× توجه! انجمن موبایلستان به صورت آرشیو فعال می باشد و امکان ثبت مطلب جدید از سمت کاربر میسر نخواهد بود.

× توجه! لطفا در هنگام مشاهده مطالب حتما تاریخ انتشار مطلب را ملاحظه بفرمایید تا از معتبر بودن مطلب اطمینان حاصل کنید.
صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 2345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 45

آرشیو

1. Top | #31

درجه : عضو نيمه ممتاز
    شماره كاربري : 6828
    جزئيات بيشتر

سایر قابلیت های گوشی :

حالت "Flight Mode" برای قطع سیگنال های رادیویی حین پرواز – ممکن است شما حجم زیادی از اطلاعات مهم خود را در P910i ذخیره کرده باشید و بخواهید به آنها دسترسی یابید ، اما در مکانی قرار داشته باشید که از نظر ارتباطات رادیویی محدود شده باشد (مثل هواپیما) ، در اینصورت چه باید بکنید ؟ همانند P900 ، P910i دارای یک حالت خاص تحت عنوان Flight Mode است که تنها به شما اجازه استفاده از برنامه های غیر رادیویی گوشی را می دهد (برنامه هایی که ارتباطی با عملکرد مخابراتی گوشی ندارند) . در این حالت می توانید به حافظه گوشی دسترسی داشته باشید ، فایلهای خود را باز کنید ، پیغام های موجود در گوشی را بخوانید (اما اجازه فرستادن پیغام ندارید !) و یا هر کاری که مستلزم ایجاد یک ارتباط بی سیم نگردد ، انجام دهید .

سیستم عامل Symbian 7 با رابط کاربر UIQ 2.1 – رابط کاربر مورد اطمینان سیمبیان یعنی UIQ 2.1 این بار هم (همچون بسیاری از گوشی های دارای قابلیت های PDA) در P910i مورد استفاده قرار گرفته است . این رابط کاربر گزینه های متعددی برای ایجاد تنظیمات مختلف پیش روی شما قرار می دهد ، علاوه بر آن می توانید برنامه هایی که از طریق WAP یا اینترنت دانلود کرده اید ، روی گوشی نصب کنید . نسخه 7 سیمبیان ، علاوه بر P910i بر روی گوشی هایی چون موتورولا A1000 ، نوکیا 7610 و ... مورد استفاده قرار گرفته است .
    رابط کاربر UIQ 2.1 در P910i یک نسخه مخصوص و بهینه سازی شده برای گوشی هایی از این دست است ، چرا که این رابط ، امکان استفاده از قلم بر روی صفحه نمایش بزرگ ، لمسی (Touch Screen) و 262 هزار رنگ گوشی را مهیا می سازد .

قابلیت هایی همچون یک PDA – در این زمینه P910i پیشرفت های قابل ملاحظه ای نسبت به P900 داشته است ، مهمترین آنها اضافه شدن برنامه های QuickWord و PDF+ است . این برنامه ها به شما اجازه می دهند فایلهای PDF و Word را مشاهده کنید . البته در مورد پرونده های Word ، امکان ویرایش توسط کیبرد Qwerty ، یا توسط قلم دستگاه ( ساختار تشخیص نوشتار ) وجود دارد . علاوه بر این ، گوشی می تواند فایل های Excel را بگشاید و ویرایش کند . تنها نقطه ضعف P910i در این زمینه ، عدم وجود برنامه ای برای نمایش و ویرایش اسلاید های PowerPoint است (البته نمایش اسلاید های PowerPoint توسط نرم افزار های ثانویه قابل نصب روی گوشی ، میسر می گردد) .

پخش صدا به طور بلند از اسپیکر خارجی (Hands Free Speakerphone) – اسپیکر خارجی دستگاه ، در پشت آن و در سمت راست لنز دوربین جاسازی شده است . علاوه بر مکالمه به صورت هندزفری از طریق این اسپیکر ، امکان پخش آهنگهای MP3 با صدای بلند نیز از طریق آن ممکن می گردد .

پخش فایلهای MP3 و MPEG4 – همانگونه که دوربین گوشی فیلم های با کیفیت متوسط و بالا را در قالب MPEG4 ذخیره می کند ، P910i امکان پخش این فایلها را نیز مهیا می سازد ! نام برنامه پخش کننده فایلهای ویدیویی ، "Packet Video" است . علاوه بر استاندارد MPEG4، فایلهای 3GP و فایلهای ویدویی جریانی (Streaming) که روی WAP قرار دارند ، توسط این برنامه پخش می گردند . پخش کننده فایلهای MP3 که درون گوشی تعبیه شده ، علاوه بر پخش موسیقی ، امکان تکرار ، پخش اتفاقی و استفاده از اکولایزر صدا را مهیا می سازد . این برنامه به طور خودکار ، حافظه گوشی را برای یافتن فایل های موسیقی اسکن می کند .

تم های قابل دانلود توسط کاربر (Themes) – ظاهر رابط کاربر در P910i توسط تم ها قابل تغییر است . این فایل ها ، می توانند به طور مستقیم از طریق WAP به درون گوشی منتقل شوند و یا توسط کامپیوتر ، از سایتهای زیادی که به طور رایگان آنها را در اختیار شما قرار می دهند ، دانلود گردند .

ادامه دارد ...

2. Top | #32

جزئيات بيشتر

مشکلات خاص P910i :

قلم ضعیف – P910i به همراه دو قلم (Stylus) ارائه می گردد ، و به نظر من شما قطعا یکی از آنها را حین جدا کردن صفحه کلید تاشو از گوشی از دست خواهید داد (البته اگر بخواهید این کار را بکنید) . مطابق راهنمای گوشی ، برای جدا کردن صفحه کلید مجبورید از قلم به عنوان ابزار جانبی استفاده کنید . من هر دو قلم موجود در جعبه را حین این کار ، از دست دادم تا اینکه بعد چند بار خواندن راهنما ، راه دقیق استفاده از آن را برای جدا کردن صفحه کلید تاشو یاد گرفتم . البته گاهی نیز این کار را با استفاده از یک پیچ گوشتی کوچک انجام می دهم ! زیاد نگران شکستن قلم P910i نباشید ، چرا که در بازار ، می توانید این نوع قلم را در بسته های سه یا چهارتایی خریداری کنید .

جدا کردن صفحه کلید تاشو – همانطور که در بالا گفتم ، من دو قلم گوشی را حین جدا کردن صفحه کلید ، شکستم . زمانیکه از P900 استفاده می کردم ، هیچ گاه با چنین مشکلی حین جدا کردن صفحه کلید مواجه نشده بودم . به خاطر اضافه شدن کیبرد QWERTY به پشت این صفحه کلید ، در P910i ، صفحه کلید تاشو بسیار محکم تر به بدنه متصل می گردد تا در برابر فشار انگشتان حین تایپ مقاومت کافی در محل لولا داشته باشد . همین دلیل ممکن است ، باعث سخت تر جدا شدن صفحه کلید نسبت به P900 گردد . اما نصیحت مرا بپذیرید ، حین انجام این کار ، جدا مراقب باشید ... !

ابعاد دکمه های کیبرد QWERTY – اگر چه اضافه شدن کیبرد QWERTY یک پیشرفت مهم در P910i بود ، ولی دکمه های این کیبرد برای انگشتان من کوچک بودند . قطعا این دکمه ها بدون تغییر در طراحی کلی گوشی ، نمی توانند از این اندازه که هستند بزرگ تر شوند ... پس تنها راه موجود عادت کردن به آنهاست ! شاید استفاده از ناخن به جای انگشتان برای فشردن دکمه ها ، راه حل جایگزین مناسبی باشد .

کارت حافظه از نوع Memory Stick Duo موجود در جعبه – درون جعبه P910i همانند P900 یک کارت حافظه 32 مگابایتی از نوع Memory Stick Duo وجود دارد . اما ای کاش همانطور که حافظه داخلی دستگاه از 16 به 64 مگابایت ارتقاء یافته ، کارت حافظه ای با حجم بالاتر (حداقل 128 مگابایتی( ، همراه P910i ارائه می شد . شاید سونی اریکسون برای جلوگیری از بالا رفتن بیش از حد قیمت گوشی ، از این حافظه کوچکتر استفاده کرده است ...

دکمه روشن / خاموش (Power Button) – دکمه Power در گوشی های سری P به راحتی و همانند یک دکمه عادی فشرده می شوند . دراینصورت ، اگر گوشی را در حالت Lock قرار ندهید ، قطعا گوشی داخل جیب یا کیفتان به طور اتفاقی خاموش می شود . من پس از اینکه چندین بار گوشی را در حالی که خاموش بود از جیبم در آوردم ، متوجه ریشه مشکل شدم که از دکمه Power بود .

با تشکر از آقای احسان مرادی از تالار پارسی

3. Top | #33

درجه : عضو جديد
    شماره كاربري : 28747
    جزئيات بيشتر

ممنون از اطلاعات خوب و جامع تون . فقط یک سوالی هست می شه این مدل گوشی رو از نظر نقاط ضعف و قوت با گوشی های Imate مثلا مدل Jam و یا مدل های جدید تر اون مقایسه کنید تا بدونیم کدوم یکی از نظر کیفیت و کارایی در رده ی بالاتری قرار دارند . البته می دونم مقایسه یک Smart Phone و یک Pc Pocket شاید خیلی قیاس درستی نباشه اما با توجه به اینکه شرکت سونی اریکسون با طراحی این مدل قصد نزدیک شدن به یک Pc Pocket رو داشته شاید با اندکی اغماض بشه این مدلها رو با هم مقایسه کرد - و مطمئنا در این مقایسه بررسی امکاناتی که در ایران قابلیت استفاده دارند و یا مثلا قدرت آنتن دهی بیشتر مد نظر هستند . از اطلاعات خوب و فنی تون متشکرم

4. Top | #34

شماره كاربري : 3447
    جزئيات بيشتر

سپاسگزارم من همين ديروز اين مدل گوشي را خريدم البته نوشته هاي شما هم در انتخاب من موثر بود و بايد به كمپاني سوني اريكسون بگم پورسانت شما را هم بدهند.
    يك مشكل . ولوم بلندگوش پايينه چه تو زنگ و چه تو پخش موسيقي. ولومش هم رو حداكثره مشكل چي مي تونه باشه؟

5. Top | #35

شماره كاربري : 12172
    جزئيات بيشتر

مبارك ياشه.....شايد فايلهاتون صداش ضعيفه چون يكي از ويژگيهاي يارز سوني اريكسون كيفيت بالاي صدا و تصوير Lcd اونه...با Hands free هم گوش ميديد صداها ضعيفه؟؟؟؟؟؟؟؟

6. Top | #36

شماره كاربري : 28146
    جزئيات بيشتر

گوشيه با كلاس و باحاليه.....

7. Top | #37

درجه : عضو سایت
    شماره كاربري : 28928
    جزئيات بيشتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط shaparak_42
    جناب majidfire2003 خسته نباشيد. اما بهتر نبود منبع رو هم ذكر ميكردين؟
    عزيز با كمي دقت مي بينيد كه منبع در آخرين پست آقامجيد ذكر شده:

البته حق هم داريد... چون مطالب بقدري كامل و همراه نكات بيشمار هست كه چشمهاي آدم سياهي ميره:rolleyes: :mach: ;)

8. Top | #38

شماره كاربري : 28780
    جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط Ebi_hitman
    عزيز با كمي دقت مي بينيد كه منبع در آخرين پست آقامجيد ذكر شده:

البته حق هم داريد... چون مطالب بقدري كامل و همراه نكات بيشمار هست كه چشمهاي آدم سياهي ميره:rolleyes: :mach: ;)
    من شرمنده ام:angel_not . ولي نمي دونم چرا انتظار داشتم يه كمي بزرگتر يا با فونت بولد ببينم منبع رو.
    به هر حال باز شرمنده.

9. Top | #39

جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط farsami
    سپاسگزارم من همين ديروز اين مدل گوشي را خريدم البته نوشته هاي شما هم در انتخاب من موثر بود و بايد به كمپاني سوني اريكسون بگم پورسانت شما را هم بدهند.
    يك مشكل . ولوم بلندگوش پايينه چه تو زنگ و چه تو پخش موسيقي. ولومش هم رو حداكثره مشكل چي مي تونه باشه؟

عزیزم شما حتما" صدا رو از ایکن پایین تصویرتون زیاد میکنید .

اما این گوشی خاصیت بلند کردن صدای زنگ رو داراست .

شما به کنترل پنل بروید . سپس از منوهای پایین . برگ نشان general رو انتخاب کنید .

به گزینه phone preferences وارد شوید حال sounds and alerts را انتخاب کنید .

سه منوی کشویی خواهید دید . از این طریق صدای دلخواهتون رو تنظیم کنید .

نکته مهم این که شما باید از اهنگهایی با پسوند wave استفاده کنید که صدای بلندتر و

کیفیت بهتری دارند .

اینو بهتون قول میدم که شما مجبور خواهید شد صدا رو کاهش هم بدید . چون اسپیکر این دستگاه

بسیار نیرومند هست .

موفق باشید .

10. Top | #40

شماره كاربري : 9244
    جزئيات بيشتر

ممنون از اطلاعات كامل و جامعتون

صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 2345 آخرینآخرین

توضیحاتی درباره این موضوع