• ورود

عضويت در سايت موبايلستان ايميل فعال سازي ارسال نشده است ؟ کلمه عبور خود را گم کرده ايد ؟
  • ثبت نام

• صفحه 1 از 25 12311 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 10 از 250

پرسش و پاسخ

1. Top | #1

درجه : عضو نيمه ممتاز
      شماره كاربري : 273643
      نام : Count
      سپاس ها : 998
      سپاس از شما 1,347 بار در 450 پست
      جزئيات بيشتر

پیش فرض ::::: تاپیک جامع سوالات و مشکلات مربوط به گوشی zn5 موتورولا :::::

با سلام خدمت دوستان
      من میخواستم zn5 بگیرم.هر کی با این الماس 66 قیراطی!!!!! کار کرده و اطلاعاتی ازش داره لطف کنه به ما بگه.البته چیزای عمومی و ساده مثل دوربین 5 و ازین قبیل که همه میدونن نه بیشتر مسائل مهم و تخصصیش رو بگید.حتما"راجع به صداش بگید. مثلا" صداش نسبت به نوکیا سری مسخره ی n
      بسیار متشکر و ممنون

2. 5 كاربر زير از شما CounT SanA عزيز، سپاسگزاری كرده اند

3. کسب و کار

4. Top | #2

درجه : عضو ممتاز
      شماره كاربري : 139405
      سپاس ها : 1,580
      سپاس از شما 2,139 بار در 841 پست
      جزئيات بيشتر

البته این گوشی هنوز خیلی کمه و ممکنه به این زودیا جواب نگیری!تو همون علاءالدینم فقط نمایندگیهاش دارن.نهایت 3 تا مغازه!من چون از بدو ورود این گوشی عاشقش شدم و اگه الان 200 تومن داشتم فردا خریده بودمش!خیلی مقاله درباره ش خوندم.واقعا نمونه یه گوشی فوق العاده و بی نقصه.سیستم عاملش که نیازی به تعریف نداره.Cpu شم که freescale 530mhz ه.به عبارتی سرعت رو هواه!دوربینشم که فوق حرفه ایه.اگه خواستی بیشتر توضیح بدم(البته تو gsm arena نوشته بود دوربینش زیاد خوب نیست که به نظرم حرف مفته)من عکساشو تو نت دیدم.عالیه.ولی 15 فریم فیلم می گیره که یه کم افت داره واسه همچین گوشی.صفحه کلیدشم morph ه و تاچ که میگن کار باهاش لذت بخشه.اینو از یکی از بچه های سایت که تست کرده بود شنیدم.خروجی tv هم داره.Player ش هم عین e8(که سری موسیقیه)پس باید خوب باشه.باور کن درباره صداش هیچ چی نمی دونم!!!شرمنده.

5. 6 كاربر زير از شما poet666 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

6. Top | #3

درجه : عضو جديد
      شماره كاربري : 231528
      سپاس ها : 2
      سپاس از شما 12 بار در 2 پست
      جزئيات بيشتر

این یه تست مقاومت از zn5 هه که قدیمیه ولی برای کسانی که نمیدونن و میخوان بخرنش مفیده!
      https://www.smape.com/en/reviews/mot...rash_test.html

7. 8 كاربر زير از شما skaty عزيز، سپاسگزاری كرده اند

8. Top | #4

جزئيات بيشتر

باز هم ذکر سلام
      میگم دوستان شرمنده کردید
      بابا جان من یه 4 تا اطلاعات دیگه بدید من هنوز قانع نشدم!!!!

9. 4 كاربر زير از شما CounT SanA عزيز، سپاسگزاری كرده اند

10. Top | #5

شماره كاربري : 201294
      نام : Mostafa
      سپاس ها : 1,969
      سپاس از شما 2,742 بار در 742 پست
      جزئيات بيشتر
      مزایای اصلی:

- دوربین 5مگاپیکسلی با فلاش زنون

- خروجی 5.3 میلیمتری هدفون

- تکنولوژی Crystal Talk برای شفافیت صدا

- خروجی تلویزیون

- صفحه نمایش 262هزاررنگ TFT

- حافظه داخلی 350مگابایتی

- دارای سیستم Wi-Fi

معایب اصلی:

- تنها با 15 فریم در ثانیه فیلمبرداری میکند.

- صفحه نمایش خوانایی کافی در زیر نور خورشید ندارد.

- جذب اثر انگشت روی بدنه گوشی.

اولین نکته برجسته در این گوشی دوربین 5 مگاپیکسلی آن به همراه فلاش زنون است که مطمئناً اتفاق تازه ای نیست و نمونه هایی از این نوع دوربین و فلاش را مدتها پیش در K850 سونی اریکسون، N82 و 6220 نوکیا نیز دیده بودیم . اما با این حال این اولین گوشی موتورولا با این ویژگی است و تاکید و تمرکز موتورولا نیز مبنی بر معرفی این گوشی به عنوان یک گوشی با دوربین قوی و کیفیت تصویر است.

طراحی و ساختار ظاهری:

ZN5 فقط در یک طرح رنگ خاکستری تیره عرضه میشود که پنل جلویی آن از جنس پلاستیک براق بوده و مطمئناً اثر انگشت و خراش روی آن باقی می ماند. در بالای صفحه نمایش خروجی صدای مخاطب گوشی قراردارد که به شدت گردوغبار را جمع میکند . در کنار آن چراغهای نشانگر، شارژر و بلوتوث قراردارند. در زیر صفحه نمایش نیز صفحه کلید کاملاً صاف که شبیه به صفحه کلید E8 است دیده میشود.پشت گوشی کاملاً از جنس فلزی بوده و در بالای آن لنز دوربین قراردارد.

ابعاد این گوشی 16×5/50×118میلیمتر بوده و وزن آن 114 گرم است.البته این ضخامت برای بخش بالایی گوشی است که شامل ضخامت دورین هم می شود اما در بقیه قسمتها ضخامت گوشی 12 میلیمتر است .

از لحاظ ساختار بدنه و جنس آن خیلی عقبتر از گوشیهای هم ردیفش مثل 0K85 و N82 است و هیچ نکته منفی ای ندارد.

در کنار سمت چپ اسلات 5.3 میلیمتری هدست ، اسلات چند منظوره Micro USB / کابل دیتا / شارژر و سوراخی برای بند گردنی گوشی قراردارد و کناره سمت راست شامل دکمه تنظیم ولوم و دکمه Hold و دکمه مربوط به دوربین است.

صفحه نمایش:

ZN5 دارای صفحه نمایش TFT با سایز 4.2 اینچ و رزولوشن 320×240 پیکسل است که تا 262 هزاررنگ را می تواند نمایش دهد. کیفیت نمایش و رنگ بندی صفحه از بسیاری دیگر از گوشیهای هم ردیفش بهتر است و با اینکه در نور مستقیم خورشید کمی صفحه تار میشود اما خوانایی خود را از دست نمی دهد. در این صفحه تا 8 خط متن و 3 خط سرویس جای می گیرد.

صفحه کلید:

تنها دکمه مکانیکی این گوشی پد حرکتی 4 جهتی است که برای حرکت بین منوها به کار میرود . بقیه دکمه های این صفحه روی یک صفحه پلیمری قرارگرفته اند و در وهله اول کار با آنها کمی سخت به نظر میرسد اما به سرعت کارکردن با آن آسان می شود. کلیه دکمه ها با نور پس زمینه سفید روشن می شوند. علاوه بر این برخی از کلیدها دارای برچسب برای دسترسی به برنامه های مختلف به عنوان میانبر هستند.

باتری:

ZN5 دارای یک باتری لیتیومی با ظرفیت 920mAh است که تا 310 ساعت در حالت استندبای و 5/7 ساعت مکالمه مداوم دوام می آورد و می توان گفت بطور متوسط تا 3 روز شارژ را نگه میدارد. مدت زمان شارژ کامل این گوشی 2 ساعت است. مطمئناً استفاده از قابلیتهایی مثل Wifi عمر باتری را کاهش می دهد.

قابلیتهای ارتباطی:

USB:

ZN5 دارای یک اسلات McroUSB که نسبت به USB کوچکتر است اما با MiniUSB متفاوت است و به گفته کمپانی دارای نسخه 2.0 USB است. در حالت USB Mass Storage انتقال دیتا با سرعت متوسط در حدود 1250-1100 کیلوبیت در ثانیه صورت میگیرد. در این حالت نمی توان با گوشی کاری انجام داد.

هنگام اتصال گوشی به pc گزینه های مختلفی برای انتخاب وجود دارد که از جمله آنها Picture Transfer برای انتقال تصویر، Media Sync ، Memory Card(نیازی به نصب درایور ندارد)، Tools (همزمان سازی با ابزارهای گوشیهای موبایل)، Modem & Tools،Modem و USB Printing هستند.

بلوتوث:

بلوتوث این گوشی نسخه 2.0 و دارای EDR است که میتواند با حداکثر 16 گوشی یا دستگاه بلوتوث دار دیگر Pair شود . پروفایلهای قابل پشتیبانی با این گوشی:

Dial-up Networking Profile

Generic Access Profile

Generic Object Exchange Profile

Object Push Profile

Serial Port Profile

Hands Free Profile

Head Set Profile

Basic Impage Profile

File Transfer Profile

(Sterio Advanced Distribution Profile (A2DP

Advanced Audio/Video Remote Conference Profile

Wi-fi :

از طریق منوی تنظیمات امکان راه اندازی و کار با شبکه از طریق Wifi فراهم می شود. در این تنظیمات می توان تعیین کرد که بصورت اتوماتیک شبکه Wi-fi چک شود و در صورت وجود شبکه ، ارتباط برقرار شود.

کارت حافظه:

این گوشی دارای 512 مگابایت حافظه داخلی است که 350 مگابایت آن در دسترس کاربر است. علاوه بر این یک کارت حافظه MicroSD به همراه گوشی عرضه می شود و امکان ارتقا آن تا 8 گیگابایت وجود دارد .

همچنین با استفاده از File Manager گوشی می توان کارهایی نظیر کپی و یا انتقال فایلها را بین حافظه های داخلی یا کارت حافظه انجام داد. ZN5 دارای 32 مگابایت RAM و پردازنده ای با سرعت 500 مگاهرتز است.

کارایی:

ZN5 را از لحاظ کارایی می توان با دیگر گوشیها مثل ROKR E8 و یا U9 مقایسه کرد و درکل می توان گفت کارایی مناسب و خوبی دارد.

دوربین:

درمورد ساختار سخت افزاری دورین نظیر لنز، کنترلهای مربوط به دوربین ، فلاش و یا محل قرارگیری آنها موتورولا نوآوری خاصی انجام نداده است و تاحد زیادی شبیه به کمپانی های دیگر مثل نوکیا یا سونی اریکسون عمل کرده است.

با باز شدن لنز دوربین برنامه مربوط به دوربین روی صفحه نمایان میشود . خوشبختانه موتورولا در زمینه سرعت پاسخگویی اینترفیس در این بخش کارهایی کرده و سرعت گوشی بسیار خوب است بطوریکه بین هر بار گرفتن عکس و ذخیره آن چند ثانیه بیشتر طول نمی کشد. از کنترلهای ولوم میتوان به عنوان زوم روی تصویر استفاده کرد.

مشخصات دوربین:

-سنسور Cmos،لنز 5 مگاپیکسلی

-ماکزیمم رزولوشن 1944×2592 پیکسل هنگام عکسبرداری و ماکزیمم رزولوشن 1920×2650 پیکسل روی فایلهای JPG

-دامنه فوکوس : 30 سانتیمتر به بالا، ماکرو، 40-10 سانتیمتر

-طول فوکوس : 86.5 میلیمتر

-سرعت شاتر: 1000.1 ثانیه

با اینکه روی لنز دوربین این گوشی برچسب Kodak دیده میشود اما به نظر میرسد فقط بخش نرم افزاری گوشی توسط Kodak پشتیبانی شده و مثل بقیه گوشیهای سری N نوکیا از لنز کارل زایس استفاده کرده است ولی جنس آن برخلاف گوشیهای نوکیا که از جنس شیشه هستند، پلاستیکی است. در سیستم کداک از الگوریتم پردازش تصویر پس از گرفتن عکس استفاده می شود.

الگوریتمهای پردازش تصویر:

بیشتر الگوریتمهای پردازش تصویر برگرفته از نرم افزار فتوشاپ است و انواع مختلف کارهایی که توسط آنها انجام گرفته را میتوان در وب سایتهای مختلف دید و دلیل استفاده از این نوع پردازشها هم این است که چشم انسان به تصاویر پردازش شده و هنری علاقه مند است. برای ایجاد تصاویر مناسب برخی از تولید کنندگان دوربین نظیر Canon از الگوریتمهای پیچیده ای استفاده میکنند و برخی از کمپانی های دوربینهای دیجیتالی نیز از ماتریسهای خاص استفاده می کنند. تحقیقات نشان میدهند که کاربران موبایل نیز توجه بیشتری به دوربینهایی با الگوریتمهای پردازش تصویر پیچیده دارند و تصاویر ساده و بی افکت آنقدرها مورد علاقه شان نیست.

درمیان تولید کنندگان موبایل ، سونی اریکسون از ساده ترین الگوریتمهای عکسبرداری استفاده می کند چون معتقد است تصاویر هرچه طبیعی تر باشند بهتر است. درحالیکه نوکیا از پیچیده ترین الگوریتمها استفاده می کند و تصاویری فوق العاده جذابتر ارائه میدهد. موتورولا نیز برای ZN5 از یکی از پیچیده ترین الگوریتمها استفاده کرد تا بتواند تصاویری جذاب و با کیفیت و مناسب برای نمایش در کامپیوتر ارائه دهد.

عکسبرداری با zn5 :

خوشبختانه عکسبرداری با این گوشی بسیار ساده است و کافیست درب لنز را باز کنید تا پس از چند ثانیه نرم افزار مربوطه فعال شود و به راحتی میتوان بیشمار عکس را گرفت.عکسهای این گوشی بسیار شبیه به عکسهای N82 نوکیاست . کلیه کنترلهای اینترفیس دوربین نیمه شفاف هستند و هنگامیکه از آنها استفاده نمی شود از روی صفحه محو میشوند.

11. 6 كاربر زير از شما M.S.G عزيز، سپاسگزاری كرده اند

12. Top | #6

جزئيات بيشتر

با سلام
      با اجازه ی شما من این گوشی رو به هر بد بختی که بود خریدم.
      باید بگم در زمینه ی صدا به عنوان یه گوشی با اسپیکر مونو بسیار مناسبه هم کیفیت داره ومثل نوکیا نویز نداره و غیز غیز نمیکنه(به نوکیا داران بر نخوره)وبلندای آن خیلی خوبه.از نظر ظاهر اصلاً مثل عکساش نیست و واقعاً یک گوشیه فوق شیک و زیبا هست. دوربینش جالبه خیلی سریع راه می افته ولی چیزی که تو گوشی که میبینید اصلاً به نظر 5 مگا پیکسلی نمیاد ولی وقتی دستتون رو روی دکمه ی بنفش رنگ فشار می دید تصویری خلق میشه که به نظر من از c905 بهتره و به درستی آنرا بهترین 5مگاپیکسلی از نظر عکس معرفی کردند(اگر خواستید بگید چند تا عکس براتون بگذارم)اما فیلم برداریش فاجعه هست اما خوبیش اینه که تصویر نمیپره.کیفیت تصاویر و نمایشگر خیلی خیلی خوبه و اگه تنظیمش کنید خیلی زیر آفتاب تاریک نمیشه از نظر اجرای برنامه وبازی هم خوبه.کریستال تاک هم که دیگه میدونید چقد رو کیفیت صدا تاثیر میزاره.
      اگه سواله دیگه ای داشتید بپرسید حالا یا میدونم یا نمیدونم!

13. 6 كاربر زير از شما CounT SanA عزيز، سپاسگزاری كرده اند

14. Top | #7

درجه : مدير ارشد بازنشسته
      بخش : انجمن Motorola
      شماره كاربري : 80452
      سپاس ها : 21,208
      سپاس از شما 3,798 بار در 1,251 پست
      جزئيات بيشتر

سلام به همگی دوستان..

جناب chris fehn عزیز ، خیلی خیلی مبارک باشه... انشاالله گوشی جدید همیشه پیام آور خبرهای خوش و موفقیت باشه...

خوب ! 4 تا سوال داشتم که ممنونن میشم وقتی بیکار بودین پاسخ بدین...

1) گرافیک منوهای داخلی و کلا" تصاویر متحرک توی گوشی در حد خوبی هست ؟
      2) اطلاعی از ظرفیت sms گوشی دارین ؟ قابلیت فولدر بندی توی بخش پیام ها وجود داره ؟
      3) اوضاع باتری چطوره ؟ ظاهرا" باتری خوبی داره و مصرف باتری این گوشی هم تا حدودی کم هستش... شما وضعیت رو چطور میبینید ؟
      4) با گارانتی خریدین ؟ از کجا و با چه قیمتی ؟

انشاالله همیشه موفق و سلامت و شاد باشین...

!?
      Only

15. 4 كاربر زير از شما ™ALI عزيز، سپاسگزاری كرده اند

16. Top | #8

درجه : عضو ممتاز
      شماره كاربري : 139405
      سپاس ها : 1,580
      سپاس از شما 2,139 بار در 841 پست
      جزئيات بيشتر

chris fehn جان مبارکه!
      من که تو حسرت این گوشی موندم و بالاخره چند روز پیش e8 گرفتم!البته اگه بیشتر پول داشتم قطعا zn5 می گرفتم.chrystal talk هم که تکنولو÷ی انحصاری موتورولاست رو درست می گی فوق العاده ست چون e8 هم داره.صدای مقابل فوق العاده شفاف و بدون نویز میاد.Player ها هم فکر کنم یکی باشه که قوی هستن.اگه یه چند تا عکس up کنی و در مورد دوربینش یه کم توضیح بدی که دمت گرم!راستی صفحه کلید morph و modeshift هم مشترکه!

17. 5 كاربر زير از شما poet666 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

18. Top | #9

جزئيات بيشتر

با سلام
      خواهش میکنم ممنون
      خب راجع به سوالات شما به ترتیب:
      1)گرافیک تصاویر خیلی مناسبه داخل منوی اصلی تصاویر مثل سونی اریکسون و جاوای موتورولا متحرک نیست.همچنین انیمیشن رو به طور متحرک نمیشه wallpaper کرد.از نظر کیفیت عکس های فابریک خود گوشی باید بگم فقط 6 تا عکس داره که مربوط به تم ها میشه و در واقع 3 عکس به دو صورت ساده و متحرک برای اسکرین سیور و با کیفیت خیلی خیلی بالا به طوریکه عکس مربوط به تم kodak آنقدر با کیفیته که تعداد رنگ های گوشی اونهارو نمیکشه!!!!
      2)از نظر تعداد ظرفیت اس ام اس درست اطلاع ندارم ولی فکر می کنم نا محدوده چون با توجه به اینکه میتوان sms رو در سیم کارت و یا در حافظه ی داخلی گوشی ذخیره کرد همچنین ظرفیت قسمت data ی گوشی 3.4 مگا بایت هست میتوان تعداد بسیار بسیار زیادی sms داشت.در مورد قسمت دوم سوال هم بگم که بله در منوی مسیج ها قسمتی به نام my folders وجود داره که در اون میشه فولدر ساخت ولی تا اونجا من دیدم مثل a1200 نمیشه از بین فولدر ها یکی رو قفل کرد.
      3)والا راستشو بخواین من باتری نگهدار خوبی نیستم چون 24 ساعت دارم با گوشیم ور میرم آهنگ گوش میدم بازی میکنم میرم اینترنت(که سرعت گوشی مناسبه)و... با این حساب من هر روز گوشیم داره شارژمیشه.واقعاً ببخشید که نتونستم به این قسمت که خیلی هم مهمه جوابه خوبی بدم ولی اگه نظر شخصیم رو بخواین میگم باتریش خیلی عالیه.
      4)بله با گارانتی فیتکو خریدم چون خیلی ازش تعریف کردن و گفتن که همه ی لوازمه داخلیش اصلیه و 100% سالمه و واقعاً هم همین طوره.من این گوشی برام با هزینه های جانبی پست واینجور چیز ها 340000 آب خورد.من گوشی رو از سایت گوشی شاپ خریدم ولی درواقع یکی از دوستام از طهران برام گرفت بعد پست کرد.در مورد چگونگی خرید از سایت توی قسمت پرسش وپاسخ موتورولا/موضوع قیمت Zn5 آقای sam fisher توضیح مختصری داده اند(لینکشو ندارم).ولی اگر شما در طهران تشریف دارید 335000 می تونید بخرید.

اگر ابهامی سوالی چیزی برای دوستان در این موارد یا موارده دیگه هست در خدمتم.

19. 6 كاربر زير از شما CounT SanA عزيز، سپاسگزاری كرده اند

20. Top | #10

جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط poet666
      chris fehn جان مبارکه!
      من که تو حسرت این گوشی موندم و بالاخره چند روز پیش e8 گرفتم!البته اگه بیشتر پول داشتم قطعا zn5 می گرفتم.chrystal talk هم که تکنولو÷ی انحصاری موتورولاست رو درست می گی فوق العاده ست چون e8 هم داره.صدای مقابل فوق العاده شفاف و بدون نویز میاد.Player ها هم فکر کنم یکی باشه که قوی هستن.اگه یه چند تا عکس up کنی و در مورد دوربینش یه کم توضیح بدی که دمت گرم!راستی صفحه کلید morph و modeshift هم مشترکه!
      شما هم مبارکه!!
      من در مورد پلیر ها اینجور فکر نمیکنم چون تو تصاویر e8 میبینم album art رو نشون میده ولی تو zn5 نشون نمیده در ضمن فکر کنم صدای e8 خیلی بیشتر از zn5 باشه با این توصیفاتی که تو وبه.
      در مورد صفحه کلید آره یکین ولی من فکر می کردم لمسین چون ماله من لمسی نیست!ولی mode shift هست اما تفاوتش اینه که e8 کلید های مخصوص موزیک هم داره.در مورده دوربینش فقط راجع به عکس برداریش میگم که سیستم multi shot داره که 4 تا عکس پشت سر هم میگیره و یه سیستم دیگه داره به اسمه panorama که فکر کنم بدونید چیه و مثلاً شما یه عکس میگیرید بعد گوشه ی lcd سه تا پنجره باز میشه اولیش اون عکسیه که گرفتی بعد خودت دوربین رو به سمت راست میبری تا جاییکه خود سیستم گوشی عکس میگیره بعدش حدود 7تا12 ثانیه بعد عکس پردازش شده ی زیبایی رو بهتون تحویل میده.از دیگر کارایی هاش میشه به سیستم کاهش قرمزی چشم اشاره کرد.ماکروی گوشی هم خیلی قویه.قدرت فلاشش هم که خیلی خوبه و اونقدر سریع فلاش میزنه که طرف فرصت بستن چشم نمیکنه!به نظر من زنون موتورولا از زنون سونی و نوکیا خیلی بهتر و سریع تر عمل میکنه.
      اگه چیزه دیگه ای از دوربین به ذهنتون رسید بگید من فقط همینا یادم مونده!
      اینم یه عکس که گرفتم باهاش:

21. 4 كاربر زير از شما CounT SanA عزيز، سپاسگزاری كرده اند

صفحه 1 از 25 12311 ... آخرینآخرین

توضیحاتی درباره این موضوع