• ورود

عضويت در سايت موبايلستان ايميل فعال سازي ارسال نشده است ؟ کلمه عبور خود را گم کرده ايد ؟
  • ثبت نام

• صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 10 از 30

مقالات مربوط به گوشی های همراه

1. Top | #1

درجه : عضو طلایی
      شماره كاربري : 275290
      نام : KEVIN
      سپاس ها : 9,318
      سپاس از شما 3,838 بار در 1,150 پست
      جزئيات بيشتر

پیش فرض ###### باید ها و نباید ها ######

سلام به همه ی بچه های نازنین موبایلستانی

بدون مقدمه میرم سر اصل مطلب

گاهی اوقات مسائل خیلی جزیی و پیش افتاده اسیب های غیر قابل جبرانی رو به تلفن همراه ما وارد میکنن
      ما توی این تایپیک میخوایم این تجربیات خودمون رو در اختیار همدیگه قرار بدیم

البته قبلا مشابه این تایپیک رو توی بخش HTC زده بودم و مورد استقبال واقع شد
      برای همین گفتم بهتره این تایپیک رو توی بخش عمومی ایجاد کنم تا همه ی دوستان استفاده کنن

به همین روی تایپیک قبلی رو ویرایش و مطالبش رو هم خلاصه تر و کامل تر کردم و به صورت کلی توی این بخش قرار میدم

و امید دارم که تونسته باشم با ایجاد این تایپیک کمکی به شما کرده باشم و جلوی متضرر شدن دوستانم رو بگیرم

من از تجربیات و جمع اوری های خودم شروع میکنم
      در ضمن نکات دوستان عزیزم رو هم به صورت نقل قول با اسم خودشون اینجا گذاشتم

ممنون که وقت میگذارید

1...بهتره تلفن همراه خودتون رو به جز مواقع ضروری روی حالت ویبره قرار ندید چون لرزش ویبره در طولانی مدت به دستگاه شما اسیب وارد میکنه

2...این اواخر اکثر تلفن های هوشمند به صورت یکپارچه و پلمپ ساخته میشن
      به همین دلیل یا غیر قابل تعمیر هستن یا بعد از تعمیر به هیچ عنوان مثل قبل جمع نمیشن ،حالا هزینه های سنگین تعمیرات به کنار .
      پس سعی کنید از موبایل خودتون به صورت صحیح نگهداری کنید تا نیاز به تعمیر پیدا نکنه ، مخصوصا از باتری به صورت صحیح استفاده کنید که بتونه بالاترین میزان عمر خودش رو داشته باشه
      باتری رو وقتی به 20 درصد رسید به شارژ بزنید و وقتی 100 درصد شد از شارژ بکشید بیرن ، بعضی دوستان شب گوشی رو میزنن به شارز و صبح قطع میکنن
      اسیب جدی وقتی به باتری وارد میشه که شارژ باتری گوشی بعد از یکی دو ساعت میشه 99 درصد و اون موقع هست که شارژر دوباره فعال میشه و شارژ گوشی رو دوباره فول میکنه ، و این عملیات شاید تا صبح 4 بار تکرار بشه !!!!

3...چند وقت پیش یکی از دوستان بهم گفت که موبایلش توی جیبش بوده و رطوبت باعث شده اسپیکرش خراب بشه !!! من جدی نگرفتم تا چند روز پیش که موبایلم رو از جیبم در اوردم و در کمال ناباوری دیدم حفره های اسپیکر پشت موبایل کاملا با قطرات اب پوشیده شدن ، نمیدونم دلیلش گرما بود یا چیز دیگه ولی خیلی مراقب این مورد باشید

4...سعی کنید وقتی موبایل خودتون رو توی جیب شلوار قرار میدید ، ال سی دی دستگاه رو به بیرون باشه و به پای شما نچسبه چون در این صورت به صورت مداوم بهش فشار وارد میشه

5...اگر کاور یا گارد روی موبایل کشیدید سعی کنید ماهی یکی دو بار کاور رو در بیارید و موبایل و کاور رو با یه دستمال نم دار تمیز کنید تا گارد یا کارو شما روی موبایل جا نندازه، مخصوصا گوشی هایی با جنس پلی کربنات

6...هر چند وقت یکبار سعی کنید خاک حفره های اسپیکر و میکروفن و سوکت شارژ و گوشی ، رو خالی کنید
      من با مکش هوا با دهان خودم این کارو میکنم و میشه با جاروبرقی های کوچیک دستی هم اینکارو کرد

7...صدای اسپیکر رو تا درجه اخر زیاد نکنید و همیشه یه ولوم جا بزارید براش، اینجوری عمر اسپیکر تا 50 درصد بالا میره
      موقع گیم بازی کردن هم سعی کنید حتما از هدفون استفاده کنید
      اینجوری ، هم اسطحلاک اسپیکر اصلی گوشی کم میشه و عمرش بیشتر میشه هم بازی بیشتر کیف میده :) هم اطرافیان ارامش دارن :)

8...سعی کنید نور صفحه ی رو در طولانی مدت روی درجه اخر قرار ندید چون این کار اسیب های خیلی زیادی رو به موبایل و ال سی دی وارد میکنه و کیفیت و عمر تاچ و ال سی دی رو هم شدیدا پائین میاره

9...مراقب باشید درجه حرارت موبایل سریع بالا و پایین نشه ، مثلا به سرعت از 50 درجه نرسه به 29 درجه یا بلعکس
      چون در این صورت هم به هسته فشار میاد هم باتری اسیب میبینه هم مسیرها و پایه های روی برد به دلیل سرد و گرم شدن ترک میخورن و بازدهی موبایل پائین میاد ، به جز این موارد ایجاد شدن قطرات ریز اب روی برد به خاطر میعان هم باعث اسیب دیدن و سولفاته کردن برد میشه

10...سعی کنید با موبایل هایی که باتری ضعیفی دارن زیاد گیم بازی نکنید

11...وقتی میخواید موبایل خودتون رو روی میز یا هر سطح دیگه ای قرار بدید صفحه ی موبایل رو روی زمین بگذارید نه پشتش رو
      چون پشت موبایل به خاطر وجود لنز دوربین و انحنایی که پشت گوشی داره خیلی اسیب پذیرتر از جلوی گوشی هست ،

12...از گاردهایی استفاده کنید که از لبه ی LCD دستگاه شما بالاتر باشن تا وقتی گوشی رو روی زمین میگذارید لبه های گارد اجازه ندن LCD روی زمین کشیده بشه ، و همچنین این نوع از گارد ها از لنز دوربین هم محافظت میکنن

13...موبایل رو با شارژرهای متفرقه شارژ نکنید چون احتمالش هست در طولانی مدت به باتری موبایل شما اسیب جدی وارد بکنه

14...از نصب برنامه های متفرقه و بی استفاده پرهیز کنید

15...حتما روی موبایل خودتون انتی ویروس نصب کنید،(من دکتر وب رو پیشنهاد میکنم)

16...یه برنامه ی SCREEN LOCK روی موبایلتون نصب کنید تا از استهلاک دکمه ی پاور کم کنید

17...اجازه ندید بدنه ی موبایلتون زیاد چرب بمونه چون به مرور زمان و در طولانی مدت از کیفیت بدنه ی موبایل شما کم میکنه و بدنه براق و لک دار میشه (مخصوص موبایل های دارای بدنه پلی کربنات)

18...موقع تمیز کردن موبایل روی نوشته ها و علامت بیتس پشت موبایل زیاد دستمال نکشید که کم رنگ و محو نشه

19...روزی یکبار موبایل خودتون رو ریست کنید تا یه نفسی بکشه و برنامه هاش رو سازمان بده ، این خیلی موثر هست روی کارکرد روزانه و کم شدن مصرف باتری

20...لنز دوربین رو فقط با الکل و دستمال مخصوص تمیز کنید نه هیچ چیز دیگه ای ، من با خمیر دندون و پنبه تمیز کردم لنز هم براق شد و یه حالت نفتی پیدا کرد هم کمی خش افتاد

21...سعی کنید موبایل خودتون رو زمین نندازید :)

22...موقع صحبت کردن با موبایل ، گوشی رو به صورت و گوشتون نچسبونید و یکی دو سانت فاصله بدید
      اینکار باعث میشه بدنه و ال سی دی موبایل چرب نشه و جرم و رطوبت صورت به گوشی نفوذ نکنه

23...موقع کار کردن با گوشی و گیم بازی کرن محکم به تاچ گوشی ضربه نزنید و زیاد فشارش ندید !!!
      فقط اروم لمسش کنید ، اینجوری عمر تاچ خیلی افزایش پیدا میکنه

24...بچه ها یادتون باشه از کیف های مگنت دار استفاده نکنید چون اهن ربا هم برای ال سی دی ضرر داره هم به اسپیکر بلندگو و گوشی اسیب میرسونه[/COLOR]

نقل قول نوشته اصلی توسط adelarak21
      25...در کلوپ. One x دیدم یه سری از دوستان میگفتن با استفاده زیاد از دکمه ولوم ، به علت زیاد فشردن اون ،دکمه هرز شده بود و باید پشت گوشی باز میشده و...

26...یکی از دوستان گفته بود هدفون غیر استاندار به گوشیش وصل کرده بود و مثل اینکه سوکتش یه مقدار بلندتر بوده و برد گوشی رو نابود کرده بود

27...برچسب LCD هم که اوجب واجباته ! :)
      موفق باشید...

نقل قول نوشته اصلی توسط :.: RA$H!D-K-N :.:
      سلام...
      من نکته هایی که خودم همیشه رعایت میکنم اینا هستن:
      28...همیشه حواسم هست که گوشیم توی اون جیبم که کلید یا اشیاء فلزی هست نزارم تا خش نیفته روش ... موقعی هم که لباسام رو عوض میکنم همیشه ته جیبام یه خورده پودر یا نمیدونم چیه یا شایدم خورده کاغذ باشه میمونه که باعث میشه گوشی به سرعت کثیف بشه انگار انداختیش توی خاکا :)

29...مورد بعد هم که به ذهنم میرسه این هستش که وقتی یه آهنگی رو با اسپیکر گوشی پخش میکنید صداش رو تاجایی ببرید بالا که اسپیکر گوشی خش خش نکنه یا به اصطلاح آدم احساس میکنه که اسپیکر داره کم میاره چون بعضی از آهنگا ریتم تند و کند دارند که توی دراز مدت اسپیکر گوشی به خش خش کردن میفوته ...

30...راستی پشت گوشی رو تا میتونید کمتر باز کنید چون بعضی از گوشیا از این راه گرد و خاک میشینه روش و به مرور زمان این گرووخاکها به داخل گوشی و اگه شانس نداشته باشین یه راهی رو پیدا میکنند و روی ال سی دی میشینن...

31...نکته دیگه هم اینه که زیاد گوشیتون رو با usb سیستم یا لپتاپ شارج نکنید و همیشه از شارجر خود گوشی برای شارج کردنش اسفاده کنید ...
      نقل قول نوشته اصلی توسط GHAEMYS

32...یه نکته ی خیلی کوچیک هم من بگم اینکه اگر یه وقتایی گوشی رطوبت دید یا داخل آب افتاد به هیچ وجه از سشوار یا روش های دیگه گرم کردن برای خشک کردن گوشی استفاده نکنید چون باعث میشه قطعات داخلی گوشی صدمات جدی ببینن
      و اما زمان خیس شدن گوشی چه کنیم؟
      33...بلافاصله باتری رو در آورده گوشی رو داخل یک پارچه بسیار نازک(که هوا راحت ازش رد بشه)مثل جوراب زنونه قرار بدید و اون رو بمدت 3 روز داخل یک کاسه برنج خشک فرو ببرین به طوری که برنج کامل بپوشونش بعد گوشی رو در آورده و استفاده کنین به همین راحتی...!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط ALi G@L@XY
      ممنون از کیوان عزیز بابت تاپیک
      اکثر نکات توسط رفقا گفته شد
      منم یه نکته ریز رو که خیلی روش حساسم واکثر رفقا هم میدونن میگم خدمتتون
      اون نکته ریز هم شارژ باتری هست
      34...خیلی ازرفقا گوشی رو شب میزنن شارژ صبح که پا میشن از برق میکشن
      نهایتا اسمارت فونا 2 ساعته فول شارژ میشن اما تا صبح 5-6 ساعت اضافی تو برقه وهمینطور برق اضافی به باتری میرسه
      این حرکت بمرور باعث میشه باتری از بین بره و بمرور اون ظرفیت سابقو نداشته باشه
      نقل قول نوشته اصلی توسط HOSSEIN 7

35...یه پیشنهاد هم داشتم، اگه مودمتون وایرلس هست بهتره از برنامه های Wifi File Transfer یا Wifi File Sender یا برنامه های مشابه استفاده کنید تا نیازی به اتصال کابل به گوشی برای انتقال فایل هاتون نباشه
      چون ممکنه با مرور زمان پورت USB گوشی آسیب ببینه
      یا اگه سیستمتون بلوتوث داره از اون استفاده کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط jojobans
      36...منم یه نکته به ذهنم رسید بگم گوشی رو هیچوقت در مکان هایی که رطوبت داره نبرین ممکنه گوشیتون خدایی نکرده بعد دچار مشکل بشه

نقل قول نوشته اصلی توسط Engine3R
      37...حتما از یک نرم افزار سبک "بهبود رم , کش کلینر و تسک کیلر" استفاده کنید...
      باز هم ازتون تشکر میکنم که وقت گذاشتید و مطالعه کردید
      دوستان هم اگر مطلب یا توصیه ای رو به خاطر دارن حتما با بقیه به اشتراک بگذارن

2. کسب و کار

3. Top | #2

درجه : عضو نيمه ممتاز
      شماره كاربري : 551094
      نام : siaVash
      سپاس ها : 15,386
      سپاس از شما 2,230 بار در 531 پست
      جزئيات بيشتر

مرسی داداش،تاپیک خوب و مفیدیه
      واقعا رعایت این نکات ساده طول عمر گوشی رو افزایش میده

البته راجع به مورد 16:
      شخصا Button Savior رو ترجیح میدم و به دوستان هم توصیه میکنم،غیر از پاور،ولوم رو هم شامل میشه

4. Top | #3

شماره كاربري : 298955
      نام : rEzA
      سپاس ها : 14,491
      سپاس از شما 13,512 بار در 3,979 پست
      جزئيات بيشتر

ممنون خسته نباشی عزیز
      7رو نتونستم.چون همیشه موزیک با صدای بالا گوش میدم :)

5. Top | #4

درجه : مدیر بازنشسته
      بخش : Samsung bada OS| نرم افزار | EBOOK
      شماره كاربري : 146009
      نام : @/\/!$
      سپاس ها : 61,511
      سپاس از شما 66,967 بار در 13,530 پست
      جزئيات بيشتر

ممنون داداش

ولی چند نکته :

◄ ویبره تو گوشی نقش پررنگی داره مثلا شما جایی رفتین پر سروصدا ویبره نباشی مطمئنا صدای تماس رو نمیشنوی !!!

◄ بقیه نکات هم کم و بیش رعایت میشه ولی نمیشه زیاد توقع رعایت داشت دیگه موبایل هست و امکاناتی که مجبور به اینجور استفاده های خفنی میشه

بازم متشکرم

6. Top | #5

درجه : مدیر بازنشسته
      بخش : اخبار | HTC HD2
      شماره كاربري : 210412
      نام : ایلیا
      سپاس ها : 16,760
      سپاس از شما 39,084 بار در 5,541 پست
      جزئيات بيشتر

بسیار مفید... البته این روزها اینقدر گوشی ها سریع پیشرفت می کنن که قبل دو سال خیلی ها به فکر تعویضشون می افتند. با این حال رعایت این موارد گوشی رو همیشه در شرایط ایده عال قرار می ده.

مشکل بزرگ دنیا این است که دانایان به گفته های خود باور کاملی ندارند در حالی که نادانان سرشار از یقین اند....

برتنارد راسل

7. Top | #6

درجه : عضو نيمه ممتاز
      شماره كاربري : 665790
      نام : علیرضا
      سپاس ها : 2,104
      سپاس از شما 2,183 بار در 613 پست
      جزئيات بيشتر

ممنون از زحمتی که کشیدین
      نکات بسیار مفیدی بود که البته خودمونیما رعایت نمیکنیم تا وقتی به دردسر بیفتیم و پشیمون بشیم

در مورد 37:
      "حتما از یک نرم افزار سبک "بهبود رم , کش کلینر و تسک کیلر" استفاده کنید..."

طبق اون چیزی که تو XDA دیدم اکثر دولوپرای htc مخالف این قضیه هستن و وقتی رامشونو معرفی میکنن ، آخرش میگن که از تسک کیلرا استفاده نکنید

فکر میکنم کسی کاربر موبایلستان باشه نیاز به تسک کیلر نداره ، خودش میتونه برنامه هاشو مدیریت کنه
      برنامه های اضافی هم که پاک میشن (با روت میشه برنامه های سیستمی اضافی رو پاک کرد ، بدون روت هم میشه Disable کرد)
      برنامه های غیرضروری غیرفعال میشن
      هر چند وقت یه بار هم از ریکاوری یه wipe cache اونم در صورت نیاز
      تموم شد

8. Top | #7

شماره كاربري : 275290
      نام : KEVIN
      سپاس ها : 9,318
      سپاس از شما 3,838 بار در 1,150 پست
      جزئيات بيشتر

بچه ها ممنون از اینکه اومدید و تایپیک رو با حضور خودتون پر رنگ کردید
      و خیلی خوشحالم که تایپیک مورد پسند شما واقع شد

کلا اینجور تایپیک ها با همکاری همدیگه کامل میشه
      مثلا توی همین چند پست 2/3تا نکته ی مفید وجود داشت
      مثل معرفی یک نرم افزار خوب که دوستمون bozorgtar زحمتش رو کشیدن و مطلب دوست خوبمون ardana در مورد تسک کیلرها که منم باهاشون موافق هستم

9. Top | #8

درجه : عضو ممتاز
      شماره كاربري : 761488
      نام : kaskali
      سپاس ها : 1,826
      سپاس از شما 3,117 بار در 860 پست
      جزئيات بيشتر

منم یه نکته در مورد رم بگم
      از تسک کیلر و کلین مستر استفاده نکنید چون هیچ تاثیری رو رم نداره و بعد چند ثانیه همه برنامه ها بر میگردن فقط باتری میخوره
      به جاش از نرم افزار greenfity استفاده کنیم که با یه کلیک برنامه هارو force close میکنه اوتوماتیک

10. Top | #9

درجه : عضو نيمه فعال
      شماره كاربري : 737255
      نام : محمد علی
      سپاس ها : 506
      سپاس از شما 200 بار در 104 پست
      جزئيات بيشتر

يه نكته.
      به اندازه قيمت موبايل( قيمت تو ايران نه قيمت اصلي) از موبايلتون كار بكشيد.
      سپاس

11. 17 كاربر زير از شما I-mamali عزيز، سپاسگزاری كرده اند

12. Top | #10

درجه : عضو فعال
      شماره كاربري : 677059
      سپاس ها : 707
      سپاس از شما 493 بار در 235 پست
      جزئيات بيشتر

یک توصیه هم من بکنم
      هیچوقت سیستم عامل گوشی خودتون رو آپدیت نکنید
      بجای این کار قبل از خرید به سیستم عامل و نسخه ای که داره دقت کنید

من HTC Incredible S دارم و دوستم HTC Sensation هردوتا به 4 اندروید آپدیت کردیم گوشی من دائما پیغام sd card unexpectedly removed میده و مموری رو نمیشناسه و گوشی دوستم WiFi اش از کار افتاده مشکل آنتن دهی داره و مکالمه رو خودبخود قطع می کنه

13. 12 كاربر زير از شما M@mool عزيز، سپاسگزاری كرده اند

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

توضیحاتی درباره این موضوع