مایکروسافت بیلد 16199 از ویندوز 10 را با چندین قابلیت جدید منتشر کرد.مایکروسافت شب گذشته نسخه آزمایشی جدیدی از ویندوز 10 و به‌روز رسانی Redstone 3 منتشر کرد. پس از انتشار بیلد 16193 در هفته گذشته، این دومین نسخه آزمایشی از به‌روز رسانی Redstone 3 یا Falls Creators Update است که مایکروسافت در اختیار کاربران خود قرار داده است. نسخه آزمایشی جدید ویندوز 10 که با شماره 16199 منتشر شده است علاوه بر بهبود عملکرد ویژگی‌های کنونی، چند تغییر و قابلیت جدید را هم در خود جای داده که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

یکی از تغییرات مهم رخ داده در این نسخه، افزایش قابلیت‌ها و تغییر رابط کاربری برنامه My People است که هم اکنون از شکلک‌های Emoji پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این اگر تعدادی از Contact‌ها در نوار وظیفه پین شده باشند، کاربران می‌توانند شکلک‌های ارسال شده توسط دیگر کاربران را به صورت مستقیم مشاهده کنند. لیست شماره‌های تماس در ویندوز 10 نیز هم اکنون با تغییرات زیادی روبرو شده است، علاوه بر افزوده شدن یک نوار اعلان، کاربران قادر هستند با کشیدن و انداختن فایل‌ها بر روی این شماره‌های تماس به راحتی اطلاعات خود را با آ‌نها به اشتراک بگذارند. Control Center قابلیت جدید ویندوز 10 است که برای اولین بار در این نسخه آزمایشی معرفی شده است. این قابلیت به صورت یک آیکون در نوار وظیفه و در System Tray به نمایش در می‌آید و به صورت یک رابط کلی، تنظیمات گوناگونی از جمله Tablet Mode، Location، Quiet Hours، Battery Saver، Night Light و ... را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. مایکروسافت قصد دارد با استفاده از این قابلیت جدید دسترسی به بخش تنظیمات در ویندوز 10 را ساده‌تر از گذشته ممکن نماید.


بخش مربوط به تنظیمات بازی‌ها در ویندوز 10 نیز هم اکنون با یک قابلیت جدید همراه شده است. کاربران از این پس می‌توانند صدای بازی‌ها را به صورت ضبط شده برای دیگر کاربران ارسال کنند. بخش تنظیمات صوتی این بخش نیز هم اکنون با نام جدید Game DVR در دسترس کاربران قرار گرفته است. در تغییر مهم دیگر، صفحه About در برنامه Settings هم اکنون دارای بخش System Health است و به کاربران اجازه می‌دهد که از این صفحه بر روی سیستم امنیتی و محافظتی ویندوز، کنترل داشته باشند. برنامه Settings همچنین در این بیلد، در قالب ویدیوهایی ترفندهای مختلف ویندوز 10 را برای کاربران به نمایش می‌گذارد. کورتانا دستیار هوشمند مایکروسافت نیز در نسخه آزمایشی جدید ویندوز 10 قادر است تماس‌های دریافتی بر روی سیستم عامل اندروید را بر روی سیستم‌های دسکتاپ و مجهز به ویندوز 10 به نمایش در آورد. استفاده از این قابلیت منوط به حضور این دستیار بر روی دستگاه‌های مختلف است.شهر سخت افزار