• ورود

عضويت در سايت موبايلستان ايميل فعال سازي ارسال نشده است ؟ کلمه عبور خود را گم کرده ايد ؟
  • ثبت نام

• صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26

پرتال خبری Android

1. Top | #1

درجه : عضو طلایی
      شماره كاربري : 523054
      نام : mr.GX
      سپاس ها : 4,791
      سپاس از شما 28,154 بار در 4,292 پست
      جزئيات بيشتر

پیش فرض سرانجام، این شما و این تغییرات اندروید آبناب چوبی

نام: Google_Lollipop-640x426.jpg نمایش: 1114 اندازه: 58.9 کیلو بایت

اگر شما هم قبلاً مراسم Google I/O را دیده باشید با برخی مشخصات نسخه جدید اندروید معروف به
      Lollipop آشنا شده اید. گوگل به شکل ضمنی بیان کرد که تغییرات بسیار وسیعی را در این نسخه در نظر گرفته هست.
      خوب شما در پایین میتوانید تغیرات و همچنین امکانات جدید اضافه شده را ببینید. قطعاً این لیست شما را شگفت زده نخواهد کرد (چون خیلی زودتر از اینها بسیاری از آنها اوایل امسال مشخص شده بود و ما انتظار آن را داشتیم) اما بد نیست کمی خودمان را به روز کنیم.

طراحی متریال:
      - رابط کاربری رنگارنگ با فونتی درشت و تمیز و پاسخگویی بیشتر برای یک تجربه بصری فوق العاده
      - پاسخ گویی، حرکت طبیعی رابط کاربری و رنگها و سایه های زنده کنترل دستگاه را برای شما آسان میکند
      - رنگهای زنده، تاپوگرافی، گوشه های تیز به خوبی توجه شما را جلب میکند

نوار اعلانات:
      - راه جدید برای اینکه کی و چگونه یک اعلان را دریافت کنید
      - پاسخ به اعلانها از هرجا که هستید. صفحه خانگی، صفحه قفل یا حتی در برنامه ها! حتی میتوانید اعلانها را مخفی کنید.
      - حالت رفع مزاحمت! شما میتوانید تعیین کنید در چه زمانی و چه افراد یا برنامه هایی میتوانند اعلان بفرستند. برای مثال تمام اعلانها را مسدود کنید و بعد با کلید افزایش صدا فقط اعلانهای تایید شده قبلی شما نمایش داده میشوند. یا در یک بازه مثل 00:00-08:00 اعلانها خاموش میشوند.
      - در آبنبات چوبی یک تماس از بین نمیرود یا جلوی یک کار شما را نمیگیرد. به شما اعلان نمایش داده میشود که شما تصمیم بگیرید به تماس پاسخ دهید یا به ادامه کارتان.
      - میتوانید برای برخی اعلانها حساس محدودیت در نظر بگیرید یا اولویت قرار دهید که چه نوع اعلانی مهم تر است و آن اعلان بالاتر از همه نمایش داده میشود.
      - اگر زیاد اعلان دارید کافی هست بر بالای صفحه ضربه بزنید همه را یکجا خواهید داشت.

باتری
      - باتری بیشتر برای استفاده طولانی
      - حالت ذخیره انرژی که در حات حداقل هم باز به شما 90 دقیقه زمان میدهد.
      - زمان باقی مانده تا شارژ کامل وقتی گوشی به شارژر متصل است
      - نمایش زنده مدت زمانی که میتوانید با گوشی کار کنید قبل از اینکه شارژ مجدد نیاز باشد. این مورد را میتوانید در منوی تنظیمات باتری پیدا کنید.

امنیت
      - فایلهای شما امن و بی خطر میمانند
      - حالت کدگذاری فعال و همیشه روشن برای جلوگیری از سرقت اطلاعات ابزارهای گم شده یا به سرقت رفته
      - حالا به SELinux اختیارات بیشتری داده شده. میتواند تمام اپها را برای حفاظت بهتر کنترل کند
      - استفاده از قفل هوشمند. بعد از جفت کردن (pair) ابزار اندروید دیگر خود میتوانید تعیین کنید گوشی شما فقط با ابزار پوشیدنی شما یا اتومبیل مجهز به اندروید باز شود

اشتراک گذاری
      - اشتراک گذاری بهتر با خانواده و دوستان
      - استفاده از چند پروفایل برای ورود به ابزارهای مشترک برای مثال تبلتی که برای کودکان خود خریده اید یا مراکز علمی و آموزشی که یک وسیله در اختیار چند نفر قرار دارد.
      - استفاده از پروفایل حالت مهمان
      - پین کردن صفحه نمایش: میتوانید صفحه نمایش خود را با یک کاربر به اشتراک بگذارید تا فایلهای خودش را روی آن نمایش دهد. بدون اینکه به سایر قسمتهای ابزار شما دسترسی داشته باشد.

تنظیمات سریع جدید
      - با دوبار کشیدن نوتیفکشن به تنظیمات سریع دسترسی دارید
      - ابزارهای جدید اضافه شده است: چراغ قوه، نقطه دسترسی وای فای،چرخش صفحه و حالت کست اسکرین
      - روشن و خاموش کردن قابلیتها بهتر و راحت تر شده است
      - روشنایی صفحه از همانجا قابل دسترسی هست اما حالت آداپته به جای روشنایی خودکار استفاده میشود

اتصال
      - اتصال اینترنت راحت تر و بهتر در همه جا و پشتیبانی از بلوتوث کم مصرف (BLE)
      - بهبود سوئیچ بهتر هنگام اتصال. برای مثال شما در حال یک مکالمه ویدیو با دوست خود هستید و ناگهان منزل را ترک میکنید به سرعت از حالت وای فای به اتصال دیتا سوئیچ میشود بدون اینکه برای شما مشکلی در این انتقال وضعیت پیش بیاید.
      - بهبود منطق اتصال. دستگاه شما فقط به شبکه مشخص شده شما متصل میشود [مترجم: میتوانید جلوی اتصال به شبکه های آزاد ناشناخته اطراف را بگیرید. برای حفاظت در برابر حملات بدافزارها مناسب هست]
      - جستجوی قدرتمند تحت BLE برای ابزارهای پوشیدنی
      - حالت اتصال BLE جدید

عملکرد
      - سریعتر قویتر روانتر بیشتر از هر زمان
      - ART و عملکرد بهتر
      - 4 برابر بهبود عملکرد
      - اسکرول نرم و روان
      - محدود کردن سرویسهای بک گراند
      - پشتیبانی از معماری 64 بیتی همچنین ساپورت از هسته های MIPS و معماری x86
      - ایجاد کدهای نتیو 64 بیتی در برنامه ها
      - برنامه های جاوا اتوماتیک به حالت 64 استفاده میشوند

مدیا
      - گرافیکی جسورانه. بهبود در صدا ویدیو دوربین و بازیها
      - پخش صدای چندکاناله واقعی
      - ترکیب باند 5.1 و 7.1 به شکل واقعی و کیفیت صوتی بینظیر
      - پشتیبانی از اتصال USB صوتی. مثل میکروفون usb یا آمپلی فایر و غیره
      - Open GL ES 3.1 برای تجربه گیم در کلاس کنسول و pc
      - ضبط ویدیو 4K با نرخ 30 فریم بر ثانیه در آبناب چوب [مترجم: این قابلیت توسط سازندگان اضافه میشود اما حالا اندروید پیشفرض پشتیبانی میکند و نکسوس6 اولین گوشی نکسوسی هست که قابلیت فیلمبرداری 4K را دارد]
      - پشتیبانی از فرمت خام RAW و غیرفشرده YUV
      - کنترل دقیق برای هر فریم و فلش،لنز یا سنسور در هر فریم گرفته شده
      - اضافه کردن اطلاعات به عکس مثل مدل نویز یا اطلاعات نوری
      - عملکرد تکنولوژی پخش ویدیو هنری. ساپورت از پروفایل HEVC و پخش بهتر ویدیوهای UHD یا 4K با بیت 10. بهبود حالت دیکود کردن سخت افزار برای ذخیره بهتر انرژی

سایر تغییرات
      - اضافه شدن 15 زبان جدید (حالا 68 زبان در اندروید پشتیبانی میشوند)
      -حالت کلود پرینت بهبود یافته حالا میتوانید مشخص کنید از چه صفحه تا چه صفحه ای پرینت گرفته شود و قبل آن هم یک پیشنمایش از صفات ببینید
      - آیکونهای جدید برای باتری وای-فای سیگنال و غیره
      - اضافه شدن حالت بازخورد به گوگل در مسیر Settings>About phone>Send feedback
      - در صورتی که سخت افزار اجازه دهد گوشی شما از حالت دوبار ضربه زدن به صفحه و غیره استفاده میکند [مترجم: به شکل رسمی به کرنل اضافه شده است]
      - ساپورت بهتر و رنج وسیعتری از ابزارهای قابل اتصال مثل کیبرد هماهنگی این ابزارها با بخش های نرم افزاری مثل کیبرد مجازی یا شکلکها و غیره
      - و خیلی تغییرات دیگر

منبع:
      Phandroid

2. کسب و کار

3. Top | #2

درجه : مدير ارشد بازنشسته
      بخش : نرم افزار Symbian OS | بازارچه
      شماره كاربري : 293234
      نام : رضا
      سپاس ها : 17,582
      سپاس از شما 44,916 بار در 8,058 پست
      جزئيات بيشتر

در یک کلام : فوق العاده

.
      آنان که "فرگوسن" را خدا میپندارند کفرش به کنار، عجب خدایی دارند

4. Top | #3

درجه : عضو نيمه ممتاز
      شماره كاربري : 411336
      سپاس ها : 588
      سپاس از شما 1,904 بار در 567 پست
      جزئيات بيشتر

بی صبرانه منتظر اپدیت اینبات چوبی هستم

امیدوارم این دوبار ضربه زده برای اس 5 توی این ورژن فعال بشه خیلی منتظرش هستم .

5. 13 كاربر زير از شما moh2733 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

6. Top | #4

جزئيات بيشتر

از فردا نکسوس6 در پلی استور و سایت موتورولا پیشفروض میشه. دو هفته بعد هم عرضه میشه یک هفته بعد از نکسوس 6 و 9 بقیه نکسوسها میگیرند! من که منتظر این آپدیت هستم!!! (آپدیت نکسوس4 تایید شده و این گوشی الان روی 24 ماه ساپورت هست تا عرضه اندروید 5.1 یا شاید 5.2 میره رو ساپورت 36 ماهه! البته دیگه دوستان نکسوس4 دار باید قانع باشند و کنار بیان! Lollipop آخرین آپدیت این دیوایس خواهد بود!!!)

حالت پالس خیلی قشنگه. روی هر دکمه یا تبی کلیک کنید یک پالس نور (Riple) نشون میده! افکت باحالیه...
      -------------------------------------------------------
      راستی یادتونه راجع به کنسول گوگل 4 ماه پیش گفته بودم! در واقع Nexus Play کار کنسول هم میکنه! وصل کنید به اسمارت تیوی تون. یک جوی پد نکسوس هم به قیمت 39.99$ بگیرید بازی در حد کنسول بازی کنید (به کمک Open GL ES 3.1 و AEP)
      به راستی باید به خودم لقب GXLeaks رو بدم!

7. Top | #5

درجه : مدير بخش
      بخش : Galaxy S I9003 & R I9103| Grand Family
      شماره كاربري : 756923
      نام : Rasool
      سپاس ها : 11,719
      سپاس از شما 15,667 بار در 3,561 پست
      جزئيات بيشتر

با تشکر از ادیب عزیز بابت ترجمه کامل و جامعشون ... واقعا گل کاشتی ... دنبال یه همچین تاپیکی بودیم همگی تا کامل با L آشنا بشیم ...

مرسی عزیز

در مورد اندروید L هم حرفی ندارم ... جز یک کلمه : عالی
      Only one who devotes"
      himself to a cause with
      his whole strength and
      soul can be a true
      master.For this reason
      mastery demands all of
      "a person

___ Albert Einstein ___

.:||
      Antimatter - Mr. White ||:.

شیخی به زن فاحشه گفتا مســـتی
      هر لحظه به دام دگری پا بســتی
      گفت شیخا، هر آنچه گویی هســتم
      اما تو چنان که می نمایی هسـتی؟

8. 15 كاربر زير از شما Rasool_Hamilton عزيز، سپاسگزاری كرده اند

9. Top | #6

درجه : مدیر بازنشسته
      بخش : اخبار | HTC HD2
      شماره كاربري : 210412
      نام : ایلیا
      سپاس ها : 16,760
      سپاس از شما 39,084 بار در 5,541 پست
      جزئيات بيشتر

ممنون از ادیب، من قصد داشتم مقاله فون ارنا رو در این زمینه ترجمه کنم که دیگه فرصت نشد و با توجه به کنفرانس امشب حجم کار خیلی بالاست. کلا اندروید 5 گل کاشته.. واقعا گوگل یه آپدیت بزرگ ارائه کرد که هر قسمتش رو نگاه می کنی به مذیت توش می بینی و جالب اینه که اندروید قبلا نسبت به سایر سیستم عامل ها اونطور ناقص نبوده که الان با این اتفاق نقص هاش برطرف شده باشه، به عنوان مثال آپدیت ویندوز 8.1 بزرگ محسوب می شد اما رفع نقص و کاستی های ویندوز نسبت به سایرین بود. در واقع اندروید با این آپدیت کامل تر از گذشته شده و این روح جدیدی که درش دمیده شده واقعا نیاز بود. امیدوارم در عمل هم بازخورد خوبی داشته باشه...

ویرایش: فکر می کنم بهتره در یک تاپیک جدا در مورد طراحی جدید اندروید مطالب جمع بشه. برای همین مطلب رو به علاوه ویدئو رسمی گوگل در این مورد رو یه تاپیک دیگه قرار می دم.

مشکل بزرگ دنیا این است که دانایان به گفته های خود باور کاملی ندارند در حالی که نادانان سرشار از یقین اند....

برتنارد راسل

10. Top | #7

جزئيات بيشتر

برای دوستانی که علاقه دارند بدونند متریال چگونه هست میتونند به این لینک سر بزنند:
      http://www.android.com/versions/lollipop-5-0/

در ضمن نکسوس 6 ضدآب هست!!!
      http://www.zoomit.ir/articles/mobile...-resistant-too

کلاً گوگل رویه خودش رو عوض کرده! رسماً پرچمدار داده بیرون: دوربین لرزشگیر اپتیکال داره، کیفیت دوربین بهبود داشته، HDR+ اضافه شده، فلش دوگانه با نور زرد و سفید یک SoC بسیار قدرتمند، پردازنده گرافیکی قوی، رم قدرتمند LPDDR3، ضد آب، حالت مولتی ویندوز داره، صفحه نمایش عالی ...
      یک گوشی داده واسه رقابت با پرچمداران بازار! اصلاً این نکسوس نیست! رسماً Android Silver ملعون هست! (من نکسوس خودم رو میخوام. قیمت رقابتی با سخت افزار و نرم افزار روز نه یک پرچمدار گرانقیمت در حد غولهای بازار!!!)
      Go to hell crazy Google

11. Top | #8

جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط GenomeX
      برای دوستانی که علاقه دارند بدونند متریال چگونه هست میتونند به این لینک سر بزنند:
      http://www.android.com/versions/lollipop-5-0/

در ضمن نکسوس 6 ضدآب هست!!!
      http://www.zoomit.ir/articles/mobile...-resistant-too

کلاً گوگل رویه خودش رو عوض کرده! رسماً پرچمدار داده بیرون: دوربین لرزشگیر اپتیکال داره، کیفیت دوربین بهبود داشته، HDR+ اضافه شده، فلش دوگانه با نور زرد و سفید یک SoC بسیار قدرتمند، پردازنده گرافیکی قوی، رم قدرتمند LPDDR3، ضد آب، حالت مولتی ویندوز داره، صفحه نمایش عالی ...
      یک گوشی داده واسه رقابت با پرچمداران بازار! اصلاً این نکسوس نیست! رسماً Android Silver ملعون هست! (من نکسوس خودم رو میخوام. قیمت رقابتی با سخت افزار و نرم افزار روز نه یک پرچمدار گرانقیمت در حد غولهای بازار!!!)
      Go to hell crazy Google
      ادیب همه چی داره جز یه سوکت میکرو اس دی ... این یکی نا امیدم کرد ولی در هر صورت یکی از بهترین گوشی هایی هست که تا به حال دیدم ... و احتمالا بسیار بسیار هم بخرمش
      Only one who devotes"
      himself to a cause with
      his whole strength and
      soul can be a true
      master.For this reason
      mastery demands all of
      "a person

___ Albert Einstein ___

گفت شیخا، هر آنچه گویی هســتم
      اما تو چنان که می نمایی هسـتی؟

12. 13 كاربر زير از شما Rasool_Hamilton عزيز، سپاسگزاری كرده اند

13. Top | #9

جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط Rasool_Hamilton
      ادیب همه چی داره جز یه سوکت میکرو اس دی ... این یکی نا امیدم کرد ولی در هر صورت یکی از بهترین گوشی هایی هست که تا به حال دیدم ... و احتمالا بسیار بسیار هم بخرمش
      64 گیگ حافظه داره! میکرو اس دی سرعت گوشی رو کم میکنه! رسول جان شما که آیفون داشتی یک زمان حتماً با نداشتن اس کارت کنار میای! بعضیها خیلی میترسند مثل خودم اما از وقتی خودم sd رو گذاشتم کنار دیدم همچین هم نیازی نبود بهش! اپها رو که نمیشه به مموری منتقل کرد دیتای بازیها هم که میره رو اینترنال مموری دیگه! فقط میمونه مولتی مدیا با این بخش اش باید کنار بیای.

یه توصیه هرگز اوایل عرضه نکسوس نخرید! همیشه سری های اول مشکلاتی دارند که در reversion های بعدی حل میشه! برای مثال در rev3 نکسوس4 دوتا برجستگی اضافه شد تا قسمت پشت شیشه ای نکسوس روی سطح قرار نگیره و جلوی خش خوردن اش رو کمی بگیره یا سوراخ های اسپیکر در نکسوس5 تغییر کرد یا گوشه های تیز (فارسی بر) نکسوس5 کمی نرم تر شد تا حس بهتری از قرار گیری در دست داشته باشند. چون اختلاف قیمت حافظه های مختلف کمه همیشه بالاترین حجم رو بخر (64 گیگ)

14. Top | #10

جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط GenomeX
      64 گیگ حافظه داره! میکرو اس دی سرعت گوشی رو کم میکنه! رسول جان شما که آیفون داشتی یک زمان حتماً با نداشتن اس کارت کنار میای! بعضیها خیلی میترسند مثل خودم اما از وقتی خودم sd رو گذاشتم کنار دیدم همچین هم نیازی نبود بهش! اپها رو که نمیشه به مموری منتقل کرد دیتای بازیها هم که میره ری اینترنال مموریدیگه! فقط ممونه مولتی مدیا با این بخش اش باید کنار بیا.
      ادیب من ؟ من نه تا حالا سمت آیفون نرفتم ... از همون اول اولش به اندروید وفادار موندم ... ولی حدود 1 سالی خواهرم آیفون داشت که اصلا نمیتونستم باهاش کنار بیام ... کلا من تا گوشی رو انگولگ نکنم نمیتونم بهش بگم گوشی ...

میتونم باهاش کنار بیام ... چیزی نیست که بخاطرش قیدشو بزنم ... ولی بزرگترین مشکلم همون مالتی مدیاست ... که اونم باید صرفه جویی کرد

از یه چیز میترسم اونم این دلالا ... تا جایی که من فهمیدم نسخه 32 ارزون تره ... میترسم عین نوت 3 همه شون 32 بیارن به قیمت 64 بفروشن و 64 هم پیدا نشه

نگران قیمتشم هستم که بیاد ایران مثه اپل زیادی بالا بره و پایینم نیاد ...
      Only one who devotes"
      himself to a cause with
      his whole strength and
      soul can be a true
      master.For this reason
      mastery demands all of
      "a person

___ Albert Einstein ___