• ورود

عضويت در سايت موبايلستان ايميل فعال سازي ارسال نشده است ؟ کلمه عبور خود را گم کرده ايد ؟
  • ثبت نام

• نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

مطالب آموزشی

1. Top | #1

درجه : عضو نيمه فعال
      شماره كاربري : 352937
      نام : Mohammad !
      سپاس ها : 321
      سپاس از شما 2,178 بار در 329 پست
      جزئيات بيشتر

حل شدن مشکل نمایش فونت فارسی در برنامه های جاوا همانند Opera Mini !

مشکل افراد بیشماری در نمایش حروف فارسی در برنامه های جاوا حل شد!!!

حتما دیدید که بعضی نرم افزار موبایل فارسی رو درست نشون نمی دن. مثلا "سلام" رو می نویسن " س ل ا م" یا "م ا ل س" این برنامه این مشکلات رو در نمایش متون رفع می کنه.

طریقه ی استفاده:

برنامه(فایل patchFontMe.jar) رو در کامپیوترتون اجرا کنید و دکمه ی Load app رو بزنید و فایل jar برنامه ای که مشکل داره رو بهش بدید بعد دکمه ی patch app رو بزنید تا فایل خروجی رو بهتون بده این فایل دیگه مشکل نمایش فونت رو نخواهد داشت. من این کار رو روی نرم افزار Opera mini انجام دادم و روی W810iجواب گرفتم.(مطلب سازنده)
      برای گوشی های مثل w810 تیک rtl رو هم بزنید.

برای اجرای برنامه به java runtime نیاز دارید.

اطلاعات تخصصی در مورد نحوی کار نرم افزار:

مشکل اصلی در نمایش متون از برنامه نیست بلکه به نوعی باگ گوشی محسوب می شه. این گوشی ها Shaping Engine ندارن، کار shaping engine اینه که تشخیص بده کجا از حروف بزرگ استفاده کنه و کجا کوچک مثلا در کلمه ی "س ل ا م" متن دقیقا به همین صورت در String وجود داره ولی وقتی شما تابع Graphics.drawString رو صدا می زنید هنگام رندر تشخیص داده می شه که باید از حرف اول-وسط-یا آخر استفاده کرد. کاری که من در این برنامه انجام می دم اینه که bytecode های برنامه رو می خونم و جاهایی که تابع drawstring صدا زده می شه اول shapping و joining کارکترها رو انجام می دم و حالا drawstring رو برای string جدید صدا می کنم.چنین کاری رو برای توابع(drawChars , drawSubstring, StringWidth , charsWidth) هم انجام می شه. در مواردی که گوشی متن رو برعکس هم چاپ می کنه لازم هست که قسمت های فارسی متن حاصل رو برعکس کنم و قسمت های انگلیسیش رو دست نزنم و نتیجه می شه این چیزی که در این برنامه می بینید.

آموزش هم گذاشتم به صورت PDF !

امتیاااااااز نداره ؟

2. کسب و کار

3. Top | #2

درجه : عضو جديد
      شماره كاربري : 712526
      سپاس ها : 0
      سپاس از شما 3 بار در 1 پست
      جزئيات بيشتر

پیش فرض حل مشکل حرف ی در opera

سلام
      این مشکل رو من روی گوشی ویوازم در برنامه Opera داشتم ،حرف ی به دلیل استفاده از فونت عربی چاپ نمی شود.
      برای حل مشکل :
      1 - برنامه باید نصب شده باشد.
      2 - گوشی کابل USB را وصل کرده و حالت Mass Storage را انتخاب می کنیم.
      3 - به آدرس E:\system\apps\opera mobile\fonts رفته و فونت DroidSansArabic.ttx را با فونت دلخواه خود عوض کنید (من فوت Homa انداختم خیلی قشنگ شد )و فونت دلخواهی که در این مکان گذاشته اید (مثلاً HOMA )را DroidSansArabic بنامید.

مشکل حل شد...

4. 3 كاربر زير از شما jixovich عزيز، سپاسگزاری كرده اند

5. Top | #3

شماره كاربري : 485641
      سپاس ها : 22
      سپاس از شما 2 بار در 1 پست
      جزئيات بيشتر

Quest نتیجه تست روی htc hd2

من این متد را روی موبایل HD2 با میدلت منیجر Esmertec Jbed 20090506.2.1 by Aqrab امتحان کردم ولی جواب نگرفتم. ایا برای این گوشی متد خاصی برای اصلاح فونت فارسی وجود داره؟

6. Top | #4

شماره كاربري : 712526
      سپاس از شما 3 بار در 1 پست
      جزئيات بيشتر

سلام
      من راستش روی گوشی های دیگه امتحان نکردم.
      ولی با برنامه ی xplore این کار رو بارها و بارها کردم و فونت عوض کردم و از اون لذت بردم.

7. Top | #5

شماره كاربري : 771482
      سپاس از شما 0 بار در 0 پست
      جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط Moh_Tci
      مشکل افراد بیشماری در نمایش حروف فارسی در برنامه های جاوا حل شد!!!

حتما دیدید که بعضی نرم افزار موبایل فارسی رو درست نشون نمی دن. مثلا "سلام" رو می نویسن " س ل ا م" یا "م ا ل س" این برنامه این مشکلات رو در نمایش متون رفع می کنه.

طریقه ی استفاده:

برنامه(فایل patchFontMe.jar) رو در کامپیوترتون اجرا کنید و دکمه ی Load app رو بزنید و فایل jar برنامه ای که مشکل داره رو بهش بدید بعد دکمه ی patch app رو بزنید تا فایل خروجی رو بهتون بده این فایل دیگه مشکل نمایش فونت رو نخواهد داشت. من این کار رو روی نرم افزار Opera mini انجام دادم و روی W810iجواب گرفتم.(مطلب سازنده)
      برای گوشی های مثل w810 تیک rtl رو هم بزنید.

برای اجرای برنامه به java runtime نیاز دارید.

اطلاعات تخصصی در مورد نحوی کار نرم افزار:

مشکل اصلی در نمایش متون از برنامه نیست بلکه به نوعی باگ گوشی محسوب می شه. این گوشی ها Shaping Engine ندارن، کار shaping engine اینه که تشخیص بده کجا از حروف بزرگ استفاده کنه و کجا کوچک مثلا در کلمه ی "س ل ا م" متن دقیقا به همین صورت در String وجود داره ولی وقتی شما تابع Graphics.drawString رو صدا می زنید هنگام رندر تشخیص داده می شه که باید از حرف اول-وسط-یا آخر استفاده کرد. کاری که من در این برنامه انجام می دم اینه که bytecode های برنامه رو می خونم و جاهایی که تابع drawstring صدا زده می شه اول shapping و joining کارکترها رو انجام می دم و حالا drawstring رو برای string جدید صدا می کنم.چنین کاری رو برای توابع(drawChars , drawSubstring, StringWidth , charsWidth) هم انجام می شه. در مواردی که گوشی متن رو برعکس هم چاپ می کنه لازم هست که قسمت های فارسی متن حاصل رو برعکس کنم و قسمت های انگلیسیش رو دست نزنم و نتیجه می شه این چیزی که در این برنامه می بینید.

آموزش هم گذاشتم به صورت PDF !

امتیاااااااز نداره ؟
      سلام
      من وقتی دکمه ی patch app میزنم این پیام رو میده {lib\j2mePatch.jar (The system cannot find the path specified)
      patch not done.} مشکل کجاست؟

8. Top | #6

شماره كاربري : 809512
      تعداد 1 تشكر در 1 پست
      جزئيات بيشتر

سلام من اين كارو انجام دادم و اتفاقا برنامه متن هاي فارسي رو درست مينويسه ديگه.. از اين بابت خيلي متشكرم..
      اما...
      اين برنامه فقط متن هاي فارسي خود نرم افزار هاي جاوارو فارسي ميكنه و درستش ميكنه.. مثلا من تا الان اگه ميرفتم توي ي سايتي كه متن فارسي داشت... اون متن رو از اخر به اول مينوشت و به صورت حروف جدا جدا.. مثلا سلام رو مينوشت م ل ا س .. ولي با اين برنامه كه شما ساختين درست شد اين مشكل.. اما مشكل ديگه اينه كه من خودم نميتونم فارسي بنويسم .. يعني گوشي من براي اين برنامه ها اصلا فونت فارسي نداره كه من بخوام از بين زبان ها انتخابش كنم و بنويسم.. مثلا توي برنامه چت مثل نيمباز ك امتحان كردم.. الان مخاطبينم كه فارسي بنويسن برام قشنگ نشون ميده فارسي رو.. ولي ديگه زبان فارسي نداره كه خودم هم بخوام فارسي رو بنويسم.. البته بگم.. گوشيم فارسي هست كامل.. فقط براي همچين برنامه هاي كه ميشه توش فارسي نوشت ديگه گوشي من اصلا زبان فارسي نداره.. ممنون ميشم اين مشكل رو هم حل كنيد كه زبان فارسي به گوشيم اضافه بشه.. گوشي من سامسونگ s8300 ‌است ..

توضیحاتی درباره این موضوع