وزیر ارتباطات: حمله به سایت‌های دولتی از یک IP داخلی و دو IP خارجی
وزیر ارتباطات در مورد حمله به سایت‌های دولتی اعلام کرد که یک عامل از IP داخلی و دو ویروس از IP خارجی بودند.
محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد حملات هکری به سایت‌های دولتی و عمومی گفت: «در دنیای امروز با توجه به سرعت گسترش روز افزون اینترنت و دنیای مجازی، این‌گونه حملات هر روز انجام می‌شود و روزی نیست که ما هزاران حمله از سوی خارج نداشته باشیم.»
واعظی ادامه داد که ما از این حملات جلوگیری می‌کنیم. برخی از این حملات نوعی ویروس هستند که از منبعی منتشر می‌شوند و در سرورهای داخلی نفوذ می‌کنند. همکاران ما در مدت زمان کمتر از دو ساعت به این حملات واکنش نشان می‌دهند و مشکل یا مشکلات به وجود آمده را رفع می‌کنند.
وزیر ارتباطات در مورد منبع حملات چند روز پیش به سایت‌های دولتی و عمومی توضیح داد:‌ «هنوز منشاء این حملات به صورت دقیق مشخص نشده است. این موضوع در حال بررسی است. هرچند تا کنون مشخص شده که یکی از این حملات از طریق IP داخلی و نفوذ دو ویروس با IP خارجی بوده که همه‌ی موارد در حال بررسی است.»
محمود واعظی در مورد پیوست فرهنگی اپراتورهای موبایل که با آن می‌توانند در شبکه‌های 3G و 4G تماس تصویری ارائه دهند، پاسخ داد: «ما پروژه‌ای در این زمینه تنظیم و برای شورای عالی فضای مجازی ارسال کردیم. در حال حاضر کمیته‌ای در این شورا، پروژه‌ی مذکور را بررسی می‌کند. در نهایت منتظر هستیم تا این موضوع در نوبت شورا قرار بگیرد و در مورد آن تصمیم‌گیری شود.»
زومیت