× توجه! انجمن موبایلستان به صورت آرشیو فعال می باشد و امکان ثبت مطلب جدید از سمت کاربر میسر نخواهد بود.

× توجه! لطفا در هنگام مشاهده مطالب حتما تاریخ انتشار مطلب را ملاحظه بفرمایید تا از معتبر بودن مطلب اطمینان حاصل کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

مطالب آموزشی

1. Top | #1

درجه : مدير بازنشسته
    رتبه : نصب Easy Debian روی N9
    بخش : symbian os ، meego maemo ، تعمیرات
    شماره كاربري : 151591
    سپاس ها : 109,227
    سپاس از شما 93,572 بار در 12,684 پست
    جزئيات بيشتر

AumiJang 2004040

به نام خداوند بخشنده مهربان

نصب Easy Debian روی N9Tip | نکته

با نصب این پکیج بر روی گوشی ، قابلیت های بی نظیری مانند، برنامه ی OpenOffice ، Gimp ، فایرفاکس با پشتیبانی از فلش و جاوا و دسترسی به برنامه های بیشمار دیگری که از دبیان کامپایل شده اند در اختیار شما قرار می گیرد . این قابلیت ها در قالب سیستم عامل دبیان و در یک فایل ایمیج در اختیار شما قرار می گیرد که هیچ تداخلی با سیستم عامل میگُ ندارد و در قلب سیستم عامل میگُ نصب می شود.

WARNING | اخطار

برای استفاده از این آموزش نیاز به فعال بودن Developer-Mode می باشد .

WARNING | اخطار

بدقت آموزش را بخوانید و قدم به قدم اجرا کنید .

1 گوشی را در حالت ...&Synch به کابل USB وصل نمائید و برنامه ی
    Inception را به حافظه ی گوشی منتقل کنید.

2 ترمینال گوشی را باز کرده و دستور - devel-su را وارد کنید و اینتر بزنید و پسورد را که در حالت دیفالت rootme می باشد وارد نمائید و اینتر را بزنید.

3 دستور
    کد:
    dpkg -i /home/user/MyDocs/inception_0.2.5_armel.deb
    را برای نصب برنامه وارد کنید و اینتر بزنید.

4 حال دستور exit را وارد کرده و اینتر بزنید تا از حالت root خارج شوید و سپس دستور
    کد:
    devel-su -c /usr/sbin/pasiv
    را وارد کنید و اینتر بزنید و پسورد rootme را بعد از آن وارد کرده و اینتر بزنید و در پاسخ سوالی که از شما پرسیده می شود ، yes را وارد کنید و اینتر بزنید.

5 برنامه ی
    aegisctl را به حافظه ی گوشی منتقل کنید.

6 ترمینال را باز کنید و ابتدا دستور - cd /home/user/MyDocs را وارد کرده و اینتر بزنید و سپس دستور
    کد:
    /usr/sbin/incept aegisctl_1.3_armel.deb
    را وارد کنید و اینتر بزنید و سپس در جواب دریافت پسورد rootme را وارد کنید و
    اینتر بزنید.

7 برنامه ی
    opensh را به حافظه ی گوشی منتقل کنید.

8 ترمینال را باز کنید و ابتدا دستور
    کد:
    cd /home/user/MyDocs

را وارد کرده و اینتر بزنید و سپس دستور
    کد:
    /usr/sbin/incept opensh_1.00_armel.deb
    را وارد کنید و اینتر بزنید و سپس در جواب دریافت پسورد rootme را وارد کنید و اینتر بزنید.

نصب Easy Debian روی N9Tip | نکته

این مراحل مربوط به نصب اینسپشن و موارد مربوطه جهت دسترسی عمیق بودند که می توان از مراحل ایــــــــن پــــســــت و ایـــــــــن پـــــســــــت نیز استفاده نمود

9 برنامه ی
    easy-chroot_0.2.0-1harmattan1_armel را به حافظه ی گوشی منتقل کنید.

10 از طریق فایل منیجر اقدام به نصب easy-chroot_0.2.0-1harmattan1_armel کنید.

11 برنامه ی
    xmimd_1.2_armel.deb را به حافظه ی گوشی منتقل کنید.

12 ترمینال را باز کرده و دستور devel-su را وارد کنید و اینتر بزنید و پسورد را که در حالت دیفالت rootme می باشد وارد نمائید و اینتر را بزنید.

13 دستور
    کد:
    dpkg -i /home/user/MyDocs/xmimd_1.2_armel.deb
    را برای نصب برنامه وارد کنید و اینتر بزنید.

14 برنامه ی
    easy-deb-chroot_1.1.0-1harmattan1_armel.deb را به حافظه ی گوشی منتقل کنید.

15 از طریق فایل منیجر اقدام به نصب برنامه easy-deb-chroot_1.1.0-1harmattan1_armel.deb نمایید.

16 فایل ایمیج
    debian-m5-v3e-Sci-2GB.img.ext را به حافظه ی گوشی منتقل کنید.
    WARNING | اخطار

دقت داشته باشید این فایل نباید در داخل مسیرهای متفرقه یا ساخته شده توسط خودتان قرار گیرد و باید مستقیما در بخش اصلی حافظه ی گوشی کپی شود .

17 حال ترمینال را باز کنید و دستور
    کد:
    xz -d /home/user/MyDocs/debian-m5-v3e-Sci-2GB.img.ext2.lzma
    را وارد کنید ، این عملیات حدود 5 دقیقه به طول خواهد انجامید .

18 بعد از اتمام عملیات ترمینال، قبل از انجام هرکاری یکبار آیکون FixDebimg را بزنید، با این کار ترمینال باز می شود و یکسری موارد برای بهینه سازی دبیان برای اجرا بر روی میگُ بصورت خودکار انجام می شوند و پس از اتمام کار بصورت خودکار ترمینال بسته می شود.

19 با استفاده از آیکون Debian LXDE قادر خواهید بود تا از دسکتاب دبیان و برنامه های جانبی موجود در آن استفاده کنید.

20 اگر از آیکون LXDE opVKB برای وارد شدن به دسکتاپ دبیان استفاده کنید، کیبورد مجازی را نیز در مواقعی که لازم باشد خواهید داشت و اگر از آیکون LXDE noVKB استفاده کنید، کیبورد مجازی در محیط دبیان غیر فعال خواهد بود.

21 با استفاده از آیکون Debian Chroot نیز وارد ترمینال مربوط به دبیان می شوید، دقت داشته باشید که در این حالت امکان استفاده از FingerTerm وجود ندارد چون با این فرآیند سازگاری ندارد و باید از ترمینال دیفالت استفاده کنید، با استفاده از دستور su user می توانید به حالت یوزر بروید.

سوال و جوابها :
    1 برای حذف آیکون های اضافی چه باید کرد ؟
    پاسخ: ترمینال را باز کنید و دستور devel-su را وارد کرده و rootme را بزنید و اینتر کنید. سپس دستور زیر را وارد کنید:
    کد:
     ls -l /usr/share/applications/*debian*
    و اینتر بزنید . این دستور تمامی آیکون های وابسته به دبیان را نمایش می دهد ، حالا فرضا برای حذف آیکون برنامه ی Geany باید دستور
    کد:
    rm -f /usr/share/applications/geany-debian.desktop
    را وارد کرده و اینتر بزنیم.
    در صورتی که بخواهیم آیکون حذف شده را مجددا برگردانیم، بطور مثال برای آیکون Geany این دستور را وارد می کنیم:
    کد:
     ln -s /opt/easy-deb-chroot/geany-debian.desktop /usr/share/applications/geany-debian.desktop

شما بجای نام Geany نام آیکون مورد نظر را در دستورات بالا جایگزین کنید.

2 چگونه می توانم برنامه های تحت Easy Debian را نصب یا حذف نمایم؟
    پاسخ: برای این کار 2 حالت وجود دارد، استفاده از آیکون Synaptic در حالت GUI و برای انجام این کار در حالت CLI یا تحت ترمینال
    ابتدا ترمینال دبیان را با استفاده از آیکون Debian Chroot باز کنید.
    دستور
    کد:
    apt-cache search <word>
    برای جستجوی برنامه ی مورد نظر شما به کار می رود که به جای <word> باید نام برنامه یا بازی را برای جستجو وارد کنید .

دستور
    کد:
    apt-get install --no-install-recommends <package-name>
    برای نصب برنامه یا بازی به کار می رود که بجای عبارت <package-name> نام برنامه یا بازی را باید وارد نمائید.

دستور
    کد:
    apt-get remove <package-name>
    نیز برای حذف برنامه یا بازی به کار می رود که بجای عبارت <package-name> نام برنامه یا بازی باید قرار گیرد.

WARNING | اخطار

از 2 دستور apt-get upgrade و apt-get dist-upgrade استفاده نکنید، چون این دستور ها ممکن است باعث آسیب رساندن به فایل ایمیج دبیان شوند و مجبور به نصب مجدد دبیان شوید .

3 چرا در محیط دبیان تنها برخی از کلیدهای کیبورد مجازی کار می کنند؟
    پاسخ: به مسیر مقابل در گوشی مراجعه کنید:
    Settings->Time and language->Text input->Error correction
    و قابلیت ذکر شده را غیر فعال کنید.

ضمن اینکه زبان مورد استفاده در میگُ و دبیان باید یکسان باشند، برای بررسی این موضوع دستور زیر را در ترمینال دبیان وارد کنید: locale و در ترمینال میگُ نیز در حالت یوزر دستور locale را وارد نمائید و خروجی هر دو دستور در محیط دبیان و میگُ را مقایسه کنید.
    در صورتی که تطبیق نداشتند، در ترمینال دبیان دستور dpkg-reconfigure locales را در حالت روت وارد نمائید و زبان یکسان استفاده شده در محیط میگُ را انتخاب کنید.

4 ایمیج استفاده شده در این آموزش با نام debian-m5-v3e-Sci-2GB.img.ext2.lzma ترکیبی از دبیان 5 با نام Lenny و دبیان 6 با
    نام squeeze می باشد.
    این ایمیج بعد از خارج ساختن از حالت فشرده، 2 گیگابایت حجم خواهد داشت و همچنین 176 مگابایت فضای
    خالی در داخل ایمیج برای نصب برنامه یا بازی جدید دارد. موارد موجود در داخل این ایمیج عبارتند از :
    کد:
     Like the Qole's default image (debian-m5-v3e.img.ext), it is a mix of Debian lenny & squeeze, providing, besides LXDE : - OpenOffice 3.2.1, Iceweasel/Firefox 3.5.15 (with Java JRE 1.6 and Flash 9.0.31), Icedove/Thunderbird 3.0.1; - GIMP, Evince (reads PDF, PS and DVI), Leafpad text editor, Synaptic package manager, PC Man file manager, Open Java, Python 2.6.6, etc; - sound support & tools, Aqualung, GNOME Alsa Mixer, Music Player, PulseAudio. There are many additional softwares installed, mainly about programming and science : - Abiword 2.8.2, Gnumeric 1.10.8, Geany and gedit programming text editors, TeXMaker / TeXLive; - gFTP and SSVNC; - wxMaxima 12.01 & Maxima 5.26.0, Yacas 1.2.2 CAS (Computer Algebra System); - Python tools like IPython 0.10, NumPy 1.4.1, MatPlotLib 0.99.3, SciPy 0.7.2, SymPy 0.6.7, PyGlet 1.1.2, Cython, etc; - gcc/g++ 4.4.5, make, dpkg-dev, etc.

فایل ایمیج دیگری نیز وجود دارد با نام debian-wheezy-sulu-Sci.img.ext2.lzma که بر پایه ی دبیان 7 یا Wheezy می باشد، و بعد از خارج ساختن از حالت فشرده، 3 گیگابایت حجم خواهد داشت و همچنین 486 مگابایت فضای خالی در داخل ایمیج برای نصب برنامه یا بازی جدید دارد. که می توانید بجای ایمیج معرفی شده در آموزش از این ایمیج استفاده کنید، موارد موجود در این ایمیج عبارتند از :
    کد:
     - LibreOffice 3.5.4, Abiword 2.9.2, Gnumeric 1.10.17, Iceweasel / Firefox 10.0.6 (with Java JRE 1.6.0 and Flash 10.1.399), Icedove / Thunderbird 10.0.5; - TeXMaker / TeXLive; - wxMaxima 12.04 & Maxima 5.27.0, Yacas 1.3.2 CAS (Computer Algebra System); - Python 2.7.3 and IPython 0.13 (with notebook and Qt Console interfaces), NumPy 1.6.2, MatPlotLib 1.1.1, SciPy 0.10.1, Sympy 0.7.1, PyGlet 1.1.4, etc; - gcc/g++/gFortran 4.6.3, make, etc; - Leafpad, Xarchiver, Evince, gv, GIMP, Filezilla, gFTP, SSVNC, gedit, Geany, etc; - no wallpaper and menu when "clicked" in desktop background; - no sound tools; - gedit .desktop is edited so its icon appears in "Programming" desktop menu, and "IPython Notebook" icon is added. MeeGo '/etc/group' is not compatible with this image (so dpkg/apt-get install don't work). To revert its copy after "FixDebImg", as root inside Debian (icon "Debian Chroot"), go to the "/etc" directory and copy the "group.<current-date>" file back to "group".

5 در صورتی که می خواهید فضای نصب برنامه یا بازی جدید در دبیان را افزایش دهید، ابتدا فایل مربوطه را به حافظه ی گوشی منتقل کنید و پس از اینکه با استفاده از ترمینال ایمیج را از حالت فشرده خارج کردید، فایل استخراج شده را به یک توزیع لینوکس مانند ابونتو منتقل کنید و سپس دستور زیر را برای نمونه در ابونتو وارد نمائید:
    کد:
     sudo e2fsck -f <image-file-name.img.ext2>
    حال پسوردی که حین نصب ابونتو وارد کرده اید وارد نمائید و اینتر بزنید، ترمینال بدنبال ارورهای احتمالی فایل خواهد گشت و برای رفع نواقع از شما پیغام تائید خواهد گرفت، تمامی پیغام ها را با وارد کردن حرف y تائید کنید تا کار خاتمه یابد. سپس دستور زیر را وارد نمائید :
    کد:
     resize2fs <image-file-name.img.ext2> size
    بجای عبارت <image-file-name.img.ext2> نام فایل مورد نظر را و بجای عبارت size حجم مورد نظر را وارد کنید. دستور بالا سایز ایمیج دبیان را بر حسب حجم قبلی ایمیج دبیان افزایش یا کاهش می دهد، برای رسیدن به حجم ایده آل می توانید عدد 741111 را برای نمونه وارد نمائید و حجم ایمیج را بررسی کنید و در صورتی که مورد رضایت نبود حجم را افزایش یا کاهش دهید.

--------------------------------------------
    .
    .
    .

2. 11 كاربر زير از شما MaKenZi عزيز، سپاسگزاری كرده اند

3. Top | #2

درجه : سرپرست بخش
    بخش : تخصصی ونرم افزارمیگُ / saillfish / اسلامی
    شماره كاربري : 686386
    نام : حمیدرضا
    سپاس ها : 54,581
    سپاس از شما 8,568 بار در 1,932 پست
    جزئيات بيشتر

با سپاس از استاد محسن عزیز

اسکرین شات هایی از نتیجه نصب (جهت دیدن عکس های بزرگتر بر روی آنها کلیک کنید) :

آیکون های مربوطه در صفحه Home سیستم عامل MeeGo:

عکس از محیط ایزی دبیان بعد از نصب:

برنامه اپن آفیس 3.2.1 در عرض حدود 10 ثانیه باز می شود.

تایپ توسط کیبورد مجازی شفاف N9

برنامه wxMaxima به همراه کیبورد مجازی شفاف که فقط در محیط LXDE کار می کند.

ترمینال ایزی دبیان که با لمس آیکون Debian Chroot در محیط MeeGo باز می شود.

4. 10 كاربر زير از شما hrbani عزيز، سپاسگزاری كرده اند

5. Top | #3

درجه : مدير بازنشسته
    رتبه : نصب Easy Debian روی N9
    بخش : symbian os ، meego maemo ، تعمیرات
    شماره كاربري : 151591
    سپاس ها : 109,227
    سپاس از شما 93,572 بار در 12,684 پست
    جزئيات بيشتر

درود

حمیدرضای عزیز مثل همیشه خودش همه‌ی زحمتارو کشیده و گل کاشته انداخته گردن من
    حافظه‌ی داخلی N9 به خاطر سرعت بسیار بالایی که داره، در اجرای برنامه‌ها و بازی‌های
    ایزی دبیان بسیار عالی عمل میکنه و تجربه‌ی لذت بخشی هست، نمونش هم همین اجرای
    برنامه‌ی سنگین OpenOffice در حدود 10 ثانیه هست و پس از اجرا هم هیچ لگی نداره
    به همین خاطر هست که براحتی میتونه با امولاتور PSOne بازی‌های سونی 1 رو براحتی
    و بدون لگ اجرا کنه
    دیگه بستگی داره به ذوق و سلیقه‌ی کاربر که کارهای بسیار زیادی میتونه با ایزی دبیان انجام بده
    یادش بخیر چه لذتی داشت تجربه‌های جدید با N9

--------------------------------------------
    .
    .
    .

6. 7 كاربر زير از شما MaKenZi عزيز، سپاسگزاری كرده اند

7. Top | #4

درجه : عضو جديد
    شماره كاربري : 775556
    سپاس ها : 54
    سپاس از شما 36 بار در 20 پست
    جزئيات بيشتر

سلام و ممنون بابت زحمات و آموزش عالی
    در مرحله ی 15 در هنگام نصب برنامه این ارورو داد:
    Cant install
    unable to trace installation package dependencies

البته قبلش شروع میکنه به preparing to installation

8. كاربران زير از شما khademhosain عزيز، سپاسگزاری كرده اند

9. Top | #5

جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط khademhosain
    سلام و ممنون بابت زحمات و آموزش عالی
    در مرحله ی 15 در هنگام نصب برنامه این ارورو داد:
    Cant install
    unable to trace installation package dependencies

البته قبلش شروع میکنه به preparing to installation
    سلام دوست عزیز

به شخصه همچین اروری رو دریافت نکردم، شما دولاپرمود رو با همه پکیج های زیرمجموعه اش به صورت کامل نصب کردین؟

اگر جوابتون:

1) خیر هست: توصیه می کنم اول دولاپرمود رو کامل نصب کنین (چون کامل بودنش خیلی جاهای دیگه هم به درد می خوره) و بعد دوباره امتحان بفرمایید.

2) بله هست: یکی از دو راه زیر رو امتحان بفرمایید:
    اول:
    مخزن RZR رو به لیست مخازن گوشیتون اضافه کنین
    کد:
    deb https://harmattan.openrepos.net/rzr personal main

جهت مرور روش های افزایش مخازن می تونین از
    ایـــــن پــــســــــــت استفاده بفرمایید.

بعد از افزودن مخزن، در ترمینال MeeGo دستور زیر رو وارد کنین:
    کد:
    apt-get install easy-deb-chroot_1.1.0-1harmattan1_armel.deb

دوم:
    از طریق برنامه warehouse که در پست بالا به آن اشاره شده، برنامه رو نصب کنین که البته در حین نصب ابتدا مخزن rzr هم به گوشیتون اضافه می شه.

موفق باشین
    بازم موردی بود در خدمتم
    السلام علی مساکن برکت اله و معادن حکمت اله و حفظت سر اله و رحمت اله و برکاته
    لا یَومَ کَیَومَک یا اَباعَبدِالله * اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ و آلِ مُحَمَّدٍ و عَجِّلْ فَرَجَهُمْ* السلام علیک یا قمر بنی هاشم اباالفضل العباس
    اللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطمةَ و اَبیها و بَعلِِها وَ بَنیها وَ السِّرِّ المُستَودَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحاطَ بِهِ عِلمُک
    حضرت امام رضا(ع)فرموده اند:هیچ چیزباارزش تر ازاخلاق نیکونیست
    «هیچگاه امیدکسی راناامیدنکن،شایدامیدتنها دارایی او باشد.»

به روی دامن پدر سه ساله دیده هرکسی*به دامن سه ساله ای سر پدر ندیده کس

تاپیک جامع معرفی نرم افزارهای ریکاوری کامپیوتر * Active@ UNDELETE|کاملترین بازیاب فایل وپارتیشن بافرمتهای مختلف(حتی لینوکس)
    تاپیک جامعN9برای تمامی عزیزان، علی الخصوص دوستانی که به تازگیN9خریدن * باگ های رفع شده نیتدروید
    ایمیج جدید Sailfish پورت شده برای N9 * روش جدید فعالسازی دولاپر مود و استفاده از مخازن، استور و ... نوکیا
    با کدام روش آموزشی، کدام بوت لودر، کرنل و ... را جهت انواع سیستم عامل ها (نیتدروید،Sailfishو...)نصب نماییم
    آموزش جدید رفع کامل محدودیتN9/N950جهت دسترسی به استورنوکیا،مخازن و...
    ترفندهایی جهت افزایش سرعت لود صفحات
    .: انــجــمــــن گــــونـاگـــــون بخشی متفاوت اما برای همه در موبایلستان :.

10. 2 كاربر زير از شما hrbani عزيز، سپاسگزاری كرده اند

11. Top | #6

جزئيات بيشتر

ممنون درست شد
    بعد از اینکه دیدم easy-deb-chroot_1.1.0-1harmattan1_armel.deb نصب نمیشه ، سعی کردم با دستور dpkg از طریق ترمینال با دسترسی ریشه نصبش کنم ، اینبار وقتی ارور داد ، توضیحات بیشتری داد ، نتیجش این بود که xmimd_1.2_armel.deb ظاهرا ایشون رو نصب نکرده بودم یا ناقص بوده ، لذا با دستور ترمینال مجددا نصب کردم ، درست شد
    اما در انتهای نصب فایل اصلی دبیان ، چند ارور داد که نفهمیدم چی بود ، ولی الان محیط دبیان و سافتویراش اجرا میشه

فقط چند سوال :
    1- جناب MaKenZi فرمودند که برای دسترسی ریشه باید از کد su user استفاده کنید ، بعد از اینکه این دستورو میزنم ، پسورد میپرسه : پسوردش چیه ؟
    2- الان امکانش وجود داره تا نرم افزارهایی مثل تلگرام رو که بسته نصب برای لینوکس 32 بیت ارائه دادند رو نصب کنم؟
    3- وقتی از طریق محیط گرافیکی دبیان ، root terminal اجرا میکنم : این ارورو میده : failed to run /usr/bin/x-terminal-emulator as user root .
    failed to fork new process : exec format error
    4- ببخشید یک سوال بی ربط به این موضوع هم دارم: من مخاطبینم رو در اکانت لیو مایکروسافتم ذخیره کردم ، الان وقتی با اکانت لیو در میگو لاگین میشم ، مخاطبین ساینس نمیشن و ظاهرا باید از بخش mail for exchange ایمیلم رو اد کنم ، که هرچی سعی کردم نشد ، هرچی سعی کردم تا از طریق اکانت مایکروسافت مخاطبینم رو اکسپورت کنم ، فقط یک فایل csv مخصوص اکسل خروجی میده ، موندم چیکار کنم؟!!!

Thank you
    and
    please help me

12. كاربران زير از شما khademhosain عزيز، سپاسگزاری كرده اند

13. Top | #7

جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط khademhosain
    ممنون درست شد
    خواهش می کنم

بعد از اینکه دیدم easy-deb-chroot_1.1.0-1harmattan1_armel.deb نصب نمیشه ، سعی کردم با دستور dpkg از طریق ترمینال با دسترسی ریشه نصبش کنم ، اینبار وقتی ارور داد ، توضیحات بیشتری داد ، نتیجش این بود که xmimd_1.2_armel.deb ظاهرا ایشون رو نصب نکرده بودم یا ناقص بوده ، لذا با دستور ترمینال مجددا نصب کردم ، درست شد
    بله در مرحله 11 عرض شده بود

اما در انتهای نصب فایل اصلی دبیان ، چند ارور داد که نفهمیدم چی بود ، ولی الان محیط دبیان و سافتویراش اجرا میشه

فقط چند سوال :
    1- جناب MaKenZi فرمودند که برای دسترسی ریشه باید از کد su user استفاده کنید ، بعد از اینکه این دستورو میزنم ، پسورد میپرسه : پسوردش چیه ؟
    کد:
    root

2- الان امکانش وجود داره تا نرم افزارهایی مثل تلگرام رو که بسته نصب برای لینوکس 32 بیت ارائه دادند رو نصب کنم؟
    فکر بسیار خوبی هست، بنده تا حالا امتحان نکردم (تو نیتدروید امتحان کرده بودم)، اما شما می تونین اولین نفر باشین که امتحان می فرمایین

3- وقتی از طریق محیط گرافیکی دبیان ، root terminal اجرا میکنم : این ارورو میده : failed to run /usr/bin/x-terminal-emulator as user root .
    failed to fork new process : exec format error
    فکر می کنم به خاطر همون ارورهایی باشه که در اکسترکت ایمیج گرفتین. روی گوشی فضای کافی داشتین؟ به نظر می رسه مشکل از عدم اکسترکت صحیح و کامل ایمیج باشه و نیاز باشه مجدداً انجام بشه.

4- ببخشید یک سوال بی ربط به این موضوع هم دارم: من مخاطبینم رو در اکانت لیو مایکروسافتم ذخیره کردم ، الان وقتی با اکانت لیو در میگو لاگین میشم ، مخاطبین ساینس نمیشن و ظاهرا باید از بخش mail for exchange ایمیلم رو اد کنم ، که هرچی سعی کردم نشد ، هرچی سعی کردم تا از طریق اکانت مایکروسافت مخاطبینم رو اکسپورت کنم ، فقط یک فایل csv مخصوص اکسل خروجی میده ، موندم چیکار کنم؟!!!

Thank you
    and
    please help me
    4- به شخصه از NOKIA Suite برای بک آپ مخاطبین و ... استفاده می کنم. با توجه به توضیحات شما چندتا راه به ذهنم می رسه:
    الف) از طریق تاپیک
    openssl | نسخه جدید برای N9 جهت رفع باگ خونریزی دریچه قلبی (Heartbleed Bug) نسخه openssl گوشیتون رو آپدیت کنین و دوباره راه هایی که توضیح دادین (اکانت لایو و Mail for exchange) رو امتحان کنین.

ب) یه جیمیل بسازین و کانتکت هاتون رو از اکانت لایو به جیمیل اکسپورت کنین (می تونین همون فایل اکسل رو به جیمیلتون بدین) و بعد سعی کنین جیمیلتون رو روی گوشی سینک کنین و اگه نشد برای Mail for exchange از جیمیلتون استفاده کنین.

ج) برنامه نوکیا سوئیت رو باز کنین و از منوی File گزینه Import Contacts رو انتخاب کنین و اون فایل اکسل خروجی اکانت لایوتون رو بهش بدین تا به کانتکت های موجود روی PCتون اضافه کنه؛ بعد ازون به گوشیتون کپی کنین یا باهاش سینک کنین.

خواهش می کنم دوست عزیز
    ان شاء ا... مفید باشه
    ممنون می شم نتیجه رو هم اطلاع بدین
    السلام علی مساکن برکت اله و معادن حکمت اله و حفظت سر اله و رحمت اله و برکاته
    لا یَومَ کَیَومَک یا اَباعَبدِالله * اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ و آلِ مُحَمَّدٍ و عَجِّلْ فَرَجَهُمْ* السلام علیک یا قمر بنی هاشم اباالفضل العباس
    اللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطمةَ و اَبیها و بَعلِِها وَ بَنیها وَ السِّرِّ المُستَودَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحاطَ بِهِ عِلمُک
    حضرت امام رضا(ع)فرموده اند:هیچ چیزباارزش تر ازاخلاق نیکونیست
    «هیچگاه امیدکسی راناامیدنکن،شایدامیدتنها دارایی او باشد.»

به روی دامن پدر سه ساله دیده هرکسی*به دامن سه ساله ای سر پدر ندیده کس

تاپیک جامع معرفی نرم افزارهای ریکاوری کامپیوتر * Active@ UNDELETE|کاملترین بازیاب فایل وپارتیشن بافرمتهای مختلف(حتی لینوکس)
    تاپیک جامعN9برای تمامی عزیزان، علی الخصوص دوستانی که به تازگیN9خریدن * باگ های رفع شده نیتدروید
    ایمیج جدید Sailfish پورت شده برای N9 * روش جدید فعالسازی دولاپر مود و استفاده از مخازن، استور و ... نوکیا
    با کدام روش آموزشی، کدام بوت لودر، کرنل و ... را جهت انواع سیستم عامل ها (نیتدروید،Sailfishو...)نصب نماییم
    آموزش جدید رفع کامل محدودیتN9/N950جهت دسترسی به استورنوکیا،مخازن و...
    ترفندهایی جهت افزایش سرعت لود صفحات
    .: انــجــمــــن گــــونـاگـــــون بخشی متفاوت اما برای همه در موبایلستان :.

14. 3 كاربر زير از شما hrbani عزيز، سپاسگزاری كرده اند

15. Top | #8

جزئيات بيشتر

بابت تاخیر عذر میخوام

1- root زدم ، اما نشد

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1.png
مشاهده: 13
حجم: 50.8 کیلو بایت

2- فایل مخصوص لینوکس 32 بیت نرم افزار تلگرام رو از سایت تلگرام دانلود کردم و به گوشی منتقل کردم و با دستور xdg-open INSTALL سعی به نصب داشتم که نشد و ارور های زیر رو دریافت کردم

نام: 2.png
مشاهده: 13
حجم: 62.4 کیلو بایت

نام: 3.png
مشاهده: 28
حجم: 29.8 کیلو بایت

به ذهنم رسید که ممکنه مشکل به خاطر کمبود فضا برای نصب نرم افزار به وجود اومده ، به همین خاطر فایل لنوکس دبیان رو به سیستم عامل اوبونتو منتقل کردم و با دستورات استاد ، فضای نصب نرم افزار رو افزایش دادم ، اما بازم نشد ، احتمال دادم که به خاطر کمبود حافظه ی رم باشه ؟؟؟

3- اون ارورهای به وجود اومده در هنگام اکسترکت فایل اصلی دبیان ، در اثر اعمال دستور با دسترسی ریشه به وجود اومده بود ، به همین خاطر تمام مراحل نصب رو مجددا با دقت نسبت به اینکه با دسترسی صورت بگیره یا نه (حتی با توجه به سایت مرجع) تکرار کردم ، و اینبار ، در هیچ یک از مراحل با ارور مواجه نشدم ، اما بازم پس از اجرای ترمینال روت در محیط دبیان ، همون ارور وجود داشت (لازم به ذکره که ، موارد مذکور بالا ، پس از نصب مجدد دبیان (در حالتیکه اروری دریافت نکردم) هم تست شده ، اما منتج نتایج مذکور شد)

4- برای مخاطبین ، ابتدا nokia suite نصب کردم ، اما قسمتی برای ایمپورت فایل با پسوند نداشت ، به خاطر همین با جستجو تونستم یه نرم افزار به نام csvtovcard پیدا کنم که ، فایل csv رو به پسوند مورد نیاز تبدیل میکرد ، خیلی راحت همه ی مخاطبین تبدیل شدند

بابت زحماتتون ممنونم

16. كاربران زير از شما khademhosain عزيز، سپاسگزاری كرده اند

17. Top | #9

درجه : عضو سایت
    شماره كاربري : 819612
    سپاس ها : 45
    سپاس از شما 65 بار در 44 پست
    جزئيات بيشتر

چند تا سوال فنی راجع به ایزی دبیان داشتم خدمتون:
    1.چطور کیبرد شفاف داشته باشیم(کیبرد من یه دفعه شانسی شفاف شد ولی بیشتر اوقات شفاف نیست)
    2.چطور نرم افزار نصب کنیم، اگر نرم افزار خاصی برای پیشنهاد دارید بنده رو مستفیض بفرمائید
    3.و اینکه صفحه خیلی کوچیکه و کار کردن با انگشت تو این محیط سخته، آیا قلم هایی هستن که بتونن مفید باشن، یا امکان اتصال موس و کیبرد وجود داره؟

18. كاربران زير از شما zidane21 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

توضیحاتی درباره این موضوع