واکنش وزارت ارتباطات به مناظره انتخاباتی؛ تعرفه ارتباطات در دولت تدبیر و امید کاهش یافت.


در پاسخ به دیدگاه یکی از کاندیداها در مناظره سوم تلویزیونی درباره افزایش قبوض تلفن و اینترنت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اطلاعیه‌ای صادر کرد.
در سومین مناظره تلویزیونی انتخابات ریاست‌ جمهوری، قالیباف اظهار کرد: «در عملکرد دولت، افزایش قبوض را نگاه کنید. فشار یکنواختی بر قشر محروم آمد.» بر این اساس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بیانیه‌ای صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است:
دولت تدبیر و امید در دو مرحله تعرفه اینترنت را حدود پنجاه درصد کاهش داد. نرخ اینترنت ثابت در سال ۱۳۹۲، ۳۴۲۸۷ ریال بوده است و اکنون به ۱۵۴۰۰ ریال رسیده است و در شهرستان‌ها نیز نرخ اینترنت ثابت در سال ۱۳۹۲، ۳۵۲۳۶ ریال بوده است و اکنون نیز به ۹۰۶۰ ریال رسیده است.
همچنین با اجرایی شدن طرح هم کدسازی در سراسر کشور، هزینه تلفن ثابت مخصوصا در شهرهای کوچک کاهش چشمگیر پیدا کرد.

با اجرای طرح هم کدسازی هزینه تلفن در شهرهای داخل یک استان به‌صورت داخل شهری محاسبه شده و تقریبا یک‌سوم شد همچنین در شهرهای دورافتاده هم کاهش بیش از ۵۰ در صد داشته است.
به عبارتی مکالمات بین‌شهری به‌عنوان درون‌شهری محاسبه شده و هزینه مکالمات مردم به‌شدت کاهش یافته است در حال حاضر میزان استفاده مردم از ارتباطات بیش از ده‌ها برابر شده است، در حالی که هزینه‌های ارتباطی در سبد هزینه خانوار با مصرف چندین برابری امروزی، رشد متناسب نداشته است. تلاش دولت با توجه به اقبال عمومی به استفاده از این فناوری، کاهش هزینه‌های مردم در این حوزه همراه با افزایش دسترسی و کیفیت است.
زومیت