× توجه! انجمن موبایلستان به صورت آرشیو فعال می باشد و امکان ثبت مطلب جدید از سمت کاربر میسر نخواهد بود.

× توجه! لطفا در هنگام مشاهده مطالب حتما تاریخ انتشار مطلب را ملاحظه بفرمایید تا از معتبر بودن مطلب اطمینان حاصل کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

Networks & Modems

1. Top | #1

درجه : مدير بازنشسته
    بخش : انجمن ارتباطات و مخابرات
    شماره كاربري : 6349
    نام : Душдфыр ПЫЬ
    سپاس ها : 37,918
    سپاس از شما 33,094 بار در 6,890 پست
    جزئيات بيشتر

پیش فرض چیست، چه می‌کند و چگونه از آن استفاده کنیم؟!

DLNA مخفف عبارت Digital Living Network Alliance به معنای اتصال شبکه دنیای دیجیتالی به هم می‌باشد که باعث ارتباط و به اشتراک گذاشتن اطلاعات لوازم دیجیتالی درون خانه مانند تلویزیون – لپ‌تاپ – موبایل و… می‌شود، یعنی شما با
    استفاده از این فناوری می‌توانید فیلم – عکس و… که به عنوان مثال در کامپیوتر وجود دارند را بر روی تلویزیون مشاهده کنید. البته دیوایس مورد نظر شما باید از این قابلیت پشتیبانی کند ولی از آنجایی که این فناوری از سال 2004 تا به حال در اکثر لوازم دیجیتالی استفاده می‌شود، پس زیاد نگران پشتیبانی دیوایس مورد نظر خود نباشید و به احتمال زیاد از این فناوری پشتیبانی خواهد کرد. با این حال برای اطمینان بیشتر می‌توانید با مشاهده دفترچه راهنمای محصول یا مراجعه به سایت سازنده از پشتیبانی دیوایس خود از این فناوری مطلع شوید. dlna-logo.png

شاید پیش خودتون فکر کنید که چرا باید از این فناوری استفاده کنم، در حالی که میتوانم به راحتی از طریق کابل HDMI مثلا لپ‌تاپ را به تلویزیون وصل کنم و فیلم ببینم؟ برای جواب به این سوال باید بگویم که اگر از کابل HDMI استفاده کنید و مثلا هنگام دیدن فیلم بخواهید کمی فیلم را به عقب بازگردانید، مجبورید به خودتان زحمت داده و از کاناپه و تخمه شکستن و … دل بکنید و به لپ‌تاپ خود برسید و فیلم را به عقب باز گردانید، ولی اگر از فناوری DLNA استفاده کنید دیگر نیازی به این کار نیست (هرچی علم پیشرفت می‌کنه آدم تنبل‌تر از قبل می‌شه!) و شما می‌توانید با کنترل تلویزیون این کار را انجام دهید، درست همانند موقعی که فیلم را درون فلش ریخته و به تلویزیون زدید، یعنی کنترل تمام فایل‌های درون شبکه با کنترل تلویزیون امکان پذیر است. حالا که با این فناوری آشنا شدید بیش از پیش به سراغ آموزش می‌رویم.
    قبل از شروع 3 تا خبر خوب دارم، اول اینکه این فناوری مختص برند خاصی نیست و حد و مرزی ندارد، مثلا شما می‌توانید لپ‌تاپ ایسوس، تلویزیون سونی و گوشی سامسونگ و… خودتان را با هم شبکه کنید. خبر دوم اینکه نیازی به اینترنت نیست و فقط شما باید یک ارتباط ساده چه با سیم و چه بی‌سیم بین دیوایس‌های مورد نظرتون برقرار کنید. خبر سوم مختص کسانی است که از تلویزیون‌های سونی استفاده می‌کنند و حتما از اینکه تلویزیونشان از فرمت‌های صوتی و تصویری محدودی پشتیبانی می‌کند رنج می‌برند (چشماتون را باز کنید خیلی مهمه!) باید خدمتتون عرض کنم که وقتی از این فناوری استفاده می‌کنید تمام پردازش‌ها در لپ‌تاپ انجام می‌شود و اصلا ربطی به تلویزیون ندارد، پس شما قادر به دیدن اکثر (شما بخوانید تمام) فرمت‌های صوتی و تصویری مانند MKV – MP4 و… در تلویزیون خودتان هستید (دست، جیغ، هورا!)
    برای شروع کار شما باید به یک طریقی دیوایس‌های مورد نظرتان را به هم متصل کنید، مثلا از طریق همین مودمی که به وسیله آن به اینترنت متصل شدید برای ارتباط بین دیوایس‌های خودتان استفاده کنید. برای درک این موضوع یک مورد را توضیح می‌دهم. ببینید مثلا من می‌خواهم فیلم‌های روی لپ‌تاپ را در تلویزیون ببینم، پس مودم وایرلس خودم را در نزدیکی تلویزیون قرار می‌دهم و یک طرف کابل شبکه را به مودم و طرف دیگر آن را به درگاه شبکه پشت تلویزیون متصل می‌کنم (به طور معمول تلویزیون IP شما را می‌شناسد ولی برای اطمینان در تنظیمات تلویزیون این موضوع را چک کنید) و لپ‌تاپ را از طریق وایرلس به مودم (همین که با لپ‌تاپ خودتان می‌توانید به اینترنت متصل بشید کافیه، یعنی در این حالت لپ‌تاپ به مودم متصل است) و هر وسیله دیگری که از طریق وایرلس به مودم متصل باشد درون شبکه قرار می‌گیرد.

2. كاربران زير از شما ™ليلاشGSM عزيز، سپاسگزاری كرده اند

توضیحاتی درباره این موضوع