تمرکز بر شلیک با ماوس گیمینگ ASUS Gladius IIعضو جدید (ASUS Republic of Gamer(ROG امروز معرفی شد؛ این محصول که یک ماوس مخصوص بازی است، به واقع سری دوم ماوس محبوب Gladius است که Gladius II نام دارد. Gladius II برای گیمرهایی که با دست راست بازی میکنند طراحی گشته و در بازی های شوتر اول شخص (FPS) بسیار مناسب است. حداکثر دقت این محصول 12000 DPI است و کلید DPI آن علاوه بر تغییر حساسیت سنسور، در صورت برنامه ریزی نرم افزاری میتواند به عنوان دکمه ی هدف گیری نیز در برخی بازی ها استفاده شود. این ماوس دارای سنسور پیشرفته ی نوری است و در آن از تکنولوژی ASUS Aura RGB استفاده شده است. ROG Gladius II برای گیمر های حرفه ای طراحی شده و به گفته ایسوس یک حس کم نظیر را به آنها منتتقل می کند. از دیگر قابلیت های جالب توجه درآن می توان به تعویض سوئیچ و تنظیم مقاومت کلیک اشاره کرد که باعث افزایش طول عمر ماوس نیز خواهد شد. در Gladius II از سوئیچ های با دوام Omron تولید کشور ژاپن استفاده شده است که دارای کیفیت بالایی است و عمر این سوئیچ ها به 50 میلیون کلیک می رسد.
همانطور که گفته شد، هاله ای از LED های تکنولوژی ASUS Aura RGB در ماوس قرار دارد که ظاهر آن را زیبا تر میکند و کاربران میتوانند بسته به سلیقه خود در بین 16 میلیون رنگ، رنگ های مورد علاقشان را انتخاب کنند و استایل جدیدی راه به ماوسشان هدیه بدهند. همچنین به کمک این فناوری (ASUS Aura RGB) می توانید به سخت افزارهای دیگری که از این تکنولوژی بهره مند هستند متصل شده، و هماهنگ سازی بین ماوس با دیگر اجزای سخت افزاری را انجام دهید.

گیمر ها میتوانند به کمک نرم افزار این ماوس به شخصی سازی آن در عملکرد دکمه ها، تغییر رنگ LED و تنظیمات دیگر مربوط به ماوس بپردازند. این محصول دارای حافظه ی داخلی است که در ساخت پروفایل های مختلف نقش مهمی دارد. همچنین دارای یک کابل دو متری و یک کابل یک متری است که در شرایط مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. رابط اصلی از طریق پورت micro-USB به محصول متصل می گردد.
مجله سخت افزار