× توجه! انجمن موبایلستان به صورت آرشیو فعال می باشد و امکان ثبت مطلب جدید از سمت کاربر میسر نخواهد بود.

× توجه! لطفا در هنگام مشاهده مطالب حتما تاریخ انتشار مطلب را ملاحظه بفرمایید تا از معتبر بودن مطلب اطمینان حاصل کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

آرشیو انجمن ارتباطات و مخابرات

 1. Top | #1


  درجه : مدير بازنشسته
  شماره كاربري : 27931
  نوشته ها: 129
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض شبکه موبايل چگونه کار می کند؟

  در تلفن ثابت "هویت " مشترک مشخص است ِ از کجا؟ از آنجایی که مخابرات با کشیدن دو رشته سیم مسی تا در منزل یا محل کار و دادن بوق این کار برای مشترک کرده است.پس مرحله اول در شبکه مخابرات "هویت" یا شناسایی معتبر بودن مشترک است .
  "مکان" مشترک نیز دقیقا مشخص است و این دیگر نیاز به توضیح ندارد یعنی سوییچ هنگامی که کسی با این مشترک کار دارد راحت آن را پیدا کرده و به آن زنگ می زند. قسمت بعدی " محل ثبت charging" است یعنی مشترک هرچقدر با تلفن خود به دیگران زنگ بزند هزینه آن در کجا ثبت می شود؟ جواب مشخص است - در سوییچی که به آن متصل است .
  قسمت بعدی " ارائه سرویسهای جانبی " است مثل نمایشگر شماره تلفن و انتقال مکالمه و ... که این هم در سوییچی که تلفن به آن متصل شده است انجام می گیرد.
  پس به طور خلاصه شبکه تلفن ثابت مشخصات زیر را دارا می باشد:
  1- هویت یا شتاسایی مشترک
  2- مکان مشخص جهت تماس گرفته شدن با آن
  3- محل ثبت charging
  4- ارائه سرویسهای جانبی

  در شبکه موبایل ما یک وسیله به نام گوشی موبایل داریم که بدون سیم است و از لحاظ فیزیکی به جایی متصل نیست و هرلحظه مکان خود را تغییر می دهد و ممکن در یک روز در نقاط مختلف کشور (و حتی جهان) حرکت کند.
  حالا سوال این است که چگونه باید جهار مشخصه بالا را برای آن پیاده کنیم ؟
  قبل از هر چیز ذکر این مورد ضروری است که گوشی موبایل با روش بدون سیم (wireless) از طریق امواج الکترو مغناطیسی با آنتی که به آن BTS گفته می شود(در آینده مفصل در باره آن صحبت خواهیم کرد) ارتباط دارد و از طریق آن به شبکه موبایل وصل می شود(به جای دو رشته سیم مسی).
  1- تعیین هویت:
  در موبایل به علت تغییر مکان مشترک (مستقل از مکان بودن) نیاز به مرکزی داریم که اطلاعات تمام مشترکین یک کشور و یا یک شرکت ارائه دهنده سرویس موبایل در آن ثبت شود تا هر وقت شبکه نیاز داشت در اختیار شبکه قرار گیرد(این کار در تلفن ثابت در همان مرکز سرویس دهنده به شما انجام می گیرد) به این مرکز HLR گفته می شود(Home Location Register) این مرکزها به صورت متمرکز در یک یا بعضا در نقاط محدودی از یک کشور ایجاد می شود.
  و برای اینکه یک مشترک امکان استفاده از شبکه را داشته باشد به مشترک کارتی به نام SIM (Subscriber Identity Module) کارت داده می شود که این کارت وسیله شناسایی مشترک در شبکه است - پس اگر SIM کارت در گوشی موبایل قرا رگیرد و تعاریف مخصوص آن در HLR ثبت گردد مشترک می تواند هر کجا از کشور که برود امکان تماس گرفتن و یا تماس گرفته شدن را دارا می باشد.
  2- مکان مشترک در شبکه موبایل
  هنگامی که یک مشترک در شبکه حرکت می کند با تکنیکهایی که در آینده در باره آن صحبت خواهیم کرد آخرین مکان آن در HLR ثبت می شود بنابرابن هر کس بخواهد به یک موبایل زنگ بزند آخرین مکان آن از HLR پرسیده می شود و بعد به موبایل زنگ می خورد.
  3- ثبت charging
  ثبت مقدار هزینه مکالمه موبایل در آخرین سوییچی که به موبایل سرویس می دهد انجام می گیرد .
  مثلا مشترکی از تهران به سمت مازندران رفته و از آنجا به مشهد می رود ودر طی مسیر چندین بار به نقاط مختلف تماس گرفته است هنگامی که در محدوده تهران بوده در سوییچهای تهران charging ثبت شده و در ملزندران در سوییچ مازندران و در مشهد هم در سوییچ مشهد ثبت می شود.
  در آخر کلیه هزینه مکالمات از سراسر کشور به مرکزی در تهران که مرکز صورتحساب است ارسال می شود و بعداز جمع بندی و محاسبه برای مشترک صورتحساب ارسال می شود(در تلفن ثابت تمام هزینه های مکالمه در مرکز سرویس دهنده ثبت می شود)
  4- ارئه سرویسهای جانبی
  این سرویسها توسط آخرین سوییچ سرویس دهنده به موبایل از طریق HLR سوال می شود که چه سرویسهایی باید در اختیار مشترک گذاشته شود مثل انتفال مکالمه - انتظار مکالمه - نمایشگر شماره و .. و سپس آن سرویس ها توسط آخرین سوییچ سرویس دهنده در اختیار مشترک قرار می گیرد.(در تلفن ثابت همان سوییچ محلی که تلفن به آن وصل اشت این کار را انجام می دهد).
  من غریبه دیروزم ، آشنای امروز و فراموش شده فردا


  پس در آشنایی امروز می نگرم تا در فراموشی فردا یادم کنی 2. Top | #2


  درجه : عضو سایت
  شماره كاربري : 12226
  نوشته ها: 70
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض

  واقعا عالی بود دست شما درد نکنه دوست عزیز 3. Top | #3


  درجه : مدير بازنشسته
  شماره كاربري : 115429
  نوشته ها: 8,527
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط mnop094
  Some Runescape Players come to our site and ask us if we have to get runescape Autotyper or runescape hacks. We alwsys told them that there is no runescape gold hacks or runescape account hacks or Runescape Money here. we're a professional gold selling site, we have no time and interests to scam u, we only sell Runscape Gold.Ur acc is no use for us. We do this for clients hundres of times every day.We can guarantee we're a site u can trust and u'll come back again after this first successful business.In forward to know more abount what is is runescape Autotyper. So I read some articles. There are some information about RuneScape Autoty per. Shared!Just passing on the love.This is the best AutoTyper I swear to god. Undetecdable.To download do the following.Click on the linkhttp://www.megaupload.com/?d=BW7X98OPOn the top right corner type the numbers/letters shown into the box to the right of it.Then click enter. The download will start.NEW!:AutoWcer:Do the same as the AutoTyper.Auto WcerI found a auto wcer just for you! I just didnt think anyone was intrested I tested it, and it works properly, like the auto typer.http://www.megaupload.com/?d=2I5NINP4Post comments after you have tried out this auto typer and/or wcer!Most macro programs have key loggers though and virus, should always scan your computer after trying one to double check.How come im banned?!?I'm trying to spread the love of auto ing. Autoers WILL take over Runescape and you cant stop it.Do u have to download the toolbar first?Runescape News More from www.runescape2gold.net... More>>
  مدیران.این ویروسه؟اسپمه؟ چی هست؟شایدم آشوبگره.

  What of the dollar$ you murdered for?
  Is that the one fighting for your soul?
  O
 4. Top | #4


  درجه : عضو جديد
  شماره كاربري : 11336
  نوشته ها: 9
  جزئيات بيشتر

  پیش فرض

  ممنون
   توضیحاتی درباره این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •