× توجه! انجمن موبایلستان به صورت آرشیو فعال می باشد و امکان ثبت مطلب جدید از سمت کاربر میسر نخواهد بود.

× توجه! لطفا در هنگام مشاهده مطالب حتما تاریخ انتشار مطلب را ملاحظه بفرمایید تا از معتبر بودن مطلب اطمینان حاصل کنید.

بستن این دسته بندی اطلاعيه ها

صفحه 1 از 35 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 341

Clash of Clans

1. Top | #1

درجه : سرپرست سایت
    شماره كاربري : 230420
    سپاس ها : 12,859
    سپاس از شما 88,943 بار در 8,018 پست
    جزئيات بيشتر

Good تاپیک بحث و گفتگو در مورد بازی Clash of Clans

تاپیک بحث و گفتگو در مورد بازی Clash of Clans
    ------------------------------------------------------

٪

2. 6 كاربر زير از شما HAMED عزيز، سپاسگزاری كرده اند

3. Top | #2

جزئيات بيشتر

Arrow

اگر اهل بازی‌های آنلاین باشید حتما نام بازی clash of clans بازی جنگ قبیله‌ها را شنیده‌اید.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    در اين بازي شما رهبـــــر قبيله‌اي هستيد كه با استفاده از ابزارهاي در دسترس و استراتژي خاص خودتان بايد در جنگ‌هاي مختلف بر دهكده‌هاي ديگر پيروز شويد و در جنگ‌هاي مختلف بين قبايل تا جايي كه مي‌توانيد دست به غارت و تاخت و تاز مجازي بزنيد. در اين بازي جذاب با انواع دهكده‌ها روبه‌رو هستيد و اين امكان را داريد كه دهكده و امپراتوري خود را با سليقه خودتان بنا كنيد. البته بناي دهكده به اين آساني‌ها هم نيست چرا كه هنگام كمبود ابزارها، دشمنان مختلف به شما حمله‌ور مي‌شوند كه بايد با استراژي‌تان آنها را سركوب كنيد. البته اگر از پايه ساختمان‌هاي خود را اصولي بچينيد و ديوارها را درست تعبيه كنيد، بدون شك دشمن را ناكام خواهيد گذاشت. در محبوبيت اين بازي همين بس كه توانسته در گوگل‌پلي رتبه 4/8 از 5 را به‌دست آورد؛ يك بازي فوق العاده سرگرم‌كننده كه مي‌تواند زندگي‌تان را نيز تغيير دهد!
    دست به جيب شويد
    -------------------------
    جنگ قبيله‌ها از بازي‌هايي است كه واحد‌هاي پولي و مالي خود را دارد. از اين‌رو پس از چندي، كاربر با 2گزينه بسيار متفاوت روبه‌رو مي‌شود؛ يكي اينكه براي رشد و آباداني دهكده‌اي كه از ابتداي بازي ‌به شكل تدريجي ساخته و ساعت‌هاي زيادي را صرف آن كرده، دست به جيب شده و به مدد كارت‌هاي اعتباري و دلار واقعي! پول مجازي بازي را خريداري كند. و اما راه زجرآور دوم اين است كه پول خود را حفظ كرده و به جاي آن ساعت‌ها و گاه روزها منتظر بماند. شايد باورش براي بسياري مشكل باشد كه در همين ايران خودمان كساني هستند كه آنقدر معتاد به اين بازي شده‌اند كه گاه تا ماهي چند صد‌هزار تومان از جيب خود هزينه مي‌كنند!
    افيون خوشرنگ و لعاب
    -----------------------------
    تب اين بازي تاكنون به جان خيلي‌ها افتاده به‌طوري‌كه ساعت‌ها افراد را پاي تبلت‌ها و گوشي‌هاي هوشمند ميخكوب مي‌كند. شايد باور نكنيد اما افراد زيادي هستند كه از خواب شب و كار روز خود مي‌زنند كه مبادا قلعه‌شان مورد حمله قرار بگيرد و تمام داروندارشان را از دست بدهند. از اين‌رو بسياري از كارشناسان معتقدند اين بازي اعتيادآور است. در بسياري از نظرسنجي‌هايي كه در كشور‌هايي چون نروژ، هلند و انگليس انجام شده، نمونه‌هاي متعددي از اثر مخرب اعتياد به اين بازي بر زندگي طبيعي كاربران ديده مي‌شود. مانند زني كه از اينكه همسرش مدام درحال اين بازي بوده و به او و خانواده توجهي نمي‌كرده، به ستوه آمده و جدا شده است. يا مادري كه آنقدر سرگرم بازي شده كه در نهايت از كودك خود غافل شده و مسئولان مدرسه كودك از او شكايت كرده‌اند!
    جنگ قبيله‌ها و نـژادها
    ----------------------------
    در اين بازي رئيس قبيله‌اي وجود دارد كه تمام امكانات مانند تغييرات در قبيله، عزل و ارتقاي اعضا و نـژاد را داراست. همچنين بار اول سازنده قبيله رئيس آن است كه البته بعدها مي‌تواند شخص ديگري را جايگزين خود كند. اين رويكرد قبيله‌اي مي‌تواند به مرور منجر به افزايش حس برتري‌جويي جمعي و نوعي ترويج تبعيض‌ن‍ژادي و گروهي شود؛ به‌ويژه كه معمولا گروه‌ها و قبيله‌ها براساس كشور‌ها و ....ها ها و خصوصيات يكسان كاربران شكل مي‌گيرند.
    از قلعه كوروش كبير تا قلعه پرسپوليس
    --------------------------------------------------
    ايرانيان بسياري طرفدار اين بازي هستند و قبيله‌هاي زيادي را با نام و نشان‌هاي مختلف طراحي كرده‌اند و با يكديگر متحد شده‌اند.خليج‌فارس، ايرانيان و... از اسم‌هايي است كه ايراني‌ها براي قبيله‌هايشان انتخاب مي‌كنند. همه‌جور سليقه هست، مثلا اسم بعضي قبيله‌ها يزد و تهران و شيراز است كه مخصوص ساكنان آن شهر درست مي‌شود. يا مثلا قلعه استقلال يا پرسپوليس. اما اين قبيله‌ها صرف‌نظر از اتفاقات درون‌گروهي‌اي كه در آنها رخ مي‌دهد و باعث نزديكي و آشنايي و دوستي كاربران كم سن و سال با ديگر غريبه‌ها به شكل كنترل نشده مي‌شود، مشكلات ديگري را نيز در پي دارد. اين دسته‌بندي‌ها درپاره‌اي از موارد منجر به درگيري‌هاي عقيدتي و شدت يافتن اختلافات قومي و بين‌شهري مي‌شود كه بايد مواظب باشيد گرفتار آنها نشويد.
    چت‌روم‌هاي بوق‌دار!
    چت‌هاي اين بازي گسترده است و مي‌توان در سطوح مختلف دونفره، درون‌گروهي و چت عمومي از آنها استفاده كرد. معمولا الفاظ و واژه‌هايي در اين چت‌ها ديده مي‌شود كه براي همه گروه‌هاي سني مناسب نيست و بسياري از آدم‌هاي عادي و سالم نيز از شنيدن چنين كلماتي ابا دارند. از طرف ديگر از آنجا كه فرد بايد براي رسيدن به مرحله بعدي بازي با نيروهاي به‌اصطلاح دشمن بجنگد، استمرار چنين بازي‌هايي فرد را پرخاشگر و ستيزه‌جو بار مي‌آورد. از اين‌رو اگر كودك شما به اين بازي علاقه‌مند است، بهتر است كمي بيشتر مواظب او باشيد!
    حمله به سوي هيجان!
    جذابيت و هيجان اين بازي و بازي‌هاي مشابه، وقت و انرژي زيادي از كاربران و به‌خصوص كودكان مي‌گيرد. به‌طوري‌كه بعضي از كودكان تا ديروقت مشغول بازي هستند و صبح‌ها زودتر از وقت معمول بيدار مي‌شوند تا قبل از مدرسه رفتن كمي بازي كنند و اين موضوع بي‌شك آسيب‌رسان خواهد بود و علاوه بر تنبلي و بي‌تحركي باعث افت تحصيلي مي‌شود. خلاصه كلام اينكه از آنجا كه اكثر بازي‌هاي موجود در بازار به‌ترتيب سن رده‌بندي نشده‌اند، توصيه مي‌كنيم خانواده‌ها با يك مديريت صحيح و برنامه‌ريزي اجازه انجام اينگونه بازي‌ها را در مدت زمان مشخص و تحت قوانين شفاف خانوادگي به فرزندانشان بدهند. بي‌شك همه ما مي‌دانيم كه اگر در هر كاري افراط و تفريط وجود داشته باشد حتي دربازي‌كردن، مشكلات يكي پس از ديگري سربرمي‌آورند.
    راه و رسم يك شبه ره صدساله رفتن
    ----------------------------------------------
    در ابتداي اين بازي كاربر تنها صاحب يك دهكده بسيار بسيار ساده و ابتدايي است كه بايد به مرور آن را به روز و مدرن كند. اما با توجه به اينكه هزينه اين‌كار زياد بوده و حوصله كاربران براي رسيدن به هيجان مراحل بالاتر كم است رفته‌رفته ترغيب مي‌شوند كه هرچه زودتر پيشرفت كرده و يك‌شبه ره صدساله بروند. از اين‌رو هر كاربري به مرور مانند ديگر كاربران دست به‌كار شده و ضمن حمله به همسايه‌ها و ديگر بازيكنان دست به غارت اموال و دارايي‌هاي مجازي آنها مي‌زند. پس از چندي اين ويژگي باعث مي‌شود تا اولا كاربر در زندگي به‌شدت كم‌حوصله و بي‌تاب و تحمل شده و دنبال راه‌هاي نامشروع براي رسيدن زودهنگام به خواسته‌اش باشد؛ ثانيا حس غارتگري و تمايل به تاراج به شكل غريبي در او تقويت شود و هر كاري را براي رسيدن به هدفش مجاز بداند.
    ----------------
    منبع : همشهری

٪

4. Top | #3

درجه : عضو فعال
    شماره كاربري : 663948
    نام : Peyman
    سپاس ها : 1,110
    سپاس از شما 1,491 بار در 343 پست
    جزئيات بيشتر

این آخرا این بازی رفت رو اعصابم پاکش کردم!!
    این سازنده هاش یه جوری بازی رو ساختن که حتما باید دست تو جیب مبارک بکنید
    ما هم که پول مفت به کسی نمیدیم بازی رو پاک کردم ولی یه یه ماهی مارو از کار و زندگی انداخت

5. 17 كاربر زير از شما King M.J عزيز، سپاسگزاری كرده اند

6. Top | #4

درجه : عضو طلایی
    شماره كاربري : 198911
    نام : کاک شاهرخ
    سپاس ها : 21,945
    سپاس از شما 48,006 بار در 7,295 پست
    جزئيات بيشتر

من حدود دو سال پیش نصبش کردم..یادمه اون موقع اس3 داشتم اگه میدونستم یه همچین درآمود زایی داره اکانتم رو حفظ میکردم که الان حدود چند میلیون ارزش داشت...فکرش رو بکنید..با یه کار ساده یه اکانت رو چند میلیون بفروشی..بی هیچ هزینه ایی..

من الانش که برادرم معتاد این بازی شده با دیدنش هیچ رغبتی به انجام دادنش ندارم..چون واقعا در نهایت کار بیهوده ایی هستش..متاسفانه هیچ کس این مطلب رو درک نمیکنه..باور کنید بازی مسخره آفتابه از این بهتره دی:

بازی اسمش رو خودشه...بازی...یعنی اینکه اوقات فراغت رو پر کنه..نه اوقات کار و استراحت رو..متاسفانه تبعات این اعتیادها چون جدید هستش چند سال دیگه مشخص میشه..از ننبلی چشم و روان پریشی و بی خوابی مفرط بگیر تا سرطان و این جور حرفها..

منی که کارم نرم افزار اندروید هستش روی گوشیم 530 تا app نصبه ولی همه اش به خاطر مشتریه..کار من نهایتا با 30 تا نرم افزار و بازی هم برزگزار میشه اگه مغازه نداشتم...متاسفانه خودتون شاهد هستید مهمونی های این زمونه مثل فاتحه خونی شده دور از جون همه تون...

این بین کارو بار ما گرفته ولی والا منم راضی به این همه ضرر و عواقب که 99.9 درصد ملت ازش خبر ندارن نیستم..شبکه های اجتماعی بدجور رو مخه..من داداشم با زنش از طریق وایبر حرف میزنن در صورتی که 5 متر بیشتر با هم فاصله ندارن..اینجور باشه از خیر ازدواج میگذرم

7. Top | #5

جزئيات بيشتر

منم اوایل تا حدودی درگیر این بازی بودم و اگه حواسم رو جمع نمیکردم ٬ الان باید بهم میگفتن معتاد :دی

هرچند به نظرم همین الان هم وقت زیادی برای این بازی میگذارم / کلا هیچ موقع روی یک بازی تعصب نداشتم ولی

انصافا این بازی معتاد کننده اس ٬ اوایل بازی متوجه نمیشید ولی بعد از یه مدت وقتی به خودتون میاین ٬ متوجه میشید

در روز ساعت های زیادی رو صرف این بازی کردید .../ به نظر من پشت این بازی یک تیم روانشناسی و سناریونویس قوی

فعالیت میکنن که جوری بازی طراحی کردن و در ادامه طراحی میکنند که آدم میخ کوب بازی بشه و اصلا متوجه نشه تا چه حد

مجذوب باشی شده / برد و باخت در این بازی به شکلیه که واقعا روی روحیه آدم تاثیر منفی میگذاره ٬ تاثیرات منفی روی افــــــراد

کم سن و سال به مراتب بیشتر هست / در کل پیشنهادم اینه دوستانی که هنوز درگیر درس و دانشگاه و کنکور هستن طرف این بازی نیان .

این حرف ها رو از ذهنتون بیرون کنید که ما برنامه ریزی داریم ٬ کار داریم ٬ زندگی داریم ٬ خودمون رو کنترل میکنیم / این حرف ها ماله تو کتابهاست !

وقتی وارد این بازی بشید ٬ دیگه ول کردنش به این سادگیا نیست / البته میشه کلا قید این بازی رو زد و یا اینکه با برنامه ریزی از پیش تعیین شده بازی کرد

ولی باور کنید خیلی خیلی سخته / پس تا دیر نشده قید این بازی رو بزنید / از ما گفتن بود :)

٪

8. Top | #6

بخش : Google Nexus
    شماره كاربري : 645336
    نام : بهمن
    سپاس ها : 2,274
    سپاس از شما 9,907 بار در 2,498 پست
    جزئيات بيشتر

من به شدت درگیر این بازی شدم! Townhall رو هم تا ۵ کشیدم بالا با raid نزدیک ۸ میلیون گلد همه چی هم تا جایی که میشد لول آپ بود
    ولی واقعا زندگی نداشتم دیگه تو سن ۲۷ سالگی صب تا شب پای این بودم دوستان به شدت معتاد کنندست
    ولی یه روز تو یه حرکت خود جوش اکانت گوگلم رو از بازی کشیدم بیرون خود بازی و bluestack روهم به کل حذف کردم
    راحت شدم الان ایشالله هیچ جوونی درگیر اعتیاد نشه که واقعا خانمان سوزه

Sent from My Beloved NEXUS 4

9. 15 كاربر زير از شما Kaгo عزيز، سپاسگزاری كرده اند

10. Top | #7

درجه : عضو ممتاز
    شماره كاربري : 707960
    نام : پوریا
    سپاس ها : 1,539
    سپاس از شما 2,508 بار در 761 پست
    جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط S.H.A.H.R.O.K.H
    من حدود دو سال پیش نصبش کردم..یادمه اون موقع اس3 داشتم
    .
    شاهرخ جان بازی از 7 اکتبر 2013 برای اندروید ارائه شده! یعنی کمتر از یک سال پیش...

11. 16 كاربر زير از شما polo(t)on عزيز، سپاسگزاری كرده اند

12. Top | #8

شماره كاربري : 198911
    نام : کاک شاهرخ
    سپاس ها : 21,945
    سپاس از شما 48,006 بار در 7,295 پست
    جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط polo(t)on
    .
    شاهرخ جان بازی از 7 اکتبر 2013 برای اندروید ارائه شده! یعنی کمتر از یک سال پیش...
    من رو آپید اجراش کردم..ولی مطمئنم اونموقع روی اس3 هم اجراش کردم ولی کانکت شدنش با جیمیل مشکل ساز بود...دقیق یادم نیست چون جزو بازیهایی نبود که ازش خوشم بیاد...

کلا بازیهای آیفون رو با اندروید قاطی میکنم ولی فکر میکنم همین بازی بود..البته اون موقع درگیر رقابت آنلاین مدرن کمبات بودیم و اینکه تو بازی نینجا کی بیشتر رکورد رو زده..یادش بخیر..یه نفرمون هم چشمش مشکل پیدا کرد..

بیشتر از دو سال از عرضه اش هم میگذره...

http://www.bitna.ir/post/386-%D9%87%...A8-clash-clans

13. 13 كاربر زير از شما S.H.A.H.R.O.K.H عزيز، سپاسگزاری كرده اند

14. Top | #9

درجه : مدير بازنشسته
    بخش : اخبار خارجی
    شماره كاربري : 697938
    نام : Just Clever Master
    سپاس ها : 18,575
    سپاس از شما 82,075 بار در 4,124 پست
    کمک مالي به سايت: 10000 ريال
    جزئيات بيشتر

سلام به تمامی دوستان ؛

قبلش بگم که مطالبم طولانی و با ادبیات صریح نگارش شده !!!

اول از همه از مطلب همشهری آنلاین شروع میکنم که به شدت سطحی و یک جانبه نگارش شده و صد البته خیلی تأثیرگذار بخصوص برای کسانی که تازه اول راه هستند و یا دوستانی که

شروع نکردن ، البته پیشنهاد منم به دوستان اینه که اگه واقعا جنبشـــو ندارن طرف این بازی نیان ...

دست به جيب شويد
    جنگ قبيله‌ها از بازي‌هايي است كه واحد‌هاي پولي و مالي خود را دارد. از اين‌رو پس از چندي، كاربر با 2گزينه بسيار متفاوت روبه‌رو مي‌شود؛ يكي اينكه براي رشد و آباداني دهكده‌اي كه از ابتداي بازي ‌به شكل تدريجي ساخته و ساعت‌هاي زيادي را صرف آن كرده، دست به جيب شده و به مدد كارت‌هاي اعتباري و دلار واقعي! پول مجازي بازي را خريداري كند. و اما راه زجرآور دوم اين است كه پول خود را حفظ كرده و به جاي آن ساعت‌ها و گاه روزها منتظر بماند. شايد باورش براي بسياري مشكل باشد كه در همين ايران خودمان كساني هستند كه آنقدر معتاد به اين بازي شده‌اند كه گاه تا ماهي چند صد‌هزار تومان از جيب خود هزينه مي‌كنند!

این مورد به شدت تأیید میشه بخصوص در بین پلیرای برتر ایران ، میتونید از پروفایل نفرات برتر ایران متوجه بشید که پیشرفتشون با میزان فعالیتشون به هیچ عنوان همخوانی نداره ...

حتی خود منم واسه کنجکاوی به کلن خیلیاشون سر زدم ، میتونید مطمئن باشید که بین پنج تا ده میلیون خوشکل خرج بازی کردن

جالب اینجاس که این مورد در بین برترین پلیرای جهان بخصوص چینیها بشدت کمرنگ تره ( البته بازیکنهای عرب رو فاکتور بگیرید چون دارن و میدن ، نوش جونشون :)

ولی برای پیشرفت حتما لازم نیست دست به جیب شوید ... به قول شاعر " رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود ، رهرو آن اسن که آهسته و پیوسته رود "

چیزی که مشخصه برای پیشرفت در بازی دو تا راه هست :

1. مسیر کوتاه و صد البته خیلی پرخرج
    2. مسیر طولانی که بسته به فعالیت بازیکن طول این مسیر متفاوته ...

اول اینکه کسی که میگه حتما باید دست به جیب بشید مطمئن باشید یه گیمر واقعی نیس ... چرا که صبر ، تحمل ، اعتماد بنفس ، جنبه داشتن و خیلی از ویژگیهای دیگه

در یک گیمر نهفته است ... متأسفانه دیده میشه که در اکثر بازیها ، خیلیا که خودشون رو گیمر میدونن بدون هک ، پچ ، کرک و فایلای مدشده اصلا توانایی و حوصله انجام بازی ندارن

اگه به بخش بازی اندروید همینجا هم سر بزنید متوجه میشید که خیلی از بچه های دنبال فایلای مُد شده هستن تا قایل اورجینال بازی ...

اما متأسفانه یا بعبارتی خوشبختانه این بازی امکان هک نداره و مجبورید که یکی از دو مسیر رو طی کنید ...

ولی در این بین خیلیا من جمله خود من هستن که مسیر دوم رو ترجیح میدیم طی کنیم به چند دلیل ...

اول اینکه نداریم که بدیم دوم اینکه واقعا لذت بازی به صفر میرسه ...

کلا این قضیه اثبات شده که لذت مثل یک منحنیه سینوسیه ( البته خودم اثبات کردم :) هر چی سریعتر به ماکس برسی با همون سرعتم به مین میرسی ...

واسه همینه که مجموع غارت گلد ، اکسیر و دارکم در حدود سه برابره خیلی از تاپ پلیرای ایرانه ...

ولی اینکه بگم خیلی راحت بازی کردم و به همه کارام رسیدم و هیچ تاثیری این بازی روی زندگیم نذاشته چیزی جز چرندِ مطلق نیست !!!

بهر حال هر کی خربزه میخوره باید پای لرزِشم بشینه ... ولی باید سعی کرد که با یک مدیریت صحیح میزان این تبعات رو به حداقل رسوند ...

و در آخر هم تمامی این موارد برمیگرده به خود شما !!! بله ، درسته :) خود شما ...

خداوند به هر انسانی اراده و اختیار کامل داده تا برنامه ی زندگیه خودشو با صلاح خودش پیش ببره ...

اگر میبینید که واقعا در برابر عطش اعتیاد آور این بازی قدرت و ایستادگی لازم رو ندارید میتونید مطمئن باشید که هنوز خیلی جا واسه کار دارید و متأسفانه نه تنها در این بازی

بلکه در خیلی از لحظات حساس زندگی هم از قدرت تصمیم گیری و اراده لازم برخوردار نیستید ...

موارد ذکر شده اصلا محدود به بازی نمیشن و خیلی گسترده تر از این حرفهاست ...

برای مثال خود من تا زمان مدیریتم در انجمن به شدن معتاد انجمن بودم و واقعا قدرت مقابله با این حس رو نداشتم مثل خیلیای دیگه ...

نتیجشم تو ضعف تدریجی تحصیلی و زندگی واقعیم دیدم ... البته خدارو شکر به لطف ناخواسته چند تن از دوستان تونستم بالاخره به روال عادی برگردم ... خدارو شکر ...

فقط خواستم بگم که اعتیاد در هر زمینه ای از زندگی میتونه باشه ولی متأسفانه در حال حاضر نگاه خیلیا روی این بازی قفل کرده

و بعید میدونم در آینده ای دور یا نزدیک بدون استفاده از قندشکن بشه وارد بازی شد ...

دلیلش هم مشخصه ...

قطعا مهمترین دلیل جلوگیری از خروج بی رویه ثروت داخلی خواهد بود که روزبروز بیشتر میشه ... دلیل مهم دیگر هم فضای نامناسب چت بخصوص گلوبال چت بازی هست و نه چت درون کلنی ...

اگه سر زده باشید متوجه میشید که ادبیات خیلی زشتی بکار برده میشه بخصوص میان پلیرای ایرانی و عربی !!!

این بازی واقعا برای افراد زیر 18 ( به نظر خودم زیر 22 ) نامناسبه چون جوش خیلی بازه و علیرغم نداشتن خشونت ظاهری میتونه صدمات جبران ناپذیری وارد کنه

البته بازم میگم تمامی این موارد بستگی به خود شخص داره ...

کما اینکه تو کلن ما پلیر شونزده ساله داریم که از لحاظ پختگی ، شعور و ادب با یک فرد 25 ساله مو نمیزنه ، عکسشم صادقه ، پلیر بالای سی داشتیم ولی متأسفانه فاقد شعور و پختگی کافی ...

افيون خوشرنگ و لعاب
    -----------------------------
    تب اين بازي تاكنون به جان خيلي‌ها افتاده به‌طوري‌كه ساعت‌ها افراد را پاي تبلت‌ها و گوشي‌هاي هوشمند ميخكوب مي‌كند. شايد باور نكنيد اما افراد زيادي هستند كه از خواب شب و كار روز خود مي‌زنند كه مبادا قلعه‌شان مورد حمله قرار بگيرد و تمام داروندارشان را از دست بدهند. از اين‌رو بسياري از كارشناسان معتقدند اين بازي اعتيادآور است. در بسياري از نظرسنجي‌هايي كه در كشور‌هايي چون نروژ، هلند و انگليس انجام شده، نمونه‌هاي متعددي از اثر مخرب اعتياد به اين بازي بر زندگي طبيعي كاربران ديده مي‌شود. مانند زني كه از اينكه همسرش مدام درحال اين بازي بوده و به او و خانواده توجهي نمي‌كرده، به ستوه آمده و جدا شده است. يا مادري كه آنقدر سرگرم بازي شده كه در نهايت از كودك خود غافل شده و مسئولان مدرسه كودك از او شكايت كرده‌اند!

این مورد متأسفانه واقعیت داره حتی در داخل کشور ، موارد بسیار اخراج از کار و مشکلات خانوادگی شاهد و گواه این مورد هستن ...

همین الانم مطمئنم که خیلی از بچه ها هنگامیکه گوشی دستشونه و مشغول بازی هستن با طعنه ها و اعتراضات زیاد اطرافیان مواجه شدن و میشن بخصوص متأهلا ...

برای همین پیشنهاد میکنم که در جمع دست به گوشی نشید و در هنگام تنهایی بازی کنید البته مراقب باشید که این رویه منجر به عزلت نشینیه شما نشه !!!

البته راه حل بسیار ساده تری وجود داره که باز برمیگرده به خود شما : سعی کنید زیاد آنلاین نباشید ... فرایند سرچ و اتک زدن در کل یه ربع هم وقت شمارو نمیگیره ...

متأسفانه بیشتر وقت بچه ها در چت کردن و جدیدا هم در تست کلن وار سپری میشه ... اگز بتونید این موارد رو بخوبی مدیریت کنید این بازی بشدت وقت کمتری از شما خواهد گرفت ...

نکته مهم دیگه اینه که از غارت شدن نترسید ، واستون مهم نباشه که غارت میشید عزیزان ... از برنامه های آنلاین نگه داشتن بازی هم استفاده نکنید چون بشدت باعث کاهش عمر مفید باتری و

خود دستگاه میشن ... خیلی راحت و بدون هیچ دغدغه ای و بصورت آنی از بازی خارج شید ...

کاریم نداشته باشید که تو کلن کسی شمارو صدا میزنه یا نه ، بخصوص لیدرا و کولیدارای عزیز که مسئولیت بیشتری دارن ... اگه دیدید کسی کارتون داره بگید ایشالا باشه واسه بعد ، بای :)

جنگ قبيله‌ها و نـژادها

در اين بازي رئيس قبيله‌اي وجود دارد كه تمام امكانات مانند تغييرات در قبيله، عزل و ارتقاي اعضا و نـژاد را داراست. همچنين بار اول سازنده قبيله رئيس آن است كه البته بعدها مي‌تواند شخص ديگري را جايگزين خود كند. اين رويكرد قبيله‌اي مي‌تواند به مرور منجر به افزايش حس برتري‌جويي جمعي و نوعي ترويج تبعيض‌ن‍ژادي و گروهي شود؛ به‌ويژه كه معمولا گروه‌ها و قبيله‌ها براساس كشور‌ها و ....ها ها و خصوصيات يكسان كاربران شكل مي‌گيرند.
    این مورد برمیگرده به رویه لیدر کلن ، مطمئنم که اگر نویسنده مطلب تجربه حداقل یک سال لیدری داشت اینقدر ساده لوحانه با این قضیه برخورد نمیکرد ...

افرادی که حسهایی مثل برتری جویی و سایر موارد رو داشته باشن نه تنها در بازی بلکه در هر جمع دیگری مثل دندان خراب میمونن ، دندون خرابم باید از ریشه کند ، بهمین سادگی ...

اگر این رویه از سوی لیدر ادامه داشته باشه به مرور کلنی تشکیل میشه که احترام و علاقه متقابل و تلاش جمعی برای رشد و پیشرفت همدیگه که

نتیجه نهاییش بالابردنه پرچمه کلنه حرف اول و آخر رو توش میزنه ...

از قلعه كوروش كبير تا قلعه پرسپوليس

--------------------------------------------------

ايرانيان بسياري طرفدار اين بازي هستند و قبيله‌هاي زيادي را با نام و نشان‌هاي مختلف طراحي كرده‌اند و با يكديگر متحد شده‌اند.خليج‌فارس، ايرانيان و... از اسم‌هايي است كه ايراني‌ها براي قبيله‌هايشان انتخاب مي‌كنند. همه‌جور سليقه هست، مثلا اسم بعضي قبيله‌ها يزد و تهران و شيراز است كه مخصوص ساكنان آن شهر درست مي‌شود. يا مثلا قلعه استقلال يا پرسپوليس. اما اين قبيله‌ها صرف‌نظر از اتفاقات درون‌گروهي‌اي كه در آنها رخ مي‌دهد و باعث نزديكي و آشنايي و دوستي كاربران كم سن و سال با ديگر غريبه‌ها به شكل كنترل نشده مي‌شود، مشكلات ديگري را نيز در پي دارد. اين دسته‌بندي‌ها درپاره‌اي از موارد منجر به درگيري‌هاي عقيدتي و شدت يافتن اختلافات قومي و بين‌شهري مي‌شود كه بايد مواظب باشيد گرفتار آنها نشويد.

این مورد واقعا مضحک بود ، ایرانی اگه ایرانی واقعی باشه میدونه که همه جای ایران سراشه ... اگر غیر از این بود باید واسه هر شهری یه روادید میگرفت ...

البته یکی از دلایلی هم که میگم این بازی واسه افراد زیر 18 مناسب نیست همینه چون این موارد در بین نوجوونا خیلی شایعه

... مطمئن باشید هر کسی از چنین تفکری برخوردار باشه فاقد شعور و پختگیه لازمه ...

چت‌روم‌هاي بوق‌دار!
    چت‌هاي اين بازي گسترده است و مي‌توان در سطوح مختلف دونفره، درون‌گروهي و چت عمومي از آنها استفاده كرد. معمولا الفاظ و واژه‌هايي در اين چت‌ها ديده مي‌شود كه براي همه گروه‌هاي سني مناسب نيست و بسياري از آدم‌هاي عادي و سالم نيز از شنيدن چنين كلماتي ابا دارند. از طرف ديگر از آنجا كه فرد بايد براي رسيدن به مرحله بعدي بازي با نيروهاي به‌اصطلاح دشمن بجنگد، استمرار چنين بازي‌هايي فرد را پرخاشگر و ستيزه‌جو بار مي‌آورد. از اين‌رو اگر كودك شما به اين بازي علاقه‌مند است، بهتر است كمي بيشتر مواظب او باشيد!

این مورد واقعا مهم نیست ، مطمئنا مکانها و شبکه های اجتماعی خیلی بیشتر و معروفتری وجود دارن تا محیط چت بازی ...

پیشگیری از این مورد هم بسیار سادس و نیاز به اراده و قدرت خاصی نداره ... اگه واقعا میبینید کلنی با شرایط اخلاقی و روحی شما سازگاری نداره لیو بدید ...

اصلنم به قدرت کلن کاری نداشته باشید ، مطمئن باشید که تو کلنی که همسطح شماس خیلی سریعتر پیشرفت خواهید کرد ...

حمله به سوي هيجان!
    جذابيت و هيجان اين بازي و بازي‌هاي مشابه، وقت و انرژي زيادي از كاربران و به‌خصوص كودكان مي‌گيرد. به‌طوري‌كه بعضي از كودكان تا ديروقت مشغول بازي هستند و صبح‌ها زودتر از وقت معمول بيدار مي‌شوند تا قبل از مدرسه رفتن كمي بازي كنند و اين موضوع بي‌شك آسيب‌رسان خواهد بود و علاوه بر تنبلي و بي‌تحركي باعث افت تحصيلي مي‌شود. خلاصه كلام اينكه از آنجا كه اكثر بازي‌هاي موجود در بازار به‌ترتيب سن رده‌بندي نشده‌اند، توصيه مي‌كنيم خانواده‌ها با يك مديريت صحيح و برنامه‌ريزي اجازه انجام اينگونه بازي‌ها را در مدت زمان مشخص و تحت قوانين شفاف خانوادگي به فرزندانشان بدهند. بي‌شك همه ما مي‌دانيم كه اگر در هر كاري افراط و تفريط وجود داشته باشد حتي دربازي‌كردن، مشكلات يكي پس از ديگري سربرمي‌آورند.

چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است ... مطمئنا در هر کاری افراط و تفریط مضره

راه و رسم يك شبه ره صدساله رفتن
    ----------------------------------------------
    در ابتداي اين بازي كاربر تنها صاحب يك دهكده بسيار بسيار ساده و ابتدايي است كه بايد به مرور آن را به روز و مدرن كند. اما با توجه به اينكه هزينه اين‌كار زياد بوده و حوصله كاربران براي رسيدن به هيجان مراحل بالاتر كم است رفته‌رفته ترغيب مي‌شوند كه هرچه زودتر پيشرفت كرده و يك‌شبه ره صدساله بروند. از اين‌رو هر كاربري به مرور مانند ديگر كاربران دست به‌كار شده و ضمن حمله به همسايه‌ها و ديگر بازيكنان دست به غارت اموال و دارايي‌هاي مجازي آنها مي‌زند. پس از چندي اين ويژگي باعث مي‌شود تا اولا كاربر در زندگي به‌شدت كم‌حوصله و بي‌تاب و تحمل شده و دنبال راه‌هاي نامشروع براي رسيدن زودهنگام به خواسته‌اش باشد؛ ثانيا حس غارتگري و تمايل به تاراج به شكل غريبي در او تقويت شود و هر كاري را براي رسيدن به هدفش مجاز بداند.
    اصلا کل لذت بازی بهمینه ولی اینکه چنین موردی واسه کسی منجر به افزایش حس غارتگری و مجاز دونستن هر کاری واسه رسیدن به هدف بشه باید گفت که طرف مشکل داره ،

اونم از نوع اساسیش ،

کلا تمامی مطالب این مقاله رو میشه در یک جمله خلاصه کرد ،

اگر به بلوغ و شعور کافی رسیدید و از قدرت خویشتن داری و انگیزه و اراده ی کافی برخوردار هستید بیاید طرف کلش آف کلنز

در غیر اینصورت وقت خودتون رو هدر ندید ...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

یه نکته دیگم بگم که متأسفانه قدرت مقاله نویسی و همینطور مطالعه و دریافت بطن مطلب بین اکثر دوستان در سطح بسیار پایینی هست

بطوریکه با خوندن هر مطلبی سریعا جبهه ی موافق یا مخالف میگیرن و خیلی احساسی و سطحی با مطلب برخورد میکنن و خودشون سعی نمیکنن چیزی کم و زیاد کنن

و به مطلب متناسب با سلیقه ، احساس و کشش خودشون جهت بدن ...

اگر همین چند نظر کوتاهی که گفته شده رو مطالعه کنید متوجه منظورم میشید ، البته امیدوارم دوستان دچار سوء تفاهم نشن ، قصد بی احترامی ندارم ...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در آخرم اضافه کنم که به عنوان یک پلیر که خیلی درگیر بازی بودم واقعا پشیمون نیستم هرچند که به نسبت زیاد بازی میکنم

چون که واقعا لذت میبرم و مهمتر از اون در حدود یک سال هست که دوستان بسیار بسیار گل و خوبی پیدا کردم که از همون اوایل با هم بودیم و همیشه هوای همدیگرو داشتیم

خیلی جاها از دست هم دلخور شدیم و خیلی موارد دیگه ، ولی آخرشم باز مهربانی و عطوفت همدگرو بخشیدیم ...

این حرفــو زدم تا بدونید بازی فقط تأثیرات منفی نداره ...

همه چیز بستگی به خودتون داره ، میتونید بسادگی درون همین بازی به پرورش حس گذشت ، فداکاری ، مهربانی ، همکاری و خیلی موارد مثبت دیگه بپردازید ...

در آخره آخرم اینکه قبل از استارت بازی بدرستی خودتون و تمایلات خودتون رو بشناسید ، ببینید واقعا چند مرده حلاجین ... میتونید میانه رو باشید یا نه و ...

-------------------------------------------------------------

ببخشید که مطلب طولانی شد ولی لازم بود که این حرفا و صحبتها واسه یه بارم شده زده بشه ، ضمنا خوشحال میشیم که سایر دوستان هم با تسلط و منطق کافی وارد بحث بشن

چون این مورد خیلی خیلی مهم هست و زندگیه خیلیارو تحت تأثیر خودش قرار داده ...

با چشمام آدم میانسالی رو دیدم که بخاطر اینکه قدرت ترک بازی رو نداره اشکاش جاری شده بود و کلا داشت تمامی پلهای پشت سر خودش رو خراب میکرد ، پیش روشم فقط یه دیوار بلند بود !!!

و دائما به روان شناسهای مختلف مراجعه میکرد ...

والسلام ...
    ---------

15. Top | #10

بخش : Google Nexus
    شماره كاربري : 645336
    نام : بهمن
    سپاس ها : 2,274
    سپاس از شما 9,907 بار در 2,498 پست
    جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط CLEVER MASTER
    کلا تمامی مطالب این مقاله رو میشه در یک جمله خلاصه کرد ،

اگر به بلوغ و شعور کافی رسیدید و از قدرت خویشتن داری و انگیزه و اراده ی کافی برخوردار هستید بیاید طرف کلش آف کلنز

در غیر اینصورت وقت خودتون رو هدر ندید ...

-
    به نظر من این جمله که چکیده مقاله هم میدونین یه مقدار بار منفیش زیاده شاید بهتر بود که جوره دیگه ای نگارش میشد

بازی های انلاین رقابتی مثل همین بازی و travian و .. جنبه ی سرگرمی خیلی کمتری نسبت به بازی های دیگه داره شاید بهتر باشه بگم از نظر هرکس میتونه متفاوت باشه
    به شخصه واسه سرگرمی هیچ وقت سراغ این بازی های رقابتی نمیام! اما اگر بازی کنم ترجیح میدم جز بهترین ها باشم مطمئنا سابقه بازی من در تراوین از king hawre تا اکانت های Weak همینو نشون میده
    وقتی میبینیم که زمان کافی واسه بهترین بودنن ندارم ترجیح میدم کنار بذارم نه عواملی خوبی که شما مثال زدی

اگه اخر مقاله باز باشه و نتیجه گیری رو به عهده خواننده بذاریم "نه نظر شخصی" که شاید درست شاید اشتباه, حس بهتری منتقل میشه

پ.ن: البته واسه پی نوشت شما احترام زیادی غائلم به خاطر تجربه ای که توش پنهان شده! تجربه بهتون نشون داده چجوری جلوی هر مورد نفی مطلب تایپی رو بگیرین جوری که هر ایرادی ایراد نیست و فقط مشکل از خوده مشکل گیرندست

مخلصم مدیر بازنشسته- خسته نباشین

16. 8 كاربر زير از شما Kaгo عزيز، سپاسگزاری كرده اند

صفحه 1 از 35 12311 ... آخرینآخرین

توضیحاتی درباره این موضوع