• ورود

عضويت در سايت موبايلستان ايميل فعال سازي ارسال نشده است ؟ کلمه عبور خود را گم کرده ايد ؟
  • ثبت نام

• صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13

اخبار خارجی

1. Top | #1

درجه : عضو طلایی
      شماره كاربري : 523054
      نام : mr.GX
      سپاس ها : 4,791
      سپاس از شما 28,154 بار در 4,292 پست
      جزئيات بيشتر

پیش فرض مشکل حذف پروسه های بک گراند در گلکسی اس 6 ادج و گلکسی نوت 5 عملکرد چند وظیفگی را کاهش می دهد.

نام: nexus2cee_comparo_thumb.png نمایش: 395 اندازه: 137.1 کیلو بایت

در حالی که ما تصور می کردیم گلکسی نوت 5 و گلکسی اس6 ادج سامسونگ با توجه به 4 گیگابایت حافظه رم اولین گوشیهایی باشند که دیگر مشکل حذف ناخواسته پروسه های پس زمینه در رم را نداشته باشند و در حالی که فکر می کردیم سر انجام این مقدار رم از پس Touchwiz بر خواهد آمد مشاهده کردیم وضعیت چند وظیفگی در این دو گوشی بدترین حالت را در بین تمام ابزارهای سامسونگ دارد! بیایید ویدیو زیر را برای درک بهتر موضوع ببینیم (می دانیم این ویدیو کمی طولانی است اما ما توصیه می کنیم حتماً تا انتها تماشا کنید)

این مسئله در بررسی اولیه ما از این دو گوشی نیز مشاهده شد و ما اولین کسانی نبودیم که به این موضوع واقف شدیم. اگر شما یک اپ را باز کنید و بعد از آن 4 یا 5 اپ باز کنید و دوباره به برنامه اول برگردید مشاهده میکنید که اپ مجدداً از ابتدا شروع به کار می کند و این به معنی زمان بیشتر برای لود اپ و دیتا مصرفی است.

در مقایسه با نکسوس 6 که اپ های یکسانی را باز کرده است مشاهده می کنید که تقریباً در تمام موارد گلکسی اس 6 ادج پلاس برای بارگذاری مجدد زمان طولانی تری را صرف می کند. این مدت برای اپی مثل Ywitter کسری از ثانیه و برای اپهایی مثل Yelp, Uber و Chrome تا چند ثانیه هم هست. این اتفاقی است که به شکل کامل برای تجربه کاربری مضر خواهد بود، فرقی نمیکند چقدر به آن اهمیت می دهید. برای نمونه بسیار بد خواهد بود که شما رو مجدد به مکانی که قبلاً اسکرول را از آن آغاز کرده اید بر می گرداند. بسیار عجیب است که Nexus 6 با رم کمتر، پردازنده ضعیفتر، فضای ذخیره سازی کمتر در اجرای برنامه ها در بک گراند از گلکسی اس 6 ادج پلاس قویتر سریعتر است، اینجاست که شما به این نتیجه می رسید جایی از کار می لنگد.

آن چیز چیست؟ ما واقعاً نمی دانیم. به نظر می رسد این یک ترفند برای ذخیره انرژی باشد. با بستن اپها در پس زمینه باعث کاهش بار پردازش و مصرف رم در اپهایی که در حال اجرا نیستند می شود. توجه داشته باشید که اس 6 ادج پلاس و نوت 5 هر دو نسبت به نسل قبل خود مقدار باتری کمتری دارند این نظریه قابل قبول به نظر می رسد هر چند فعلاً مدرکی برای آن نداریم.

ما از سامسونگ خواسته ایم که برای این داستان یک توضیحی ارائه کند (هر چند تعطیلات آخر هفته هست و باید بیشتر منتظر باشید) اما به هر حال این مشکلی است که شاید باعث شود مردم از تاچویز زده شوند. کاملاً استراتژی نا بخردانه است که پرفورمنس و تجربه کاربری را برای بدست آوردن ویژگی دیگری از دست بدهیم. مانند اینکه شما برای رسیدن به وزن دلخواه برای یک مسابقه بکس انگشتان خود را قطع کنید!

بگویم که تجربه من از وضعیت باتری بعد از کار با این دو گوشی هوشمند غولپیکر هم آنقدر ها عالی نبود. پس به بهانه اینکه کمتر گوشی را به شارژ وصل کنیم در عوضش بسته شدن ناگهانی پروسه ها را تحمل کنیم. شما می توانید منتظر بررسی کامل ما از این دو تلفن هوشمند (ما هر دو را با هم بررسی خواهیم کرد چون باور داریم که در واقع هر دو یک ابزار هستند) تا چند هفته آینده باشید.

منبع:
      Android Police

2. 17 كاربر زير از شما GenomeX عزيز، سپاسگزاری كرده اند

3. کسب و کار

4. Top | #2

شماره كاربري : 274200
      نام : محمد رضا
      سپاس ها : 4,136
      سپاس از شما 15,575 بار در 3,071 پست
      جزئيات بيشتر

اگر شما یک اپ را باز کنید و بعد از آن 4 یا 5 اپ باز کنید
      تو این ویدئو که گذاشته شد، اولا که 9 تا اپ باز شد نه 4 یا 5 تا ! دوم اینکه تقریبا 90 درصد اپ هایی که باز شد از همانجایی اغاز شد که طرف اخر روش بود ! مشکلش نه اجرای دوباره که تاخیر کمی بیشتری هست در سری دوم .

من روی اس 6 هم این موردو تست کردم و همینطور که این ویدئو هست منم ویدئو گرفتم و در هر دو ویدیو نشون داده میشه که مشکل به اون بزرگی که متن نوشته ! نیست.

به هر حال این هم سوژه ی جدید و جالب از رنگ سفید امولدی و کوچ به سمت مشکل مدیریت رم مخالفین سامسونگ هست.

5. 4 كاربر زير از شما pulp_152 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

6. Top | #3

درجه : مدیر بازنشسته
      بخش : Sony
      شماره كاربري : 437248
      سپاس ها : 9,325
      سپاس از شما 23,285 بار در 5,928 پست
      جزئيات بيشتر

میشه به راحتی با ایجاد یک secondary swap در system partition مشکل ram رو حل کرد اما به قیمت ایجاد یک سری لگ های ریز تمام میشه.

فکر می کردم با افزایش حافظه ی ram به 4gb دیگه با این مشکل مواجه نشم!!!
      Kyūkyoku no shinka

7. 5 كاربر زير از شما GUYVER عزيز، سپاسگزاری كرده اند

8. Top | #4

جزئيات بيشتر

@pulp_152
      در نسخه های اولی رام های تاچ ویز بعد دو پروسه هم اپها بسته میشود.
      سایت Android Police معتبر هست حتی سایتهایی مثل phonearena هم خبرهاشون رو از این سایت میگیرند. بعد از 4 یا 5 حرف گزاف نیست درسته اینجا 9 تا اپ باز کرده اما دلیل بر دروغ بودن حرف نیست. اگه 20 اپ باز میکرد و تو همون 4 اپ اول بسته میشود شما میگفتی مشکلی نیست؟ خوشحال میشم ویدیو شما رو هم ببینیم...

90% اپها اصلاً اسکرول نشده بودند عزیز... شما فایرفاکس که مرورگر سنگینی هست رو تست کنید در اس 6 و اسکرول کنید بیاید ویدیو اش رو بذارید (من ویدیو گوشی خودم رو دارم)
      به هر حال گوشی 2012 من بهتر از اینها پروسه نگه میداره برای اون هم من ویدیو دارم و اتفاقاً تو همین انجمن هم گذاشتم.
      اونهایی هم که میگن لگ وجود نداره در تاچویز جدید بد نیست وقتی در اینستاگرام تو این ویدیو یک کم اسکرول میشه افت فریمی که حتی با چشم هم به وضوح دیده میشه رو ببینند!!!

9. 4 كاربر زير از شما GenomeX عزيز، سپاسگزاری كرده اند

10. Top | #5

جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط GenomeX
      @pulp_152
      در نسخه های اولی رام های تاچ ویز بعد دو پروسه هم اپها بسته میشود.
      سایت Android Police معتبر هست حتی سایتهایی مثل phonearena هم خبرهاشون رو از این سایت میگیرند. بعد از 4 یا 5 حرف گزاف نیست درسته اینجا 9 تا اپ باز کرده اما دلیل بر دروغ بودن حرف نیست. اگه 20 اپ باز میکرد و تو همون 4 اپ اول بسته میشود شما میگفتی مشکلی نیست؟ خوشحال میشم ویدیو شما رو هم ببینیم...

90% اپها اصلاً اسکرول نشده بودند عزیز... شما فایرفاکس که مرورگر سنگینی هست رو تست کنید در اس 6 و اسکرول کنید بیاید ویدیو اش رو بذارید (من ویدیو گوشی خودم رو دارم)
      به هر حال گوشی 2012 من بهتر از اینها پروسه نگه میداره برای اون هم من ویدیو دارم و اتفاقاً تو همین انجمن هم گذاشتم.
      اونهایی هم که میگن لگ وجود نداره در تاچویز جدید بد نیست وقتی در اینستاگرام تو این ویدیو یک کم اسکرول میشه افت فریمی که حتی با چشم هم به وضوح دیده میشه رو ببینند!!!
      ویدئوم رو بعد میزارم همینجا، اسفالت 8 رو باز کردم با چند تا اپ دیگه مثل تلگرام و وایبر و غیره و بعد از برگشت به اسفالت بازی پاز شده بود و مشکلی نداشت .

در مورد مشکل هم من قبول دارم اگر تعداد خیلی زیادی اپ باز باشه ! دوباره تکرار میشه و تاخیر هم داره اما به اینگونه نیست که هر فردی با 4 یا 5 تا اپ باز کردن به مشکل بخوره ! حداقل برای کاربر عادی آزار دهنده و یا مشکل نیس ..

ویدئوم رو میزارم و همین ویدئو هم تصدیق میکنه.

11. 4 كاربر زير از شما pulp_152 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

12. Top | #6

درجه : مدير ارشد بازنشسته
      بخش : گرافیک اندروید
      شماره كاربري : 280518
      سپاس ها : 17,179
      سپاس از شما 79,246 بار در 7,085 پست
      جزئيات بيشتر

جدا از موضوع تاپیک، لرزش تصویری که +S6 Edge تو این کلیپ داره برام خیلی عجیب بود !
      نمیدونم دوستان هم متوجه این موضوع شدن یا نه ؟!
      روی تصاویر سفید رنگ به خوبی میشه این موضوع رو مشاهده کرد
      انگار که از یه مانیتور CRT فیلمبرداری کرده باشن تصویر لرزش داره

13. 2 كاربر زير از شما EMPREX عزيز، سپاسگزاری كرده اند

14. Top | #7

جزئيات بيشتر

ال وعهده وفا...

آسفالت 8؟؟؟
      عزیزم من میگم چیزی سنگین تر از آسفالت رو تست کن که رم بیشتر بخواد. لزوماً بازیها به معنی مصرف رم بالاتر نیستند! شما فایرفاکس و کروم رو تست کن.
      من لینک با Nexus 4 گذاشتم (رم LPDDR3 با مقدار 2 گیگ و پردازنده ساخت 2011 و خود گوشی مال 2012 به همراه 16 گیگ حافظه اسمی که 12.9 هست در واقع و فقط 2 گیگ اش خالیه!) شما هم عین اپ های من رو باز کن موزیک هم در بک گراند باشه CoC و Firefox و Telegram و Tapatalk و MX Player هم در بک گراند بخش اخبار خارجی رو باز کنید بعد برگردید فایرفاکس روی یک لینک کلیک کنید به سرعت برگردید به تلگرام و بعد هم به سرعت به گیم تون. دوباره برگردید ببینید بخش اخبار باز شده؟ تب مرورگر مجدد رفرش میشه یا نه؟ در تمام مدت باید موزیک در حال پخش باشه. در ضمن حتماً با اپ های فیلمبرداری از صفحه فیلم بگیرید خودش کلی رم مصرف میکنه

شما که به این خبر شک دارید حق میدید ما هم به خبر دیسپلی میت هم شک کنیم یا نه؟؟؟ (هرچند من تست دیسپلی میت رو قبول دارم اما به همون اندازه android police رو هم قبول دارم)

off topic:
      با این سیستمی که فنهای سامسونگ در پیش گرفتند که هر خبری ضد سامسونگ دروغ هست حتی از منابع معتبر (!!!) عملاً فقط باید تو انجمن از سامسونگ تمجید بشه. تمجید بشه بابت این که تاچ ویزش بعد از 7 سال هنوز بهینه نیست که رم مصرفی رامهاش حتی بعد cold boot هم بالای 60% هست! اینکه با قویترین سخت افزار روز هم عملکردی ضعیفتر از پرچمداران 2012 و 2013 داره (یا شاید میان رده ای مثل Moto G) ... اینکه تو سال 2015 هنوز لگ به وضوح (تو همین ویدیو دیده شد!!!) مشخصه.
      فراموش نکنید با این سیستم دایی جان ناپلئونی که هرکس انتقاد کنه حتماً قصد تخریب داره و لابد همه دروغ میگند؛ میتونیم خبرهای به نفع سامسونگ رو هم دروغ بدونیم. (دوستان تمام خبرهای بد سایر برندها رو حقیقت میدونند نوبت به سامسونگ میرسه همه مغرض هستند! کمتر از 0.002 آیفونها خم میشودند شد پیراهن عثمان تقریباً 100% گلکسی اس 6 ها مشکل رم دارند واقعی نیست؟ G3 اوایل مشکل باتری و لگ داشت با آپدیت بهتر شد ولی همین شده بود چماغ سر الجی! و سایرین) واقع بین باشید گلکسی ها هر گز کامل نیستند و البته گوشیهای دیگه! والا من تا حالا اسمارتفون پرفکت ندیدم. بله اس6 یکی از بهترین اسمارتفونهای سال هست بعدش هم G4 و Moto X Style و OnePlus 2 قرار میگیرند. اما هر کدوم نقصهایی هم دارند.

G4 شارژ خوب نگه نمیداره اما دوربین بسیار خوبی داره
      Moto X امکانات نرم افزاری خوبی نداره اما ساپورت نرم افزاری خوبی داره
      OnePlus 2 داره از 810 ناموفق استفاده میکنه و این سیستم دعوت نامه ای هم تهیه اش رو در بازار سخت میکنه (هرچند نسبت به مدل سال قبل باز بهتره) در عوضش بالاترین سخت افزار موجود رو به پایین ترین قیمت ممکن داره میده.
      گلکسی اس 6/اس6 ادج/نوت5/اس6 ادج پلاس مصرف رم جالبی ندارند و مدیریت بر رمشون هم بده اما قدرت سخت افزاری، دوربین، صفحه نمایش و البته آپشن های نرم افزاری خوبی دارند.

15. 11 كاربر زير از شما GenomeX عزيز، سپاسگزاری كرده اند

16. Top | #8

جزئيات بيشتر

من هیچ گاه از صفت عدم یا نبود مشکل رم صحبت نکردم بلکه گفتم برخی سایت ها و افراد برای بازاریابی و دیده شدن برخی مشکلات رو بزرگ می کنن ! مثل مشکل رم اس 6 یا همین نوت 5 ! این ویدیو که میزارم مربوط به الان نیست و تقریبا یک ماه پیش هست که با همون ورژنی هست که مشکل دارم بود که الان بهترم شده گرفتم!

من به خبر شک نکردم بلکه گفتم چیزی که متن نوشته میگه 4 تا 5 اپ در حالی که اولا 9 اپ باز شد در خود فیلم ! دوما تاخیر داشت و از ابتدا شروع نشد در 90 درصد اپها ! سوما این مشکل حتی همان ابتدا هم برای کاربر عادی مشکل نبود ! برخی چنان بزرگ می کنن و اینگونه مطرح می کنن که طرف فکر میکنه اگر مثلا اس 6 بخره ! اگر رفت تو یک بازی و تلگرام مسیج امد براش برگشت تو بازی ! دیگه بازی دوباره لود میشه !!! خوب این طرز تفکر از کجا امده از تبلیغات و بزرگنمایی برخی ادمهایی که شایعه هارو دامن میزنن.

در مورد سیستم طرفداری از سامسونگ هم ، مثل اینکه فن سامسونگ بودن فقط جرم هست ! فن اچ تی سی بودن و گوگل بودن و سونی بودن و تهمت و تخریب برند رقیب مشکلی نداره ! اینکه بنده به عنوان یک فن سامسونگ بیام از یک مشکلی که مشکل شناخته شده دفاع کنم اون هم بدون توهین و منطقی کجاش ایراد داره که خاطر برخی رو ازرده کرده ؟!

به هر حال این فیلمی هست که ماه پیش گرفتم همینطور که می بینی نه 4 اپ بلکه 7 الی 8 اپ باز هست و از مرورگر استفاده می کنم سپس به بازی بر می گردم.

در مورد لگ هم ادیب خان مزاح نکن لطفا .

17. 5 كاربر زير از شما pulp_152 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

18. Top | #9

جزئيات بيشتر

همینطور که در ویدیو زیر مشخص هست، به قدری سرعت نوت 5 زیاد هست که در راند اول با اختلاف 19 ثانیه ! رقیب دوم یعنی جی 4 رو پشت سر میزاره و در راند دوم بدلیل تاخیر در باز کردن برنامه های از قبل باز شده باز هم در صدر قرار میگیره ! این مشکل رم مشکل رم که میگن با همین مشکل باز هم فعلا در باز کردن اپلیکشین های متعدد و اجرای دوباره صدر نشین هست ! اگر مشکل نبود که اختلاف به قدری زیاد بود که جی 4 و وان پلاس 2 در حد یک گوشی میان رده محسوب میشدن ولی حالا که نیست باز هم حرفی جلوی نوت 5 ندارن ! با مشکل رم ( تاخیر در اجرای دوباره برنامه ) باز هم سریعتر است، مسئله اینجاست.

مساله اینجاست !که اولا شما تنها در 5 درصد موارد این تعداد اپ رو باز می کنید اون هم اگر کاربر پر استفاده ای باشی ! و بیشتر در حد 3 یا 4 اپ مورد استفاده ی مداوم داری ( اپ سنگین ) و سرعت ابتدایی مهمتر هست . و دوم اینکه با همون شرایط سنگین و تعداد باز کردن اپ باز هم از لحاظ سرعت نوت 5 بهتر و قویتر ظاهر شده .

19. 5 كاربر زير از شما pulp_152 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

20. Top | #10

گروه : مشاوره
      شماره كاربري : 663559
      نام : عادل
      سپاس ها : 32,418
      سپاس از شما 7,167 بار در 1,899 پست
      جزئيات بيشتر

محمدرضا جان اینکه در مجموع عملکرد بهتری داشت یک مزیت هست اما شما خودتون هم به مشکلات ریلود شدن آگاه هستید،اون چند ثانیه تاخیر رو میشه تحمل کرد اما ریلود شدن خیلی آزاردهنده هست
      واقعا حیفه دیوایسی با این قدرت و امکانات همچین مشکل پیش پا افتاده ای پاشنه آشیلش باشه اونم در حالیکه هیچکدوم از رقبا حتی آیفون با رم یک گیگ همچین مشکلی نداره

امیدوارم سامسونگ صدای اعتراض کاربرها و سایت ها رو بشنوه و این مورد رو به نحو دیگه اصلاح کنه که هم روونی،سرعت و بدون لگ بودن رابط حفظ شه هم این پاشنه آشیل بهترین پرچمداراش برطرف شه

21. 2 كاربر زير از شما superb boy عزيز، سپاسگزاری كرده اند

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

توضیحاتی درباره این موضوع