• ورود

عضويت در سايت موبايلستان ايميل فعال سازي ارسال نشده است ؟ کلمه عبور خود را گم کرده ايد ؟
  • ثبت نام

• صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19

پرسش و پاسخ

1. Top | #1

درجه : عضو نيمه فعال
      شماره كاربري : 118321
      نام : محمد
      سپاس ها : 209
      سپاس از شما 747 بار در 223 پست
      جزئيات بيشتر

پیش فرض سوالات متداول در مورد zn5

با توجه به مطالب که در این مدت در مورد گوشی zn5 در فوریوم های مختلف خواندم به سوالاتی بر خوردم که با عث شد این تاپیک رو باز کنم چون گاهی بعضی از سوالات جواب داده نشده و یا به سوالات یکسان جوابهای متفاوت داده شده
      از عزیزانی که این گوشی رو دارند خواهش میکنم با توجه به تجربیات خودشون و نه از روی حدس و یا تعصب به سوالات زیر جواب بدند

1 اولین و مهمترین سوال اینه که ایا این گوشی دارای سیستم عامل هست و یا عملغا با توجه به امکانات نرمافزاری گوشی میشه گوشی رو جزو رده گوشی های سیستم عامل دار و هوشمند در نظر گرفت یا نه ؟

2 طبقه گفته عزیزان گوشی دارای سی پی یو 500 هست که بارای دارای سرعت فوق العاده ای باشه ولی دوستان زیادی بودند که از سرعت پایین این گوشی گله داشتند می خواستم بدونم سرعت گوشی چگونه هستش و ایا بهتر هم میشه یا نه؟

3 در مورد پخش فایلهای تصویری توسط این گوشی ایا این گوشی امکان پخش فایهای تصویری با کیفیت بالا مثل wmv یا flv یا avi و یا حتی mp4 با fps 30 رو به خوبی و بدون مکث داره البته منظورم نرمازار خود گوشی هست نه mplayer چون گوشی های جدید باید این قابلیتها رو داشته باشند

4 برنامه های این گوشی تا جایی که من دیدم خیلی کم هستد و کاربرد زیادی هم ندارند میخواستم بدونم این گوشی با این سیستم عاملش از نظر ندمافزاری تا چه حد قابل پیشرفت هست

5 اخین سوال هم اینه که دوستان بین e8 با اون ظاهر فریبنده و zn5 با دوربین فوق العاده کدوم رو انتخاب میکنند

ممنون

2. 3 كاربر زير از شما mr_next عزيز، سپاسگزاری كرده اند

3. کسب و کار

4. Top | #2

درجه : مدير ارشد بازنشسته
      بخش : انجمن Motorola
      شماره كاربري : 70162
      نام : مجـتبــی::Mojtaba
      سپاس ها : 9,317
      سپاس از شما 13,556 بار در 3,458 پست
      کمک مالي به سايت: 800000 ريال
      جزئيات بيشتر

سلام محمد جان

من فقط سوال اول را با استناد به سایت www.gsmarena.com و softpedia جواب میدم !. بله . سیستم عامل لینوکس داره. البته این گوشی با گوشی های لینوکس قدیمی موتورولا از نظر نرم افزاری کاملا تفاوت داره . چون از نوع motomagx هست. من یه فایل pdf ای فکر کنم در اولین صفحه تاپیک کلوپ e8 آپلود کردم که در مورد پلتفرم mot magx توضیح داده.

موفق باشید...

5. 2 كاربر زير از شما MOJI3180 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

6. Top | #3

جزئيات بيشتر

پس با این حساب E8 هم جزو گوشی های دارای سیستم عامل هستش درسته؟
      ببخشید که من اینهمه شما رو عذیت میکنم ها اگه سوالاتم هم به نظرتون مسخره میاد به بزرگی خودتون ببخشید خوب دیگه IQ هر کی تا هدی گنجایش داره منو با خودتون مقایسه نکنید
      ولی دلیل این همه سوالم اینه که میخوام E8 یا zn5 بگیرم واقعا بینشون گیر ......دم میخوام گوشی باشه که بترکونه میدونین که چی میکم تو هیچ کاری کم نیاره یه چیز تو مایه های A1200

7. 3 كاربر زير از شما mr_next عزيز، سپاسگزاری كرده اند

8. Top | #4

جزئيات بيشتر

در مورد اون مقاله هم خوندم تا جایی که فهمیدم این سیستم عامل دارای انعطاف پذیری زیاد و با قابلیتهای فراوان در توسعه نرمافزاری هست امیدوارم که مثل a1200 از اب در بیاد

9. 2 كاربر زير از شما mr_next عزيز، سپاسگزاری كرده اند

10. Top | #5

جزئيات بيشتر

پس با این حساب e8 هم جزو گوشی های دارای سیستم عامل هستش درسته؟
      هیچ سایتی به اینکه این گوشی دارای سیستم عامل هست اشاره نکرده . هر چند که تا حالا از نظر اجرای برنامه ها با گوشی zn5 برابری میکنه .
      فقط میگن که دارای پلتفرم motomagx یا lj هست و سیستم عامل نداره یعنی این گوشی بر اساس motomagx ساخته شده . حتی اسکین های این گوشی هم در صبقه اسکین های لینوکس جا داره . یا بهتر بگم تز نظر بکاپ گیری دقیقا مثل zn5 هست . باز بهتر بگم از نظر کد گروه های گوشی (cg ) دقیقا عین هم هستند .
      حالا lj چیه خدا میدونه !

در ضمن سوالاتتون هم خیلی خوب و پر محتوا ست و به هیچ وجه مسخره و مبتدی نیست .!

امیدوارم بقیه دوستان هم قسمتهای دیگه رو جواب بدند.
      موفق باشید....

11. 2 كاربر زير از شما MOJI3180 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

12. Top | #6

درجه : عضو نيمه ممتاز
      شماره كاربري : 273643
      نام : Count
      سپاس ها : 998
      سپاس از شما 1,347 بار در 450 پست
      جزئيات بيشتر

سلام دوستان
      mr_next عزيز هم سوالاتتون خوبه هم iq تون مارو تو جيبش ميزارهمن بهت پيشنهاد ميكنم اگه تو مايه هاي a1200 ميخواي بايد a1600 بگيري اما بين zn5 و e8 مسئله فرق ميكنه!عمر باتري zn5 كه به نظر من بهتر از e8ه ولي اگه مايه داري و مثل ما فقير فقرا نيستيهر دو شون رو بگير حالشو ببر من نميدونم فاكتوراي شما براي خريد چيه شما يه چند تا از مهمتريناشو بگو.
      در مورد پلير هم بگم كه mp4 رو ميخونه اما flv و avi رو نداره wmv رو هم امتحان ميكنم بهت ميگم.
      حالا چرا سوالاتو تو كلوپ نگفتي كه زود تر هم جواب بگيري؟

13. 3 كاربر زير از شما CounT SanA عزيز، سپاسگزاری كرده اند

14. Top | #7

جزئيات بيشتر

chris fehn جان شما سرور مایی و بهم لطف داری در مورد این که a1600 بگیرم بهتره نظر من اینه که a1210 خیلی خوشگلتره ولی خوب نبود دکمه تو a1200 واقعا اذیتم کرد برای همین دورو ور اینا نمیرم
      چیزایی که برام مهمه رو هم با ترتیب اهمیت میگم
      مهمترین فاکتور برای خریدم اینه که موتورولا باشه عاشق موتورولام
      دوم اینکه زیبا باشه نه از اون خوشگلای نوکیا منظورم اینه که خیلی خیلی خوشگل باشه در حد موتورولا
      سوم دوربینش خوب باشه
      چهارم امکانات جانبیش از نظر نرمافزاری زیاد باشه یعنی حداقلش اینه که فایل زیپ رو بشناسه word و nodpad و pdf , از این غرطی بازیا مثلا تا جایی که من فهمیدم تو این zn5 ادیت فایل تصویری هم هست ایا درسته؟
      اخریش هم که واقعا برام اهمیت داره .. نگی اگه اینجوری بود اول مینوشتی میخواستم اخرین سوالم باشه که بیشتر بهش توجه بشه } اینه که شما و MOJI3180 جان این گوشی رو تایید کنید که اگه تایید نکنید ..........................

و در اخر هم اگه شما اوکی بدید تا یک هفته یکیشونو میخرم
      با تشکر

15. 4 كاربر زير از شما mr_next عزيز، سپاسگزاری كرده اند

16. Top | #8

درجه : عضو ممتاز
      شماره كاربري : 139405
      سپاس ها : 1,580
      سپاس از شما 2,139 بار در 841 پست
      جزئيات بيشتر

محمد جان اولا می دونی که من zn5 ندارم.ولی تا اونجایی که فهمیدم e8 و zn5 از نظر نرم افزاری و برنامه و شاید سیستم عامل مثل همن.علی رغم اینکه تو هیچ سایتی قید نشده که e8 سیستم عاملش لینوکسه و چند سایت هم به صراحت نوشتند که سیستم عامل نداره و تقریبا تمام سایتها نوشتن که zn5 سیستم عاملش لینوکسه!حتی من چند تا برنامه zn5 رو رو e8 بدون هیچ مشکلی نصب کردم!به هر حال به نظر من یا هیچ کدومشون سیستم عامل ندارن یا هر دوشون سیستم عاملشون مثل همه و لینوکسه.من تو یه سایت خوندم که e8 پلت فرمش motomagx ه و این در واقع یه جورایی میشه گفت ور÷ن موتورولای لینوکسه!(خودمم نفهمیدم یعنی چی)انگار یعنی خود موتورولا طراحی کرده که مثل لینوکسه.ولی به هر حال مثل a1200 که برنامه های pkg روش نصب می شد این دو گوشی هم علاوه بر جاوا برنامه های mgx هم اجرا می کنن.پس احتمالش هست که سیستم عامل داشته باشن.چون گوشی که سیستم عامل نداره یا فقط جاواه یا اصلا هیچ برنامه ای اجرا نمی کنه.به ه حال هر چی هست از جاوای خالی بهتره!من شخصا هیچ جا نخوندم که e8 لینوکس باشه.در مورد zn5 هم اگه لینوکس هم باشه بنا به تایید chrs fehn عزیز هیچ شباهتی به a1200 نداره.به نظر من از نظر نرم افزاری و قدرت سیستم عامل هیچ گوشی مثل a1200 پیدا نمی کنی.مگه بری سمت a1600,a1800 .در مورد چیزای دیگه هم بقیه نظر بدن به نظرم بهتره.چون منzn5 ندارم.به هر حال از روی تحقیقاتم کلا zn5 به جز دوربینش که مسلمه بقیه چیزهاشم یه کم از e8 بهتره.حالا اگه تفاوت قیمتش مهم نیست به نظر من zn5 انتخاب بهتریه.هرچند طراحی e8 یه کم فضایی تره!ولی وقتی تمام چراغاش (دکمه ها)روشنه یه کم از ریخت میفته.البته نظر شخصیه ها!اها در مورد cpu هم راستش خودمم نمی دونم این 500mhz کجاست؟!!a1200 که 312 بود سرعتش بیشتر بود.البته اون intel بود.ولی نمی دونم شاید کمپانی فرکانس رو مثلا رو 300 گذاشته.چون وقتی Overclock می کنی اونم روی 500 بهطور محسوسی سرعت بیشتر می شه.از نظر cpu هم به نظر میاد دو گوشی مثل هم باشن.البته سرعت به چیزای دیگه مثل خود فرم ویر هم بستگی داره

17. 5 كاربر زير از شما poet666 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

18. Top | #9

جزئيات بيشتر

محمد جان شما لطف دارید . منم مثل بقیه و شاید نظرم با نظر بقیه و حتی خود شما فرق کنه !

من چند نکته ای رو همین جا بگم : برای گوشی e8 تا حالا حدود 55 تا برنامه mgx معرفی شده .
      برای نمونه :
      Hide
      E8 FileManager 2.0

Autochange Wallpaper
      Used for automatically changing the wallpaper
      !!

Flow Player

FlowPlayer!!!, like iPhones player, but for your E8

Phone Firewall

Have you ever had an anoying phone call from someone who keeps calling! well this MGX is for you, it'll block the numbers you want, so they won't be able to call you

و ......

ولی تاحالا برای zn5 برنامه های زیادی معرفی نشده . البته اینجوری که poet666 عزیز گفت انگار تفاوتی در برنامه ها نمیکنند و بر روی هم اجرا میشن !

با برنامه E8MPlayer 1.01 Final هم که خودتون زحمت آپلودش رو کشیدید فرمت های rm, rmvb, flv, avi را اجرا میشه.
      البته فکر کنم نسخه مخصوص zn5 هم بتونه این فرمت ها رو اجرا کنه . پس این مشکل هم حل شد.!

زمان talk time باتری zn5 هم حدود 3-4 ساعت بیشتر از e8 هست .

اینه که شما و MOJI3180 جان این گوشی رو تایید کنید که اگه تایید نکنید ..........................
      zn5 , e8 از لحاظ کلاس و پرستیژ کاملا مورد تایید من و بقیه هست ولی من از لحاظ کارایی واقعی نمیتونم جواب بدم
      چون نگاهم به تمام گوشی های موتورولا یه نگاه ویرایشی و مدینگ هست( متاسفانه ) و هیچ وقت از کارایی اصلی گوشی استفاده نمیکنم . همین گوشی v3i خودم ، تا حالا بیشتر از 40 مگابایت روی مموری خودش ندیده !. فقط شده وسیله ای برای تست آزمایشات !

ولی در کل، آینده zn5 بهتر از e8 هست.

البته بهتره از علی اقا هم نظر خواهی کنیم . علی جان نظر شما چیه ؟ گوشی رو گرفتی اینورا نمیای . ما ALI رو بیشتر از ali_nnn13 دوست داریم !!!!

موفق باشید...

19. 2 كاربر زير از شما MOJI3180 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

20. Top | #10

درجه : عضو نيمه ممتاز
      شماره كاربري : 273643
      نام : Count
      سپاس ها : 998
      سپاس از شما 1,347 بار در 450 پست
      جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_next
      chris fehn جان شما سرور مایی و بهم لطف داری در مورد این که a1600 بگیرم بهتره نظر من اینه که a1210 خیلی خوشگلتره ولی خوب نبود دکمه تو a1200 واقعا اذیتم کرد برای همین دورو ور اینا نمیرم
      چیزایی که برام مهمه رو هم با ترتیب اهمیت میگم
      مهمترین فاکتور برای خریدم اینه که موتورولا باشه عاشق موتورولام
      دوم اینکه زیبا باشه نه از اون خوشگلای نوکیا منظورم اینه که خیلی خیلی خوشگل باشه در حد موتورولا
      سوم دوربینش خوب باشه
      چهارم امکانات جانبیش از نظر نرمافزاری زیاد باشه یعنی حداقلش اینه که فایل زیپ رو بشناسه word و nodpad و pdf , از این غرطی بازیا مثلا تا جایی که من فهمیدم تو این zn5 ادیت فایل تصویری هم هست ایا درسته؟
      اخریش هم که واقعا برام اهمیت داره .. نگی اگه اینجوری بود اول مینوشتی میخواستم اخرین سوالم باشه که بیشتر بهش توجه بشه } اینه که شما و MOJI3180 جان این گوشی رو تایید کنید که اگه تایید نکنید ..........................

و در اخر هم اگه شما اوکی بدید تا یک هفته یکیشونو میخرم
      با تشکر
      قربان شما. خيلي به ما لطف داري من كه تو عكساي a1600 ديدم دكمه هاش با a1200 فرق ميكنه بعد اين a1210 مگه تو ايران هست؟اگه هست قيمتش چنده يكي برا خودم جور كنم؟
      عشق شما به موتورولا خيلي عاليه چون منم با شما هم سليقه ام.از نظر زيبايي هم كه قبلاً گفتم وقتي در جعبه ي خوشگلشو باز ميكني يه نور درخشان ميزنه بيرون و با يه الماس مواجه ميشي كه شباهتي به يه گوشي نداره!(يه كم مبالغه كه اشكالي نداره من اينو گفتم كه شايد زير نور لامپ جعبش رو باز ميكني و نور روي lcd انعكاس پيدا كنه)بگزريم ولي خيلي از عكساش خوشگل تره.دوربينشم كه خودت ميدوني حالا يه عكس ضميمه ميكنم ببينش ديگه حال كن!فايل zip رو كه نميخونه ولي داخل گوشي unzip ميتوني بكني يعني unknown هست ولي ميتوني فرمتش رو درست كني.من كه مهم نيست ok بدم يا ندم من ok ميدم اما مهم آقا مجتبي هستند.
      موفق باشي...

21. 3 كاربر زير از شما CounT SanA عزيز، سپاسگزاری كرده اند

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

توضیحاتی درباره این موضوع