• ورود

عضويت در سايت موبايلستان ايميل فعال سازي ارسال نشده است ؟ کلمه عبور خود را گم کرده ايد ؟
  • ثبت نام

• صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 10 از 52

مقالات مربوط به ساير تكنولوژی ها

1. Top | #1

درجه : مدیر بازنشسته
      بخش : Samsung bada OS| نرم افزار | EBOOK
      شماره كاربري : 146009
      نام : @/\/!$
      سپاس ها : 61,511
      سپاس از شما 66,967 بار در 13,530 پست
      جزئيات بيشتر

پیش فرض مبین نت هر روز بدتر از دیروز

اینترنت وایمکس جزو بهترین نوع اینترنت ها هستش امکانات بالقوه عدم نیاز به تجهیزات تلفن ثابت و ... از مزایای این نوع اینترنت هستش
      در کشور ما هم دو شرکت مبین نت (مخابرات) و ایرانسل وظیفه ارائه این نوع اینترنت را دارند مبین نت وابسته به مخابرات امکان ارائه به کل کشور و ایرانسل به بعضی استان ها را دارند.
      قیمت تجهیزات مورد نیاز کاربر کمی از انواع دیگر اینترنت گران تر است ولی این که بتوان در هر موقعیت حتی در حال رانندگی و یا قابل انتقال به مکان های دیگر تقریبا این گرانی رو ارزشمند کرده است. اما قیمت پایه انواع طرح های وایمکس بخصوص مبین نت بسیار گران است. در این مقاله سعی می کنیم به خدمات شرکت مبین نت بپردازیم چون تنها اپراتور سراسری وایمکس در ایران است

در حالی که بهترین نوع اینترنت موجود در ایران قبل از وایمکس ADSL بوده کاربر می تواند با پرداخت نهایت قیمت 150 هزار تومان بهمراه یک مودم بی سیم خریداری کند آن هم با طرح نامحدود ولی چنین طرحی با وایمکس مبین نت قیمتی بیش از 500 هزار تومان یعنی حدود 3.5 برابر . قیمتی که تنها مایه داران از پس آن برمی آیند. اما معمولی ترین حالت خریداری وایمکس از شرکت با یک مودم خوب چیزی حدود 300 هزار تومان آب می خورد که شما مجبورین برای هر گیگ اضافه هزینه ای بالغ بر 8 تا 12 هزار تومان بپردازید هزینه ای که در ADSL در بدبینانه ترین حالت 4000 تا 5000 آب می خورد تازه اگر گیگ کمتری بخواهید .
      اما بهترین حالت یک نوع اینترنت در هر نوع برای کاربران ساعات رایگانی هستش که اپراتور ها و ISP ها ارائه می دهند معمولا این ساعت بین 12-7 یا 1-8 هستش یعنی هر کاربر 8 ساعت وقت دارد بدون ثبت مقدار مصرف به دانلود و سیر در اینترنت بپردازد معمولا بسیاری ارائه دهندگان در این زمان با کم کردن سرعت اینترنت سعی در جبران هزینه آن هستند چون اگر فرض کنیم 10 نفر در ساعات معمولی به اینترنت میروند و 5 نفرشان دانلود می کنند در ساعات رایگان 50 نفر به اینترنت متصل میشوند و 51 نفرشان! دانلود می کنند البته در این میان شرکت هایی هستند که برای جذب کاربر بیشتر سرعت را در این لحظات افزایش می دهند تا رضایت مداری را سرلوحه کارشان قرار دهند ولی تعدادشان ((اگر یافتین به ما هم اطلاع دهید))
      در این میان شرکت محترم مبین نت که در اوایل این ساعات را بین 2 بامداد تا 8 صبح قرار داده جدیدا و پس از تغییر و تحولات وزارت خانه های مربوطه و ... این ساعات را با حلول سال 93 به 3-7 کاهش داد یعنی از 6 ساعت به 4 ساعت یعنی اوج مشتری مداری و رضایت مندی مشتری ((به قول عادل سرم رو می تونم به میز بکوبم)) . اتفاقی که خوشایند هیچ کسی نیست نکته جالب تر اینکه تا روز 29 اسفند 92 ساعت رایگان 2-7 بود یعنی نسبت به یک سال قبل کاهش یک ساعته داشت ولی بدون اطلاع به مشتریان و حتی درج خبر در سایت ساعات رایگان را تغییر داده در حالی که شرکت محترم مبین نت همواره اختلالات شبکه و یا اتمام حجم را SMS اطلاع می دهد که البته نکته مثبتی است ولی در کم شدن ساعات رایگان هیچ اطلاعی نمی دهد. و کاربر برای اطلاع از این وضعیت مجبور است هر از چند گاهی به صفحه خدمات سایت مبین نت سر بزند به هر حال اوج بدسلیقگی مسئولین شرکت.
      نکته بسیار بدتر اینست که معمولا شما وقتی 1 مگ از اینترنت استفاده می کنین اصولا باید همان 1 مگ از شما کسر شود ولی وقتی از وایمکس مبین نت استفاده می کنین بازای هر حجم ، دوبل آن یعنی دوبرابر حجم استفاده شده از حجم شما کسر میشود یعنی وقتی شما 10 گیگ دارین شما با استفاده حدود 5-6 گیگ حجمتان تمام میشود ((البته من یکی موفق نشدم بفهمم بستگی به نوع طرح دارد یا سراسری است ولی تحقیقاتی که داشتم به این نتیجه رسیدم سراسری است))
      متاسفانه در کشور ما نبود قوانین محکم در راستای مشتری مداری ، و همواره ایرادات زیاد اینترنت یکی از معدود خوشی های جوانان را گرفته است حتی شرکت ها هم نمی دانند با این اینترنت چه کنند
      البته نباید از کنار خوبی های وایمکس مبین نت گذشت این نوع اینترنت کمترین ایراد را از لحاظ قطعی و یا کاهش سرعت دارد برخلاف ADSL خود مخابرات که سرعت هر ثانیه با ثانیه دیگر زمین تا آسمان فرق می کند و قطعی ها هم خدا میداند چقدر است. ولی انصافا مبین نت وابسته به مخابرات کیفیت بالاتری در این نوع اتفاقات دارد
      گرانی وایمکس حرف اول را میزند این جمله یکی از دلایلش نبود رقابت است با توجه به قوانین موجود ایرانسل رقیب مبین نت نمی تواند در سراسر ایران خدمات ارائه بدهد بهمین دلیل شرکت مبین نت میداند که رقیبی ندارد لذا قیمت را کاهش که نمی دهد ، افزایش میدهد گرچه ورود شرکت رایتل به خدمات نسل سوم موبایل که خود میتواند اینترنتی حتی با کیفیت تر از وایمکس ارائه دهد میتواند باعث بهتر شدن خدمات وایمکسی ها برای جذب مشتری شود ولی رایتل هم آنچنان قدرتی ندارد که بتواند به رقابت بپردازد .
      نکته دیگر اینست که معمولا وقتی تعداد مشتری ها در هر نوع تولید و صنعتی بالاتر برود باعث کاهش قیمت و حتی ثابت ماندن کیفیت ارائه شود ((البته اگر کیفیت بهتر نشود)) ولی این چیزی نیست که در ایران و شرکت های اپراتوری اینترنت انتظار داریم یعنی هر چه مشتری بیشتر شد شرکت خدمات و کیفیت را کاهش میدهد و قیمت را هم بالا میبرد چون مشتری هایش را جذب کرده بعبارتی شرکتی که توانایی ارائه خدمات به 100 نفر را دارد خدمات را به 200 نفر ارائه می دهد تا کیفیت آن 100 نفر اصلی هم کاهش پیدا کند و جالب تر اینکه قیمت را هم گران می کند تا سود خفن چند برابر بیشتر شود.

گرچه شرکت مبین نت انصافا کیفیت قابل قبولی در ارائه وایمکس دارد و شما موقع دریافت در کمتر از 2-3 ساعت اینترنتتان آماده است ولی شرکت در قیمت و مشتری مداری متاسفانه بدترین نمره را دارد شما برای تماس با اپراتور پشتیبانی شرکت مجبورین حتی در ساعت 1 نصفه شب هم 10 دقیقه ای حداقل به انتظار در پشت تلفن باشید در حالیکه هزینه تلفن هم وجود دارد دقیقا برخلاف اتفاقی در اینترنت ایرانسل رقیب نصفه و نیمه مبین نت شاهد هستین یعنی شما با یک خط ایرانسل تنها با هزینه ای اندک هر چقدر هم منتظر بمانید ثابت است .

امیدواریم مسئولین محترم شرکت مبین نت که با ارائه اینترنت وایمکس کمک شایانی به کاربران کرده اند کمی هم به ارزان کردن و مشتری مدارتر کردن گام بردارند زیرا اگر با قیمت 100 تومان به 100 نفر خدمات بدهند میتوانند با کاهش قیمت به 75 تومان خدمات را به 200 نفر بدهند و نه تنها تعداد کاربرانشان بیشتر شود بلکه سود بیشتری هم نصیب شرکت شود کاربران مسئولان شرکت را دعا کنند و ...

به امید روزی که در کشورمان مشتری مداری حرف اول را برند و کاربران اینترنت هم جزو همین مردم به شمار بروند

با تشکر

@/\/!$

2. کسب و کار

3. Top | #2

درجه : عضو جديد
      شماره كاربري : 725987
      سپاس ها : 189
      سپاس از شما 51 بار در 12 پست
      جزئيات بيشتر

من تا الان 4دوره یک ماهه مبین نت خریدم ولی هربار 10روز مونده حجمم تموم میشه حجمش هم که گرونه:(
      بعضی وقتا هم شبا آنتن میره .زمان دانلود شبانه رو هم کم کرده.
      فقط به خاطر جابه جایش از مبین نت استفاده میکتنم که اونم میخوام دوتا ADSL بخرم.

4. Top | #3

درجه : عضو طلایی
      شماره كاربري : 198911
      نام : کاک شاهرخ
      سپاس ها : 21,945
      سپاس از شما 48,006 بار در 7,295 پست
      جزئيات بيشتر

و واقعا مبی نت شرکت کلاه بردار .... خور بی شرف که 40 هزار تومان اشتباهی واریزی من رو از بس به عقب انداخت که آخرش گفت اصلا واریزی نداشتی !!!!!

الهی خرج دوا درمونشون بشه من که مودمم رو فروختم ولی به خداوندی خدا قسم شرکتی هستش که فقط و فقط برای اهداف کلاه برداری ساخته شده...

دانلود شبانه رو 2 ساعت کم کرده و فقط میتونید 2 برابر حجم خریده شده رو رایگان دانلود کنید...سرعتش هم در حد چرت هستش وسلام...

بینهایت گرون هستش...بینهایت بی کیفیت...در طول روز بارها قطعی چند دقیقه ایی داره که نذاره دانلودتون ممتد باشه...در طول شب هم گاهی وقتها همینطور...

امیدوارم بزودی ریشه اش کنده بشه...نخواستیم این آفت فساد اجتماعی رو...به خدا قسم وقتی میبینم افراد بی بضاعت توسط خدمات مبی نت سرشون کلاه میذارن و پول بی زبنشون رو قورت میدن بدنم آتیش میگیره..

5. Top | #4

درجه : مدير بخش
      بخش : HTC One & Butterfly Family | Other Devices
      شماره كاربري : 739908
      نام : احسان
      سپاس ها : 8,493
      سپاس از شما 26,910 بار در 5,281 پست
      جزئيات بيشتر

من 3 ساله پیش وایمکس ایرانسل داشتم.اون موقع دانلود توی تایم رایگان نداشت.سرعت طرح 512 حجمیش که من داشتم،توی منطقه ما نهایت 60 کیلوبایت بود.یک سال بعد به یسری دلایل اشتراک مبین نت گرفتم.اونم طرح 512 حجمی.سرعت دانلود من چه توی زمان عادی چه رایگان،100 کیلوبایت بود.راضی بودم.بعد یه مدت طرح 512 یک ماهه نامحدود گرفتم که سرعتم رسید به 15 کیلوبایت :eek: واقعا عذاب آور بود.بعد از یک هفته از طریق یکی از آشنایان توی مبین نت ،اشتراکم رو تغییر دادم به 2 مگ.جالبی دو مگ این بود که توی تایم معمولی،سرعت دانلود 400 کیلوبایت بود اما توی تایم رایگان 100 کیلوبایت!یعنی همون سرعت طرح 512.با توجه به این مسائل بی خیال مبین نت شدم و همزمان از اینترنت ADSL مخابرات و پارس آنلاین استفاده میکنم و بسیار راضی هستم.
      قیمت های الآنه مبین نت هم که میبینم،خیلی خیلی نسبت به قبل گرون شده و کیفیت هم اومده پایین و کلا بدرد نمیخوره.

6. Top | #5

درجه : مدیر بازنشسته
      بخش : Samsung bada OS
      شماره كاربري : 746545
      نام : SIAVASH
      سپاس ها : 9,621
      سپاس از شما 8,266 بار در 1,698 پست
      جزئيات بيشتر

بله سینا جان تجربه ی استفاده از وایمکس مبین نت رو داشتم..
      یه طرح 4 گیگ ی ماهه گرفتم ولی 2.7 گیگ که مصرف کردم زد که شارژم تموم شده...!!
      هیچ جا هم نتونستم پیگیری کنم
      ویرایش توسط GHAEMYS : 27-03-2014 در ساعت 21:53

<<special tnx to MEMAR.Z>>

bada's former moderators
      #My Mentors#
      AmirSAMSUNG
      paradise_is4u
      VIVASAMSUNG
      ARA
      Adel
      badaDROID

7. Top | #6

بخش : badaDroid | نرم افزار ، سیستم عامل ویندوز
      گروه : نشریه ٬ بخش محتوا
      شماره كاربري : 787053
      نام : nima
      سپاس ها : 8,228
      سپاس از شما 16,250 بار در 4,468 پست
      جزئيات بيشتر

اقا همین مخابرات خودمون از همه بهتره من الان دارم ازش استفاده میکنم هیچ مشکلیم نداره
      تو این مدت فقط 1بار قطع شد که اونم مشکل همگانی بود برای همه قطع شد وگرنه دیگه مشکلی نداشتم باهاش قیمتشم خوبه بدون حجم هم هست:D

8. 14 كاربر زير از شما nima.yavari عزيز، سپاسگزاری كرده اند

9. Top | #7

درجه : مدير ارشد بخش
      بخش : نرم افزار ها، بازی ها و گرافیک WP
      شماره كاربري : 155950
      نام : سپهر پارسي
      سپاس ها : 33,338
      سپاس از شما 66,910 بار در 8,248 پست
      جزئيات بيشتر

رفیق من توی بخش فروش مبین نت هستش ازش خواستم اشتراک وایمکس بگیرم گفت که بیخیال شو چون خودمون هم مبین نت نداریم. کلا خدمات و پشتیبانیشون مذخرفه.

10. Top | #8

بخش : Galaxy S I9003 & R I9103| Grand Family
      شماره كاربري : 756923
      نام : Rasool
      سپاس ها : 11,719
      سپاس از شما 15,667 بار در 3,561 پست
      جزئيات بيشتر

سینا مقاله عالی و به جا بود ... ممنون از وقتی که گذاشتی ...

مشکل اینترنت فقط مختص به مبین نت نیست ... مشکل نبود رقابت هست که اونم خود مخابرات جلوشو میگیره البته تا جایی که اطلاع دارم ... یعنی خود شرکت های خصوصی هم از مخابرات اینترنت میگیرن و همه چی بستگی به مخابرات داره ... ADSL با این همه شرکت خصوصی بازم دمار از روزگار کاربرا در میاره تازه پشتیبانی هم زنگ میزنی حرف هایی میزنن به آدم که به قولی به قول سینا و قول دیگران آدم میخواد سرشو بکوبه به میز ...

در کل قیمت اینترنت تو ایران سر به فلک می کشه ... از اولشم مشخص بود مبین نت همین ادا ها رو قراره بده ... برای همین من کلا طرفش نرفتم ...

الانم مجبورا به خاطر دانلود شبانه که کانتر نمیندازه بر خلاف شرکت های دیگه از مخابرات استفاده می کنم ...

قبلا از شاتل نت داشتم واقعا عالی بود ... همه چیش 20 ... به خصوص پشتیبانیش ... فرت و فرت هم که ترافیک رایگان میداد ... یادمه از اونجا می خواستم برم 12 گیگ ترافیکم مونده بود انقد که رایگان میداد .... ولی خوب به خاطر دانلود شبانش که شیر میکرد اگه زیاد دانلود میکردی مجبور شدم بر خلاف میل باطنی برم مخابرات ...
      Only one who devotes"
      himself to a cause with
      his whole strength and
      soul can be a true
      master.For this reason
      mastery demands all of
      "a person

___ Albert Einstein ___

.:||
      Antimatter - Mr. White ||:.

شیخی به زن فاحشه گفتا مســـتی
      هر لحظه به دام دگری پا بســتی
      گفت شیخا، هر آنچه گویی هســتم
      اما تو چنان که می نمایی هسـتی؟

11. 13 كاربر زير از شما Rasool_Hamilton عزيز، سپاسگزاری كرده اند

12. Top | #9

بخش : تعميرات ، سامسونگ
      شماره كاربري : 729706
      نام : اسماعيل ماهري
      سپاس ها : 22,656
      سپاس از شما 11,605 بار در 2,477 پست
      کمک مالي به سايت: 22222 ريال
      جزئيات بيشتر

متاسفانه منم الان مبین نت دارم اشتراک یکساله گرفتم محدود 512 با 30 بیشتر دانلوود نمیکنه

قبلا خوب بود و سرعت دانلوودم با 512 بیش از 200 بود

یکی دومتهه نمیدوونم چرا اینقد کم شده سرعتش

13. 13 كاربر زير از شما REPAIRER عزيز، سپاسگزاری كرده اند

14. Top | #10

درجه : عضو طلایی
      شماره كاربري : 676958
      نام : محمود
      سپاس ها : 22,497
      سپاس از شما 25,638 بار در 2,681 پست
      جزئيات بيشتر

من 1024 دارم سرعت دانلودم 120 تا 160 متغییر فقط خوبی داره اینه که همجا میتونی با خودت ببری و اینکه موقعی که دانلود رایگان هست سرعت دانلود که افت نمیکنه بلکه زیاد هم میشه من بعضی وقت ها تا 380 هم دانلود دارم
      در کل اگه کسی که نیاز به حمل و نقل نداره بهش پیشنهاد نمی دم adsl بگیره خیلی بهتر و به صرفه تره

15. 7 كاربر زير از شما o.n.l.i.n.e عزيز، سپاسگزاری كرده اند

صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین

توضیحاتی درباره این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع