× توجه! انجمن موبایلستان به صورت آرشیو فعال می باشد و امکان ثبت مطلب جدید از سمت کاربر میسر نخواهد بود.

× توجه! لطفا در هنگام مشاهده مطالب حتما تاریخ انتشار مطلب را ملاحظه بفرمایید تا از معتبر بودن مطلب اطمینان حاصل کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16

اخبار خارجی

1. Top | #1

درجه : مدير بازنشسته
    بخش : اخبار خارجی
    شماره كاربري : 544614
    نام : زانیار
    سپاس ها : 3,420
    سپاس از شما 24,588 بار در 2,657 پست
    جزئيات بيشتر

پیش فرض به بهانه ورود G3: مقایسه نمایشگر پرچمداران

خودتان را برای یک مطلب داغ و غیر منتظره آماده کنید. البته برای ما زیاد دور از انتظار نبود اما مطمئنیم که خیلی از معادلاتتان را بهم خواهد زد.

حالا G3 وارد شده است و رزولشن QHD را با خود به ارمغان آوده است، پس ترتیب دادن یک مقایسه جانانه پر بیراه نیست، با ترنجی باشید.

این مقایسه را در 3 بخش ارایه شده است، 1: خوانایی زیر نور خورشید 2: بازتولید رنگ 3: رزلوشن. زاویه دید و کنتراست یا حداکثر میزان روشنایی مورد بررسی قرار نگرفته است زیرا معتقدند که در مصرف روزمره همان 3 موردی که در اول ذکر شد تاثیر گذار تر است. بیایید به بررسی بپردازیم و اولی بخش آن :

1: خوانایی زیر نور خورشید

اکثر تولید کننده‌ها توانسته اند حد قابل قبولی از حداکثر روشنایی را ارایه بدهند. تقریبا همگی در کلوب +450 نیتی‌ها(!) قرار دارند و این به معنای روشنایی کاملا قابل قبول است اما این به شما تضمین نمی‌دهد که در تابش مستقیم نور خورشید بتوانید به خوبی از دستگاه خود بهره ببرید. در این شرایط علاوه بر روشنایی حداکثر دستگاه شما، میزان بازتاب شیشه محافظ نمایشگر شما هم بسیار موثر است.

اکسپریا زی2 و الجی جی3 هر دو حداکثر روشنایی 450 نیت (شمع) را ارایه می‌دهند اما این میزان برای M8 برابر 480 نیت اندازه گیری شده است. درباره G3 مورد قابل توجهی وجود دارد.

در G3 به خاطر تعداد زیاد پیکسل‌های موجود و حداکثر روشنایی 450 نیت، اگر میزان روشنایی روی 100٪ تنظیم شود باعث بیش از حد داغ شدن دستگاه می‌شود و به همین دلیل دستگاه در حالت خودکار به شما اجازه استفاده از حداکثر روشنایی را نمی‌دهد، تنها 90٪ روشنایی کل در اختیار شماست. در بقیه دستگاه‌ها هرگز با چنین موضوعی برخورد نکردیم.

گلکسی اس5 در کنار آیفون 5اس بهترین بازده را در این زمینه به شما ارایه می‌دهد. گلکسی اس5 با اینکه نمایشگر AMOLED دارد و این نوع از نمایشگر‌ها معمولا یکی از نقاط ضعفشان حداکثر روشنایی آن‌هاست اما از گلکسی نوت3 به بعد سامسونگ این مشکل را برطرف کرده است. در گلکسی اس5، در حالت خودکار با توجه به شرایط موجود، Adapt Display میزان روشنایی و کنتراست تصویر را طوری تنظیم می‌کند که بهترین تصویر را به شما ارایه بدهد. حاصل همه این صحبت‌ها می‌شود روشنایی 580 نیت. در این زمینه گلکسی اس5 را می‌توان بهترین دانست. بیایید با هم عملکرد آن‌ها را در مقابل با آفتاب ببینیم :

حداقل میزان روشنایی

مورد بسیار مهم دیگری که در این بررسی مورد توجه قرار گرفته است، حداقل میزان روشنایی است، بله ! حداقل. چرا که خیلی از ما از تلفن همراهشان در تخت خواب و شرایط تاریک استفاده می‌کنند. در این شرایط نمایشگر هر چقدر بتواند نور کمتری را ارایه کند بهتر است، چرا که چشم کمتر اذیت می‌شود.

در این زمینه دوباره گلکسی اس5 است که با حداقل روشنایی 2 نیت در صدر می‌ایستد و پس از آن آیفون 5اس. مقام سوم رو سومین پرچمدار سری G الجی از آن خود می‌کند که قابلیت تولید 9 نیت روشنایی را در حداقل روشنایی دارد. متاسفانه در این زمینه اکسپریا زی2 و وان M8 با حداقل 16 نیت بدترین امتیاز را دارند که باعث می‌شود شما در جاهای تاریک زیاد نتوانید به نمایشگر نگاه کنید.

در مجموع جمع بندی این بخش موجب امتیازات زیر خواهد شد :

بخش دوم: بازتولید رنگ

اولین فاکتور مهم: میزان گرم بودن رنگ‌ها
    آه! واقها قسمت سختی است، باید به شما متذکر شویم که نمایشگری که “زیباتر” به نظر می‌رسد با نمایشگری که ” دقیقترین” رنگ را بازتولید می‌کند بسیار متفاوت است. خوب بیاید به اولین فاکتور مهم برسیم : میزان گرم بودن رنگ‌ها.

این فاکتور معیاریست برای برای تعادل بین رنگ آبی و قرمز. هر چقدر به قرمز نزدیک تر باشد، رنگ‌ها “گرمتر” و هر چقدر به آبی نزدیک باشد رنگ‌ها “سردتر” نامیده می‌شوند. میران گرمای رنگ استاندارد که در شرایط استاندارد توسط کلوین اندازه گیری شده است 6500K است.

اسمارت فون‌ها معمولا کمی‌سفید متمایل به آبی را تولید می‌کنند. در بین گزینه‌های ما، اکسپریا زی2 بهترین دقت را دارد و این عدد برای آن 6900K است. آیفون 5اس و وان ام8 عدد 7150K را دارند و جی3 هم همان اطراف با عدد 7300K جا خوش کرده است. برای گلکسی اس5 و در حالت Standard آن این عدد روی 8100K است، البته اگر این فاکتور برای شما خیلی مهم است، می‌توانید حالت نمایشگر را روی Photo یا Cinrma بگذارید نا این عدد به نزدکترین حالت ممکن به معیار برسد. اما کلا در امولد‌ها مشکل این است که رنگ‌ها کمی‌متمایل به “سبز ” هستند. این موضوع در نمایش رنگ سفید کاملا مشخص است.

معیار مهم بعدی : میزان گاما

میزان گاما دیگر چیست؟ خب … خب … ترنجی به شما می‌گوید. میزان گاما یعنی میزان روشنایی که دستگاه باید تنظیم کند تا کنتراست تصویر بهینه شود. میزان استاندارد آن را 2.2 اندازه گیری کرده اند و در این زمنیه آیفون 5اس را می‌توان پادشاه بقیه دانست! 2.21 برای آیفون و البته گلکسی اس5 فاصله زیادی با آن ندارد، برای گلکسی اس5 این فاکتور 2.25 است. الجی جی3 گاما 2.32 و اکسپریا زی2 گاما 2.59 را دارد، این زیاد تر بودن به معنی تصاویری با کنتراست بیشتر است. این موضوع تصاویر اشباع شده بیشتر توسز اکسپریا زی2 را تایید می‌کند. برای وان ام8 اوضاع متفاوت است و گاما 2.11 اندازه گیری شده است، این یعنی برخی جاها روشنایی در مناطق تاریک بیش از حد مورد نیاز است و تفسیر همه این حرف‌ها می‌شود کنتراست کم وان ام8 نسبت به رقبا.

فاکتور آخر را Delta E می‌نامند.

این فاکتور میزان دقت بازتولید رنگ را به ما می‌گوید. اندازه گیری‌های این بررسی از 2 طریق صورت گرفته است. اول چارت سیاه و سفید و سپس رنگ‌های اصلی و ثانویه.

خب در این زمینه آیفون 5اس همچنان دقیقترین باز تولید رنگ را دارد. درباره Delta E به شما بگوییم که دسته بندی این گونه است : زیر 3 را ناحیه برترین دقت ممکن می‌نامند، بین 3 تا5 ناحیه قابل قبول اما بالاتر از 5 تا 7 نشان از رنگ‌های غیر واقعی دارد. در رتبه بندی برای این قسمت بعد از آیفون که Delta E 2.66 برای سیاه و سفید و 3.36 برای رنگی را دارد، الجی G3 با Delta E 3.82 برای سیاه و سفید و 3.78 برای رنگی در مقام دوم است و بقیه در ناحیه امن تا Delta E 5 قرار می‌گیرند اما نام گلکسی اس5 در این لیست نیست. گلکسی اس5 Delta E 5.08 برای سیاه و سفید و 7.38 برای رنگی را دارد. شایان ذکر است که این مورد برای حالت Standard نمایشگر است و در حالت Cinema بهترین دقت را خواهد داشت اما چون به نظر منبع این مطلب حالات دیگر تفاوت زیادی ندارند، اندازه گیری در این حالت‌ها انجام نشده است.

بیایید از این همه تئوری به واقعیت بریم و عملکرد را ببینیم :

در نهایت نمی‌توان گفت کدام بهتر است! گلکسی اس5 در نگاه اول شما را شیفته خود خواهد کرد اما واقعیت‌های رو کاغذ موارد دیگری را می‌گویند. قضاوت با شما و انتخاب شما چیست؟ هنوز این مطلب به پایان نرسیده است توجه شما را به جدول زیر جلب می‌کنیم:

خلاصه همه این حرف‌ها می‌شود جدول امتیاز دهی زیر که خب البته با توجه به جدول بالا کمی‌در امتیاز دهی اغراق شده است:

بخش سوم: رزلوشن

پس واضح است که برنده این قسمت چه کسی است و نیاز به بحث زیادی ندارد. در لیست این رقبا چگالی تصویر 534 برای G3 تا 326 برای آیفون 5اس. بقیه در حدود 400 قرار دارند. البته درباره کلوب 400 تایی‌ها باید گفت گلکسی اس5 در انتها خواهد ایستاد، چرا که از چینش زیر پیکسل الماسی سامسونگ بهره می‌برد و این هم نوعی از Pentile است.

نتیجه این رقابت نه چندان نزدیک و نفس گیر چارت زیر است :

خب بیایید این بررسی را ببندیم، در ابتدا باید کار اپل را با آیفون 5اس ستود، چرا که در خیلی از زمینه همچنان پر قدرت طاهر شده است اما بدون نقطه ضعف هم نیست. گلکسی اس5 با امتیاز بسیار کمی‌که در قسمت بازتولید رنگ گرفت به قعر جدول می‌رود، نمایشگری که از نظر وب سایت فوق تخصصی Display mate برترین نمایشگر تلفن همراه تا به کنون لقب گرفته است. وان ام 8 و زی2 هم با متوسط بودن در بیشتر زمینه‌ها به ترتیب در رتبه 2 و 3 قرار می‌گیرند و G3 تازه وارد که این بررسی به بهانه وجود اون بود، در رتبه 4م قرار خواهد گرفت.

نظر شما چیست؟ این بررسی را قبول دارید؟ چه فاکتوری از فاکتورهای مورد بررسی برای شما مهم تر است؟

ترنجی
    راهِ زیادی مونده تا خدایِ من...

2. Top | #2

درجه : عضو ممتاز
    شماره كاربري : 761488
    نام : kaskali
    سپاس ها : 1,826
    سپاس از شما 3,117 بار در 860 پست
    جزئيات بيشتر

دم سونی گرم عجب کیفتی داره z2
    معلوم نبود x-realty رو فعال کرده بودن یا نه

بعد از z2 به نظرم m8 واقعا کیفیت خوبی داره

3. 5 كاربر زير از شما supermax1 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

4. Top | #3

درجه : عضو طلایی
    شماره كاربري : 198911
    نام : کاک شاهرخ
    سپاس ها : 21,945
    سپاس از شما 48,006 بار در 7,295 پست
    جزئيات بيشتر

والا من این حرفها و عکسها حالیم نیست..چون عکس یه چیزه واقعیت چشم یه چیز دیگه..

من شخصا m8 و اس5 رو تست کردم و واقعا اس5 فوق العاده بهتر بود...خیلی بهتر بود..

مطمئن هم هستم g3 و زد2 هم خیلی خیلی بهتر از m8 هستن...آیفون 5s که والا هیچی نداره...یه بازی رو اجرا کنید گوشیها رو بذارید کنار هم دستتون میاد...

دوستان...اکثر گوشیها عکسهاشون تو گالری با اونچه که تو نرم افزار یا بازی میبینید تفاوت دارن..این رو من بارها تست کردم...حتی همین هواوی p7 یه چیزی شبیه براویا انجین داره تو بخش گالری که کیفیت عکس رو فوق العاده بالا میبره..

شما این رو در نظر بگیرید که همیشه تو گالری نیستید و همیشه با پلیر خود گوشی فیلم پخش نمیکنید..

واقعیت از نظر من اول اس5 هستش...بعد جی3 و بعد هم زد2...اصلا آیفون و m8 در حد این سه تا نیستن...من خودم بارها آیفون 5s داشتم...رنگهای سرد هستن و اصلا عمق رنگ ندارن..یه جورایی بی روحه..

از یه طرف مصرف amoled ها واقعا پایینه..ولی مطمئن باشید چیزی که با چشم میبینید و چیزی که توی عکس مشاهده میکنید آسمون تا زمین فرق داره...هیچ وقت کلاه اینجور بررسی ها سرتون نره..من بارها سر همین مطالب کلی ضرر کردم..

فعلا صفحه های 2k به نظر من اون کنتراستی رو که ازشون انتظار میره ندارن...و واقعا هم دیدید و هم من تست کردم..نیازی به استفاده از 2k نیست..چون فرقی بین اون و فول اچ دی در هیچ جا و هیچ عکس و هیچ فیلمی ندیدم..

من گوشی با رزلوشن 540*960 براتون میارم با پنل ips که اتفاقا چینی هم هستش که در جا سونی زد1 و htc m7 رو نابود میکنه(عملا پیش 10 نفری تست کردم)...تو همین صفحه 4.7 اینچی با این رزلوشن به زور میتونید پیکسلها رو ببینید..

من اولش واقعا فکر میکردم با رزلوشن 2k تصویر خارق العاده ایی میبینم...ولی واقعا چرت محضه..

حالا بگذریم...میخوام چیزی براتون بگم که شاید باورش سخت باشه شایدم غیر ممکن..

ولی هواوی p7 یه فناوری داره به اسم rog تکنولوژی..که رزلوشن رو از 1080 به 720 کاهش میده و هم واقعا تو مصرف تاثیر داره و هم بنچمارک خیلی بهتری میگیره مخصوصا تو بخش گرافیک..جالبه بدونید دو تا p7 رو کنار هم با دوتارزلوشن تست کردم واقعا تشخیص ندادم تصویر کدوم بهتر هستش..

چیزی که به نظرم تو دنیای فناوری خارق العاده ست...اینکه شما بتونید رزلوشن گوشیتون رو کنترل کنید..مثلا اگه بازی سنگینی تو رزلوشن 1080 به gpu فشار بیاره با کم کردن رزلوشن اون بازی رو با فریم خیلی بیشتری میتونید اجرا کنید..

5. Top | #4

شماره كاربري : 732161
    سپاس ها : 3,637
    سپاس از شما 12,759 بار در 2,805 پست
    جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط zanyar_98

حداقل میزان روشنایی

مورد بسیار مهم دیگری که در این بررسی مورد توجه قرار گرفته است، حداقل میزان روشنایی است، بله ! حداقل. چرا که خیلی از ما از تلفن همراهشان در تخت خواب و شرایط تاریک استفاده می‌کنند. در این شرایط نمایشگر هر چقدر بتواند نور کمتری را ارایه کند بهتر است، چرا که چشم کمتر اذیت می‌شود.
    ترنجی
    من الان تو همین حالت هستم

این مورد بنظرم ربطی به صفحه نمایش ها نداره. به راحتی میشه تو کرنل کاری کرد که همین اس پلاس من از اس 5 کمتر بشه حداقل روشناییش .
    سعی میکنم فردا نقد کامل تری از این مقایسه بکنم.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

6. 8 كاربر زير از شما _ANONYMOUS_ عزيز، سپاسگزاری كرده اند

7. Top | #5

شماره كاربري : 127940
    نام : M.Shadows
    سپاس ها : 16,746
    سپاس از شما 17,933 بار در 4,984 پست
    جزئيات بيشتر

من کاری به این داستان ها ندارم .

من میگم اول S5 و دوم Z2 . چون g3 رو از نزدیک ندیدم نمیتونم دربارش نظر بدم . بقیه هم که مرخص .

Z2 هم اون X-realty واقعا یه دنیاست . عکسها رو که همیشه در آلبوم میبینید .

پلیر movie فیلمهای سینمایی رو پخش میکنه چون mkv هستن . با زیرنویس .

فقط میمونه موزیک ویدئو ها که مثلا ts رو پخش نمیکنه .

در بازی هم که کار میکنه .

امکانات جدید album و walkman و movie هم بماند که نسخه های جدیدش نظیر ندارن الان روی 4.3 و بالاتر میتونن توی گوشی های سونی ببینن . به جرات میگم بهترین مدیا رو سونی داره الان .

چون صفحه ips هم هست دیگه توی منو ها و جاهای مختلف گوشی مشکل مردگی رنگ و زاویه دید ندارید .
    ویرایش توسط mehdimghi : 02-07-2014 در ساعت 01:39

8. 10 كاربر زير از شما mehdimghi عزيز، سپاسگزاری كرده اند

9. Top | #6

شماره كاربري : 761488
    نام : kaskali
    سپاس ها : 1,826
    سپاس از شما 3,117 بار در 860 پست
    جزئيات بيشتر

جای لومیا 930 خالیه
    صفحش نمایش واقعا عالیی داره

10. 6 كاربر زير از شما supermax1 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

11. Top | #7

شماره كاربري : 725351
    نام : مهرشاد طاهری
    سپاس ها : 1,220
    سپاس از شما 2,558 بار در 858 پست
    جزئيات بيشتر

بچه ها ماشالله یه پا مهندس شدن دیگه این ریووها رو هم قبول ندارن

12. Top | #8

شماره كاربري : 523054
    نام : mr.GX
    سپاس ها : 4,791
    سپاس از شما 28,154 بار در 4,292 پست
    جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrshad.taheri
    بچه ها ماشالله یه پا مهندس شدن دیگه این ریووها رو هم قبول ندارن
    چون بسیار یک جانبه هستند!
    مهرداد جان شما خودت طرفدار htc هستی اما بد نیست بدونی فون آرنا (این مطلب رو هم ترنجی از فون آرنا کش رفته-یک درصد باور نکن اینا بتونند ریوو بنویسند!!!) با یک بررسی یکجانبه S5 و آیفون رو بهشون نمره 9 به بالا داده بود و HTC نمره 5 گرفته بود! (یعنی m8 اینقدر داغونه!؟)

بعد نگاه کن به متن... تو هر بخش s5 رو گفته بهتر عمل کرده بعد تو جدول برده رده پایین!!!

نمونه در بخش روشنایی متن میگه اس5 با حداقل روشنایی 2 نیت در مقام اول قرار میگیره! حالا جدول رو نگاه کن!!!

نمونه گاما رو گفته نقطه ضعف! این یا سلیقه یک شرکت هست یا شاید به خاطر بهینه کردن گوشی و باطری باشه! وگرنه گاما هم با کرنل میشه دستکاری کرد! (Francis Franko و Faux123 تو کرنلهاشون واسه سری نکسوس کاری میکنند که شما فکر کنی داری به آمولید نگاه میکنی یا به slcd اما در واقع پنل IPS هست)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

13. 8 كاربر زير از شما GenomeX عزيز، سپاسگزاری كرده اند

14. Top | #9

شماره كاربري : 168384
    سپاس ها : 903
    سپاس از شما 4,155 بار در 1,173 پست
    جزئيات بيشتر

خیلی جالبه بعضیا تمام عیوب صفحه نمایش گوشی ها رو میگن و فقط گوشی مورد علاقه خودشون عیوبش با دستکاری کرنل قابل رفع هست.

از میلیاردها آدمی که گوشی میخرن چند نفرشون کرنل گوشی رو دستکاری میکنن یا اصلا میدونن کرنل و حتی سیستم عامل چیه؟
    گوشی رو همون جور که از کمپانی میاد بیرون تست و استفاده میکنن وگرنه روی پیکان هم موتور پژو میزارن
    اگه اینجوریه مثلا 206 رو سوپر چیپ بزنی و برنامه ریزی ECU رو تغییر بدی بعد بیای ازش تست شتاب و سرعت و ... بگیری!!!

تست صفحه نمایش هم فقط باید دید و نظر داد و این تستها خیلی بکار نمیاد. ولی در کل دیگه زمانی نیست که s2 اومد به بازار و صفحه نمایشش زمین تا اسمون با بقیه گوشیا فرق میکرد
    الان کیفیت صفحه نمایش ها خیلی بهم نزدیک شده.

15. كاربران زير از شما sonynokia عزيز، سپاسگزاری كرده اند

16. Top | #10

شماره كاربري : 732161
    سپاس ها : 3,637
    سپاس از شما 12,759 بار در 2,805 پست
    جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط sonynokia
    خیلی جالبه بعضیا تمام عیوب صفحه نمایش گوشی ها رو میگن و فقط گوشی مورد علاقه خودشون عیوبش با دستکاری کرنل قابل رفع هست.

از میلیاردها آدمی که گوشی میخرن چند نفرشون کرنل گوشی رو دستکاری میکنن یا اصلا میدونن کرنل و حتی سیستم عامل چیه؟
    گوشی رو همون جور که از کمپانی میاد بیرون تست و استفاده میکنن وگرنه روی پیکان هم موتور پژو میزارن
    اگه اینجوریه مثلا 206 رو سوپر چیپ بزنی و برنامه ریزی ECU رو تغییر بدی بعد بیای ازش تست شتاب و سرعت و ... بگیری!!!

تست صفحه نمایش هم فقط باید دید و نظر داد و این تستها خیلی بکار نمیاد. ولی در کل دیگه زمانی نیست که s2 اومد به بازار و صفحه نمایشش زمین تا اسمون با بقیه گوشیا فرق میکرد
    الان کیفیت صفحه نمایش ها خیلی بهم نزدیک شده.
    کسی نخواست با دستکاری کرنل عیوب گوشیش رو برطرف کنه !

عنوان این تاپیک مقایسه ی نمایشگر ها هست نه مقایسه ی کانفیگ های صفحه نمایش ها. گاما, حداقل نور صفحه,سردی/گرمی رنگ ها, ... به راحتی توسط کرنل قابل تنطیمه پس میشه کانفیگ صفحه نمایش . اینجا خود صفحه نمایش باید بررسی بشه.

بنظر منم مقایسه جانبدارانه هست. جاهایی که میشده با تغییر مود صفحه اس 5 اول بشه حالت صفحه حتی تغییر نداده و با بدترین حالت اس 5 رو توی مقایسه گذاشته.
    یا توی امتیاز دهی هم همون مورد که ادیب اشاره کرد هست.
    توی عکس های سری اخر هم توی همشون واضحه که روی G3 فوکس شده بود !

درضمن بر اساس همین استدلال شما چند نفر اصلا میفهمند این مقایسه چیه ? شما بردار m8 و S5 رو بزار جلو یه ادم عادی که هیچی در این مورد نمیدونه بعد ازش بپرس کدوم بهتره !

من یادمه همون زمانم که میگید S2 و S3 صفحه نمایشش با بقیه خیلی فرق داشت عده ای xperia s رو بهتر میدونستند!

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

17. 6 كاربر زير از شما _ANONYMOUS_ عزيز، سپاسگزاری كرده اند

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

توضیحاتی درباره این موضوع