• ورود

عضويت در سايت موبايلستان ايميل فعال سازي ارسال نشده است ؟ کلمه عبور خود را گم کرده ايد ؟
  • ثبت نام

• صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
    نمایش نتایج: از 21 به 28 از 28

مشاوره برای خرید گوشی

1. Top | #1

درجه : عضو نيمه فعال
      شماره كاربري : 325436
      سپاس ها : 270
      سپاس از شما 295 بار در 138 پست
      جزئيات بيشتر

پیش فرض واقعا لازمه اینقدر هزینه کرد ؟

سلام
      چند ماه که دارم پس انداز می کنم برای خرید یه گوشی اما هر روز دودل میشم برای خرید که آیا واقعا لازمه 2300 هزینه کنم آیا گوشی پیدا نمیشه که با قیمت کمتر خواسته های منو بهتر بر آورده کنه
      تصمیم گرفتم نوت یا زد5 پرمیوم رو بخرم ولی واقعا لازمه اینقدر هزینه کرد بعضی وقتها با هزینه کمتر به چیزی میرسیم که کاربردی تره و نیاز هامون وبهتر بر آورده می کنه اهل کلاس گذاشتن و خودنمای نیستم که هر دفعه هزینه کنم و بخوام به روز باشم من یه گوشی میخوام که این انتظارات منو داشته باشه با بودجه 1500 :
      دوربین خیلی برام مهمه ، خوش دست و مقاوم باشه حداقل 3 سالی دوام بیاره ، سخت افزار مناسب ، شارژ دهی خوب ،

قبلا گلکسی اس 5 داشتم

2. 2 كاربر زير از شما alizadeeh عزيز، سپاسگزاری كرده اند

3. Top | #21

درجه : مدیر بازنشسته
      بخش : مشاوره برای خرید
      شماره كاربري : 695155
      نام : pooya
      سپاس ها : 4,419
      سپاس از شما 4,394 بار در 1,719 پست
      جزئيات بيشتر

بسم الله الرحمن الرحیم
      سلام به همه دوستان

خب راستش چون تاپیک از هدف اصلیش داشت خارج میشد ، نمیخواستم چیزی بگم .
      ولی مجبورم تا برای روشن شدن تمامی مسائل گفته شده ، توضیحاتی رو بدم که البته در حد اطلاعات و توان خودم هست.
      اول از همه مشکل بزرگ استارتر عزیز @alizadeeh این هست که تکلیفش با خودش معلوم نیست ؟
      1.گوشی رو برای چه زمانی میخوای بخری ؟؟
      2. دقیقا انتظارت از گوشی چیه ؟؟
      3.از گوشی قبلیت که اس بود ، راضی بودی ؟؟
      4.آخرش میخوای چقدر هزینه کنی ؟؟ ( البته این موضوع رو پایین تر کامل توضیح میدم )

1 ====> راستش اگه قراره شما چند ماه دیگه گوشی بگیری ، پس چرا الان تاپیک زدی ؟!
      2 ====> من که نفهمیدم شما دقیقا قراره با گوشی چکار کنی ؟ فقط فهمیدم دوربین براتون مهمه و باتری ، راستش گفتین سخت افزار مناسب ، خب منظورتون از سخت افزار مناسب چیه ؟؟ اهل بازی هستین ؟؟ چطور بازی هایی ؟؟ مدرن کمبات ، آسفالت ، جی تی ریسینگ و .... بازی خای سنگین دیگه ، یا بازی های در حد معمول و همچنین اگه بخوای بازی کنی در حد 1 ساعت هست یا مثل گیمر ها همش داری بازی میکنی؟؟
      3 ====> خب این سوالم رو جواب بدی ، خیلی بهتر میتونم راهنماییت کنم . مخصوصا اینکه بگی چیپست گوشیت چی بود ؟
      4 ====> ** راستش شما بحث ارزش خرید گوشی رو مطرح کردی ، فکر کنم باید در این مورد یک توضیح اساسی بدم ( احتمالا تا من این پست رو بنویسم ، اذان صبح رو میگن باید برم نماز بخونم )
      دوست عزیز ، ارزش خرید گوشی به فاکتور های مختلفی بر میگرده. یکیش اینه که مشخصات گوشی که شامل صفحه نمایش و سخت افزار و دوربین و باتری و ... با توجه به قیمت گوشی ، خوب باشه . یعنی پولی که بابت گوشی میدی ، در عوضش یه گوشی با مشخصات خوب بگیری. ( حالا این گوشی میخواد تازه به بازار اومده باشه یا اینکه زمان زیادی گذشته باشه و افت قیمت خودش رو کرده باشه ، که البته تو ایران ، گوشی ها با گذشت زمان و معرفی سری جدید ، افت قیمت میکنن و ارزش خرید بالاتری پیدا میکنن)
      یک فاکتور دیگه تو ارزش خرید ، برمیگرده به خود شخص و زندگی شخصیش ، یعنی اینکه من نمیدونم شرایط اقتصادی شما چه طوری هست ؟؟ بعضی ها هستند که 500 هزار تومن که هیچ ، حتی 1 میلیون هم براشون مهم نیست و میتونند اضافه هزینه کنند ، بعضی ها هستند که در حد معمول هستند و شاید بتونن هزینه زیادتری انجام بدهند ، ولی اگه اون هزینه رو انجام ندن براشون بهتره . بعضی ها هم هستند که اصلا نمیتونن هزیه زیادی کنند.

حالا شما وقتی میای میگی "" آیا واقعا لازمه 2300 هزینه کنم آیا گوشی پیدا نمیشه که با قیمت کمتر خواسته های منو بهتر بر آورده کنه "" و همچنین بازم گفتی ""من یه گوشی میخوام که این انتظارات منو داشته باشه با بودجه 1500""
      الان من چطور بفهممم که شما چجور شرایطی داری ؟؟
      یعنی این 800 تومن تفاوت برات مهمه یا نه ؟ مثلا بگم برو نوت5 بگیر ، گوشی عالی هست ، خیلی خوبه و .... یا اینکه یه گوشی ارزونتر بگم که اون 800 تومن برات پس انداز بشه ؟!! ( نوت5 رو مثال زدم )

پس فکر کنم در مورد ارزش خرید ، کمی روشن تر شدی . راستش هیچ کسی بهتر از خود آدم نمیتونه تصمیم بگیره که چقدر باید برای گوشی هزینه کنه ؟؟
      مثلا شما میگی 1.5 هزیه میکنم ، ولی خب شاید یه گوشی باشه با قیمت 1.6 یا 1.7 ، اون موقع هست که ما به شما میگیم که اگه بیشتر هزینه کنی ، کلی امکانات و قابلیت های زیادی گیرت میاد که واقعا ارزش هزینه کردن داره. نه اینکه شما بازه 800 تومنی گذاشتی و میگی بهترین گوشی ؟!!

حالا بنده منتظر پاسخ شما هستم تا پس از شنیدن پاسخ شما ، بهترین گزینه رو از نظر خودم به شما معرفی کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezajigar69
      گلایه از دوستانی که مشورت میدهند
      سلام. خیلی ممنون بابت انتقاداتی که داری . ولی خب بهتره ما هم کمی توضیحاتی بدیم که احتمالا شما قانع بشی.
      متاسفانه دوستانی که مشورت میدن فقط به قیمت نگاه میکنند !! از نظر بنده اصلا نباید قیمت گفته بشه !! یعنی شما نباید بگی که تا ۱۵۰۰ !! چون بسته به انتظاراتتون باید مدل معرفی بشه !! خب راستش ، فکر کنم شما موقع نوشتن این جمله کمی عجله کردی و درست روش فکر نکردی ، یه مثال میزنم که کمی موضوع روشن بشه . خب الته مثالم هم به کرات توی انجمن تکرار شده و اکثر دوستان دیدن. بعضی از کاربر ها میان و تاپیک ایجاد میکنن و انتظاراتشون از گوشی رو میگن . مثل دوربین عالی ، صفحه نمایش با کیفیت ، سخت افزار خوب و رم حداقل 2 ، باتری با ظرفیت بالا . و آخرش قیمت رو نمیگن که چقدر بودجه دارن. خب شما باشی چی معرفی میکنی ؟؟ من باشم مثلا میگم ، نوت5 ، جی 4 ، آیفون 6 اس ، ام9 و .... ولی خب طرف میاد میگه من تا 800 تومن گوشی میخوام. حالا به نظر شما این کار درست بوده یا اشتباه ؟؟؟!! یعنی همه بیان نظر بدن ، بعد بفهمند که بودجه کمتر از اون هست. اصلا این مثال رو فراموش کن. خود شما بخوای بری گوشی بخری ، مطمئناً اولین چیزی که مد نظر داری ، قیمت هست. یعنی اینطوری نیست که بری با 1 میلیون پول ، و گوشی بخوای که خوب باشه ، و مثلا با آیفون کار کنی و خوشت بیاد ، ولی آخرش ببینی که پولت نمیرسه ؟!! :| خب فکر کنم که این موضوع روشن شد ؟؟! در صورتی که دوستان متاسفانه فقط میبینن توی این قیمت چه گوشی ها یی هست و همون ها رو معرفی میکنند.... خب بهترین کار همین هست که قیمت گفته بشه و دوستان تو اون رنج قیمتی ، بهترین گوشی رو معرفی کنند.و جالبه طرف تا به حال گوشی ای که معرفی میکنه رو از نزدیک ندیده و باهاش کار هم نکرده و معایب گوشی رو نمیدونه و فقط از روی کاغذ نظر میده که کار اشتباهی هست خب راستش شاید با این حرف شما موافق باشم ، البته شما نباید این موضوع رو به همه بسط بدین. ولی خب خیلی ها هم هستند که به قول شما ، توجه زیادی ندارند.
      ممنون از دوستان
      خواهش میکنم.
      امیدوارم دوستان اگر صحبتم درست باشه خودشون رو اصلاح کنند
      مطمئن باشید که تیم مشاوره انجمن ، سعی در دادن بهترین پیشنهاد هست و البته هر کسی با توجه به اون ویژگی ها و انتظاراتی که کابر از گوشی مد نظر داره ، گوشی رو معرفی میکنه که امکان داره نظرات مثل هم نباشه که فکر کنم این به قشنگی کار هم اضافه میکنه.
      ممنون
      یا علی (ع)
      دوست دارم از غمت سر به بیابان بزنم
      آن بیابان که مسیرش از نجف تا کربلاست...

حسین جان

"""أَلسَّلامُ عَلَى الْمَظْلُومِ بِلا ناصِر"""

کنار قدم های جابر ..... سوی نینوا رهسپاریم ..... ستون های این جاده را ما ..... به شوق حرم میشماریم

4. 7 كاربر زير از شما pooya_hekmati عزيز، سپاسگزاری كرده اند

5. کسب و کار

6. Top | #22

جزئيات بيشتر

جواب شما رو به ترتیب سوالی که پرسیدی میدم
      1- من حساب کردم اگه یه گوشی باشه که با شرایط من جور دربیاد خوب چه کاریه هم کمتر هزینه می کنم هم اینکه الان گوشی رو میخرم دیگه تا عید صبر نمی کنم ولی خوب پشیمون شدم هزینه بیشتر می کنم
      2- من گوشی رو برای کار های روزمره میخوام یه زنگ ، یه پیامی دادن ولی کنارش عکس و بازی و تلگرام هرز گاهی میرم معمولا بیبشتر کار هامو با کامپیوتر انجام میدم بازم میگم دوربین گوشی برام مهمه
      3- گوشی قبلیم گلکسی اس 5 تک سیم 8 هسته ای exynos 5422 بود
      موقعی که گلکسی اس 5 داشتم یه روز تو خیابان بودم یه هو گوشی زنگ خوردم از جیبم در آوردم که جواب بدم هنگ کرد همین طوری زنگ میخورد مجبور شدم باطری در بیارم از این اتفاقات برام چند باری افتاده ....

در کل تصمیم گرفتم هزنیه کنم و نوت 5 تو فروردین بخرم بلخره یه بار هزینه می کنم شاید تا 3 سالی جواب گو باشه برای من مهم نیست پشتیبانی بشه یا نه همینکه به بهترین نحو کارم راه بندازه خوبه
      خیلی دوست دارم با اپل کار کنم ولی میترسم هزینه کنم نتونم به محدودیت هاش کنار بیام بهترین مدلش هم 6s+ هست یه سوال به نظرتون مدل بعدی اپل که معرفی بشه تو اسفند چقدر تو قیمت گوشی های الانش تاثیر داره

7. كاربران زير از شما alizadeeh عزيز، سپاسگزاری كرده اند

8. Top | #23

درجه : عضو ممتاز
      شماره كاربري : 823879
      نام : Mohammad
      سپاس ها : 3,138
      سپاس از شما 2,535 بار در 927 پست
      جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط alizadeeh
      جواب شما رو به ترتیب سوالی که پرسیدی میدم
      1- من حساب کردم اگه یه گوشی باشه که با شرایط من جور دربیاد خوب چه کاریه هم کمتر هزینه می کنم هم اینکه الان گوشی رو میخرم دیگه تا عید صبر نمی کنم ولی خوب پشیمون شدم هزینه بیشتر می کنم
      2- من گوشی رو برای کار های روزمره میخوام یه زنگ ، یه پیامی دادن ولی کنارش عکس و بازی و تلگرام هرز گاهی میرم معمولا بیبشتر کار هامو با کامپیوتر انجام میدم بازم میگم دوربین گوشی برام مهمه
      3- گوشی قبلیم گلکسی اس 5 تک سیم 8 هسته ای exynos 5422 بود
      موقعی که گلکسی اس 5 داشتم یه روز تو خیابان بودم یه هو گوشی زنگ خوردم از جیبم در آوردم که جواب بدم هنگ کرد همین طوری زنگ میخورد مجبور شدم باطری در بیارم از این اتفاقات برام چند باری افتاده ....

در کل تصمیم گرفتم هزنیه کنم و نوت 5 تو فروردین بخرم بلخره یه بار هزینه می کنم شاید تا 3 سالی جواب گو باشه برای من مهم نیست پشتیبانی بشه یا نه همینکه به بهترین نحو کارم راه بندازه خوبه
      خیلی دوست دارم با اپل کار کنم ولی میترسم هزینه کنم نتونم به محدودیت هاش کنار بیام بهترین مدلش هم 6s+ هست یه سوال به نظرتون مدل بعدی اپل که معرفی بشه تو اسفند چقدر تو قیمت گوشی های الانش تاثیر داره
      سلام رفیق
      یه خواهشی داشتم ،مگه شما انتظاراتتو نگفتی؟! خب چرا دلواپسی که میخوای بیشتر هزینه کنی که ضرر نکنی
      والا گزینه های زیادی هستن که پاسخگو نیاز های شماست حتی با قیمت خیلی کمتر
      به طور متوسط اشخاص از ۳۰٪ قابلیت های گوشی در روز استفاده میکنن و واقعا لازم نیست شما جیبتو خالی کنی و چند ماه صبر کنی
      ما که از اول چنتا بهتون پیشنهاد دادیم ،اونها همه با نیاز هاتون جوره ؛مگر اینکه واقعا عاشق گوشی های گرون شده باشین که اونم بگیرین چند ماه اول راضی هستین و بعد که نسخه جدیدش معرفی میشه و یا ارزون میشه حسرت میخورید
      از ما گفتن بود اگر بودجه اضافه ندارید زیاده روی نکنید
      باور کنید الان این گوشیایی که دوستان پیشنهاد دادن از نیاز های شمام فراتر هستن دیگه به خودتون بستگی داره چیو انتخاب کنید
      اما اگه اینطور پیش برید بعد چند وقت که نوت ۵ بگیرید دلتونو میزنه(با اینکه خیلی از اپشناش رو حتی ندیدن!)
      من دیگه نمیدونم چی بگم
      به قول دوستمون به قیمت نیست ، به اینه که بتونه نیازتون رو رفع کنه ....

9. 2 كاربر زير از شما MohammadSo_R عزيز، سپاسگزاری كرده اند

10. Top | #24

جزئيات بيشتر

تو گوشی های که دوستان معرفی کردن بررسی که کردم با نیاز های من جور در نمی اومد
      مثلا جی 4 خوب باطری این گوشی مشکل داره درسته که باطری دوم هم داره ولی همیشه که نمیشه همراه خودت ببری ، جنس چرم این گوشی به مرور زمان از بین میره اگه به جنس سرامیکی نیگاه کنیم باز اون جذابیت رو نداره

در مورد نکسوس 5 ایکس چون گوشی قبلیم 5.2 اینچ بود تصمیم گرفتم یه تعغییری ایجاد کنم تو بررسی نکسوس که در سایت جی اس ام خوندم کیفیت صفحه و جنس پلاستیکی گوشی زیاد راضی نبودن

وان ام9 تو هیچ برند اچ تی سی اون کیفیت دوربینی که من میخوام نمی بینم متاسفانه در شب مشکل نویز زیادی دارن

تنها گزینه ای که منو راضی کرده وی10 و نوت 5 هست اگه قرار باشه 2 تومان هزینه کنم و وی 10 بگیرم خوب 100 بیشتر هزینه می کنم و نوت 5 می گیرم

11. كاربران زير از شما alizadeeh عزيز، سپاسگزاری كرده اند

12. Top | #25

درجه : مدیر بازنشسته
      شماره كاربري : 695155
      نام : pooya
      سپاس ها : 4,419
      سپاس از شما 4,394 بار در 1,719 پست
      جزئيات بيشتر

سلام دوست عزیز
      خب راستش با توجه به گفته های شما ، به نظرم میتونی با هزینه کمتر و خرید نوت4 ، هم پولت رو پس انداز کنی و هم گوشی ای بگیری که همه جوره میتونه نیازهات رو براورده کنه.
      از نظر پشتیبانی هم خوبه ، و تا جایی که شرکت بطور رسمی آپدیت کنه ، میتونی استفاده کنی ، ولی خب بعدش هم مطمئن باش که کاستوم رام های بسیار خوب و پایداری هست که توسعه دهنده ها براش پورت میکنن.
      صفحه نمایش 5.7 اینچی با رزولیشن کواد اچ دی
      سخت افزار خیلی خوب در کنار 3 گیگ رم
      32 گیگ حافظه داخلی و پشتیبانی از کارت حافظه
      دوربین 16 مگاپیکسلی بسیار عالی که دارای لرزشگیر اپتیکال هست و دوربین جلو 3.7 مگاپیکسلی
      باتری 3220 میلی آمپر ساعتی
      قلم اس پن بسیار کاربردی و خوب
      سنسور اثر انگشت خوب
      قابلیت تعویض باتری توسط کاربر
      دوست دارم از غمت سر به بیابان بزنم
      آن بیابان که مسیرش از نجف تا کربلاست...

حسین جان

"""أَلسَّلامُ عَلَى الْمَظْلُومِ بِلا ناصِر"""

کنار قدم های جابر ..... سوی نینوا رهسپاریم ..... ستون های این جاده را ما ..... به شوق حرم میشماریم

13. 5 كاربر زير از شما pooya_hekmati عزيز، سپاسگزاری كرده اند

14. Top | #26

درجه : عضو فعال
      شماره كاربري : 761812
      سپاس ها : 5,747
      سپاس از شما 393 بار در 212 پست
      جزئيات بيشتر

به نظر من از نوت عبور نکن من دوسال پیش نوت2 گرفتم تا الان همه جور داره جوابم می دهد وقصد تعویض هم ندارم ویک اعتقاد دارم در بین نوتها اونهای که به اعداد زوج ختم می شوند خیلی بهتر جواب می دهند الان به نظر من نوت4 بهتر از نوت5 هست شک نکن نوت4 را بردار تا سه سال دیگه خیلی راحت جوابت می دهد من که منتظر نوت6 هستم وتا ان زمان هم از نوت2 که خریدم 3 سال گذشته گوشی های نوت خیلی باحال هستن همین قلمش به تنهای یک دنیا می ارزد به خصوص در وبگردی

15. كاربران زير از شما علی سنتوری عزيز، سپاسگزاری كرده اند

16. Top | #27

جزئيات بيشتر

اگه قرار به صبر و انتظار باشه خوب این طوری نیمشه گوشی خرید با بررسی ها ی که من کردم هر گوشی که معرفی میشه یک تا دو ماه بعد میاد داخل ایران با قیمت های نجومی حداقل 3 ماه که بگذره حباب قیمتش شکسته میشه و ارزش خرید پیدا می کنه تو این 5 ماه باز شرکت ها گوشی های جدیدتری معرفی می کنن شما هنوز گوشی قبلی رو نخریدی دودل میشی برای خرید گوشی جدیدتر و این روند ادامه داره
      من تصمیم گرفتم نوت 5 تو فروردین بخرم حالا شانس من گوشی قیمتش میاد پایین یا این که گوشی هایی که تو اسفند معرفی میشن زودتر راه پیدا می کنن به بازار ایران اون وقت انتخابم وسیع تر میشه
      از مدیر عزیز هم خواهش می کنم این تایپیک رو ببندن

17. كاربران زير از شما alizadeeh عزيز، سپاسگزاری كرده اند

18. Top | #28

درجه : عضو طلایی
      شماره كاربري : 820519
      سپاس ها : 299
      سپاس از شما 2,765 بار در 1,362 پست
      جزئيات بيشتر

Tip | نکته

امیدوارم که به انتخاب مناسبی برسید.
      طبق قوانین تاپیک بسته میشه