× توجه! انجمن موبایلستان به صورت آرشیو فعال می باشد و امکان ثبت مطلب جدید از سمت کاربر میسر نخواهد بود.

× توجه! لطفا در هنگام مشاهده مطالب حتما تاریخ انتشار مطلب را ملاحظه بفرمایید تا از معتبر بودن مطلب اطمینان حاصل کنید.
صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 34

اخبار خارجی

1. Top | #1

درجه : مدير بازنشسته
    بخش : اخبار | HTC HD2
    شماره كاربري : 210412
    نام : ایلیا
    سپاس ها : 16,760
    سپاس از شما 39,084 بار در 5,541 پست
    جزئيات بيشتر

پیش فرض سامسونگ در حال برنامه ریزی برای ارائه پنل های 4k در آگوست 2015 و احتمالا در نوت 5 است.

اگر به خاطر داشته باشید، چندی پیش برای شما از شایعات پیرامون پروژه ی پنل های 4k شرکت شارپ گفتیم. اما امروز با خبر شدیم که شرکت سامسونگ در تلاش است تا سال آینده احتمالا نام خود را به عنوان اولین سازنده این پنل ها ثبت کند. با توجه به بازه زمانی در نظر گرفته شده برای ارائه این پنل ها، می توان حدس زد که سامسونگ در حال برنامه ریزی برای ارائه نسل بعدی گلگسی نوت با رزولوشن 4k در اسکرین آمولد 5.9 اینچی است که تراکم پیکسلی عجیبی بیش از 700ppi را خلق خواهد نمود.

در ابتدا به نظر می رسید که این اخبار تنها شایعاتی در امتداد داستانی که برای شرکت شارپ ارائه شده بود باشند، اما نکته جالب ماجرا اینجاست که سامسونگ رسما این مطلب را تایید کرده و حضور این پنل ها را برای سال 2015 وعده داده است. پیش از این نیز در ماه می مدیر توسعه صفحات نمایش شرکت LG سخن از موبایل هایی با تراکم پیکسلی 600 و 700ppi کرده بود. با این اوصاف به نظر می رسد سال آینده، نبرد دیوانه وار تراکم پیکسلی ما بین این شرکت ها دست به دست شود.

پنل 4k دارای رزولوشن UHD با ابعاد پیکسلی 2160 در 3840 بوده که با در اسکرین 5.9 اینچی 746ppi تراکم پیکسلی را پدید می آورد. با توجه به وعده ای که سامسونگ برای ارائه این پنل ها در ماه اگوست سال آینده داده است، چندان عجیب به نظر نمی رسد که در گلکسی نوت 5 که اصولا در ماه سپتامبر در نمایشگاه IFA رونمایی می شود، شاهد به کار گیری این رزولوشن باشیم.

نظر شما در رابطه با این رقابت چیست؟ سود یا زیانی در این روند می بینید؟

Phonearena

مشکل بزرگ دنیا این است که دانایان به گفته های خود باور کاملی ندارند در حالی که نادانان سرشار از یقین اند....

برتنارد راسل

2. Top | #2

درجه : عضو فعال
    شماره كاربري : 34053
    سپاس ها : 705
    سپاس از شما 914 بار در 306 پست
    جزئيات بيشتر

این Note 5 باید محصول انقلابی باشه !
    پنل 4K
    چیپ اسنپ 810
    اینطوری که بوش میاد یه طراحی جدید
    و ....
    فقط این باتری نمیدونم چی میخواد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3. 3 كاربر زير از شما sepehr_sn عزيز، سپاسگزاری كرده اند

4. Top | #3

بخش : کنسول و بازیهای کامپیوتری| نرم افزار
    شماره كاربري : 409239
    نام : Jasem
    سپاس ها : 42,009
    سپاس از شما 33,693 بار در 7,381 پست
    جزئيات بيشتر

این دیگه واقعا آخر دیوونگیه
    این رزولیشن بالا 746 PPI دیگه شورشو در آوردن اصلا گیریم که کیفیتش از صفحات 2K بالاتر باشه ولی آخه کدوم باتری و کدوم سخت افزار میخواد جواب گوی این رزولیشن باشه؟!!
    قویترین کارت گرافیک های دنیا هم برای بازی تو این رزولیشن کم میارن
    اگر میتونن یه باتری 6000 میلی آمپر و یه رم 8 گیگ و یه GPU در حد کارت گرافیک GTX760 رو گوشی بزارن من با این رزولیشن مشکلی ندارم وگرنه اسنپدراگون 810 که هیچی بلکه اسنپدراگون 910 هم جوابگوی این رزولیشن نمیشه و تو بازی ها کم میاره

5. Top | #4

درجه : عضو طلایی
    شماره كاربري : 198911
    نام : کاک شاهرخ
    سپاس ها : 21,945
    سپاس از شما 48,006 بار در 7,295 پست
    جزئيات بيشتر

اوه مای دایکیومنت..من میخواستم 770 بخرم..ولی اینجور که مشخصه تو بازهای جدید r9 280x بهتر ظاهر شده..هز چند که amd هستش..

اون رزلوشن هم برای گوشی فقط واسه خودشیرینی خوبه..تو همین 2k اش موندن بابا..

سال آینده نسل جدید 2k با مصرف کمتر و روشنایی بیشتر میاد..عمرا اگه 4k بیاد..اینا همه اش شایعاته...بشنو و باور نکن..جان شما الان اصلا بازی واسه اندروید داریم؟ نه جان من داریم؟ همه اش مسخره بازیه تا بازی گوشی 2k میخری انگری بیرد بازی کنی..خخخخخ

6. 16 كاربر زير از شما S.H.A.H.R.O.K.H عزيز، سپاسگزاری كرده اند

7. Top | #5

جزئيات بيشتر

ولی شاهرخ سامسونگ پرزنت هم کرده این پنل ها رو با اسلاید شو وقت نداشتم کلش رو بنویسم اما خبر از سمت سامسونگ تایید شده، مگر اینکه واقعا متوجه بشن که اشتباهه این کار. البته من مطمئنم اگر حتی یک شرکت چینی 4k تولید کنه سامسونگ حالا نه الزاما رو نوت 5 ولی قطعا یک گوشی 4k تولید می کنه که وقتی خدا نکرده نگن سامسونگ عقبه

مشکل بزرگ دنیا این است که دانایان به گفته های خود باور کاملی ندارند در حالی که نادانان سرشار از یقین اند....

برتنارد راسل

8. 10 كاربر زير از شما ™EXITMOOD عزيز، سپاسگزاری كرده اند

9. Top | #6

بخش : Galaxy S4 I9500
    شماره كاربري : 205015
    سپاس ها : 9,674
    سپاس از شما 21,214 بار در 3,410 پست
    جزئيات بيشتر

این همه گفتین 2k بده جیزه فلانه بهمانه و.... دیدیم که سامسونگ تو نوت 4 مصرفش رو از نوت 3 هم کمتر کرد!

من هنوز معتقدم اگه بت همین منوال جلو بریم و مصرف رو بتونن پایین نگه دارن بزار 1000k بزنن! نمایشگر نوت 4 رو ببینید از جلو نظرتون تغییر خواهد کرد... بسوزه پدر بی پولی اینا رو ول کنید در مورد پول صحبت کنیم اونو از کجا گیر بیاریم که به این برسیم ...

10. 9 كاربر زير از شما hassann98 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

11. Top | #7

جزئيات بيشتر

حسن جان نمایشگر نوت 4 بخاطر کیفت بالای سوپر امولد و بهینه شدن رنگ و نور تو این نسخه اینقدر عالی شده نه 2k بودن. اگه fhd هم بود بازم همین حس رو می داد. اس 5 هم نمایشگر فوق العاده ای داره و من از g3 بیشتر می پسندمش! در حالی که g3 رزولوشن 2k داره و اس 5 رزولوشن fhd. به نظر من مهمترین مسئله تو صفحه نمایش که به چشم میاد چیدمان پیکسل ها، تونالیته رنگی و نور هست. رزولوشن واقعا همون fhd برای 5 تا 6 اینچ کافیه. در ضمن 4k دو برابر 2k از سخت افزار استفاده می کنه و خود 2k دو برابر fhd، بنابراین 4k چهار برابر بیشتر از سخت افزار بهره می کشه که عملا یه جور کار کاملا بیهوده است! 742ppi رو ما میکروسکوپ هم فکر نمکنم دیگه بشه تشخیص داد! (البته می شه با میکروسکوپ تشخیص داد اما این اغراقی بود برای نشون دادن عمق مطلب)

برتنارد راسل

12. 13 كاربر زير از شما ™EXITMOOD عزيز، سپاسگزاری كرده اند

13. Top | #8

بخش : Galaxy S4 I9500
    شماره كاربري : 205015
    سپاس ها : 9,674
    سپاس از شما 21,214 بار در 3,410 پست
    جزئيات بيشتر

اخه ایلیا جان ما چه بخوایم چه نخوایم 4k بیشتر هم خواهد آمد !

یادتونه پارسال یه تاپیک دراز و طویل در مورد نمایشگر های QHD داشتیم و کلی بحث کردیم اخرش جی3 و نوت 4 QHD شدن و سال بعد مطمئن باشید تمام پرچمدارا (غیر از ایفون!) اگه 4K نشن 2K رو شاخشونه!

در حال حاضر چیزایی که تو ذهن منه:

ایا سامسونگ دست از سخت افزار های متفاوت تو پرچمداراش بر میداره !؟
    ایا سامسونگ تغییری در رابط کاربریش و بهبود سرعت و عدم وجود لگ تو اون می کنه!؟(کی میگه رابط کاربری سامسونگ تکراری نیست خیلی شلوغ و رنگارنگه ! بعضی اوقات زیبایی تو سادگیه ...)
    ایا سامسونگ دست از سر اسپیکر منو برمیداره و یه اسپیکر با کیفیت رو گوشیش میزاره ؟!
    ایا انقلابی تو طراحی سامسونگ خواهیم دید؟!
    آیا سامسونگ همون شرکتی میشه که همه به خاطر ساپورت خوبش برن طرفش ؟!

برای شرکت های دیگه هم ایا وجود داره ولی من فن سامسونگم در مورد اونا بحثی نمی کنم!

گوگل که اندروید رو متحول کرد حالا نوبت شرکتاست ببینیم چیکار می کنن

14. 10 كاربر زير از شما hassann98 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

15. Top | #9

شماره كاربري : 523054
    نام : mr.GX
    سپاس ها : 4,791
    سپاس از شما 28,154 بار در 4,292 پست
    جزئيات بيشتر

یک کلام ختم کلام:
    در صفحه 5 یا حتی 6 اینچ بالاتر از FHD مسخره است!!! برای چاپ در پوستر A3 هم بیش از 8 مگاپیکسل مسخره است! (با توجه به تنفر من از اپل اما قبول دارم منطق فنی و علمی خوبی داره! رقابت در بازار اندروید نتیجه اش این شده اگه تو دنیای اندروید فقط سامسونگ بود به جان خودم الان روی مهاجرت از 480p به 720p بحث میکردیم چون چیزی نبود که تهدید اش کنه!)

اینقدر عدد ببرند بالا تا جونشون در بیاد! من حاضر نیستم برای این مسخره بازی پول بدم دوستان رو نمیدونم! آخرین چیزی که تو خرید همیشه نگاه کردم صفحه گوشی و دوربین روشه! گوشیهایی هم که داشتم تا الان این رو اثبات میکنه! فقط توی گوشی مهمه و نرم افزاری که روی گوشی در حال اجراست!... تو شکم برندها من پول نمیریزم حتی اگه پولم رو از زیادی بخوام آتیش بزنم!!!

این نظرات کاملاً شخصیه البته و دلیل نداره حتماً درست باشه... به هرحال هرکسی یه جوره من هم اینجوری

گوگل که اندروید رو متحول کرد حالا نوبت شرکتاست ببینیم چیکار می کنند
    مثل همیشه به سیستم عامل خوب گند میزنند
    دیدیم که سامسونگ تو نوت 4 مصرفش رو از نوت 3 هم کمتر کرد!

این هم به خاطر معماری جدید Exynos5433 و استفاده از طراحی 20nm بوده! QHD رسماً میتونه گند بزنه به باتری... صفحه خوب نوت4 هم به خاطر بهینه سازیهایی هست که در نسل جدید SuperAMOLED انجام داده. FHD هم بود همین کیفیت رو داشت...

16. 11 كاربر زير از شما GenomeX عزيز، سپاسگزاری كرده اند

17. Top | #10

جزئيات بيشتر

حسن جان تهش 8k هست که برا پرده سینماس اصلا فلسفه این رزولوشن ها از نبرد بین نگاتیو و سنسورهای تصویر شروع شد. چون تصویر پوزتیو یه نگاتیو 35 میلیمتری رو می شه رو یه پرده به عرض 40 متر انداخت، کاری که تو سینماها می کنن، خب این امکان به این شکل برای سنسورهای دیجیتال فراهم نبود؛ تا بالاخره دوربین های سایناتل سونی، رد اسکارلت، اری الکسا و ... اومدن این رزولوشن های خارق العاده رو، روی سنسورهای 35 جا سازی کردن. الان یه دوربین 8k تصاویری رو می گیرند که برای پرده عریض 60 متری هم مناسبه بدونه افت کیفی. اما صفحه نمایش 5 یا 6 اینچی ...
    خیلی از دوستان نمی دونن اصلا ماجرا چیه، حتی عده ای تصور می کنن اگر بخوای یه فیلم 4k ببینی باید پنل گوشیت 4k باشه! در حالی که اصلا ارتباطی به هم ندارن. حتی همون دوربین های سینمایی هم برای جلوگیری از پردازش بیهوده از روزولوشن 400در800 رو اسکرین هاشون استفاده می کنن!

برتنارد راسل

18. 10 كاربر زير از شما ™EXITMOOD عزيز، سپاسگزاری كرده اند

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین

توضیحاتی درباره این موضوع