در انتظار مادربردهای X299 باشید...
همانطور که می دانید، پلتفرم پردازشی جدید اینتل شامل دو گروه از پردازنده های SkyLake-X و KabyLake-X است که توسط یک PCH جدید با نام X299 هندل خواهند شد. مادربردهای مجهز به این تراشه در جریان نمایشگاه کامپیوتکس 2017 رونمایی خواهند شد و شیطنت های برخی از برندهای تولید کننده مانند ASUS، MSI و Gigabyte حاکی از آن است که شاهد معرفی آنها در جریان این نمایشگاه خواهیم بود.

تصاویر محدودی که از این مادربردهای در دست است، افزایش چشمگیر اسلات های توسعه PCI، رابط های M.2 و اسلات های رم را نشان می دهد که به دلیل استفاده از تراشه های X299 است. در برخی از تصاویر منتسب به ایسوس، یک نمایشگر LCD دیجیتالی مشاهده می گردد که مانیتورینگ Detail هایی اعم از حرارت پردازنده، فرکانس کاری و... را بر عهده دارد.


دیگر تصاویر از یک مادربرد ازراک نیز نشان می دهد که این شرکت یک مادربرد جدید را بر اساس سری تایچی (Taichi) رونمایی خواهد کرد. از آنجایی که ازراک تا کنون بر اساس چیپست های X370، X99 و Z270 مادربردهای تایچی را تولید و معرفی کرده است، تنها تراشه ی X299 باقی مانده است. در نتیجه تایچی جدید یک مادربرد کاملا تخصصی بر اساس X299 است.


مجله سخت افزار