• ورود

عضويت در سايت موبايلستان ايميل فعال سازي ارسال نشده است ؟ کلمه عبور خود را گم کرده ايد ؟
  • ثبت نام

• صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 2345 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 40 از 42

اخبار خارجی

1. Top | #31

درجه : عضو طلایی
      شماره كاربري : 523054
      نام : mr.GX
      سپاس ها : 4,791
      سپاس از شما 28,154 بار در 4,292 پست
      جزئيات بيشتر

و چرا Open GL فعلی برعکس نظر شما چند وقت دیگه بای بای نمیشه؟
      علتش خیلی ساده است: Android Fragmentation Problem
      چند دستگی در دنیای اندروید... چیزی تا عرضه اندروید N نمونده اما فقط 1% دیوایسها از مارشملو استفاده میکنند. و جالب هست نزدیک به 50% دارند از نسخه های مختلف جیلی بین استفاده میکنند. 32% دارند از لالی پاپ استفاده میکنند.
      توسعه دهنده به کسب درآمد فکر میکنه. یک اصول کلی هست تا میتونی از api-level پایینتر استفاده کنه تا جامعه هدف بزرگتری برای اپ ات داشته باشی. الان اکثراً از api-levels-15 یا همون اندروید بستنی حصیری نسخه 4.0.3 برای minSdkVersion استفاده میکنند! قابل توجه شما ک حتی از Open GL 3.0 هم پشتیبانی نمیکنه چه برسه به ولکان!

پس فعلاً هیجان زده نشید و بای بای نکنید با OpenGL فعلاً مهمون گوشیهای شماست
      مگر...
      کاری که انویدیا برای کنسول خانگی اندرویدی Shield TV انجام میده: عناوین اختصاصی
      البته سامسونگ هم همین ایده رو داره اما اس7 کنسول سرگرمی خانگی نیست! و برعکس شیلد فن هم نداره روش!

2. 4 كاربر زير از شما GenomeX عزيز، سپاسگزاری كرده اند

3. کسب و کار

4. Top | #32

درجه : مدير بازنشسته
      بخش : اخبار خارجی
      شماره كاربري : 544614
      نام : زانیار
      سپاس ها : 3,420
      سپاس از شما 24,588 بار در 2,657 پست
      جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط pulp_152

کلا برای خودت تو باقالی ها تشریف داری
      یه بار دیگه تکرار بشه شما هم واسه همیشه میری قاطی بن شده ها.یه بار نشد بحث بشه و شما دیگران رو به نفهم بودن متهم نکنی.
      راهِ زیادی مونده تا خدایِ من...

5. 10 كاربر زير از شما zanyar_98 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

6. Top | #33

شماره كاربري : 274200
      نام : محمد رضا
      سپاس ها : 4,136
      سپاس از شما 15,575 بار در 3,071 پست
      جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط GenomeX
      @pulp_152
      خوب خیلی علاقه به بحث با شما ندارم اما گاهاً لازم میشه!

بله.. در همین کامنت

و کامنت قبلی عین جمله شما:

کاملاً هم مشخص هست منظور شما از تست، نتایج بنچمارک هست. چون هم از عبارت قرمز استفاده کردید و هم در حال پست کردن نتایج بنچمارک GFX v4 بودید

فکر کردی من شک دارم Vulkan قویتر هست؟ اما شما وقتی داشتی راجع به بنچ صحبت میکردی فیدبک زدی به ولکان! اما خیلی شیک نظرت رو عوض کردی اما ما مرد هستیم سر حرفمون زیرش نمیزنم مگر اینکه اشتباه باشه پس یکبار دیگه کامنت بالایی من:

قابل توجه شما اینکه تستی مثل gfx حداکثر میزان قدرت سخت افزار در سایه زنی رو محاسبه میکنه. بنابراین چه با با ولکان چه با غیر اون تفاوتها خیلی زیاد نخواهد بود در نتیجه بنچمارکها! ولکان کمک میکن شمای برنامه نویس به این عدد ایده آل ثبت شده در بنچمارک اون سخت افزار خاص نزدیک و نزدیکتر بشی.
      من پایین دوتا لینک برای یک سخت افزار مشخص اما با سیستم عامل (سیستم عامل هم همون ترکیب چندین نرم افزار حساب میشه) مختلف قرار دادم. میبینید که عملاً امتیازها با هم فاصله چندانی نداره. (هر دو سیستم 64 بیتی هستند اما نسخه رایگان geekbench3 فقط 32 بیت بنچ میگیره)این توانایی سخت افزار هست حالا یکی کرنلش NT باشه یا Linux فرقی نداره. از DirectX11 استفاده کنه یا Open GL فرق نداره.

و این جمله طلایی شما هست همونی که اول نقل قول کردم! (قبلاً هم سوابق اینچنینی دارید برای مثال بحث قبلی راجع به فایل سیستم که اصلاً نمیدونستید چی هست! باید یادتون باشه!)

و این:

برادر عزیز API میشه «رابط برنامه نویسی اپلیکیشن ها» قدرت سخت افزاری 980 هم تو دایرکت ایکس 10 خوبه هم تو 12. و برای رندر بهتر قطعاً آدرنو سری 500 و مالی سری 800 لازم هست. سخت افزار قدرتش ثابت هست. API میاد به برنامه نویس کمک کنه بتونه اپ با کیفیت بر اساس قدرت واقعی سخت افزار بنویسه. نه مثل نظر شما که میفرمایید قدرتش در دایرکت ایکس12 بهتر نمایش داده میشه!!! (اتفاقاً نظر بنده با تیم سوینی منطبق هست! شما داری برعکس ایشون حرف میزنی خودت هم نفهمیدی این رو!) جمله ایشون: به لطف API جدید Vulkan، ما می‌توانیم اشیا را چهار برابر سریع‌تر از Open GL رندر کنیم که سبب گرافیک‌های بهتر در کنار مصرف باطری کم‌تر می‌شود. این جمله رو اینجوری تقسیر کنید: چهار برابر المان گرافیکی بیشتر رو در یک بازه مشخص رندر کرد. که این یعنی افزایش گرافیک ... با چه توجیحی میگید وقتی ولکان بیاد بیش از اسنپدراگون 801 نیاز نیست؟

بذار اینجوری بگم: شما داری یک بازی ویدیویی مینویسی از دایرکت ایکس 9 استفاده میکنی. یک جی فورس 9800 داری و یک gt-940.
      با اون نسخه دایرکت ایکس توانایی سایه زنی، رندرینگ، تکستچر رو در کلاس نسل جدید گیم ها ندارید چون اصلاً نمیتونه به لایه های پایین پردازنده گرافیکی ارتباط مناسبی برای رندر کردنشون برقرار کنه. گیم شما تقریباً کیفیتی یکسان در هر دو مدل 9800 و 940 خواهد داشت.
      حالا شما گیم رو با دایرکت ایکس 12 بنویسید میتونید سایه زنی بهتر و تکستچر بهتر اعمال کنی. نه به این دلیل که دایرکت12 میتتونه!نه! این که وظیفه شما برنامه نویس هست. به این علت که میتونید مطمئن باشید به درستی چیزهایی که اضافه میکنید اعمال میشه. خوب بدیهی هست یا 9800 نمیتونه پشتیبانی کنه یا پشتیبانی خوبی نداره و شما تو منوی تنظیمات باید المانها رو به حداقل برسونید. اما 940 میتونه تمام المانهایی که قرار دادید رو با تمام قدرت و البته با فریمهای بالا اجرا کنه.

همیشه نیاز به افزایش سخت افزار هست چون سخت افزار عطش نرم افزاری ایجاد میکنه. اینکه شما میفرمایید بیش از 801 نیاز نیست به کل اشتباه است! این API نیومده که نیاز به سخت افزار قوی رو رفع کنه. API همونجوری که گفتم رابط برنامه نویسی هست و برای عمل در سطح نرم افزار هست نه سخت افزار! ولکان اومده که توسعه دهنده های گیم رو تهیج کنه بازیهای در حد کنسول تولید کنند!

قابل توجه شما اینکه برای مثال اکثر گیم های فعلی جز چند عنوان خیلی خاص با Open GL ES 2.0 نوشته شدند و به علت V-Sync عملاً شما اسنپدراگون 810 داشته باشید یا اگزنوس 7420 همه دارند با فریم 60 اجرا میکنند! به علت کمبودهای Open GL ES 2.0 (گوگل 3.1 رو هم پشتیبانی میکنه. اما توسعه دهنده معمولاً دست به عصا حرکت میکنه پست بعدی توضیح میدم! و از نسخه قدیمی تر استفاده میشه) عملاً htc M9 داشته باشید (باز نکسوس مثال نزدم چون حساس شدید روش و البته قویترین 810 به کار رفته هست نخواستم زیاد مایه بذارم) چه galaxy S6 مشکلی با 99% گیمها ندارید.

ولکان اومده که اتفاقاً شما مشکل داشته باشید اینکه مجبور بشید با تکنولوژی آشتی کنید! اینکه براتون مهم باشه مالی سری 800 چقدر بهتر از سری 700 هست یا آدرنو سری 500 چقدر بهتر از سری 400.

در ضمن دنیا به سمت همگرایی میره... ولکان کراس پلتفرم هست. شما باید بتونید روی موبایلتون چیزی شبیه به دستکتاپ داشته باشید.
      و عزیزم یادآور بشم بنده از شما بیشتر برای ولکان هیجان زده ام... چون از لینوکس تو دستکتاپ استفاده میکنم و تنها نقطه ضعف لینوکس نبودن گیمهای سطح AAA براش هست در حالی که قدرتش رو داره اما استودیوها به علت اینکه جمعیت کمی تو دستکتاپ لینوکس دارند از نوع کد نویسی نمیکنند گیمشون رو!
      با ولکان شما راحت گیم تون رو برای اندروید، لینوکس، ویندوز پورت میکنید! فقط برای هر سیستم عامل و معماری یکبار کامپایل میکنید تمام.

در مورد اینکه گفتم راجع به اون اپ هم توضیح بدید علتش این بود که ادعا کردید «حتما باید بیام برای یک App هم توضیح بدم که چرا سعی کرده بهینه سازی کنه!» حالا یا واقعاً میتونید رفتار اون اپ رو توجیح کنید که باید جواب رو بدید من هم ازتون یاد بگیرم یا نمیتونید نباید ادعا کنید. فرار رو به جلو با جملاتی مثل «خوش باش همینطور با خودت» نتیجه ضعف شما تو بحث اون هم به دلیل نداشتن بکگراند لازم تو موضوع بحث هست
      خدای نکرده نمیخوام بگم من واسه خودم کسی هستم خیر! اما حداقل دو تا ابزار تو اون سیستم فکستنی ما پیدا میشه بتونم تو اون اپ و رفتارش کنکاش کنم یک نیمچه اطلاعات گنگی هم از مطلعات قبلی باقی مونده که بتونم تحلیل اش کنم. هنوز پیر نشدم!
      باز شروع شد ! ...

برادر من خودت میدونی چی میگی !

طبق معمول اول متن بخاطر اینکه حرف منو تکذیب کنی، برای خودت یک چیزایی میگی که تکذیب شده باشه

بعد در مورد همون مطلب که گفتم، میری سرچ میکنی، یک سری اطلاعات میگیری ، میاری با همون چیزی که تکذیب کردی جور کنی ! که نمیشه ! بار اولت نیست ا ! ده بار انجام دادی ! و هر بار بهت گفتم این الان به من چه ربطی داشت؟

و متاسفانه چون خودت دقیقا درک نکردی که مطلبی که سرچ کردی چی گفته، میاری همونو در انتهای متنت استفاده می کنی ! و اون موقع می بینیم که حرف اولت حرف اخرت رو در یک متن نقض میکنه ! ..

و تمام این متنی که نوشتی در نهایت همونی هست که من در چند جمله گفتم !

این مطلب شماست

شما داری یک بازی ویدیویی مینویسی از دایرکت ایکس 9 استفاده میکنی. یک جی فورس 9800 داری و یک gt-940.
      با اون نسخه دایرکت ایکس توانایی سایه زنی، رندرینگ، تکستچر رو در کلاس نسل جدید گیم ها ندارید چون اصلاً نمیتونه به لایه های پایین پردازنده گرافیکی ارتباط مناسبی برای رندر کردنشون برقرار کنه. گیم شما تقریباً کیفیتی یکسان در هر دو مدل 9800 و 940 خواهد داشت.
      حالا شما گیم رو با دایرکت ایکس 12 بنویسید میتونید سایه زنی بهتر و تکستچر بهتر اعمال کنی. نه به این دلیل که دایرکت12 میتتونه!نه! این که وظیفه شما برنامه نویس هست. به این علت که میتونید مطمئن باشید به درستی چیزهایی که اضافه میکنید اعمال میشه. خوب بدیهی هست یا 9800 نمیتونه پشتیبانی کنه یا پشتیبانی خوبی نداره و شما تو منوی تنظیمات باید المانها رو به حداقل برسونید. اما 940 میتونه تمام المانهایی که قرار دادید رو با تمام قدرت و البته با فریمهای بالا اجرا کنه
      .

و این هم مطلب من

ولی ایا گرافیک 980 روی دایرتکس 12 خودشو بهتر نشون میده یا روی 10 ؟! اینکه دیگه بدیهیه . خیلی مهمه که نرم افزار چطوری سخت افزارو درگیر کنه !!! و نتیجه اش هم قطعا متفاوت خواهد بود ! برخی گرافیک ها پتانسیل بالایی دارند و در API بالاتر و به روز تر، بهتر پاسخگو میشن
      .

حالا این دو تا چه تفاوتی دارند ، فقط باید نقض کنی ! فقط باید بگی اره من میدونم و تو اشتباه می کنی !

سیستماتیک اینطوری هستی دست خودت نیست، حداقل وقتی یک مطلب کپی پست میکنی یا ازش اطلاعات میکشی اول خوب درکش کن !

مدیتیشن ! یوگا، کنجد، حتما انجام بده، برای تقویت هوش کاربرد داره

7. Top | #34

جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط zanyar_98
      یه بار دیگه تکرار بشه شما هم واسه همیشه میری قاطی بن شده ها.یه بار نشد بحث بشه و شما دیگران رو به نفهم بودن متهم نکنی.
      داغ نکن مربی !

تو گروه تلگرامتون، بهت توپیدن؟!

هر موقع لازم بود بن کن چه همیشگی چه موقت، لازم به تهدید نیست، مشکلی با بن شدنم اینجا ندارم.

8. كاربران زير از شما pulp_152 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

9. Top | #35

بخش : Google Nexus
      شماره كاربري : 645336
      نام : بهمن
      سپاس ها : 2,274
      سپاس از شما 9,907 بار در 2,498 پست
      جزئيات بيشتر

چون قراره چند تا پست پاک شه

ما ایرانی ها یه مشکل اساسی داریم نقد پذیر نیستیم سریع از کوره در میریم جبهه میگیریم یا یک لول فاجعه تر شروع به توهین میکنیم

اتفاقی که واسه این تاپیک افتاده اولین بار نیست این فروم تو کشت و کشتار و خونریزی! سابقه طولانی داره و مطمئنا اخرین بار هم نیست

کاش یه کم جنبمون رو ببریم بالا اگه نظری خالف بقیه هم داریم میشه خیلی مودبانه گفت یا اگه کاملا با حرفهای یه نفر مشکل داریم اصلا در اون بحث شرکت نکرد یا در حد چند کلمه بحث رو تموم کرد

حالا چه کار باید بکنیم ؟ واقعا نمیدونم ولی بن فقط پاک کردن صورت مسئله ست و حذف یک سری کاربر فعال

Sent from my LG-D958 using Tapatalk

10. 10 كاربر زير از شما Kaгo عزيز، سپاسگزاری كرده اند

11. Top | #36

جزئيات بيشتر

باز شروع شد ! ...

برادر من خودت میدونی چی میگی !

طبق معمول اول متن بخاطر اینکه حرف منو تکذیب کنی، برای خودت یک چیزایی میگی که تکذیب شده باشه

بعد در مورد همون مطلب که گفتم، میری سرچ میکنی، یک سری اطلاعات میگیری ، میاری با همون چیزی که تکذیب کردی جور کنی ! که نمیشه ! بار اولت نیست ا ! ده بار انجام دادی ! و هر بار بهت گفتم این الان به من چه ربطی داشت؟

و متاسفانه چون خودت دقیقا درک نکردی که مطلبی که سرچ کردی چی گفته، میاری همونو در انتهای متنت استفاده می کنی ! و اون موقع می بینیم که حرف اولت حرف اخرت رو در یک متن نقض میکنه ! ..

و تمام این متنی که نوشتی در نهایت همونی هست که من در چند جمله گفتم !

این مطلب شماست

شما داری یک بازی ویدیویی مینویسی از دایرکت ایکس 9 استفاده میکنی. یک جی فورس 9800 داری و یک gt-940.
      حالا شما گیم رو با دایرکت ایکس 12 بنویسید میتونید سایه زنی بهتر و تکستچر بهتر اعمال کنی. نه به این دلیل که دایرکت12 میتتونه!نه! این که وظیفه شما برنامه نویس هست. به این علت که میتونید مطمئن باشید به درستی چیزهایی که اضافه میکنید اعمال میشه. خوب بدیهی هست یا 9800 نمیتونه پشتیبانی کنه یا پشتیبانی خوبی نداره و شما تو منوی تنظیمات باید المانها رو به حداقل برسونید. اما 940 میتونه تمام المانهایی که قرار دادید رو با تمام قدرت و البته با فریمهای بالا اجرا کنه
      .

و این هم مطلب من

ولی ایا گرافیک 980 روی دایرتکس 12 خودشو بهتر نشون میده یا روی 10 ؟! اینکه دیگه بدیهیه . خیلی مهمه که نرم افزار چطوری سخت افزارو درگیر کنه !!! و نتیجه اش هم قطعا متفاوت خواهد بود ! برخی گرافیک ها پتانسیل بالایی دارند و در API بالاتر و به روز تر، بهتر پاسخگو میشن
      .

حالا این دو تا چه تفاوتی دارند ، فقط باید نقض کنی ! فقط باید بگی اره من میدونم و تو اشتباه می کنی !

سیستماتیک اینطوری هستی دست خودت نیست، حداقل وقتی یک مطلب کپی پست میکنی یا ازش اطلاعات میکشی اول خوب درکش کن !

یعنی تو این موبایلستان کسی نمیخواد جلوی این عمو رو بگیره...!!!؟؟؟ حتی شعور اجتماعی نداره شعور بحث نخواستیم. به چه جرعتی به خودش اجازه میده به بقیه بگه نفهم یا پیشنهاد به کنجد و مدیتیشن میده؟ مثل ایشون نیستم از دامنه ادب خارج شم وگرنه لنگه این حرفها رو همه بلدند... ترول شاخ و دم نداره و قبلاً هم تعریف ترول رو گذاشتم زیر پست ایشون!

به فرض که من کپی کرده باشم (عمراً تو سایت ایرانی متنی مثل این پیدا کنید!) حداقل مطلب درست رو کپی میکنم! زحمت همون سرچ و کپی هم به خودت نمیدی آخه! این جگر من رو میسوزونه (چی شده؟ منطقه شما گوگل از کار افتاده؟ اطلاعاتتون نم کشیده!)

هیچ سندی، هیچ مدرکی، هیچ فکتی نداری! فقط یک سری کلمات در هم که درست هم نیست هیچ از بیخ و بن دنیای نرم افزار رو زیر سوال میبره رو رو میکنی! جملات طلایی تون راجع به فایل سیستم اندروید که از ufs2.0 پشتیبانی نمیکنه برای نمونه! فقط یکی جملات علمی که با سوز و گذاز میگی رو بخونه به عمق بار علمی ات پی میبره! برای نمونه انتظار داری دایرکت ایکس رو اندروید پشتیبانی کنه! (اگه یادت رفته لینک بدم؟) حداقل اینقدر اطلاعات نداری که بدونی دایرکت ایکس انحصاری مایکروسافت هست! کسی که فرق اپ و اپلیکیشن، معماری RISC رو با معماری CISC نمیدونه میاد واسه ما از عدم پشتیبانی اندروید از اپلیکیشن های دستکتاپ میگه! همه رو هم به بی اطلاعی متهم میکنه!

هدف من از روز اول تو موبایلستان یادگرفتن و یاد دادن بود و وظیفه خودم میدونم وقتی چیز اشتباه میبینم بگم... فقط قبلاً با حرفه ای ها بحث میشود اینجا الان مجبورم با ترولها بحث کنم! (و نرود میخ آهنین در سنگ) وگرنه همچین هم لذتی نداره با آدم بی ادبی مثل شما کل انداختن ولی چه کنم بقیه کاربران انجمن اگه جواب شما رو ندم اطلاعات نادرست شما رو فکت قبول میکنند و این خسران بزرگی هست. هیچ اصراری هم ندارم بگم من درست میگم اما حداقل کامنت من شاید باعث شه کنجکاو بشند برند دنبال اینکه ببینند چی درسته و کی داره درست میگه! خلاصه طبق وظیفه میریم واسه جواب دادن
      -------------------------------------
      این مطلب شماست

.

و این هم مطلب من

.

من تنها چیزی که نمیبینم شباهت هست... تنها شباهتشون اینه که فونت هر دو قرمز هست.
      گرافیک 980 روی دایرکت ایکس12 خودش رو بهتر نشون نمیده! این دایرکت ایکس 12 هست که باعث میشه نرم افزار خودش رو روی کارتی با اون قدرت بهتر نشون بده وگرنه 980 هرچی لازمه رو برای نمایش در بطن خودش داره! (برای هزارمین بار: دایرکت ایکس12 باعث میشه عملکرد یک نرم افزار ثابت و یکسان عملکردی بهتر داشته باشه نسبت به دایرکت ایکس10 در یک سخت افزار ثابت و یکسان) باز هم جمله کامنت قبلیم رو میذارم بخون خوبه واست!
      API همونجوری که گفتم رابط برنامه نویسی هست و برای عمل در سطح نرم افزار هست نه سخت افزار!

برای صدمین بار با فونت درشت شاید نمیتونی جملات رو درست بخونی (آب هویج تجویز میشه!)
      API در سطح برنامه نویسی هست نه در سطح سخت افزار! API ابزاری هست که به برنامه نویس کمک میکنه بهترین ارتباط ممکن رو با سخت افزار ایجاد کنه. (سخت افزار اینجا یک جسم ثابت و solid هست نه یک چیز شناور که هر لحظه عملکری متفاوت از خودش بروز بده) عملکرد سخت افزار به HAL بستگی داره و کرنل و غیره در بعد نرم افزار و در بعد سخت افزاری به کلاک و معماری ساخت و غیره. (این API رو هم خودت از من و دوستان مثل من اینجا شنیدی وگرنه الان مثلاً بگم API تفاوتش با ABI چیه قشنگ یک ربع تو هنگ میمونی بعد یادت میوفته که ای بابا گوگلی هم هست. اما متاسفانه منابع فارسی خوب هم برای این موضوع نیست پس سرچ شما احتمالاً خیلی طول خواهد کشید خخخ)

به کامنت بالا بلند من هم فقط در حد چند توهین و های لایت کردن این چند خط تونستی جواب بدی که اون هم جواب نبود بلکه این بود:
      البته میدونم اقتضای سن شماست بزرگ میشید خوب میشید... البته الان شک دارم دانشگاه های فعلی خیلی انسان والا خروجیشون باشه و بعید میدونم حداقل برای شما به این زودی خوب بشید! (چون میدونم دانشجویی!) توهین به جمع نشه! اما این یک واقعیت غیرقابل تغییر هست که طبق فرگشت باید هر نسل از نسل قبلی خودش برتر باشه و تست های ذهنی هم همین رو میگه اما به لطف سیستم آموزش ایراد دار ما تمام پتانسیلها نابود میشه و اتفاقاً فارغ التحصیلان هر نسل چندین گام از لحاظ شعور، درک، قابلیت تعمق، اطلاعات عمومی، و آداب و معاشرت اجتماعی از نسل قبل خودشون عقبترند (شرمنده جمع نمیبندم اما مجموعاً به این شکل هست کافیه میزان ادب و احترام نسلهای مختلف رو تو کوچه و خیابون ببینید!)

خواهشاً مدیران منفعل هم نباشند سریع صورت مسئله رو پاک کنند... کاربران مثل ایشون دقیقاً دنبال همینه که پست های با بار منفی برای برند محبوبش با این شیوه به حاشیه بره یا پست های مربوط به برندی که مورد پسندش نیست اما مثبت هست به حاشیه بره. یا اخبار مثبت برند محبوش برجسته باشه و همیشه بالا.
      به ترولها خوراک ندهیم!

12. 3 كاربر زير از شما GenomeX عزيز، سپاسگزاری كرده اند

13. Top | #37

جزئيات بيشتر

گرافیک 980 روی دایرکت ایکس12 خودش رو بهتر نشون نمیده! این دایرکت ایکس 12 هست که باعث میشه نرم افزار خودش رو روی کارتی با اون قدرت بهتر نشون بده وگرنه 980 هرچی لازمه رو برای نمایش در بطن خودش داره!
      یعنی واقعا مدیتیشن رو لازم داری !!! اینکه بد نیس چرا ناراحت میشی گلم؟

باز دوباره و سه باره حرفای منو تکذیب می کنی ! اخرش تایید می کنی

اخه مگه من چی گفتم ! این حرف منه

ولی ایا گرافیک 980 روی دایرتکس 12 خودشو بهتر نشون میده یا روی 10 ؟! اینکه دیگه بدیهیه . خیلی مهمه که نرم افزار چطوری سخت افزارو درگیر کنه !!!
      حالا باز 10 تا پست دیگه و 60 جمله ی بزرگ با فونت نارنجی و قرمز مینویسی که بگی، اره تو منظورت این بوده که سخت افزار متفاوته !

در حالی که خیلی مشخص گفتم که API میزان درگیر شدن سخت افزار رو افزایش میده ! ...

وقتی همین مطلب به این سادگی رو نمیتونی پردازش کنی ! نیاز به کار بیشتری برای بالا بردن سطح هوش داری !

تقصیر من نیست که متوجه نمیشی...

اگه خوشت نمیاد ، ازم نقل قول نگیر و بحث نکن ! چون من حوصله ی کوکانه رفتار کردن رو اگر هم داشته باشم ! با تو یکی ندارم

14. Top | #38

جزئيات بيشتر

هیچ سندی، هیچ مدرکی، هیچ فکتی نداری! فقط یک سری کلمات در هم که درست هم نیست هیچ از بیخ و بن دنیای نرم افزار رو زیر سوال میبره رو رو میکنی! جملات طلایی تون راجع به فایل سیستم اندروید که از ufs2.0 پشتیبانی نمیکنه برای نمونه! فقط یکی جملات علمی که با سوز و گذاز میگی رو بخونه به عمق بار علمی ات پی میبره! برای نمونه انتظار داری دایرکت ایکس رو اندروید پشتیبانی کنه! (اگه یادت رفته لینک بدم؟) حداقل اینقدر اطلاعات نداری که بدونی دایرکت ایکس انحصاری مایکروسافت هست! کسی که فرق اپ و اپلیکیشن، معماری RISC رو با معماری CISC نمیدونه میاد واسه ما از عدم پشتیبانی اندروید از اپلیکیشن های دستکتاپ میگه! همه رو هم به بی اطلاعی متهم میکنه!
      اقا من نادان ! تو دانا ! مشکل من اطلاعاتت نیست ! هوشته !

تمام اینایی که گفتی مثل همین تیکه ی بالاست !

یعنی حرف من یک چیز دیگس ! ولی برای خودت یک چیز درک میکنی و میای 6 صفحه در موردش بحث میکنی که فقط بگی تو اشتباه می کنی ...

مثل همینجا که صحبتم کاملا معلومه ! اما متهم شدم به اینکه منظورم اینه که API قدرت سخت افزارو افزایش میده !
      شاید دلیلش این که مطلبی که میگم، تازه میشنوی و از اونجایی که باید سریع مخالفت کنی ! سریع تکذیبش می کنی ! اما بعد که میری سرچ میکنی و کمی در موردش تحقیق میکنی میبینی درسته !

واسه همینم هست که اول متنت تکذیب میکنی ! اخرش اطلاعات سرچت تاییدش میکنه !

بعد همینم میشه داستانمون و باید بیام برای تو که شدی معلم ادبیات موبایسلتان ! توضیحات 10 صفحه ای بدم که منظورم این نبوده ! و شما هم این وسط هی بری سرچ کنی × هی انتقال اطلاعات کنی بگی من بارمه !.

کل بحث کردنات همینطوریه ! و از حوصله ی هر کاربری خارج.

15. Top | #39

جزئيات بيشتر

در حالی که خیلی مشخص گفتم که API میزان درگیر شدن سخت افزار رو افزایش میده ! ...
      خوب اشتباه میکنی که میگی API میزان درگیر شدن سخت افزار رو افزایش میده دیگه! همه حرف من هم همینه که این اشتباه هست...

[QUOTE]تمام اینایی که گفتی مثل همین تیکه ی بالاست

یعنی حرف من یک چیز دیگس ! ولی برای خودت یک چیز درک میکنی و میای 6 صفحه در موردش بحث میکنی که فقط بگی تو اشتباه می کنی]/QUOTE[

آره این جملات از منه خودم خبر ندارم: (خوندن کامنهای ایشون برای دانشجویان رشته نرم افزار توصیه نمیشه چون مسیر زندگیتون عوض میشه)
      اینکه گوگل نتونسته direct x 12 رو ساپورت کنه ! مشکل منه ؟ مشکل گوگله دیگه به من چه که نتونسته ! من میگم مایکروسافت تونسته در وین 10 اینو ارائه بده !
      دایرکت ایکس مال مایکروسافت هست و کد بسته!
      صحبت بر اینه که وقتی این سخت افزار معرفی میشه چگونه ساپورت میشه ! مثلا UFS 2 وقتی معرفی شد . گوگل براش چکاری انجامم داد ؟ ایا این فقط وظیفه ی سامسونگ هست که UFS 2 رو کاملا توسعه بده یا وظیفه ی توسعه دهنده هم هست که از اختراعات و پیشرفت های جدید استقبال کنه ؟! نه اینکه بزاره کاملا جا بیفته بعد 2 سال بعد چند نسخه بگه خوب حالا اینم نوع برنامه نویسی جدید مختص به این حافظه !
      برنامه نویسی مختص به یک نوع حافظه!؟ خخخ
      بریم خط بعدی...
      منم میگم فایل سیستمی که باید رو براش تعریف نمیکنه. منظور من از بیس هست ! . چیزی که داره به عنوان فایل سیستمی برای سخت افزارهای جدید طراحی میشه در گوگل ضعف داره ! این فایل سیستمی ها و API ها اونقدر که باید از قدرت سخت افزار بهره نمی برن
      در ضمن تمام این تست ها برای بخش گرافیک در مقابل تست های اصلی که باید بیاد هیچ هست !
      api اصلی که باید بیاد ولکان هست که تا 4 برابر قویتر از open gl هست و اون تست ها تعیین کننده است
      در گرافیک هم صبر کنیم تست های اصلی مبنی بر API اصلی رو ببینیم. دلیل اینکه چرا اون تست ها مهم ترند رو عرض می کنم
      وقتی شما میگی api اصلی بیاد اون تستها تغییر میکنه (منظور نتایج بنچمارکی که گذاشتی) یعنی اینکه قدرت پردازنده 4 برابر قویتر میشه که نتایج بنچمارک تغییر میکنه. حرف من هم این بود نتیجه بنچمارک به api ربطی نداره!
      جواب من
      قابل توجه شما اینکه تستی مثل gfx حداکثر میزان قدرت سخت افزار در سایه زنی رو محاسبه میکنه. بنابراین چه با با ولکان چه با غیر اون تفاوتها خیلی زیاد نخواهد بود در نتیجه بنچمارکها! ولکان کمک میکن شمای برنامه نویس به این عدد ایده آل ثبت شده در بنچمارک اون سخت افزار خاص نزدیک و نزدیکتر بشی.

----------------------------------------------------------------------
      ----------------------------------------------------------------------
      اگه روی چرتکه ویندوز 10 نصب میکردم امید به موفقیتم بیشتر بود.

این آخرین کامنت من تو این پست بود! امیدوارم این دوستمون بتونه سرنخ حرفهایی رو که زده پیدا کنه که مجبور نشه چند بار عوضش کنه و در نهایت اما باز حواسش پرت بشه و بگه API میزان درگیر شدن سخت افزار رو افزایش میده!

برای ایشون تجویز میکنم بره تعریف API رو بخونه.
      حرف ما رو که قبول نداری (ظاهراً حرف هم زبانت درد داره!) میتونی بری پایین معتبر ترین محل تجمع برنامه نویسان از مبتدی تا حرفه ای برای زبانهای مختلف برنامه نویسی هست!
      http://stackoverflow.com/questions/7...ning-of-an-api

برای دوهزارمین بار API کاری با سخت افزار نداره..و حداقل این رو بفهم با بقیه اش کاری ندارم!

واسه همینم هست که اول متنت تکذیب میکنی ! اخرش اطلاعات سرچت تاییدش میکنه !
      فکر کنم من از اول هم گفتم API در سطح نرمافزاری هست نه سخت افزاری! (خدا رو شکر کامنتها حذف نشده اند از همشون هم کش گرفتم واسه روز مبادا!)
      من از اول هماهنگ با اطلاعات سرچ خودم بودم ( ) آخه میدونی میخوام ثابت کنم یه چیزی بارم هست (طبق ادعای شما البته!)
      اما جای تاسف داره شما حتی سرچ هم بکنی به نتیجه ای نمیرسی که من رو تو منگنه بذاره! میدونی چرا؟ چون برای سرچ کردن هم باید یک سری اطلاعات پایه از موضوع داشت که به نتیجه رسید. که شما اون رو نداری! به شما توصیه میکنم جای سرچ کردن یا متهم کردن دیگران به سرچ کردن (چیزی که خودتون درش تبحر دارید!) برید کمی مطالعه کنید...

علاقه داشتید میتونم یه چندتا از کتابهای الکترونیکم رو بهتون بدم مخصوصاً اونی که تو تصویر های لایت شده!
      البته زبان و پلتفرم دیگه هم خواستید مثل پایتون در خدمتم

نام: pp6.png نمایش: 78 اندازه: 16.5 کیلو بایت

بعد یاد بگیر ندونسته بقیه رو متهم نکنی که فقط سرچ میکنند!
      ویرایش توسط GenomeX : 24-02-2016 در ساعت 15:00

16. 2 كاربر زير از شما GenomeX عزيز، سپاسگزاری كرده اند

17. Top | #40

جزئيات بيشتر

خوب اشتباه میکنی که میگی API میزان درگیر شدن سخت افزار رو افزایش میده دیگه! همه حرف من هم همینه که این اشتباه هست...
      چطوری میگی اشتباست وقتی اینارو مطرح می کنی

این دایرکت ایکس 12 هست که باعث میشه نرم افزار خودش رو روی کارتی با اون قدرت بهتر نشون بده وگرنه 980 هرچی لازمه رو برای نمایش در بطن خودش داره!
      همین متن یعنی چی؟! تعریف عامیانه اش رو خودت بلدی؟ ! الان داری میگی این دایرکت ایکس 12 هست که باعث میشه 980 بهتر عمل کنه !!!

همین غیر از این معنی میده که API داره کار بیشتری از سخت افزار میکشه؟! اگر نه که چطور میشه 980 روی دایرکت ایکس 12 راندمانش بالا میره؟

اینم خودت نوشتی ( البته در انتهای پستت )

بذار اینجوری بگم: شما داری یک بازی ویدیویی مینویسی از دایرکت ایکس 9 استفاده میکنی. یک جی فورس 9800 داری و یک gt-940.
      حالا شما گیم رو با دایرکت ایکس 12 بنویسید میتونید سایه زنی بهتر و تکستچر بهتر اعمال کنی. نه به این دلیل که دایرکت12 میتتونه!نه! این که وظیفه شما برنامه نویس هست. به این علت که میتونید مطمئن باشید به درستی چیزهایی که اضافه میکنید اعمال میشه. خوب بدیهی هست یا 9800 نمیتونه پشتیبانی کنه یا پشتیبانی خوبی نداره و شما تو منوی تنظیمات باید المانها رو به حداقل برسونید. اما 940 میتونه تمام المانهایی که قرار دادید رو با تمام قدرت و البته با فریمهای بالا اجرا کنه.

همیشه نیاز به افزایش سخت افزار هست چون سخت افزار عطش نرم افزاری ایجاد میکنه. اینکه شما میفرمایید بیش از 801 نیاز نیست به کل اشتباه است! این API نیومده که نیاز به سخت افزار قوی رو رفع کنه. API همونجوری که گفتم رابط برنامه نویسی هست و برای عمل در سطح نرم افزار هست نه سخت افزار! ولکان اومده که توسعه دهنده های گیم رو تهیج کنه بازیهای در حد کنسول تولید کنند!

قابل توجه شما اینکه برای مثال اکثر گیم های فعلی جز چند عنوان خیلی خاص با Open GL ES 2.0 نوشته شدند و به علت V-Sync عملاً شما اسنپدراگون 810 داشته باشید یا اگزنوس 7420 همه دارند با فریم 60 اجرا میکنند! به علت کمبودهای Open GL ES 2.0 (گوگل 3.1 رو هم پشتیبانی میکنه. اما توسعه دهنده معمولاً دست به عصا حرکت میکنه پست بعدی توضیح میدم! و از نسخه قدیمی تر استفاده میشه) عملاً htc M9 داشته باشید (باز نکسوس مثال نزدم چون حساس شدید روش و البته قویترین 810 به کار رفته هست نخواستم زیاد مایه بذارم) چه galaxy S6 مشکلی با 99% گیمها ندارید.

ولکان اومده که اتفاقاً شما مشکل داشته باشید اینکه مجبور بشید با تکنولوژی آشتی کنید! اینکه براتون مهم باشه مالی سری 800 چقدر بهتر از سری 700 هست یا آدرنو سری 500 چقدر بهتر از سری 400.
      دو حالت بیشتر نداره یا این چیزی که مینویسی کپی پست هست و یک لحظه رفتی خوندی اومدی توضیح میدی و درکش نکردی ! یا اینکه واقعا شوتی.

بنابراین چه با با ولکان چه با غیر اون تفاوتها خیلی زیاد نخواهد بود در نتیجه بنچمارکها! ولکان کمک میکن شمای برنامه نویس به این عدد ایده آل ثبت شده در بنچمارک اون سخت افزار خاص نزدیک و نزدیکتر بشی.
      در این مورد اشتباه به عرضت رسوندن !

میتونی این رو توجیه کنی؟

همینطور که مشخصه 980 از 11 به 12، تا 15 الی 20 درصد رشد داشته ! اما 390x تا 100 درصد ! بفرمایید توجیه کنید ببینم باز به کجا چنگ میندازی

نمونه ی دیگه

در مورد نقل قول هایی هم که گرفتی، بعضا اشتباه مفهوم میرسه، چون اون موقع ساده تر بودم، جواب چرت و پرتهاتو میدادم ! گاها بخاطر اینکه متوجه بشی منظورمو، به هر راهی میزدم و هر تعریفی می کردم تا بلکه دوگوله راه بیفته ! اما اثر نداره ! بنابراین راحتت میکنم ...

تو برنده ای !!!

18. 2 كاربر زير از شما pulp_152 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 2345 آخرینآخرین

توضیحاتی درباره این موضوع