× توجه! انجمن موبایلستان به صورت آرشیو فعال می باشد و امکان ثبت مطلب جدید از سمت کاربر میسر نخواهد بود.

× توجه! لطفا در هنگام مشاهده مطالب حتما تاریخ انتشار مطلب را ملاحظه بفرمایید تا از معتبر بودن مطلب اطمینان حاصل کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18

اخبار خارجی

1. Top | #1

درجه : مدير بازنشسته
    بخش : اخبار خارجی
    شماره كاربري : 544614
    نام : زانیار
    سپاس ها : 3,420
    سپاس از شما 24,588 بار در 2,657 پست
    جزئيات بيشتر

پیش فرض هر آنچه که باید درباره‌ی Stamina Mode در محصولات اکسپریا سونی بدانید

بعد از عرضه‌ی گوشی‌های پرچمدار اکسپریا زد ۳ سونی، موردی که بیش از همه بر سر زبان‌ها افتاد، طول عمر بالای باتری این محصولات و قابلیت‌های بهینه‌‌سازی بود که سونی برای آن‌ها در نظر گرفته است. در ادامه به تشریح نحوه‌ی عملکرد قابلیت بهینه‌سازی مصرف انرژی Stamina mode در این گوشی‌ها می‌پردازیم.

سونی با معرفی پرچمدار جدیدش نشان داد که به پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در بخش مصرف انرژی و باتری گجت‌های هوشمند خود، دست پیدا کرده است. گوشی‌ها و تبلت‌های سری اکسپریا Z3 سونی، امسال توانستند نمایش خوبی را در زمینه‌ی مصرف بهینه‌ی انرژی و میزان طول عمر باتری در مقابل رقبای خود داشته باشند. در این مقاله نگاهی به بخش مدیریت انرژی (Power Management) در گوشی‌های سری اکسپریا Z3 سونی می‌اندازیم تا ببینیم چه عواملی سبب می‌شوند تا قابلیت‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی به بهترین شکل فعالیت کنند.

مهم‌ترین قابلیت در بخش مدیریت انرژی، Stamina Mode نام دارد. یکی از عوامل مهمی که باعث می‌شود تا مصرف انرژی در گوشی یا تبلت افزایش پیدا کند، برنامه‌هایی هستند که در پس زمینه‌ اجرا می‌شوند. اپلیکیشن‌ها، بازی‌ها و ویجت‌هایی که شاید ما از آن‌ها در ظاهر استفاده نمی‌کنیم، اما بخش قابل توجهی از پردازش دستگاه را از آن خود کرده‌اند که این امر سبب می‌شود تا میزان شارژدهی دستگاه به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا کند.

با فعال کردن قابلیت Stamina Mode، وقتی صفحه‌ی گوشی خاموش است، اپلیکیشن‌ها دیگر نمی‌توانند همگام‌سازی انجام دهند، نوتیفیکیشن‌ها غیرفعال می‌شوند و پیغامی دریافت نمی‌شود. به محض این‌که صفحه‌ی گوشی را روشن کنید، تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایی که داشته‌اید در یک لحظه اجرا می‌شوند و اگر نوتیفیکیشنی دریافت کرده باشید، به نمایش در می‌آید. Stamina Mode برای مواقعی مناسب است که شما تا ساعت‌ها قرار نیست با گوشی یا تبلت‌ خود کاری داشته باشید، از طرفی نمی‌خواهید که دستگاهتان را خاموش کنید، پس با فعال کردن این قابلیت، مصرف انرژی را در دستگاه خود به حداقل می‌رسانید و با خیال راحت، بدون نگرانی از اتلاف بیش از حد انرژی باتری، به کار خود مشغول می‌شوید. این نکته را هم بگوییم که در حالت Stamina، امکان دریافت تماس، SMS و MMS وجود خواهد داشت. از طرفی اپلیکیشن‌هایی مانند تقویم و اعلان ساعت، کار معمول خود را انجام خواهند داد.

وقتی حالت Stamina فعال می‌شود، پیغامی در صفحه‌ی مدیریت انرژی برایتان به نمایش در می‌آید که به شما راهکارهایی برای استفاده‌ی بهتر از قابلیت‌های این بخش ارائه می‌دهد. از طرفی، اگر شما حالت Stamina را فعال نکنید و گوشی را بیش از ۶ ساعت با صفحه‌ی خاموش به حال خود رها کنید، دستگاه به شما اعلام می‌کند که برای ذخیره‌ی انرژی،گزینه‌ی Stamina mode را از بخش مدیریت انرژی فعال کنید. همچنین برنامه‌هایی که بیشترین مصرف انرژی را دارند به کاربر در قالب اطلاع‌رسانی اعلام می‌شوند تا در صورت نیاز، به بستن آن اقدام کند.

یکی از قابلیت‌های خوب Stamina، بخش تنظیمات آن است که لیستی شامل استثناها را در اختیار کاربر قرار می‌دهد تا برنامه‌های دلخواه را در آن بگنجاند. این برنامه‌ها حتی وقتی که حالت Stamina فعال است، به کار خود ادامه خواهند داد. همچنین می‌توان تعیین کرد که حالت Stamina در زمان دلخواه به صورت خودکار فعال شود.

صفحه‌ی Stamina Mode در تبلت اکسپریا زد ۳ کامپکت

سونی در سری گوشی‌های اکسپریا زد ۳، علاوه بر استفاده از قابلیت Stamina، گزینه‌ی دیگری به نام Ultra Stamina را برای ذخیره‌ی بیشتر انرژی، به قسمت مدیریت انرژی اضافه کرده است. Ultra Stamina Mode حالت پیشرفته‌ای از بهینه‌سازی مصرف انرژی است که با فعال کردن آن، گوشی یک بار خاموش و روشن می‌شود و در محیط کاربری دیگری با اپلیکیشن‌های محدود شروع به کار می‌کند. در این حالت، همانند تصویر زیر، کاربر به چند اپلیکیشن کاربردی دسترسی دارد. تمامی ارتباطات به غیر از تماس تلفنی و پیامک غیر فعال می‌شوند و عملکرد سخت‌افزاری به حدی کاهش پیدا می‌کند که با داشتن ۱۰۰ درصد شارژ کامل، می‌توان در گوشی اکسپریا زد ۳ کامپکت به ۲۱ روز شارژ باتری در حالت استند‌بای دسترسی داشت.

این حالت در مواقعی که شاید تا روزها به شارژر دسترسی نداشته باشید و تمام نیاز شما از گوشی فقط تماس یا ارسال و دریافت پیام است، می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

سونی توانایی‌های خود را در زمینه‌ی بهینه‌سازی مصرف باتری به خوبی نشان داده است و از این حیث توانسته رقابتی شدید را با سایر برند‌ها مخصوصا در پرچمداران خود آغاز کند. اگر برای شما طول عمر باتری، از اولویت‌های اصلی خرید گوشی به شمار می‌رود، می‌توانید روی گوشی‌ها و تبلت‌های سونی حساب ویژه‌ای باز کنید.

زومیت
    راهِ زیادی مونده تا خدایِ من...

2. Top | #2

درجه : عضو نيمه ممتاز
    شماره كاربري : 551094
    نام : siaVash
    سپاس ها : 15,390
    سپاس از شما 2,230 بار در 531 پست
    جزئيات بيشتر

الان یعنی این تستای باتری z3 compact که سایتا گذاشتن با این مود بوده؟ :|
    کلی دلمونو خوش کرده بودیم به باتری این گوشی :|
    به نظر من تولید کننده ها دارن ناتوانیشونو تو ارتقا باتری محصولاتشون پشت این مود های ذخیره باتری پنهان میکنن
    ی زمانی m7 داشتم بدجور افتاده بودم به رام بازی،تو 2 هفته هرچی رام بود تست کردم
    تا رام میویی رو نصب کردم از اینترفیسش خوشم اومد حدود یک هفته ازش استفاده کردم،اما مجبور شدم به خاطر مصرف باتری عوضش کنم
    دلیلشم این بود که رام های سنس از مود باتری سیور استفاده میکردن،یعنی این باتری سیور نبود اصلا نمیشد تحملش کرد

رو m8م تست کردم تحت هیچ شرایطی cpu بالاتر از 1200 نرفت،یعنی عملا پاور سیور قدرت پردازش cpu گوشی رو کاهش میده تا ضعف باتری رو پنهون کنه

مثلا one x همه از مصرف باتریش مینالیدن،خودم one x رو فقط به خاطر مصرف باتریش فروختم،اما الان کسی نمیگه باتری m7 یا m8 ضعیفه،دلیلشم این بود که زمان one x این مود رو رامای سنس نبود(فک کنم سنس 4 یا 4.5 بود)،بعد از عرضه ی one x+ این مود اضافه شد

3. 2 كاربر زير از شما Bozorgtar_14 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

4. Top | #3

درجه : عضو نيمه ممتاز
    شماره كاربري : 91801
    نام : فرشاد
    سپاس ها : 111
    سپاس از شما 5,466 بار در 757 پست
    جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط Bozorgtar_14
    الان یعنی این تستای باتری z3 compact که سایتا گذاشتن با این مود بوده؟ :|
    کلی دلمونو خوش کرده بودیم به باتری این گوشی :|
    به نظر من تولید کننده ها دارن ناتوانیشونو تو ارتقا باتری محصولاتشون پشت این مود های ذخیره باتری پنهان میکنن

We didn't even go into Stamina mode. It helps extend your battery life by toggling things like Wi-Fi, GPS, Bluetooth screen brightness, auto sync and background data on and off automatically when the battery charge falls below a certain user-defined threshold. You can also turn off the Wi-Fi receiver if there is no saved Wi-Fi network in range or turn off mobile data when the screen is off, among other things.
    http://www.gsmarena.com/sony_xperia_...iew-1140p3.php

تقریبا تمام سایت ها برای بررسی باتری گوشی گزینه های Power Saver رو غیر فعال می کنن ...

5. 8 كاربر زير از شما feryshad عزيز، سپاسگزاری كرده اند

6. Top | #4

درجه : عضو ممتاز
    شماره كاربري : 139405
    سپاس ها : 1,580
    سپاس از شما 2,139 بار در 841 پست
    جزئيات بيشتر

ولی به نظرم اینجوریام که تو متن گفته نیست.فعالیت اپهای بک گراند رو محدود می کنه.ولی دیگه نه کلا! تو متن گفته تا lcd رو روشن نکنی نوتیفیکیشن نمیاد.در صورتی که میاد.ولی ممکنه همون لحظه نیاد و حتی چند دقیقه بعد بیاد.انگار هر چند دقیقه آپدیت یا سینک می شه به جای اینه هر لحطه بشه.فکر نمی کنم کلا اپ توی بک گراند فریز بشه.البته تجربه خودم از گوشی xperia M هست

7. 3 كاربر زير از شما poet666 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

8. Top | #5

درجه : عضو نيمه فعال
    شماره كاربري : 357833
    سپاس ها : 1,364
    سپاس از شما 438 بار در 132 پست
    جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط poet666
    ولی به نظرم اینجوریام که تو متن گفته نیست.فعالیت اپهای بک گراند رو محدود می کنه.ولی دیگه نه کلا! تو متن گفته تا lcd رو روشن نکنی نوتیفیکیشن نمیاد.در صورتی که میاد.ولی ممکنه همون لحظه نیاد و حتی چند دقیقه بعد بیاد.انگار هر چند دقیقه آپدیت یا سینک می شه به جای اینه هر لحطه بشه.فکر نمی کنم کلا اپ توی بک گراند فریز بشه.البته تجربه خودم از گوشی xperia M هست
    نه اتفاقا درست گفته .. من تو 3 4 تا بازی و چندتا شبکه اجتماعی و .. فعالم و وقتی این مود روشنه هیچ ناتیفی از هیچ جا برام نمیاد، به محض اینکه روشن میکنم سیل ناتیفیکیشن ها سرازیر میشه ! خیلی هم کاربردیه ! اون روشن نباشه انرژی هدر میره موقع خاموشی.

9. 4 كاربر زير از شما *Maldini* عزيز، سپاسگزاری كرده اند

10. Top | #6

بخش : نرم افزار Symbian OS | بازارچه
    شماره كاربري : 293234
    نام : رضا
    سپاس ها : 17,583
    سپاس از شما 44,916 بار در 8,058 پست
    جزئيات بيشتر

اين Z3 کامپکت واقعاً به لحاظ شارژ دهی عالی هست عالی

.
    آنان که "فرگوسن" را خدا می پندارند کفرش به کنار، عجب خدایی دارند

11. 2 كاربر زير از شما Reza 7 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

12. Top | #7

درجه : عضو ممتاز
    شماره كاربري : 139405
    سپاس ها : 1,580
    سپاس از شما 2,139 بار در 841 پست
    جزئيات بيشتر

اخه مال من همیشه فعاله.اوایل مثلا واییر نوتیفاش دیر میومد.ولی میومد.بعد البته اکسکلودش کردم که استامینا مود ایگنورش کنه کلا

13. كاربران زير از شما poet666 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

14. Top | #8

بخش : Xperia L& Xperia SP
    شماره كاربري : 704448
    نام : Kambiz
    سپاس ها : 21,592
    سپاس از شما 24,985 بار در 3,689 پست
    کمک مالي به سايت: 9999 ريال
    جزئيات بيشتر

زیادم دلخوش نباشید ، چون z4 بیاد با پندتا اپدیت یه بلاهایی سر سری 3 میاره که از خریدش پشیمون بشیم..

15. كاربران زير از شما Engine3R عزيز، سپاسگزاری كرده اند

16. Top | #9

بخش : نرم افزار Symbian OS | بازارچه
    شماره كاربري : 293234
    نام : رضا
    سپاس ها : 17,583
    سپاس از شما 44,916 بار در 8,058 پست
    جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط Engine3R
    زیادم دلخوش نباشید ، چون z4 بیاد با پندتا اپدیت یه بلاهایی سر سری 3 میاره که از خریدش پشیمون بشیم..

مثلاً چجوری

.
    آنان که "فرگوسن" را خدا می پندارند کفرش به کنار، عجب خدایی دارند

17. كاربران زير از شما Reza 7 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

18. Top | #10

درجه : عضو طلایی
    شماره كاربري : 127940
    نام : M.Shadows
    سپاس ها : 16,746
    سپاس از شما 17,933 بار در 4,984 پست
    جزئيات بيشتر

دوستان برای اینکه این متوجه بشید نرم افزار نگه داری باتری سونی و سامسونگ کدوم بهتره فقط برید مقایسه رو ببنید .

یه سرچ کنید میتونید ببینید . واقعا در این زمینه سونی خیلی بهتر عمل کرده .

باتری 3900 میلی آمپری موتورولای جدید هم گند زد :

Z3 برابر با 85 ساعت .

moto برابر با 90 ساعت . ( Z3 باتری 3100 داره !!!!!! اما موتو 3900 !!!! )

Z3 C برابر با 101 ساعت .

میلی آمپر همه چیز نیست .

19. 3 كاربر زير از شما mehdimghi عزيز، سپاسگزاری كرده اند

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

توضیحاتی درباره این موضوع