× توجه! انجمن موبایلستان به صورت آرشیو فعال می باشد و امکان ثبت مطلب جدید از سمت کاربر میسر نخواهد بود.

× توجه! لطفا در هنگام مشاهده مطالب حتما تاریخ انتشار مطلب را ملاحظه بفرمایید تا از معتبر بودن مطلب اطمینان حاصل کنید.
صفحه 27 از 30 نخستنخست ... 172526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 261 به 270 از 298

آرشیو

1. Top | #261

درجه : عضو فعال
    شماره كاربري : 31009
    جزئيات بيشتر

شما این برنامه را دارید

2. Top | #262

جزئيات بيشتر

ریجستر نشده است نداری کی جن نشو

اقا می توانی این برنامه رو کرک شدشو گیر بیاری من خیلی نیاز دارم

3. Top | #263

درجه : عضو نيمه فعال
    شماره كاربري : 29368
    جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط mmsmm
    اقا می توانی این برنامه رو کرک شدشو گیر بیاری من خیلی نیاز دارم
    چشم با اقا مجيد صحبت ميكنم ببينم چي ميشه ..ولي خداييش برنامه با حاليه اگه ميتوني پيستهاتو پاك كن ...دوتا شو

4. Top | #264

جزئيات بيشتر
    برنامه برای مخفی کردن فایل های خود

5. Top | #265

درجه : عضو نيمه فعال
    شماره كاربري : 29368
    جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط aria_nefrin
    bache salam bebnid aslan man dige barname nemizaram ke khial hame rahat beshe khobe
    ba ejazeye hamatoon bye

اريا جان اينطوري ميخواستي كاربر فعال شي ...ادم كه با يه تلنگر كه ميدونو خالي نميكنه پس به كارت ادامه بده ...البته اگه حال كردي

6. Top | #266

درجه : عضو جديد
    شماره كاربري : 31298
    جزئيات بيشتر

بابا.چرا با هم كل كل ميكنين.همه با هم دعوا دارن!!آريا جان,شما به كارت ادامه بده,همه منتظر برنامه هاي جديد تو هستن,موفق باشين.

7. Top | #267

جزئيات بيشتر

این هم برنامه ی عالی

8. Top | #268

درجه : عضو نيمه ممتاز
    شماره كاربري : 6828
    جزئيات بيشتر

دوستان اینجا یه محیط دوستانه هست . پس چرا با پرخاش دوستانتون رو از خودتون میرنجونید .

بنده به عنوان مدیر این بخش به هیچ وجه اجازه تندگویی در اینجا رو نمیدم و مطمئن باشید که

برخورد جدی با این قضیه خواهم داشت.

دوست عزیز من پیستهای تندتون رو حذف کردم .

امیدوارم از این پس با احترام به هم و با به اشتراک گذاری برنامه هامون بتونیم کمک خوبی به هم دیگه بکنیم .

با تشکر

9. Top | #269

درجه : عضو نيمه ممتاز
    شماره كاربري : 6828
    جزئيات بيشتر

Flip Extender User Guide

خدمت محمد جان و دوستان دیگه که درخواست کیجن برنامه Flip Extender User Guide رو داشتند عرض کنم که

کل برنامه های این شرکت هک شده و به زودی بنده جدیدترین نسخه از برنامه های این شرکت رو در اختیارتون

قرار میدم . و اما در مورد این برنامه من کیجن این برنامه رو به هزار و یک مصیبت گیر آوردم . اما یه مشکل کوچولو

در اجرا داره فعلا" تا من مشکلش رو برطرف کنم و به طور کامل رو سایت قرار بدم شما IMEI گوشی خودتون

رو اینجا بنویسین تا من سریال کد گوشیتون رو خدمتتون عرض کنم .

موفق باشید .

==============================================

Purpose
    Flip Extender allows running all programs on SonyEricsson smartphones while the flip keypad is closed. Scrolling provides access to the whole application interface including screen areas covered by the flip. Multitap text input and use of the touch screen are supported. With Flip Extender you can fully utilize the handset in a compact and private fashion. You are not restricted any more to those few programs that support flip closed mode. Depending on your conditions and habits, Flip Extender can dramatically increase the usability of your P-series phone.

Compatibility
    Flip Extender can be installed on SonyEricsson smartphones running on Symbian 7.0 with UIQ 2.0 or higher. Compatible handsets include the SonyEricsson P910, P900 and P800 phones.

Installation
    Decompress the downloaded distribution package. Refer to the readme.txt file for any instruction specific to the version downloaded. The Flip Extender installation file, FlipExtXXX.sis, can be installed from the PC or the phone by the usual manners (refer to your phone's User Guide for details).

Flip open view
    When running Flip Extender with the flip open, the main view is displayed where you can customize the program's behavior.

Available options include:

- VF key (hold): The hotkey used to switch Virtual Flip (VF) mode.
    - Idle timeout: Minutes after which the VF is closed if no activity detected.
    - Touch screen: Set the option to use the touch screen in VF open mode.
    - Scroll key: Select the key used for scrolling the screen to "under the flip".
    - Control key: Select a key for invoking the Control menu.
    - Shift key: Key used to switch input modes (numeric, lowercase, uppercase). Flip Extender configuration

Flip closed view
    When starting Flip Extender with the flip closed, an overview of the current settings is displayed.

Using the menu buttons you can open the virtual flip or continue to the standby screen.

Pressing the Options key displays a menu offering the About screen and exit the program. Flip Extender flip closed view

Virtual flip use
    Hold down the assigned VF hotkey for about one second to open or close the virtual flip. The default application for the current virtual flip mode appears. In VF open mode you can use all programs that are normally accessible only with the physical flip open or removed. The touch screen can be enabled permanently from the flip open main view or temporarily from the Control menu.

Scrolling
    Pressing the assigned Scroll key lets you see screen parts normally covered by the flip, without actually opening it. Press the Scroll key again to scroll back to the top of the screen.

Flip key functions
    In VF open mode the flip keypad keys and other hardware buttons provide a mixture of their normal flip open and closed behavior.
    - OK, Jog Confirm: Selection.
    - Back, Jog Away: Exit, default VF and Scroll key.
    - Options, Jog Towards: Menu, default Control key.
    - Clear: Delete last character (editors only).
    - Jog Scroll: Navigate in list views.
    - Asterisk: Shift key for switching between input modes.
    - 0, 1, #: Special characters (multitap only).
    - 2 to 9: Alphabetic characters (multitap only). Keys 0 to 9 output the corresponding number when numeric input mode is selected.
    - Camera, Browser: Can be assigned as VF and Scroll keys.

Virtual flip open

Scrolling down
    Text input
    Flip Extender supports alphanumeric input from the flip keypad to editor fields of any program.
    The Shift key is used to switch between numeric (123), lowercase (abc) and uppercase (ABC) input mode. Pressing flip keys in non-numeric modes bring up the multitap bar. Select the required letter by multiple keypresses. Special characters can be accessed by the 0, 1, and # keys. Use the Clear (C) key to delete the last character.
    Handwriting recognition is not supported in VF open mode. Text input to Tasks application

Control menu
    Press the Control key to display a menu with the following selectable items:
    - Close virtual flip: Return to normal flip closed mode.
    - Enable/disable touch screen: Temporarily switch the touch screen on or off.
    - Exit Flip Extender: Close the virtual flip and exit the program.

10. Top | #270

درجه : عضو سایت
    شماره كاربري : 29941
    جزئيات بيشتر

بچه ها فایل های ogg برای موبایل خیلی بهتر از فایلهای mp3 هست
    چون حجمش نصف mp3 هست
    اگه تونستم convertor
    mp3 to ogg
    رو میزارم

صفحه 27 از 30 نخستنخست ... 172526272829 ... آخرینآخرین

توضیحاتی درباره این موضوع