× توجه! انجمن موبایلستان به صورت آرشیو فعال می باشد و امکان ثبت مطلب جدید از سمت کاربر میسر نخواهد بود.

× توجه! لطفا در هنگام مشاهده مطالب حتما تاریخ انتشار مطلب را ملاحظه بفرمایید تا از معتبر بودن مطلب اطمینان حاصل کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

فایل‌های صوتی متفرقه

1. Top | #1

درجه : مدير بازنشسته
    بخش : مولتی مدیا
    شماره كاربري : 78819
    نام : سید علی
    سپاس ها : 4,385
    سپاس از شما 15,244 بار در 3,517 پست
    جزئيات بيشتر

پیش فرض ماسانورى تاکاهاشى – "کیتارو"

کیتارو در سال ۱۹۵۳ با نام واقعى «ماسانورى تاکاهاشى» در ژاپن به دنیا آمد. او در خانواده‌ای به دنیا آمد که پیرو مذهب شینتو بودند. پدر و مادر او هر دو کشاورز بودند. او از کودکی متوجه می‌شود که با دهقانان اطراف خود متفاوت است و همیشه در سرش صدای موسیقی می‌شنود. پس یک گیتار می‌خرد و بدون معلم و با روش سعی و خطا، گیتار نوازی می‌آموزد. به گفته خودش او که هرگز معلم نداشته، آموخته ‌است که تنها به گوش‌ها و احساسات خود اعتماد کند.
    باورش دشوار است، ولی یکی از بزرگ ترین آهنگسازان جهان سواد موسیقی به مفهوم کلاسیکش را ندارد. او می‌گوید: "من هرگز تحصیل نکرده‌ام. من نمی‌توانم نتهای موسیقی را بخوانم یا بنویسم. اما انگشتانم حرکت می‌کنند و من متعجب می‌شوم که این موسیقی از کجاست، من آهنگ‌هایم را می‌نویسم ولی در واقع آنها متعلق به من نیستند." همین آوای درونی او را بر آن می‌دارد تا پس از پایان دبیرستان، قید شغلی را که پدر و مادر برایش در شرکتی محلی دست و پا کرده بودند، بزند و راهی سفر به شهرهای بزرگ ژاپن شود تا شاید بتواند در آن جا موسیقی را به حرفه خود تبدیل کند.کیتاروی جوان در ابتدا مجبور می‌شود در رستوران‌های توکیو و یوکوهاما گارسونی کند، اما کم کم به دلیل تجربه اش در نواختن چند ساز مختلف توانست در کلوب‌های شبانه به عنوان نوازنده استخدام شود.
    نام کیتارو که یک شخصیت کارتونى تلویزیونى بود در همین زمان از سوى دوستانش بر وى نهاده شد. بزرگترین اثر وى در این زمان اُتیس و ردینگ بود. کیتارو خود در مورد این اثر مى گوید: «موسیقى من احساسى از تعمق و مهربانى را در مخاطب بر مى انگیزد و در واقع موسیقى من نه ریتم است و نه بلوز اما مخاطب احساسى مشابه احساس موسیقى سُل را در خود احساس مى کند.»
    در اوایل دهه هفتاد او به طور کلى تغییر رویه داد و کار با کیبورد را آغاز کرد. او به گروه «فار ایست فَمیلى» پیوست و با آنها گذار به دور جهان را آغاز کرد. در این مسافرت ها، کیتارو با «کلاوس شولز»، نوازنده سینتى سایزر و بنیانگذار گروه «تنجرین دریم» آشنا شد. شولز براى گروه دو آلبوم تولید کرد و کیتارو کلاس فشرده اى را نزد وى به فراگیرى سینتى سایزر گذراند. کیتارو در مورد این تغییر مسیر به سمت فراگیرى سینتى سایزر مى گوید:
    «من با سینتى سایزر مى توانم یک اقیانوس خلق کنم، یک کناره زمستانى، یک ساحل تابستانى و یک منظره کامل را بیافرینم.» او پس از بازگشت به ژاپن در سال ۱۹۷۷ کار تکنوازى خود را آغاز کرد.
    دو آلبوم اولیه او با نام هاى «تن کاى» و از داستان ماه کامل «به نوعى جنون و هوس، آئین و کیش» براى جنبش در حال تولد موسیقى « نیو ایج» تبدیل شد. اما این آلبوم «جاده ابریشم» کیتارو بود که توجه جهانیان را به سوى او جلب کرد. جاده ابریشم، موسیقى اى بود که براى یک مستند ژاپنى که به مدت پنج سال در تلویزیون ایران به نمایش در مى آمد، ساخته شده بود.
    آلبوم جاده ابریشم او در سال ۱۹۸۶ با استقبالى جهانى روبه رو شد و در پى این استقبال، کیتارو در سال ۱۹۸۷ با همکارى موسیقیدان هاى مختلفى مانند «میکى هارت» و «جان اندرسون» توانست آلبوم هایى مانند« نور روح» را به بازار عرضه کند و بالغ بر ده میلیون کاست به فروش رسید. این آلبوم به عنوان بهترین اثر نیو ایج معرفى شد.
    در همین سال بود که وى آلبوم هاى قدیمى خود را هم باز تکثیر و توزیع کرد اما این بار در سطحى جهانى، و تور خود به آمریکا را شروع کرد و توانست با اجراى اولین تور زنده خود تنها در آمریکاى شمالى دو میلیون آلبوم به فروش برساند. وی در سال بعد توانست با خلق موسیقى فیلم «بهشت و زمین» شهرتى دوباره کسب کند و برنده جایزه بالاترین امتیاز در سال ۱۹۹۴ شود.
    اما اوج موفقیت او در عرصه موسیقى، دریافت جایزه سال ۲۰۰۱ براى آلبوم «در فکر تو» بود. کیتارو یک ستاره است اما بسیار فروتن. او مى گوید:
    «طبیعت به من الهام مى کند. من تنها یک پیغام بر هستم. براى من برخى آهنگ ها مانند ابرها هستند و برخى مانند آب.»
    در نیمه هاى دهه نود او با زنى با نام «کیکو ماتسوبارا » که هم اکنون در اغلب آلبوم هایش در کنار او مى نوازد، ازدواج کرد.
    از کیتارو تاکنون ۳۰ آلبوم منتشر شده است که در این میان آلبوم های شب طلسم شده، Gaia Onbashira و باستانی نامزد دریافت گرمی بوده اند و از آلبوم Thinking of you به عنوان یکی از زیباترین آلبوم ها در تمام زمان ها یاد شده است! همچنین از وی به عنوان یکی از پیشگامان سبک New Age یاد می‌شود.

همانطور که اطلاع دارید چند روز قبل کیتارو در تهران کنسرت اجرا کرده بود و قطعه ای هم برای اولین بار مخصوص ایرانی ها نواخته بود که برای شما اماده ی دانلود می باشد با حجم 17 مگابایت

کیتارو

2. كاربران زير از شما ALFEX عزيز، سپاسگزاری كرده اند

توضیحاتی درباره این موضوع