× توجه! انجمن موبایلستان به صورت آرشیو فعال می باشد و امکان ثبت مطلب جدید از سمت کاربر میسر نخواهد بود.

× توجه! لطفا در هنگام مشاهده مطالب حتما تاریخ انتشار مطلب را ملاحظه بفرمایید تا از معتبر بودن مطلب اطمینان حاصل کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

اخبار خارجی

1. Top | #1

درجه : مدير بازنشسته
    بخش : اخبار خارجی
    شماره كاربري : 544614
    نام : زانیار
    سپاس ها : 3,420
    سپاس از شما 24,588 بار در 2,657 پست
    جزئيات بيشتر

پیش فرض مقایسه عملکرد سنسورهای ایسوسل و سونی در دوربین گلکسی اس 7

سامسونگ بار دیگر در گلکسی اس 7 نیز از دو سنسور برای دوربین استفاده کرده است؛ یکی ساخت خود که ISOCELL نام دارد و دیگری سنسوری ساخت سونی. در ادامه با مقایسه‌ی تصاویر ثبت شده توسط این دو سنسور عملکرد آن‌ها را خواهیم سنجید.

گلکسی اس 7 نیز همانند گلکسی اس ۶ از دو سنسور مختلف برای دوربین در نسخه‌های متفاوت بهره می‌برد. سنور ایسوسل با کد ساخت S5k2L1 توسط خود سامسونگ تولید شده و سنسور دیگر نیز ساخت سونی با کد ساخت IMX260 است.

البته این دو نسخه کاملا جدید بوده و برای اولین بار در گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج به کار گرفته شده‌اند. البته سونی در گذشته نیز برای سازندگان بزرگ مانند سامسونگ و اپل سنسورهای اختصاصی طراحی کرده است و این بار نیز برای گلکسی اس ۷ شاهد این ماجرا هستیم.

این بار ابعاد سنسور مورد استفاده در پرچمداران سامسونگ، دارای ابعاد سنسور 1/2.5 اینچ، ابعاد پیکسل ۱.۴ میکرون و f/1.7 است. سامسونگ مدعی است این سنسور نسبت به سنسور مورد استفاده در گلکسی اس ۶ و اس ۶ اج می‌تواند ۹۵ درصد بیشتر نور جذب می‌کند. به علاوه این سنسور‌ها از سیستم Dual Pixel برای فوکوس بسیار سریع بهره می‌برند.

البته سوال اینجا است که آیا دو سنسور مورد استفاده در گلکسی اس ۷ اختلافی در عملکرد دارند یا خیر. قضاوت با شما است؛ می‌توانید در عکس‌های زیر تصاویر مختلف ثبت شده را تماشا کنید. به طور قطع در میزان اشباع رنگ‌ها و کنتراست تصاویر اختلاف‌هایی وجود دارد؛ اما نمی‌توان این اختلاف را بزرگ دانسته و سنسوری را نسبت به دیگری برتر دانست.

برای صرفه‌جویی در حجم مصرفی اینترنت، حجم تصاویر کاهش پیدا کرده است. برای دیدن تصاویر در ابعاد واقعی به منبع مراجعه کنید.

توجه کنید که در تمامی تصاویر، تصویر اول مربوط به سنسور ایسوسل و تصویر دوم مربوط به سنسور سونی است.

زومیت
    راهِ زیادی مونده تا خدایِ من...

2. 14 كاربر زير از شما zanyar_98 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

3. Top | #2

درجه : عضو طلایی
    شماره كاربري : 264162
    نام : حسین
    سپاس ها : 3,838
    سپاس از شما 5,217 بار در 1,582 پست
    جزئيات بيشتر

من اینجوری حس میکنم یا واقعا فرقی ندارن با هم ؟؟

4. كاربران زير از شما silent_EAgle عزيز، سپاسگزاری كرده اند

5. Top | #3

درجه : عضو طلایی
    شماره كاربري : 373757
    نام : ¯/_(ツ)_\¯
    سپاس ها : 24,536
    سپاس از شما 10,613 بار در 1,825 پست
    جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط silent_EAgle
    من اینجوری حس میکنم یا واقعا فرقی ندارن با هم ؟؟
    سلام

فرق دارن ولی خیلی کمه و نیاز به دقت داره.

به نظر من سامسونگ این بار خودش سنسور رو طراحی کرده و یه تعداد به سونی سفارش داده و یه تعداد رو خودش تولید کرده، درواقع سونی فقط نقش تولید کننده چیزی رو داشته ک سامسونگ طراحی کرده(کاری ک برای اپل میکنه) دلیل اصلی این کار هم احتمالا نیاز به تولید زیاد سنسور ها در مدت زمان کوتاه بوده ک باعث شده از دو جا سنسور ها رو تامین بکنه

6. 4 كاربر زير از شما M0RT3Z4 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

7. Top | #4

درجه : مدير بازنشسته
    بخش : Symbian S60
    شماره كاربري : 96909
    سپاس ها : 34,014
    سپاس از شما 43,142 بار در 7,733 پست
    جزئيات بيشتر

عکسای دومی رنگ و لعابشون کمتره به نظر من
    من اولی رو بیشتر میپسندم .

8. كاربران زير از شما MoHaMaD عزيز، سپاسگزاری كرده اند

توضیحاتی درباره این موضوع