ghadami2 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

8. Top | #94

درجه : عضو نيمه فعال
      شماره كاربري : 505336
      سپاس ها : 284
      سپاس از شما 195 بار در 127 پست
      جزئيات بيشتر

به همه دوستانی که زحمت میکشند خسته نباشید میگم. من علاقمندی شما رو در مطالبی که نوشته بودید احساس کردم . قبلا از سوالی که در این پست میپرسم (بدلیل مناسب نبودن سوال با موضوع) عذر خواهی میکنم. من حقیقتا امروز مسیر یاب osmand را نصب کردم هر کاری کردم که با ان یک مسیری را بدم نتونستم. من با مسیر یابهای زیادی کار کردم ولی نمیدونم چطور بایستی مقصد تیین کنم و یا نقاطی را بعنوان نقاط دلخواه سیو کنم بطور کل پیمایش ان برام پیچیده است. من میدونم که این پست برای این سوال مناسب نیست ولی هر چی گشتم نتونستم جایی برای سوالم پیدا کنم اگه امکان دارد پستی که در این خصوص اطلاعاتی داده باشد را برام اپلود کنید. با سپاس سیما

9. Top | #95

درجه : عضو نيمه فعال
      شماره كاربري : 505336
      سپاس ها : 284
      سپاس از شما 195 بار در 127 پست
      جزئيات بيشتر

با سلام
      نقشه اردبيل اسم اكثر خيابونا روي نقشه نيست

10. Top | #96

شماره كاربري : 199614
      سپاس ها : 38
      سپاس از شما 10 بار در 4 پست
      جزئيات بيشتر

Version mismatch: Provided 3, server had: 4 of Way 120036006
      در زمان ذخیره کردن تغییرات این پیام خطا ظاهر میشود !!
      چه کنم؟؟

11. Top | #97

شماره كاربري : 417157
      سپاس ها : 1
      سپاس از شما 59 بار در 11 پست
      جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط sema arakee
      به همه دوستانی که زحمت میکشند خسته نباشید میگم. من علاقمندی شما رو در مطالبی که نوشته بودید احساس کردم . قبلا از سوالی که در این پست میپرسم (بدلیل مناسب نبودن سوال با موضوع) عذر خواهی میکنم. من حقیقتا امروز مسیر یاب osmand را نصب کردم هر کاری کردم که با ان یک مسیری را بدم نتونستم. من با مسیر یابهای زیادی کار کردم ولی نمیدونم چطور بایستی مقصد تیین کنم و یا نقاطی را بعنوان نقاط دلخواه سیو کنم بطور کل پیمایش ان برام پیچیده است. من میدونم که این پست برای این سوال مناسب نیست ولی هر چی گشتم نتونستم جایی برای سوالم پیدا کنم اگه امکان دارد پستی که در این خصوص اطلاعاتی داده باشد را برام اپلود کنید. با سپاس سیما
      سلام
      شاید کمی دیر جواب شما رو داده باشم اما چند تا نکته خدمتتون عرض کنم.

1- برای پیدا کردن یک مسیر کافیه شما توی قسمت جستجو (search) برید ادرس شهر - خیابون - کوچه یا پلاک اگر باشه رو وارد کنید میاره براتون یه پروسه 4 تایی هستش من شخصا معمولا از 2 تای اول یا نهایت اسم خیابون که برسم برام کافیه
      2- مورد دوم برای اینکه جایی رو به عنوان مورد علاقه ذخیره کنید روی صفحه موبایلتون چند لحظه دستتون رو نگه دارید یه صفحه باز میشه گزینه اضافه به علاقمندیها رو بزنید و اسمش رو به هر اسمی که میخوای ذخیره کنید خودم شخصا ادرس خونم محل کارم خونه پدرم و ... به عنوان مورد علاقه ذخیره کردم حتی نقاطی که توی نقشه نیست و مسافرت میرم و میبینم مورد علاقه ذخیره میکنم بعد میام درست میکنم توی نقشه.
      3- پیمایش هم زیاد عجیب نیست شبیه نویگیشن میمونه زیاد مشکلی نداره اگر جایی گیر کردی باز سوال کن تا جواب بدم

اما توی پست بعدی نوشته بودید که چرا اسم اکثر کوچه ها و خیابونهای اردبیل توی نقشه نیست
      2 تا کار میشه کرد...
      اول خودتون اگر مال اونجا هستید و انجا رو میشناسید همت کنید چند روزی وقت بذارید وارد کنید اینطوری همه دوستان میتونن استفاده کنن
      دوم صبر کنید تا من براتون وارد کنم و توی آپدیت بعدی نقشه ها که معمولا هر 2 هفته 1 بار صورت میگیره براتون نمایش داده بشه.

در حال حاضر من دارم مسیر زیر رو با روستاها و جادهای فرعی درست میکنه
      مسیر رفت
      قم...سلفچگان...دلیجان...میمه... اصفهان...مجلسی...بروجن...لردگ ن...دهدز...ایذه...باغملک...اهو ز...ابادان...سربنده...امیدیه
      مسیر برگشت
      امیدیه...اهواز...شوش...اندیمش ...خرماباد...بروجرد...اراک...ق
      این آخرین مسیری هستش که من رفتم وتعداد زیادی پمپ بنزین رو ذخیره کردم خخخ
      تازه رسیدم به میمه خخخ فکر کن میمه رو درست کنم بعد اسم خیابوناش بعد کوچه هاش بعد برم...

انشالا همه همت کنن درست میشه

12. Top | #98

جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi241
      Version mismatch: Provided 3, server had: 4 of Way 120036006
      در زمان ذخیره کردن تغییرات این پیام خطا ظاهر میشود !!
      چه کنم؟؟
      هادی جان

شما اشتباه من و نکن من یهو 100 تا تغییر میدادم بعد ذخیره میکردم الان هر 2 3 تا تغییر که میدم ذخیره میزنم

دلیل این پیغام 2 تا چیز بوده توی 1 سال گذشته که من کار کردم با این سرور

1- قبلا ذخیره کردم الان بعد از چند روز باز کردم سایت رو پیغام داده که آخرین تغییرات ذخیره نشده
      2- دوم اینکه یکی از قسمتهایی که اصلاح کردی توی ورژن قبلی سایت بوده و الان باید پاک بشه و جداگانه ذخیره بشه

و این امر امکان نداره مگه 2 تا 2 تا یا 3 تا 3 تا تغییراتت رو ذخیره کنی تا بفهمی کدوم قسمت ایراد داره

13. Top | #99

شماره كاربري : 803030
      سپاس ها : 0
      سپاس از شما 0 بار در 0 پست
      جزئيات بيشتر

سلام به همگی دوستان یه سوال داشتم میخواستم بدونم چرا موقع تعیین میسر از طریق نرم افزار osmand مسیرهایی خوبی رو نشون نمیده مثلا برای اراک تا یک محله توی کرج مسیر یشنهادی گوگل مپ بهتره و آیا موقع ادیت کردن نقشه های osm باید کاری انجام داده شود تا این مسیرها بهتر باشد و اینکه کسی از دوستان میدونه که نویتل مخصوصا نماینده ایران و در کل نرم افزار نویتل از چه نقشه هایی استفاده میکندtomtom یا یه چیز دیگه ممنون میشم توضیحات کاملی داده شود.

14. Top | #100

جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl717
      سلام به همگی دوستان یه سوال داشتم میخواستم بدونم چرا موقع تعیین میسر از طریق نرم افزار osmand مسیرهایی خوبی رو نشون نمیده مثلا برای اراک تا یک محله توی کرج مسیر یشنهادی گوگل مپ بهتره و آیا موقع ادیت کردن نقشه های osm باید کاری انجام داده شود تا این مسیرها بهتر باشد و اینکه کسی از دوستان میدونه که نویتل مخصوصا نماینده ایران و در کل نرم افزار نویتل از چه نقشه هایی استفاده میکندtomtom یا یه چیز دیگه ممنون میشم توضیحات کاملی داده شود.
      دوست عزیز سلام

برای اینکه بتونی مسیر بهتری رو توی OSM انتخاب کنی چند تا راه داره

اول : دو نوع تنظیم توی OSM وجود داره یکی کوتاهترین مسیر یکی سریعترین مسیر
      تفاوت این دو کجاست ؟
      کوتاهترین مسیر بدون در نظر گرفتن کوچه، خیابون، بزرگراه و ... مسیر رو با توجه به کیلومتر محاسبه میکنه و بهت اعلام میکنه
      سریعترین مسیر : توی این حالت بهترین مسیر رو انتخاب میکنه از بزرگراه شروع میکنه اگر در دسترس نبود میاد سراغ مسیرهایی با عرض کمتر مثل خیابون درجه 3 نبود درجه 2 نبود درجه 1
      دوم : تغییر کمی در مسیرهای نقشه در سایت OSM
      شما محله خودون رو بهتر از هر کسی میشناسید بهتره تنظیمات رو عوض کنید
      مثل اون مسیری رو که گوگل براتون مشخص میکنه و توی گوشی میبینید رو مرحله به مرحله جلو برید و اگر خیابون مورد نظر توی سایت درجه 3 هستش درجه 2 کنید اگر خیابون مسکونی هستش به خیابون درجه 3 تغییر بدید اینطوری بعد از آپدیت نقشه ها که دانلود میکنی همون مسیر رو بهت پیشنهاد میده

اما من با نویتل کار نکردم اما از ظاهر نقشه هاش پیداس که نقشه های OSM هستند
      TOMTOM نقشه هاش رو میفروشه و بعید میدونم توی ایران کسی اون رو بخره ( بهترین برنامه برای استفاده از نقشه های TOMTOM برنامه Sygic هستش من برنامه Sygic رو به شخصه حتی از OSM بیشتر دوست دارم تنها بدیش اینه که نقشه ایران رو از سال 2010 تا الان هیچ آپدیتی براش انجام نداده و دلیل اون هم عدم پشتیبانی از طرف ایران هستش اگر اشتباه نکنم شرکت طرفه نگار براشون نقشه درست میکرد که بنا به دلایلی دیگه ساپورتشون رو قطع کردن...

صفحه 10 از 11 نخستنخست ... 891011 آخرینآخرین

توضیحاتی درباره این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع